Ghana

3

Gwinea Równikowa

0

• Natomiast Gwinea Równikowa powalczy z Demokratyczną Republiką Konga o 3. miejsce. Ten mecz już w sobotę, finał w niedzielę. Zapraszamy na relację na ekstraklasa.net!

• Zostawiając już ostatnie pół godziny, Ghana była dziś wyraźnie lepsza i zasłużenie awansowała do finału, w którym zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej

• Koniec meczu! 3 minuty trwała ta gierka, w której nic się nie wydarzyło

• Tak przynajmniej pokazuje realizator, jest to dość dziwne, bo mecz został przerwany w 83. minucie

• Po około pół godziny przerwy, wznawiamy mecz! Zaczęliśmy od 90 minuty, trwają 3 minuty doliczonego czasu

• Gaz jednak był użyty na trybunach i chyba go czuć na stadionie. Być może to jest powodem opóźnienia. Już wszystko było gotowe do wznowienia, ale nagle pojawili się oficjele i kontynuujemy dyskusję

• Poza stadionem użyto gazu łzawiącego

• Kibice Ghany już opuścili stadion, podobnie jak większość gwinejskich sympatyków. Służby porządkowe sprzątają murawę i wygląda na to, że zaraz będziemy wznawiać

• Spora grupa kibiców opuściła już stadion, ale dochodzą sygnały, że trwają burdy poza boiskiem. Nad stadionem krąży od dłuższego czasu helikopter, teraz dla odmiany to w niego kibice ciskają butelkami

• Nie ma tu nikogo, kto by wyprowadził kibiców Ghany, nie można w tej sytuacji kontynuować gry, panuje impas. Sędzia boi się podjąć decyzji, ewidentnie czeka na decyzje oficjeli, więc czekamy dalej.

• Już się wydawało, że będziemy wznawiać grę, ale dalej nic nie wiadomo. Z boku boiska leży dużo plastikowych butelek

• Sędziowie chyba nie mają pojęcia co w tej sytuacji zrobić, trenerzy dyskutują ale rozwiązania problemu nie widać. Grupa ghańskich kibiców dalej stoi za bramką, nie zachowują się agresywnie

• Na boisko weszli porządkowi, są też jacyś panowie w garniturach. Kibice, którzy podeszli pod bramkę to sympatycy Ghany, którzy chyba opuścili trybuny aby uciec przed przediotami rzucanymi w nich przez kibiców gospodarzy!

• Trudno powiedzieć co się dzieje, kibice nie próbują wtargnąć na boisko, ale rzucają jakieś przedmioty na murawę. Stoi obok nich kordon policji, ale nie ma ich zbyt wielu. Piłkarze obu ekip dyskutują z sędziami, a kibice z trybun rzucają czymś w kibiców za bramką.

• Przerwany mecz! Kibice schodzą z trybun i stoją tuż za bramką!

• Ganet za Zarandonę

• Boisko opuszcza kapitan Ghany, Andre Ayew, za niego wchodzi Frank Acheampong

• Braimah minął się z piłką, ale na jego szczęście tuż za nim był Boye

• Schodzi jeden z lepszych dziś zawodników, Wakaso Mubarak, a w jego miejsce wchodzi Emmanuel Agyemang

• Appiah otrzymał świetną prostopadłą piłkę. Ovono wyszedł i wybił mu piłkę, ale za krótko i napastnik Ghany do niej dopadł, spokojnie popatrzył i dograł do Ayew, który z 5 metrów strzelił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Andre Ayew na 3:0!

• Sipoto za Salvadora

• Pierwsze dośrodkowanie na wysokiego Fabianiego zostało wyraźnie przeciągnięte, nie było zagrożenia bramki Braimaha

• Mubarak dośrodkował za nisko, a kontra Gwinei zatrzymana faulem

• Appiah był pociągany za koszulkę przez Kike i będzie rzut wolny z boku boiska na wysokości pola karnego

• I Iban Salvador

• Kolejna przepychanka między graczami obu drużyn. Żółtą kartką upomniany został Afriyie Acguah...

• Ovono gra dziś bardzo ryzykownie, tym razem wyszedł do narożnika boiska, aby przeciąć podanie do Ayewa. Na raty wybija piłkę na aut

• Ostre wejście Andre Ayewa, za które kapitan Ghany otrzymuje żółtą kartkę.

• Któryś z graczy Avrama Granta faulował, więc z wolnego zaczyna Ovono

• Piękna klepka Ghańczyków. W ostatniej chwili Rui ratuje swój zespół wybiciem na rzut rożny

• Baba po ziemi do Andre Ayewa, który swoim przyjęciem wypchnął się z szesnastki i ostatecznie stracił piłkę

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, dokonana przez trenera Beckera: Fabiani wchodzi za Evuy

• Kolejna setka dla Ghany! Atsu przedryblował 2 rywali w środku pola i zagrał prostopadle do Appiaha. Młody Ghańczyk w sytuacji sam na sam chciał posłać piłkę między nogami bramkarza, ale Ovono nie dał się oszukać!

• Nsue do Edu, który fatalnie zmarnował niezłą szansę. Oddał taki dziwny strzał, lekki i parę metrów obok bramki

• Mubarak z wolnego na głowę Boye, który świetnie zgrał piłkę wzdłuż bramki. Andre Ayew minął się z piłką, a był 5 metrów od bramki!

• Balboa haruje w polu karnym, zagrał jednak za ostro i sfaulował Acquaha

• Balboa chciał sprytnie rozegrać rzut rożny i wyłożyć piłkę koledze na 16 metr. Piłkę przejął jednak Wakaso i Ghańczycy ruszyli z groźną kontrą, która tym razem nie została jednak wykorzystana

• Nsue dobrze minął dwóch rywali i dośrodkował, ale żaden z jego kolegów nie wbiegł w tempo

• Jordan Ayew minął obrońców i znalazł się oko w oko z Ovono. Bramkarz Gwinei dobrze skrócił kąt i obronił strzał

• Gwinea rozpoczęła drugą połowę bardzo agresywnie, popełnili już 3 faule.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut!

• Bramkarz Ghany, Razak Braimah całuje przed drugą połową figurkę Spider-Mana

• Czy gospodarzy stać jeszcze na odwrócenie losów meczu? Zachęcamy do komentowania, jak i do głosowania na piłkarza meczu.

• Ghana przeważała, ale do 40 minuty mecz był bardzo wyrównany. Końcówka należała do nich, zdobyli 2 bramki i są już o krok od finału. Zawodnicy Gwinei Równikowej mają póki co sporo pretensji do sędziego, który tym razem im nie pomaga.

• Gospodarze mieli jeszcze okazje z wolnego. Nic z tego nie wyszło i sędzia zakończył pierwszą połowę!

• Gwinea miała rzut rożny. Piłkę głową wybił Andre Ayew i Czarne Gwiazdy ruszył z zabójczą kontrą. Atsu dograł do Wakaso, który płaskim strzałem zdobywa gola!

• GOOOOOOOOOOL! Wakaso strzela gola do szatni!

• "Żółtko" obejrzał także Harrison Afful za ostry faul na Balboi

• Młodszy z braci Ayew spokojnie poczekał na ruch bramkarza i uderzył w drugi róg.

• Dodatkowo za ten faul Felipe Ovono otrzymał żółtą kartkę

• GOOOOOOOOOOOOOL! Jordan Ayew pewnie zamienia jedenastkę na bramkę!

• Karny dla Ghany! Ovono wyszedł, ale Appiah był szybszy i został powalony przez gwinejskiego bramkarza!

• Dobrze piąstkuje Ovono, piłka wraca w jego pole karne, ale tym razem Jordan Ayew fauluje Ibana Salvadora

• Po raz kolejny dobrze podłączył się Baba, Evuy potrafił zatrzymać go tylko faulem, za co zobaczył żółtą kartkę

• Skuteczą interwencją popisał się młodziutki Mbele, który zatrzymał gwiazdę Ghany - Andre Ayewa

• Nsue ładnie z woleja, ale to wszystko już po gwizdku. Sędzia dopatrzył się faulu Kike

• Atsu świetnie wyłożył piłkę Wakaso na 20 metr. Pomocnik Ghany przyjął i uderzył swą słabszą, prawą nogą, jakieś 2 metry obok bramki

• Jordan Ayew dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Obroncy Gwinei są ustawieni bardzo wysoko, sporo tym ryzykują

• Ghana ma przewagę, jednak nie jakąś przytłaczającą. Gospodarze dobrze się asekurują w obronie i raz po raz wychodzą z kontrami. Ewidentnie nie są chłopcami do bicia