2

Gabon

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Zupełnie odmieniona Gwinea Równikowa pokonała charakter, ale warto zaznaczyć, że gospodarze zaczęli grać po usłyszeniu wiadomości z drugiego meczu, kiedy Kongo wyszło na prowadzenie w meczu z Burkina Faso. Wynik tego spotkania nie uległ zmianie (Kongo wygrało 2:1).

• Koniec! Gwinea Równikowa pokonuje Gabon i gra dalej w Pucharze Narodów Afryki!

• Jednak aż pięć. Gabon dąży do strzelenia honorowego gola, ale Madinda na spalonym.

• Trzy minuty doliczone.

• Roben Obama Nsue Ondo za Emilio Nsue. Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy.

• A w meczu Kongo - Burkina Faso w minutę padły dwie bramki. Gospodarze prowadzą 2:1.

• Kontra Gwinei Równikowej, po której Balboa wykłada piłkę Nsue przed bramkę. Jego uderzenie sparował Ovono, ale wobec dobitki Salvadora był bez szans!

• GOL, IBAN SALVADOR!

• Romaric Rogombe za Obianga, czyli czwarty napastnik Gabonu na murawie

• Gabon ma coraz mniej czasu na choćby jedynego gola, który dałby awans do fazy grupowej. A Gwinea Równikowa nie poprzestaje na kolejnych atakach!

• Za Kangę wchodzi Lengoualama.

• Ależ setkę zmarnował Balboa! W sytuacji sam na sam z bramkarzem mógł zrobić wszystko, a wybrał najgorzej - strzelił prosto w bramkarza Gabonu!

• Za Bosio pojawia się wcześniej wspomniany Juvenal.

• Niecodzienna sytuacja. Do zmiany przygotowany był Jouvenal, który miał wejść, wg arbitra technicznego, za Ivana Zarandonę. Trener gospodarzy zmienił jednak zdanie.

• Atak Gabonu z zagraniem do prawej strony. Felipe Ovono bez trudu łapie piłkę do "koszyczka".

• Didier Ovono broni strzał z dystansu Nsue. To mogło zaskoczyć bramkarza Gabonu!

• Za Biyogho Poko na murawie pojawia się Ndong.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z prawej strony Balboy.

• Iban Salvador zmienia Kike Seno.

• Gabon spokojnie rozgrywa piłkę... na własnej połowie! Gospodarze nie przeszkadzają w tym i czekają na okazję do wyprowadzenia kontry. Przechwyt i od razu zagranie do Nuse, którego poza polem karnym uprzedzi Didier Ovono.

• Prostopadłe podanie podanie Kangi do kolegi z drużyny, ale ten nie zorientował się w zagraniu. Zmarnowana dogodna okazja gości do wyrównania.

• Przy takich wynikach w ćwierćfinale są Kongo (7 punktów) i Gwinea Równikowa (5). Z turnieju odpadają Gabon (3) i Burkina Faso (1).

• Felipe Ovono potrzebuje pomocy medycznej. Zderzył się z atakującym Evouną. Przerwa w grze.

• Centrostrzał Kangi i Felipe Ovono przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Gabon jest teraz poza turniejem, ale niewiele brakowało by stracił drugiego gola! Uderzenia Bosio z ostrego kąta broni Ovono!

• Mocna, półgórna piłka bliżej lewego słupka! Bramkarzowi Gabonu brakowało dość sporo by obronić ten strzał!

• Javier Balboa pewnie strzela z "jedenastki".

• Palun za faul dostaje jeszcze żółtą kartkę.

• Atak gospodarzy i Balboa faulowany w polu karnym Gabonu! Rzut karny!

• W drugim meczu tej grupy Kongo prowadzi z Burki Faso po golu Bifoumy. W ekipie gości grają od początku Prejuce Nakoulma i Razack Traore.

• Kolejna udana interwencja Felipe Ovono! Z rzutu wolnego w stronę lewego "okienka" przymierzył Bulot, ale bramkarz Gwinei Równikowej nie dał się zaskoczyć!

• Ivan Zarandona łapał za koszulkę rywala i sędzie upomina go żółtą kartką.

• Jeszcze raz Ovono, ktory wznawia grę po faulu reprezentanta Gabonu, który nastąpił po rzucie rożnym.

• "Spadający liść" Aubameyanga i Felipe Ovono przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Gabon zaczyna ze środka. Od razu faulowany Evouna.

• Wracamy na Estadio de Bata. Obie "jedenastki" zmierzają na murawę. Nie zanosi się, by w którejś doszło od razu do zmian. Czy to ostatnie 45 gospodarzy na tym turnieju?

• 9 Faule 8
  • Trudno coś pozytywnego napisać o tych trzech kwadransach. Przeważała ostra gra, po których sędzia pokazał tylko dwie żółte kartki. Gabon mógł, a właściwie powinien, prowadzić gdyby Pierre-Emerick Aubameyang nie miał rozregulowanego celownika. Trzeba przyznać, że obaj bramkarze są dobrze dysponowani, przede wszystkim Didier Ovono, który obronił dwa groźne strzały. Jego vis a vis - Felipe Ovono, wykazywał się najczęściej przy rzutach rożnych. Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej (nudnej) połowy. Gwinea Równikowa bezbramkowo remisuje z Gabonem, który przy takich wynikach (w równolegle toczonym pojedynku Kongo - Burkina Faso również jest bezbramkowy remis) ma awans do ćwierćfinału.

• Atak gospodarzy prowadzony dość niechętnie, mozolnie. Wykorzystał to Madinda, który wybija piłkę poza linię środkową.

• Prostopadłe podanie z głębi pola do Evouny, ale był na minimalnym spalonym.

• Piąty korner dla gospodarzy nie przynosi korzyści. Balboa powinien poćwiczyć ten fragment gry.

• Tempo spotkania w końcowej fazie pierwszej połowy wyraźnie siadło. Obie strony czekają na przerwę.

• Bosio huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Wydawało się, że w momencie podania na 25. metrze był na spalonym Nuse, ale fatalnie zagrał w pole karne do Bosio. Z tej akcji piłkarze Estebana Beckera powinni więcej wycisnąć niż tylko rzut rożny.

• Centra Aubameyanga z prawej flanki nie znalazła adresata w polu karnym gospodarzy. Od kilku minut przeważają Czarne Pantery, lecz niewiele z tego wynika.

• W rzutach rożnych 3:3, a w zagrożeniach po nich - 0:0.

• Uaktywnił się w ostatnich minutach Aubameyang, który stwarza największe zagrożenie pod bramki Gwinei Równikowej. "Pociągnął" lewą stroną i jego dośrodkowanie został zablokowane przez Daniela Vazqueza.

• Groźnie zrobiło się obu "16"!. Najpierw Nsue został zablokowany przez Ecuele Manga, a po chwili Felipe Ovono paruje strzal Aubameyanga do boku. Bramkarz miał ułatwione zadanie - piłka leciała w jego kierunku.

• Przebojowy rajd Kangi lewa stroną przerwany faulem Kike Seno. Z dośrodkowaną piłką w pole karne poradzili sobie obrońcy Gwinei Równikowej.

• Kontra Gwinei i zabrakło ostatniego, celnego podania w stronę Javiera Balboi. Jeszcze gospodarze domagali się rzutu rożnego, ale arbiter jest odmiennego zdania.

• Bulot przejmuje piłkę po niecelnym zagraniu zawodnika Gwinei Równikowej, ale pomagał sobie ręką. Zauważył to sędzia i podyktował rzut wolny dla gości w okolicy kola środkowego.

• Centra Aubameyanga z lewego narożnika pola karnego w stronę Evouny przecięte przez Douwalę.

• Felipe Ovono w kapitalnym stylu, ale też bardzo szczęśliwie, broni strzał Aubameyanga! Napastnik na co dzień BVB dostał kapitalne dośrodkowanie ze skrzydła i strzela głową, ale po interwencji bramkarza piłka wyszła na rzut rożny tuż obok lewego słupka! To była najlepsza okazja do strzelenia bramki!

• Randy ratuje się faulem taktycznym by nie było kontry. Żółta kartka.

• Kolejna akcja Balboi! Zagrywa płasko w pole do Bosio, którego w ostatniej chwili zablokował Ondele.

• Seria rzutów dla gospodarzy. Po wolnym obrońca Gabonu wybija piłkę poza linię końcową. Z narożnika piłkę wrzuca Balboa, ale Didier Ovono pewnie chwyta piłkę.

• Spóźniony wślizg Obianga spowodował upadek Kike Seno. Sędzia pokazuje żółtą kartkę obrońcy Gabonu.

• Składna akcja gości! Aubameyang strzela z linii 16. metra i piłka zamiast w stronę bramki poleciała do Bulota, który był jednak na spalonym.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Nsue, którego zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedza Didier Ovono.

• Bulot traci w dziecinny sposób na 30. metrze od własnej bramki, ale na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu Kike Seno.

• Lewą stroną przedzierał się Evouna, ale został skutecznie przyblokowany przez Douallę. Felipe Ovono łapie piłkę i daleko wybija w stronę napastników. Niecelnie.

• Ecuele Manga dalekim wybiciem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo przed własną bramką.

• Chaotyczna gra Gabonu na własnej połowie mogła zakończyć się groźną kontrą. Podanie z pominięciem drugiej linii do Nsue nie znalazło adresata.

• Javier Balboa uderza nad murem i wysoko nad poprzeczką.

• Didier Ovono wybijając piłkę wyszedł z nią poza "16". Rzut wolny dla Gwinei Równikowej. Może być groźnie.

• Obie strony nie przebierają w środkach by przerwać ataki rywala. Balboa ścięty jak trawa na wiosnę. Centruje w rzutu wolnego i Ovono pewnie piąstkuje.

• Dośrodkowanie w pole karne i górą w pojedynku o górną piłkę Ivan Zarandona.

• Ostre wejście zawodnika Gwinei Równikowej w Bulota. Skrzydlowy Gabonu z grymasem na twarzy zwija się z bólu, trzymając się za kolano.

• Od początku przycisnęli gospodarze, ale dalekie podanie w stronę Bosio niecelne i przejmuje ją Ovono.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Poznaliśmy wyjściowe składy obu reprezentacji. Nie ma większych zaskoczeń.

• Rezerwowi Gwinei Równikowej: Ruben Belima, Diosdado Mbelle, Juvenal, Ivan Bolabo, Embela, Igor Engonga, Iban Salvador, Ruben Dario, Charly, Pablo Ganet, Carlos Mosibe.

• Rezerwowi Gabonu: Lengolumana, Mbingui, Zue, Ndong, Mfa Mezui, N'Doumbou, Ze Ondo, Sokambi, Rogombe, Ndong, Bitseki.

• Gwinea Równikowa, by myśleć o wyjściu z grupy, musi to spotkanie wygrać. Może to nie być łatwe. Obie reprezentacje zagrały ze sobą towarzysko 7 października 2011 r. Górą był Gabon, który wygrał 2:0.

• "Nzalang Narodowy", jak określa się Gwineę Równikową, ma na koncie dwa "oczka". Najpierw piłkarze Estebana Beckera zremisowali 1:1 Kongo (dla GR strzelił Nuse, ale odpowiedział tuż przed końcem meczu Bifouma), a potem bezbramkowo z Burkina Faso.

• Porażka przekreśli definitywnie szanse na grę w dalszej fazie turnieju. Po dwóch spotkaniach goście są na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem trzech punktów. W pierwszym spotkaniu pokonali Burkina Faso 2:0 po trafieniach Aubameyanga oraz Evouny. Natomiast w drugim meczu "Czarne Pantery" musiały uznać wyższość Kongo (gol Oniangue).

• Tomasz Górski, witam serdecznie i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu o wszystko dla obu stron w grupie A. .

• Pora na pierwsze rozstrzygnięcia w fazie grupowej Pucharu Narodów Afryki! Za niespełna trzy kwadranse gospodarz turnieju, Gwinea Równikowa, podejmie na Estadio de Bata Gabon!

Gabon

• 54’ Jose Javier Balboa Osa
  • 86’ Ibán Salvador

• 19’ Iban Iyanga "Randy"