1

Ghana

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz serwis. Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna, życzę spokojnego wieczoru!

• Koniec spotkania! Ghana pokonała Republikę Południowej Afryki 2:1, dzięki czemu awansuje wraz z Algierią do kolejnej fazy turnieju!

• Trzy minuty doliczone przez arbitra z Madagaskaru.

• Razak Braimah ukarany żółtą kartkę za grę na czas.

• Zmiana w ekipie Mashaby. Bernard Parker melduje się na placu gry, a z boiska schodzi Bongani Ndulula.

• Świetne dośrodkowanie Abdula Baby na piąty metr do Ayewa, doświadczony zawodnik głową pokonał bramkarza RPA!

• GOOOOOOOOOL! 2:1 dla Ghany, Andre Ayew strzelcem bramki!

• Gol dla Algierii w meczu z Senegalem. "Lisy Pustyni" prowadzą już 2:0. To oznacza, że w kolejnej fazie turnieju są Algieria i Ghana!

• Mocny strzał z dystansu Agyemanga Badu. Piłka otarła się o jednego z piłkarzy RPA i Ghańczycy będą wykonywać kolejny rzut rożny.

• Kolejny rzut rożny dla Ghany. Wyraźna przewaga "Czarnych Gwiazd" w drugiej części spotkania.

• Kapitan RPA, Dean Furman został ukarany żółtą kartką za faul w środkowej części boiska.

• Interwencja defensywy i kolejny korner dla podopiecznych Granta.

• Andre Ayew pociągnął lewym skrzydłem i wywalczył kolejny rzut rożny dla Ghany.

• Ależ sytuacja dla Ghany! Asamoah Gyan zagrał do Appiaha, ten mocno uderzył piłkę, ta trafiła w słupek po interwencji bramkarza. Rzut rożny dla "Czarnych Gwiazd"!

• Tokelo Rantie schodzi z boiska. Na murawę wszedł Reneilwe Letsholonyane.

• Ghańczyk otrzymał piłkę na siódmym metrze od bramki RPA, przymierzył po ziemi z lewej nogi i piłka wpadła do siatki obok interweniującego bramkarza RPA!

• GOOOOOOOOOOL! 1:1 po golu Johna Boye!

• Trzecia zmiana w ekipie "Czarnych Gwiazd". Jordan Ayew zszedł z placu gry, a w jego miejsce wszedł Kwesi Appiah.

• Zmiana w Ghanie. Badu zastępuje na boisku Acquaha.

• Szykuje się kolejna zmiana w zespole Avrama Granta.

• Wakaso faulowany przez Tokelo Rantie.

• Po dośrodkowaniu w pole karne RPA, interwencja obrońcy i Ghańczycy będą rozgrywać rzut rożny.

• Rzut wolny dla Ghany po fauli Vilakaziego.

• Dwie dobre interwencje w defensywie Erica Mathoho. Defensor RPA zbiera gratulacje od swoich kolegów z drużyny.

• Mubarak Wakaso zdecydował się na strzał z dystansu, ale próba okazała się bardzo niecelna.

• Zmiana w zespole RPA. Z boiska schodzi Thuso Phala, w jego miejsce zameldowałsię Vilakazi.

• Ghana długo rozgrywa atak pozycyjny, który kończy się rzutem rożnym dla "Czarnych Gwiazd".

• Mała przepychanka na boisku, ale arbiter szybko uspokoił krewkich zawodników.

• Rzut wolny dla RPA. Piłka po dośrodkowaniu wylądowała za linią boczną boiska. Rzut z autu dla Ghany.

• Asamoah Gyan! Piłka po jego uderzeniu poszybowała minimalnie nad bramkę RPA!

• Faul tuż przed linią pola karnego RPA. Zapowiada się świetna sytuacja dla Ghany na bezpośrednie uderzenie.

• Pierwszy gwizdek sędziego z Madagaskaru w drugiej części spotkania. Gramy!

• Czas na kilkanaście minut przerwy. Za kilka chwil wrócimy do relacji!

• Republika Południowej Afryki prowadzi z Ghaną 1:0 po golu Masango. Na ten moment nie zmienia to sytuacji w grupie, wciąż bliżej kolejnej fazy turnieju są Senegalczycy i Algierczycy!

• Gwizdek arbitra oznaczający koniec pierwszej połowy!

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Mogło być 2:0! Razak Braimah dobrze wybronił strzał z główki Tokelo Rantie.

• Anele Ngcongca został ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

• John Boye zastąpił na placu gry kontuzjowanego Daniela Amarteya.

• Kontuzja 20-letniego Daniela Amarteya. Chyba będzie potrzebna zmiana.

• Obyło się bez zagrożenia pod bramką Razaka Braimaha.

• Rzut rożny dla RPA po akcji Andile Jali.

• Z bramkarzem RPA jest już wszystko w porządku. Uraz nie okazał się groźny.

• Nhlanhla Khuzwayo ma kłopoty z mięśniem dwugłowym. Bramkarz RPA potrzebuje pomocy medycznej.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne RPA i kolejny korner dla Ghańczyków.

• Po dośrodkowaniu piłkę piąstkował bramkarz RPA, ale wciąż przy piłce pozostają zawodnicy "Czarnych Gwiazd".

• Andre Ayew wywalczył rzut rożny.

• Mandla Masango otrzymał piłkę tuż przed linią pola karnego i precyzyjnym strzałem przelobował bramkarza Ghany!

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla RPA!

• Długie podanie do Gyana, ale reprezentanta Ghany uprzedził Nhlanhla Khuzwayo.

• Aut dla Ghany na wysokości pola karnego RPA.

• Gol w meczu Senegal - Algieria. Na prowadzenie wyszli Algierczycy!

• Dośrodkowanie w pole karne Ghany z prawego skrzydła. Piłka poszybowała jednak nad zawodnikami.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obyło się bez zagrożenia pod bramką RPA.

• Groźnie pod bramką Khuzwayo! Asamoah Ayew blisko zdobycia gola! Bramkarz RPA sparował futbolówkę na rzut rożny.

• Faulowany Asamoah Gyan około 35 metrów od bramki RPA.

• Przy piłce utrzymują się reprezentanci Republiki Południowej Afryki.

• Pierwszy gwizdek arbitra Hamada Nampiandrazy pochodzącego z Madagaskaru. Od środka rozpoczynają piłkarze Ghany!

• Teraz czas na hymn Ghany - "Boże błogosław nasz kraj rodzinny".

• Czas na hymny obu państw. Najpierw wybrzmiewa hymn RPA, który złożony jest z pięciu różnych języków.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

• Spotkanie odbędzie się na Estadio de Mongomo.

• Wszystkie drużyny mają szanse na awans z grupy. Senegal zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 4 punktów. Algieria i Ghana mają na swoim koncie po 3 punkty, natomiast Republika Południowej Afryki zajmuje ostatnią pozycję z dorobkiem 1 "oczka".

• W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Senegal podejmuje reprezentacje Algierii.

• Obie reprezentacje mają szansę na awans do dalszej fazy turnieju.

• Witam i serdecznie zapraszam na relację tekstową z meczu RPA - Ghana!