Wybrzeże Kości Słoniowej

1

Mali

1

• Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z kolejnych meczów Pucharu Narodów Afryki w Ekstraklasa.net!

• Trzeci mecz grupy D kończy się trzecim remisem 1:1! Drużyny WKS-u i Mali stworzyły dziś ciekawe widowisko, w którym najsprawiedliwszym wynikiem był podział punktów. Sprawa awansu do ćwierćfinału pozostaje otwarta, a za godzinę czeka nas drugi pojedynek drużyn tej grupy, w którym Kamerun zmierzy się z Gwineą.

• KONIEC MECZU. Wybrzeże Kości Słoniowej remisuje z Mali 1:1.

• Yaya Toure dośrodkował wprost w ręce bramkarza Mali.

• Akcja i wrzutka w pole karne Kalou zakończona rzutem rożnym dla WKS. Ostatnia szansa!

• Wow! Maiga zdecydował się na strzał przewrotką, ale posłał piłkę wprost w dobrze ustawionego Gbohouo.

• Ostatnia zmiana Kasperczaka. Modibo Maiga zastępuje Mustaphę Yatabare.

• Sześć minut doliczonych do drugiej połowy - to efekt długiej przerwy w grze spowodowanej kontuzją Diakite.

• Sędzia musiał rozdzielać piłkarzy obu drużyn, żółtą kartką ukarany Sylla.

• Akcja chyba dwóch najlepszych w drugiej połowie zawodników, Serge'a Auriera i Maxa Gradela, kończy się wyrównaniem! Prawy obrońca WKS zagrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym piłkarza Saint-Etienne, który strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Mali! Iworyjczycy zasłużyli na tego gola!

• GOOOOOOOOL!! 1:1!!!

• I jeszcze jedna roszada WKS: napastnik Bastii, Gadji Tallo, zmienia Wilfrieda Bony'ego.

• Herve Renard stawia wszystko na jedną kartę. Wilfrieda Kanona zmienia Salomon Kalou.

• Mądrze gra Mali, które potrafi utrzymywać się przy piłce, co przynosi efekt w postaci frustracji piłkarzy WKS-u. Przed chwilą dał jej upust Cheick Tiote, który za faul w środku pola został ukarany żółtą kartką.

• Potężny kocioł pod bramką WKS! Błędu bramkarza, który nie złapał dośrodkowanej w pole karne piłki, nie zdołał jednak wykorzystać żaden z zawodników Mali.

• Ale wcześniej polski trener decyduje się na zmianę. Tongo Doumbia z Tuluzy zmienia strzelca gola, Bakary Sako.

• Zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki ma WKS. Mali jednak próbuje kontratakować, co przynosi pozytywny skutek. Teraz podopieczni Kasperczaka będą mieli rzut wolny.

• Żółtą kartką ukarany kapitan Mali, Seydou Keita.

• Groźne wejście w pole karne Sako zakończone zbyt głębokim podaniem w pole karne pomocnika Mali. Gbohouo z łatwością złapał piłkę.

• Diakite zapłakany opuszcza murawę, wygląda na to, że kontuzja jest poważniejsza. Mieliśmy długą przerwę w grze, teraz wreszcie między słupki Mali wchodzi Ousmane Berthe, dla którego będzie to debiut w PNA. Na co dzień ten młody golkiper występuje w lidze malijskiej.

• A jednak Diakite chyba nie jest w stanie grać. Bramkarz Mali znów położył się na murawie i zanosi się na to, że potrzebna będzie zmiana.

• Lekarze zacisnęli specjalną opaskę na udzie Diakite, dzięki czemu ten może kontynuować grę.

• Mamy przerwę w grze, bo na boisku leży kontuzjowany bramkarz Mali, Soumbeyla Diakite.

• Po akcji Gradela zza pola karnego strzelał Bony, ale zrobił to słabo i niecelnie.

• Fatalne podanie Yayi Toure zakończyło dobrze zapowiadający się atak WKS. Gwiazda Manchesteru City gra zdecydowanie poniżej swoich możliwości.

• Po dośrodkowaniu Tiene z rzutu wolnego pod bramką Mali znów zrobiło się bardzo niebezpiecznie, ale żaden z piłkarzy WKS nie zdołał skierować piłki do bramki.

• Żółtą kartką ukarany Adama Tamboura.

• M. Yatabare faulowany na połowie rywali. Chwila oddechu dla obrony Orłów.

• Na trudny strzał wolejem zza pola karnego zdecydował się Aurier, ale wykonał to bardzo niedokładnie.

• W coraz większym natarciu WKS. Piłkarze Mali w tej chwili są zamknięci na własnej połowie.

• Gradel podał w pole karne na głowę Bony'ego, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki Mali. Iworyjczycy w natarciu!

• Doumbia wywalczył rzut rożny dla WKS, ale stały fragment gry bez zagrożenia dla bramki Mali.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piękny gol Bakary'ego Sako podkreślił kwadrans znakomitej gry reprezentacji Mali, która w pierwszych minutach rządziła na boisku w Malabo. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić Iworyjczycy, którzy stworzyli sobie kilka groźnych okazji do strzelenia gola. Podopieczni Henryka Kasperczaka mimo naporu "Słoni" utrzymali prowadzenie do końca pierwszej połowy. Druga zapowiada nam się niezwykle ciekawie!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Wybrzeże Kości Słoniowej przegrywa z Mali 0:1.

• Dynamiczną akcję na prawej stronie Auriera zatrzymał Tamboura.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Z rzutu wolnego uderzał Sako, ale jego mocny strzał zatrzymał się na licznym murze obronnym ustawionym w polu bramkowym WKS.

• Kolejna fatalna pomyłka sędziego. Jeden z obrońców WKS sprytnie zagrał piłkę głową do S. Diakite, który ją złapał, za co arbiter dyktuje pośredni rzut wolny dla Mali!

• Nie czeka ze zmianami Herve Renard i już teraz przeprowadza ofensywną roszadę. Ismael Diomande ustępuje miejsca Maxowi Gradelowi.

• Duży błąd sędziego! Po podaniu z głębi pola sam na sam z bramkarzem wyszedł Bony, ale arbiter odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki, niesłusznie! Coraz mniej pewności w poczynaniach obrony Mali.

• POPRZECZKA! BLISKO GOLA WKS! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie na piłkę nabiegał niepilnowany Kolo Toure, uderzył głową, ale znakomitą interwencją popisał się Diakite, parując piłkę na poprzeczkę!

• Bony wdał się w polu karnym w drybling z Diakite, napastnik Manchesteru City upadł na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Pół godziny gry za nami. W pierwszym kwadransie zdecydowanie lepsi byli Malijczycy, ale od kilku minut coraz lepsze wrażenie sprawiają Iworyjczycy, którzy groźnie atakują. W Malabo oglądamy naprawdę niezły mecz.

• Herve Renard dosłownie wydarł się teraz na swojego obrońcę Kanona, po tym, jak ten wdał się w niepotrzebny drybling na własnej połowie z dwoma piłkarzami Mali. Widać, że Francuz jest mocno niezadowolony z gry swojego zespołu...

• Niebezpiecznie pod bramką Mali! W przeciągu minuty w polu karnym Orłów Kasperczaka dwa razy mocno się zakotłowało. Akcję Iworyjczyków zakończył groźnym, ale niecelnym strzałem z bliskiej odległości Seydou Doumbia.

• Po dośrodkowaniu Tiene do piłki w polu karnym doszedł Aurier, ale jego strzał głową nie sprawił żadnego zagrożenia bramkarzowi Mali.

• Wreszcie dobra akcja po stronie WKS! Aurier otrzymał bardzo dobre prostopadłe podanie od Diomande, wyprzedził Tambourę, ale jego strzał z ostrego kąta wybił na rzut rożny S. Diakite.

• Mali rządzi w środku pola. Po kolejnej stracie WKS-u rywale znów mieli szansę na wyjście z kontrą, ale niecelne podanie Sako zakończyło akcję.

• M. Yatabare otrzymał podanie z autu, ale nie zdołał opanować piłki i "wyjechał" z nią za aut bramkowy.

• Mali jak na razie przewyższa swoich rywali organizacją taktyczną i walecznością. WKS ma problemy ze złapaniem właściwego rytmu gry.

• Próbują odpowiedzieć piłkarze WKS, którzy na moment zmusili Mali do głębszej defensywy, ale "Orły z Bamako" jak na razie są bezbłędni w obronie.

• Przepiękny gol dla drużyny Kasperczaka! Bardzo dobry pressing w środku pola zmusił do straty Cheicka Tiote, piłkę na prawej stronie boiska otrzymał Sambou Yatabare, który posłał idealne podanie do niepilnowanego w polu karnym Bakary'ego Sako. Pomocnik Mali bez zastanowienia, z pierwszej piłki "przyłożył" z woleja prawy róg bramki Gbohouo. Nie do obrony!

• GOOOOOOL!!! ALEŻ BRAMA, 1:0 DLA MALI!!

• Choć mecz w Malabo to jeden z hitów tegorocznego PNA, na stadionie w Malabo jest sporo pustych krzesełek. Nie udało się zapełnić trybun 35-tysięcznika w stolicy Gwinei Równikowej.

• I już po raz pierwszy zaatakowali Iworyjczycy! Prawą stroną szarżował Aurier, ale jego dośrodkowanie w pole karne było zbyt wysokie.

• GRAMY! Od środka rozpoczęli zawodnicy Mali.

• Kapitanowie obu drużyn - Seydou Keita i Yaya Toure do dobrzy koledzy. Obaj znają się ze wspólnych występów w Barcelonie.

• Drużyny wysłuchały już hymnów obu państw i za chwilę rozpocznie się mecz w Malabo!

• Z ciekawością będziemy się dziś przyglądali grze najlepszego piłkarza Afryki i gwiazdy Manchesteru City, Yayi Toure. Przed meczem z Mali selekcjoner Herve Renard stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że wymaga od swojego lidera znacznie lepszej gry niż w pojedynku z Gwineą.

- Myślę, że w meczu z Gwineą Yaya był zmęczony, ale to wielki zawodnik, więc myślę, że będzie gotowy na starcie z Mali. Jest teraz kapitanem, więc ciąży na nim duża odpowiedzialność. Oczekuję, że zagra znacznie lepiej niż w pierwszym meczu. Jeśli nie będzie w stanie tego zrobić, będzie nam trudno o sukces
  • Przed meczem z WKS Henryk Kasperczak udzielił ciekawego wywiadu dziennikarzowi "Super Expressu", Piotrowi Koźmińskiemu. Oto jeden z fragmentów:

- Wprawdzie za czerwoną kartkę nie zagra u nich Gervinho, ale i tak mają niesamowitą pakę. Oni stawiają na indywidualności, ja na zespół. W tym nasza szansa. WKS zremisowało na otwarcie z Gwineą, której w naszej grupie, podobnie jak nam, dawano mniejsze szanse na awans. Będzie ciekawie, bo z Wybrzeża mam świetne wspomnienia. Doprowadziłem ich w 1994 roku do trzeciego miejsca w Afryce, tego się nie zapomina.
  • Przypomnijmy, że po pierwszej serii gier w grupie D został zachowany status quo. Mecze Mali z Kamerunem i WKS-u z Gwineą zakończyły się remisami 1-1, dlatego wszystkie cztery drużyny są przed dzisiejszymi meczami w takiej samej sytuacji.

• Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy do lektury zapowiedzi spotkania w Malabo.

• Dla Henryka Kasperczaka będzie to szczególny mecz - polski selekcjoner właśnie od reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej rozpoczął swoją przygodę z afrykańską piłką. W 1994 roku doprowadził Iworyjczyków do brązowego medalu w PNA, co wówczas było uważane za dużą niespodziankę.

• W wyjściowych składach obu drużyn nie ma niespodzianek. W szeregach WKS brakuje Gervinho, który został ukarany przez Afrykańską Federację Piłkarską dwoma meczami banicji za uderzenie rywala w meczu z Gwineą.

• Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z pierwszego sobotniego meczu Pucharu Narodów Afryki w Gwinei Równikowej, w którym Wybrzeże Kości Słoniowej zmierzy się z Mali. Jak dotąd poziom turnieju o mistrzostwo Czarnego Lądu nie rzuca nas na kolana, ale starcie faworytów grupy D zapowiada się arcyciekawie. Czy zespół Henryka Kasperczaka zatrzyma Yayę Toure i inne iworyjskie gwiazdy? Przekonajcie się razem z nami!