Puchar Narodów Afryki: WKS wyeliminowało współgospodarza

Michał Libuda
Dwie bramki Didiera Drogby i strzał z rzutu wolnego Yaya Toure wystarczyły, by faworyt wygrał z gospodarzem turnieju Gwineą Równikową. Rezultat 3:0 pokazuje różnicę umiejętności między zespołami.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Gwinea Równikowa 3:0 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji na żywo z meczu

Piłkarze Gilsona Paulo nie potrafili skutecznie zaatakować bramki Barry'ego. W pierwszej połowie sędzia nie podyktował ewidentnego karnego dla drużyny WKS. Gdy jednak Słonie kilka minut później wykonywały już jedenastkę, to Danilo obronił strzał Didiera Drogby. W 37. minucie napastnik Chelsea zrehabilitował się, wykorzystując błąd Ruiego Fernando i strzelając bramkę z pola karnego Gwinei Równikowej.

Bramkę powinien zdobyć także Gervinhio, jednak zbyt nonszalancko zachowywał się w niezłych okazjach strzeleckich po dokładnych podaniach głównie od Yaya Toure. Potem piłkarz Manchesteru City najpierw znakomicie dośrodkował do Drogby, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę, potem technicznym uderzeniem z rzutu wolnego sprzed pola karnego sam zaskoczył Danilo. Wybrzeże Kości Słoniowej, a konkretnie bramkarz Barry, jeszcze nie stracili bramki w meczach tegorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Rywalem WKS, które mistrzostwo Afryki zdobyło dotąd tylko w 1992 roku, w środowym półfinale będzie zwycięzca niedzielnego spotkania Gabonu z Mali.

Puchar Narodów Afryki 2012 - czytaj więcej o mistrzostwach Afryki w Gabonie i Gwinei Równikowej