Puchar Narodów Afryki: Zambia pierwszym półfinalistą

Michał Libuda
W pierwszym ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki Zambia wygrała z Sudanem 3:0 i zasłużenie awansowała do półfinału turnieju. Bramki dla zwycięzców strzelali Sunzu, Katongo i Chamanga.

Zambia - Sudan 3:0 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji na żywo meczu

Zambia przeważała w meczu z Sudanem w każdym elemencie. Przewaga podopiecznych Herve Renarda była aż nadto widoczna. W statystykach bramkowych potwierdziła się już w 15. minucie, gdy świetnie główkował Sunzu.

W pierwszej połowie sędzia pokazał trzy żółte kartki, jednak w drugiej użył już czerwonej kartki. Za faul w polu karnym zespół Sudanu osłabił Sifaldien. Rzuty karny obronił Akram, jednak dobitka Katongo była skuteczna.

Piłkarze trenera Mohameda nie potrafili nawiazać równorzędnej walki, co wykorzystał rezerwowy Chamanga zdobywając bramkę pieknym technicznym strzałem.

Zambia w półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Gabonu z Mali.

Puchar Narodów Afryki 2012 - czytaj więcej o mistrzostwach Afryki w Gabonie i Gwinei Równikowej