Wybrzeże Kości Słoniowej

3

Algieria

1

• Gwizdek arbitra! Koniec spotkania! Wybrzeże Kości Słoniowej w półfinale po zwycięstwie 3:1 nad Algierią!

• Ostatnia minuta doliczonego czasu gry, kontratak "Słoni"!. Piłka dograna w pole karne do Gervinho, a 27-latek pokonuje bramkarza strzałem po ziemi!

• GOOOOOOL! 3:1 dla "Słoni", Gervinho!

• Z boiska schodzi bohater Wybrzeża Kości Słoniowej, Wilfried Bony, a w jego miejsce zameldował się Gadji Tallo.

• Saphir Taider ukarany za faul i późniejsze protesty.

• Rzut wolny dla Algierii na własnej połowie. Dalekie zagranie w pole karne "Słoni", ale piłka ostatecznie trafia w rękawice golkipera.

• Kolejny korner dla "Fenków", przy okazji Sylvain Gbohouo doznał kontuzji ręki.

• Ależ bomba z dystansu! Sylvain Gbohouo sparował piłkę na rzut rożny.

• Islam Slimani wyskoczył w polu karnym do mocno dośrodkowanej piłki, ale przeniósł piłkę nad bramkę "Słoni".

• Rzut rożny dla Algierii.

• Nabil Bentaleb ukarany żółtą kartką za brzydki faul na rywalu.

• Rzut wolny dla Algierii. Piłka zbyt słabo zagrana i pewną interwencję zanotował defensor "Słoni".

• Yaya Toure dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Algierii, ale piłka wylądowała w rękawicach bramkarza.

• Druga zmiana w zespole Algierii. Ishak Belfodil zmienił na placu gry Ryada Mahreza.

• Christian Gourcuff decyduje się na zmiany. Islam Slimani zastąpił Soudaniego.

• Yaya Toure dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Wilfried Bony znów popisał się świetnym strzałem z główki, bramkarz Algierii bez szans!

• GOL, GOL! 2:1 dla "Słoni", strzelcem bramki Wilfried Bony!

• Youssouf Doukoure zmienia na placu gry Siaka Tiene.

• Ależ sytuacja dla "Lisów Pustyni"! Ryad Mahrez z kilku metrów trafił prosto w golkipera WKS'u!

• Gervinho wbiegł w pole karne Algierii, ale zwlekał ze strzałem i defensorzy wybili piłkę 27-latkowi.

• Brahimi dryblował przed polem karnym Wybrzeża Kości Słoniowej, ale w końcu pogubił się w indywidualnej akcji i piłkę odebrali defensorzy Wybrzeża.

• Algierczycy utrzymują się przy piłce na połowie "Słoni".

• Piłka dośrodkowana w pole karne, ale dobrze na przedpolu piąstkował Sylvain Gbohouo. Przy piłce podopieczni Herve Renarda.

• Ryad Mahrez faulowany przez Auriera na lewym skrzydle. Będzie niezła okazja dla Algierii na dośrodkowanie w pole karne "Słoni".

• Dogranie na dziesiąty metr do Soudaniego z lewego skrzydła. Algierczyk przyjął piłkę i mocnym strzałem pokonał bramkarza "Słoni".

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! El Arabi Soudani, jest remis!

• Dobre podanie w pole karne do Gervinho, ale jego strzał został zablokowany przez algierskich obrońców.

• Gradel dograł piłkę w pole karne, ale dobrze w obronie spisał się Aissa Mandi.

• Rzut wolny dla Wybrzeża Kości Słoniowej z prawego skrzydła.

• Gwizdek arbitra z Gambii, rozpoczynamy drugą część meczu. Przy piłce Algierczycy.

• Statystyka posiadania piłki minimalnie na korzyść Algierii. "Lisy Pustyni" utrzymywały się przy piłce przez 53% czasu pierwszej połowy.

• Po pierwszych 45 minutach gry, Wybrzeże Kości Słoniowej prowadzi z Algierią 1:0. Gola w 26. minucie zdobył po strzale głową Wilfried Bony.

• Koniec pierwszej części spotkania!

• Strzał z rzutu wolnego Ghoulama z kilkudziesięciu metrów. Tuż obok bramki WKS-u!

• Dośrodkowanie w pole karne, golkiper "Słoni" pewnie łapie piłkę.

• Kolo Toure wybija piłkę na rzut rożny. Ostatnia szansa dla Algierii na wyrównanie wyniku w pierwszej połowie.

• Mocne uderzenie z dystansu Saphira Taidera, ale Sylvain Gbohouo zdołał wyłapać futbolówkę.

• Gervinho dograł w lewy sektor pola karnego Algierii, tam znalazł się Bony, ale jego dogranie wzdłuż bramki zostało zablokowane.

• Mocny strzał Wilfried Bony'ego zza pola karnego Algierii, ale piłka przeleciała kilka metrów obok bramki Algierczyków.

• Saphir Taider zbyt mocno dośrodkowywał w pole karne "Słoni" i od bramki rozpocznie golkiper Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Faulowany Brahimi przez Serey Die.

• Faouzi Ghoulam dośrodkował w pole karne WKS-u, ale dobrze ustawiony był w defensywie Wilfried Kanon.

• Mahrez naciskał rywala i wywalczył rzut z autu na połowie "Słoni".

• Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej rozkręcają się z minuty na minutę.

• Bougherra sfaulował Maxa Gradela na środku boiska. Przerwa w grze.

• Bailly dograł do Gradela, ten dośrodkował w pole karne, a tam świetnie do piłki wyskoczył Wilfried Bony, który mocnym uderzeniem główką, pokonał bramkarza Algierii!

• GOOOOOOOOOOL! Wilfried Bony strzela na 1:0!

• Wilfried Bony blisko zdobycia gola! Wilfried Bony trafił w słupek po uderzeniu piłki głową! Było naprawdę gorąco pod bramką Algierii!

• Rzut wolny dla Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu. Soudani z kilku metrów przeniósł piłkę wysoko nad bramkę Wybrzeża Kości Słoniowej.

• El Arabi Soudani wzięty w kleszcze i "Lisy Pustyni" będą wykonywać rzut wolny z lewego sektora boiska.

• Max Gradel zamarkował dośrodkowanie, wbiegł w pole karne, ale oddał niecelny strzał na bramkę Algierii. Od bramki rozpocznie M'Bolhi.

• Wciąż napierają Algierczycy. Teraz podopieczni Gourcuffa wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego "Słoni".

• Gervinho świetnie podłączył się na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne, ale niecelnie dogrywał i piłkę przejęli Algierczycy.

• Algierczycy zdecydowanie dłużej utrzymują się przy futbolówce.

• Zamieszanie pod bramką Wybrzeża Kości Słoniowej! Dogranie w pole karne z lewego skrzydła, nastąpiło nieporozumienie bramkarza z defensorem, ale późniejszy strzał pewnie wybronił golkiper "Słoni".

• Yaya Toure ma pretensje do sędziego, że ten gwiżdże najdrobniejsze przewinienia.

• Faul na Taiderze. Algierczycy będą wrzucać w pole karne "Słoni".

• Krótkie rozegranie rożnego, ale po chwili piłka dośrodkowana została w pole karne "Słoni". Tam pewnie interweniował bramkarz, Sylvain Gbohouo.

• Interwencja obrońcy i kolejny korner dla "Lisów Pustyni".

• Akcja Algierii lewym skrzydłem, Eric Bailly zablokował dośrodkowanie i Algierczycy będą wykonywać rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Ruszyli!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Gambijczyk, Bakary Papa Gassama.

• Czas na "Kassaman - ślubujemy", czyli hymn Algierczyków.

• Czas na hymny obu państw, najpierw słyszymy "Pieśń Abidżanu", czyli hymn Wybrzeża Kości Słoniowej.

• Piłkarze obu reprezentacji wychodzą na murawę stadionu w Malabo.

• Selekcjonerami obu reprezentacji są Francuzi. "Słonie" trenuje 46-letni Herve Renard, natomiast szkoleniowcem Algierii jest 59-letni Christian Gourcuff.

• Kadra Algierii na tym turnieju wyceniana jest na lekko ponad 78 milionów euro, natomiast wartość zawodników kadry Wybrzeża Kości Słoniowej wynosi 147 milionów euro.

• Obie reprezentacje zajmują wysokie miejsca w rankingu FIFA. Algierczycy plasują się na 18. pozycji, natomiast "Słonie" znajdują się na 28. miejscu.

• Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało grupę D, choć na swoim koncie "Słonie" uzbierały zaledwie 5 punktów. Podopieczni Herve Renarda zremisowali dwa pierwsze spotkania, z Gwineą i Mali po 1:1. W decydującym spotkaniu Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało z Kamerunem 1:0 i zajęło pierwsze miejsce w grupie D.

• Algieria z dorobkiem 6 punktów zajęła drugie miejsce w grupie C, tuż za reprezentacją Ghany. "Lisy Pustyni" wygrały w grupie z Republiką Południowej Afryki i Senegalem, natomiast przegrały z Ghaną 0:1.

• Witam i serdecznie zapraszam na relację tekstową z ostatniego meczu ćwierćfinałowego w Pucharze Narodów Afryki 2015. Wybrzeże Kości Słoniowej zmierzy się z Algierią, spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco!