Zamieszki doprowadziły do przerwania meczu Senegal - WKS (ZDJĘCIA, WIDEO)

Piotr Szymański
Do zamieszek na ogromną skalę doszło wczoraj w stolicy Senegalu, Dakarze, gdzie gospodarze mierzyli się z Wybrzeżem Kości Słoniowej, w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki.

O awansie z tej pary decydował dwumecz, a po pierwszym meczu zakończonym rezultatem 4:2, w lepszej sytuacji byli zawodnicy WKS. W drugim spotkaniu, senegalscy kibice nie wytrzymali, gdy Didier Drogba zdobył gola z rzutu karnego na 2:0 dla gości.

Na trybunach rozpoczęły się zamieszki. Na początku arykańscy chuligani odpalili race i obrzucali płytę boiska kamieniami. Następnie zamieszki przeniosły się ze stadionu, do centrum miasta.

Piłkarze WKS pod eskortą policji zeszli do szatni, a sędzia po kilkudziesięciu minutach przerwy, zdecydował o przerwaniu spotkania.