Zamieszki na Pucharze Narodów Afryki! Kibice Ghany uciekli na murawę przed atakami gospodarzy (WIDEO, ZDJĘCIA)

psz, Przemysław Drewniak
W drugim półfinale Pucharu Narodów Afryki, kibicom Gwinei Równikowej puściły nerwy. Fani z Ghany musieli się ratować wbiegnięciem na murawę, a sędzia przerwał mecz. Zobaczcie zdjęcia i wideo!

Końcówka pierwszej połowy, w której zawodnicy Ghany strzelili dwa gole, rozwścieczyła kibiców Gwinei Równikowej, którzy zaczęli rzucać butelki i inne przedmioty w kierunku schodzących z boiska piłkarzy rywali. Sędzia musiał z tego powodu opóźnić początek drugiej połowy, ale wrogie nastawienie publiczności nie zdeprymowało piłkarzy Avrama Granta. Co więcej, na kwadrans przed końcem podwyższyli prowadzenie na 3:0.

Choć wynik był już rozstrzygnięty, w 83. minucie rozzłoszczeni kibice gospodarzy zaatakowali fanów reprezentacji Ghany, rzucając w nich różnymi przedmiotami. W związku z tym Ghańczycy postanowili schronić się na murawie, a sędzia przerwał mecz. Agresywnych Gwinejczyków musiała uspokajać policja, rozprowadzając gaz łzawiący i sprowadzając… helikopter. Po około 30 minutach przerwy i opuszczeniu stadionu przez prawie wszystkich kibiców, mecz został dokończony, co nie wpłynęło już na końcowy rezultat.