Puchar Polski. Olimpia Grudziądz pewnie rozprawiła się ze Skrą II Częstochowa

Łukasz Piekarski
Piłkarze Olimpii Grudziądz udanie zainaugurowali rozgrywki o Puchar Polski. W 1. rundzie bez kłopotu ograli drużynę Skry II Częstochowa 2:0. Bramki dla biało-zielonych zdobywali Marcin Smoliński i Adrian Frańczak.

W przekroju całego spotkania znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni. Grudziądzki klub od początku meczu narzucił swoje tempo gry, nie pozwalając niżej notowanemu przeciwnikowi na wiele.

Pierwsza bramka padła już w 12. minucie. Jej autorem był Marcin Smoliński, który kapitalnie uderzył z rzutu wolnego po faulu na Piotrze Ruszkulu. Na niespełna 10 minut przed przerwą drugie trafienie dla Olimpii zaliczył Adrian Frańczak.

Kolejna faza Pucharu Polski zaplanowana jest na 16 i 17 sierpnia.

Skra II Częstochowa 0-2 (0:2) Olimpia Grudziądz

Bramki: Marcin Smoliński 12, Adrian Frańczak 37

Skra II: Adrian Woszczyna - Marcin Kowalski (84 Krystian Konieczny), Mateusz Woldan, Marcin Drzymont, Paweł Kowalczyk - Mateusz Bik, Adrian Musiał, Dariusz Zawadzki, Paweł Polak (75 Alex Bednarek), Kamil Ścisłowski (46 Dawid Niedbała) - Marcin Chmiest.

Olimpia: Michał Wróbel - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak, Adrian Frańczak - Dariusz Gawęcki (67 Dariusz Kłus), Marcin Smoliński, Piotr Ruszkul, Robert Szczot (65 Łukasz Suchocki), Maciej Rogalski - Adam Cieśliński (83 Maciej Kowalczyk).