1

- 2 połowa

3 karne

• Dziękujemy Państwu za śledzenie Naszej relacji i zapraszamy na kolejne...

• Ostatecznie Chojniczanka wygrywa 3-2 w serii rzutów karnych i awansuje do następnej rundy rozgrywek o Puchar Polski.

• Decydującego karnego strzela Rogalski.Chojniczanka dalej w grze!!!

• Strzał Szerszenia zostaje obroniony!!!Ależ dramaturgia!!!

• Zgodnie goście a konkretnie Zawistowski,który również uderza w trybuny!

• Nadal 2-2.Siemaszko w trybuny!

• 2-2 Grzelak!

• 2-1 Alan!

• 1-1.Remis gościom daje Mikołajczak!

• 1-0 dla Arki.Przewagę gospodarzom daje Stolc!

• Nadal 0:0.Rybski uderza w poprzeczkę!Myli się również zawodnik gości.

• Ależ pudło!Łukasiewicz uderza w trybuny!

• Karne zaczynać będzie Arka Gdynia

• Zaczynamy konkurs jedenastek...

• Żółtą kartką ukarany Renusz za faul na Grzelaku.

• KONIEC DOGRYWKI!Przed nami konkurs rzutów karnych...

• Zmęczenie jest ogromne.Skurcze łapią Alana.Mimo to mecz potrwa jeszcze minutę.

• Świetny doping na stadionie Arki.Kibice żywiołowo wspierają swoich ulubieńców.

• Teraz okazja dla gospodarzy.Yussuff uderzył bardzo mocno z lewej strony pola karnego posyłając piłkę nad bramką.

• Niedziela posłał piłkę obok Miszczuka.Goście już się cieszyli.Kibice Arki zamilkli jednak odetchnęli gdy sędzia anulował bramkę.

• Ależ dramaturgia!!!Nieuznany gol dla Chojniczanki!!!

• Spięcie Szerszenia z Biernatem.Piłkarzy musi rozdzielać arbiter.

• Dobra oskrzydlająca akcja Renusza,który dobrym dryblingiem wprowadził się w pole karne jednak uderzył wprost w bramkarza.

• Piłkarze grają bardzo asekuracyjnie.Nikt nie chce popełnić błędu w tak ważnym momencie spotkania.

• Coraz więcej wskazuje na to,że będziemy przeżywać emocje związane z rzutami karnymi.

• Informacja z innych boisk. Pierwszoligowe Zagłębie eliminuje Górnika Zabrze. Zespół z Sosnowca właśnie zdobył gola na 3:1 w 87 minucie.

• Czas na drugi kwadrans...

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Groźne podanie z prawej strony Arki do Rafała Siemaszki, jednak ofiarna interwencja Pawła Zawistowskiego zażegnuję niebezpieczeństwo.

• Yussuff przeprowadził akcję środkiem boiska jednak została ona łatwo odczytana przez obrońców Chojniczanki.

• Żółtą kartką ukarany Rafał Grzelak.

• Piłkarze obydwu drużyn wolno wymieniają piłkę między sobą.Widać duże zmęczenie.

• Szerszeń miał bardzo dużo miejsca. Zdecydował się na strzał z okolic 16 metra, który spokojnie wyłapał Hładun.

• Rogalski biegnie środkiem, zagrywa do Grzelaka. Dośrodkowanie Rafała jednak niedokładne.

• Świetny rajd Niedzieli na lewym skrzydle,który dograł w pole karne jednak obrońcy Arki na posterunku.Groźna sytuacja stworzona przez gości.

• Zobaczymy jak piłkarze obydwu drużyn zniosą te dodatkowe trzydzieści minut gry.W jedenastce z Chojnic jest więcej doświadczonych piłkarzy.W Arce z kolei więcej młodości.Zobaczymy czy to będzie miało jakieś znaczenie.

• Zaczynamy dogrywkę...

• Koniec! 1:1 i mamy dogrywkę!

• Sędzia dolicza 3 minuty gry.

• Jeszcze bardzo dobre, ale jednak minimalnie niecelne uderzenie Siemaszki z dystansu.

• No i mamy zapowiadane emocje. Dużo dzieje się w końcówce. Po przechwycie Arka wyszła 2 na 1, Siemaszko ładnie wypuścił sam na sam Szerszenia i to musiało zakończyć się golem. Młodego napastnika Arki zjadły nerwy, źle przyjął piłkę i ta padła łupem Hładuna. Szerszeń mógł zostać bohaterem...

• Ależ pogubił się młody Mosiejko, którego już wcześniej łapały skurcze. Kolejna strata i o mały włos a byłoby już 2:1 dla gości. Alan główkował, przecinając tym samym dośrodkowanie i niemal umieścił piłkę we własnej bramce. tylko refleks Miszczuka ratuje Arkę!

• Błąd Mosiejki, piłkę przejmuje Rybski i ładnie wypuszcza Mikołajczaka, który pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce.

• 1:1 !!! Mikołajczak wyrównuje !!!

• Chojniczanka podkręca tempo. Raz za razem albo centruje, albo strzela. Teraz Niedziela zagrywa w pole karne do Mikołajczaka, który z kolei ładnie oddaje do Kosakiewicza, ale jego strzał za słaby.

• Siemaszko zmienia zmęczonego, ale mogącego być zadowolonym ze swojego występu Tomasiewicza.

• Wydaje się, że Arka kontroluje przebieg meczu i czeka na ruch rywala. Chojniczanka jeszcze nie rzuca wszystkich sił do ataku. Wydaje się, że dopiero ostatnie 10 minut spotkania może przynieść jeszcze sporo emocji.

• Kolejny debiut w Arce. Szerszeń zmienia Abbotta.

• Fantastycznie pograli teraz na jeden kontakt Yussuff z Renuszem. Finalnie Renusz wypuścił świetnym płaskim podaniem Anglika w pole karne, ten jeszcze odgrywał, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Kapitalna akcja i świetne płaskie zagranie Niedzieli w pole karne, tam na piłkę w idealnej sytuacji nabiegał Mikołajczak i zapewne bez problemu umieściłby ja w bramce, gdyby nie ofiarna akcja w defensywie Stolca. Obrońca gospodarzy wyrósł Mikołajczakowi zza pleców i wślizgiem wybił piłkę na róg, ratując swój zespół.

• Po przechwycie w bardzo dobrym położeniu znaleźli się Arkowcy. Tomasiewicz nie mógł jednak zagrywać do "palącego" Abbotta i musiał całą akcję spowolnić.

• arka

• Teraz dobra dwójkowa akcja Abbott- Tomasiewicz i ten drugi bliski dojścia do strzału na 6. metrze. To byłoby groźne.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i w dobrej sytuacji zbyt słabo główkował Biernat.

• Rogalski zastępuje Bartoszewicza. To ostatnia zmiana w ekipie gości.

• Teraz daleki, ale nieco za mocny przerzut do Rybskiego, który popędził ambitnie do końca, ale nawet na wślizgu nie zdołał zatrzymać piłki i ta wyszła poza linię końcową.

• Dobre prostopadłe podanie w pole karne i dobra próba Zawistowskiego, ale jego strzał zablokowany.

• Dzisiejszy mecz ogląda z trybun 3796 widzów. To dobry wynik jak na rozgrywki Pucharu Polski.

• Yussuff niesłusznie ukarany żółtą kartką.

• Ostry ale czysty wślizg Yussuffa w piłkę, sędzia wyciąga żółty kartonik.

• I już w pierwszej akcji bliski szczęścia Rashid Yussuff, który po zwodzie oddał celny strzał, ale na posterunku Hładun.

• Mikołajczak zastępuje Grischoka.

• Debiutant Yussuff zmienia Lomskiego.

• Zaczynamy II połowę!

• Arka już na murawie, wchodzą również witani gwizdami goście. Będą zmiany.

• Arka już na murawie, wchodzą również witani gwizdami goście. Będzie jedna zmiana.

• Wracając jeszcze do bramki Renusza... W środku pola Mosiejko dzióbnął piłkę w kierunku pola karnego, tam Abbott wślizgiem wystawił ją Lomskiemu, który oddał strzał. Po wybloku futbolówka znalazła się pod nogami Renusza, który w swoim stylu zwiódł rywala i oddał mierzony w okienko mocny strzał. Hładun zdołał jeszcze ten strzał dosięgnąć, ale piłka mimo jego wysiłku zatrzepotała w siatce.

• Koniec I połowy. Arka rzutem na taśmę otwiera wynik meczu.

• 1:0!!! Gol do szatni Renusza!!!

• Do pierwszej części spotkania sędzia dolicza nie mniej niż 2 minuty gry.

• A na trybunach wymiana "uprzejmości" pod adresem klubów Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Przypomnijmy, że Chojniczanka sympatyzuje z biało- zielonymi.

• Teraz inny młody zawodnik Arki- Mosiejko niecelnie uderza z 10. metrów po ładnym zgraniu klatką w wykonaniu Abbotta i wcześniejszym świetnym przerzucie Łukasiewicza.

• Pierwsza połowa nie porywa, sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Nieco lepiej prezentują się żółto- niebiescy, w szeregach których wyróżnia się 19- letni Tomasiewicz. Ten chłopak ma zmysł to ofensywnej, kombinacyjnej gry. Po świetnym występie w Płocku (asysta i wywalczony rzut karny) dziś również gra dobre zawody. Brawo.

• Znwou Tomasiewicz próbował grać prostopadła piłkę do partnera w pole karne. Pierwsza próba nieudana, druga doskonała i w świetnej sytuacji znalazł się tym razem Wojowski, ale z dość ostrego kąta uderzył niecelnie po długim rogu.

• Piłka z głębi pola w kierunku bramki Arki. W wyniku nieporozumienia Miszczuka i Stolca w doskonałej sytuacji znalazł się Grischok, ale spudłował.

• Świetnia kombinacyjna akcja Lomski- Tomasiewicz- Abbott w obrębie pola karnego Chojnic. Świetnie zrobił to Tomasiewicz i próbował grać prostopadle do napastnika, zabrakło niewiele, aby to się udało.

• arka Na Torach dziś niezła frekwencja.

• W końcu bardzo dobra centra Renusza z lewej strony boiska, ale Lomski nie zdołał wywalczyć sobie dogodnej pozycji i oddać strzału.

• Jedna z nielicznych odpowiedzi w wykonaniu Chojniczanki. Goście znaleźli się w polu karnym rywala i próbowali rozegrać kombinacyjnie akcję. Ostatecznie sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

• Ciekawe rozegranie rzutu z autu w wykonaniu Arki. Stolc do Renusza, a ten wypatrzył w polu karnym Lomskiego. Fin oddał celny strzał na bramkę Hładuna, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć golkipera gości.

• Pomimo, że mecz rozgrywany jest w środku tygodnia frekwencja nie jest najgorsza. Górka prowadzi naprawdę dobry doping. Dokładną frekwencję podamy po przerwie.

• arka Górka dziś w dobrej dyspozycji.

• Po tym faulu z rzutu wolnego uderzał Renusz. Fatalnie...

• Za to zagranie Zawistowski ogląda żółta kartkę.

• Świetna akcja Arki, Tomasiewicz nieprzepisowo zatrzymywany przez Zawistowskiego. Gdyby kapitan Chojniczanki nie przerwał tej akcji, byłoby naprawdę groźnie.

• Z dystansu uderzał Lomski, ale jego strzał zablokowany przez defensywę Chojniczanki. To była zła decyzja, gdyż Fin mógł zagrywać do dobrze wychodzącego na pozycję Tomasiewicza.

• Świetna wrzutka Tomasiewicza z rzutu rożnego i Alan bardzo bliski zdobycia bramki! Jego uderzenie powędrowało tuz przy słupku.

• Kosakiewicz zmienia Lisowskiego.

• Na murawie leży kontuzjowany Lisowski i będziemy mieli chyba zmianę.

• Pierwszy strzał w wykonaniu Renusza, po nogach obrońcy piłka wychodzi na rzut rożny.

• Niezła akcja tym razem na drugiej flance pomknął Tomasiewicz i był chyba faulowany, ale sędzie nakazał grać dalej.

• Arka gra dzis w rezerwowym składzie, szansę otrzymało kilku młodych zawodników. Z powodu kontuzji nie zagra dziś Marcus Da Silva, ale za to na ławce jest nowy nabytek Gdynian- Rashid Yussuff. Chojniczanka prawie w najsilniejszym składzie.

• Pierwsza dobra akcja Arki. Przez całą długość boiska lewym skrzydłem pognał Wojowski, ale będąc już w polu karnym nieco się pogubił i od bramki zaczyna Hładun.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Gramy!

• Arka - ChojniczankaArka - Chojniczanka

• Zawodnicy w akompaniamencie Roty własnie wychodzą na murawę

• Na trybunach melduje się ok. 60 osobowa grupa kibiców Chojniczanki

• Piłkarze Chojniczanki skończyli rozgrzewkę, niedługo oba zespoły wyjdą, by rozpocząć mecz.

• Arka własnie schodzi do szatni. Chojniczanka jeszcze sie rozgrzewa

• RozgrzewkaRozgrzewka

• Arka w ostatnich edycjach radziła sobie nad wyraz dobrze. W sezonie 2011/12 oraz 2013/14 zółto- niebiescy docierali aż do półfinału rozgrywek.

• Dziś szczególny mecz dla Rafała Siemaszki, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy klubu z Chojnic. Biorąc pod uwagę, że na starcie sezonu Siemaszko trafia do siatki niemal w każdym meczu, nie możemy wykluczyć, że dziś będzie katem dla swojego byłego klubu. Oczywiście o ile pojawi się dziś na boisku...

• Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, to lepiej zaczęli je żółto- niebiescy (1:1 z Zawiszą i 2:0 z Wisłą Płock). Chojniczanka najpierw ugrała cenny punkt z Miedzią, a w 2. kolejce uległa GKS-owi Bełchatów 1:2.

• W 1/32 Arka okazała się lepsza od Pogoni Siedlce, zwyciężając na własnym stadionie aż 4:1. Chojniczanka w takim samym stosunku ograła Siarkę Tarnobrzeg.

• Z Gdyni wita Państwa Andrzej Rukść. Dziś czekają nas emocje związane z Pucharem Polski. W meczu 1/16 finału PP miejscowa Arka podejmuje dziś Chojniczankę Chojnice. Zapraszam!