Arka Gdynia

3

Polonia Warszawa

1

• Kibice i zawodnicy Arki, mają powody do radości, pewnie pokonali u siebie 3:1 warszawską Polonię i są w ćwierćfinale rozgrywek! W Gdyni oglądaliśmy świetne widowisko, taką Arkę chciałoby się oglądać zawsze. Za uwagę dziękuje Adam Kamiński, do zobaczenia na następnym meczu Arki, już w sobotę!

• Koniec meczu! Arka gra dalej! Polonia za burtą Pucharu Polski!

• Szlaga łapie bezpańską piłkę.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Arce, boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce Niedziela.

• Zmiana w Arce, boisko opuszcza strzelec trzeciej Arki Ivanovski, w jego miejsce Kasperkiewicz.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Sultes, w jego miejsce Piątek.

• Flis traci piłkę pod polem karnym Polonii.

• Zbyt długie podanie do Kuklisa.

• Paweł Wszołek wyrzucony z boiska za faul na Krajanowskim!

• Ależ zaostrza się nam gra!

• Baszczyński fauluje Ivanovskiego.

• Baszczyński przejmuje podanie Benata do Ivanovskiego i nie daje rady utrzymać piłki w boisku, aut dla Arki.

• Słabe dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego wybijają obrońcy.

• Rzut wolny dla Arki na prawej stronie boiska.

• Kowalski z woleja zza pola karnego, bardzo wysoko ponad bramką.

• Todorovski dośrodkowuje, a piłkę głową wybija Krajanowski.

• Zmiana w drużynie Polonii, schodzi niedoszły bohater Czarnych Koszul Cani, w jego miejsce Michał Grunt.

• Flis przegrywa pojedynek biegowy z Todorovskim.

• Oglądamy co raz więcej fauli. Niestety...

• Stadion wręcz szaleje z radości! Trudno się dziwić po takich 2 akcjach, mogło być 2:2, a zrobiło się 3:1!

• Ależ piłka jest przewrotna! Dokładnie w akcji poprzedzającej gola dla Arki, Cani w znakomitej sytuacji z 5 metrów strzelił wprost w bramkarza! Arkowcy wyprowadzili znakomitą kontrę i w sytuacji sam na sam Mirko Ivanovski płaskim strzałem pokonał Gliwę!

• GOOOOOOOOOOOL! 3:1 dla Arki! Ivanovski po raz 2!

• Szlaga łapie piłke zagraną do Todorovskiego przez Bonina.

• Bonin uderza wprost w boczną siatkę.

• Kibice Arki znakomicie dopingują dziś swoją drużynę!

• Pierwsza zmiana w Arce, boisko opuszcza Surdykowski, w jego miejsce Flis.

• Dośrodkowanie Radzewicza przelatuje nad polem karnym.

• Wszołek ukarany za faul na Krajanowskim tuż po swojej znakomitej, niewykorzystanej okazji.

• Ależ było groźnie! Sędzia popełnił błąd i nie odgwizdał faulu na zawodniku Arki, w efekcie Wszołek był w sytuacji sam na sam! Znakomicie interweniował Szlaga!

• Seria fatalnych błędów zawodników Arki!

• Fatalny błąd Benata! Szlaga na jego szczęście uprzedza Wszołka i łapie piłkę!

• Jodłowiec fauluje Kuklisa.

• Dobre dośrodkowanie Sultesa z rzutu rożnego jednak Wszołek kieruję piłkę głową murawę zamiast w bramkę.

• Płaskie dośrodkowanie Bonina wybija Łągiewka na rzut rożny.

• Podanie Jarzębowskiego, umiejętnie, głową wybija Baszczyński wprost w ręce bramkarza.

• Kowalski próbował nabić Cotrę i zdobyć rzut rożny, jednak się nie udało.

• Świetna szansa dla Polonii! Dobrze z prawej strony na 5 metr dośrodkował Todorovski jednak Cani nie trafił w piłkę!

• Mirko Ivanovski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie Jodłowca łapie Szlaga.

• Kowalski znakomicie przejął piłkę, jednak nie zrozumiał się z Surdykowskim, w efekcie piłka przy nogach Sadloka.

• To mogło się źle skończyć! Piłkę chciał wybić Łągiewka jednak poślizgnął się, na szczęście asekurował go Mazurkiewicz.

• Rzut wolny dla Polonii blisko środka boiska.

• Dośrodkowanie Sultesa niskie, dobre, ale przy przyjęciu Cani pomagał sobie ręką.

• Znakomita interwencja Jarzębowskiego który zablokował podanie Jodłowca w polu karnym Arki. Rzut rożny dla Polonii.

• Surdykowski wygrywa pojedynek główkowy z Sultesem.

• Po raz kolejny dobrze Radzewicz, nie dopuścił by Wszołek dostał piłkę na prawe skrzydło.

• Radzewicz daleko wybija piłkę.

• Zaostrza się gra na murawie w Gdyni, zawodnicy Polonii są chyba lekko sfrustrowani.

• Winien jestem przeprosiny, ale nie wiadome było kto dostał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem, był to Damian Krajanowski.

• Żółta kartka dla Cotry za faul na Kowalskim.

• Przedłużało się wykonanie tego rzutu wolnego, jednak ostatecznie Todorovski pięknym strzałem pokonał Macieja Szlagę!

• GOOOOOOOOL! 1:2! Todorovski!

• Mazurkiewicz fauluje blisko pola karnego i mamy groźny stały fragment gry dla Polonii.

• W przerwie nastąpiła zmiana w drużynie gości, boisko opuścił Miłosz Przybecki, w jego miejsce Paweł Wszołek.

• Zawodnicy Arki rozpoczynają drugą połowę.

• Piłkarze obu jedenastek wybiegli już na murawę.

• Piłkarze schodzą na zasłużoną przerwę. Ciężko powiedzieć kto był lepszy w pierwszej połowie spotkania. Przy piłce częściej była Polonia, jednak to Arka stwarzała sobie sytuacje. Co najważniejsze, Arka potrafiła te okazje wykorzystać i do przerwy to ona prowadzi 2:0. Z niecierpliwością czekam na drugą połowę spotkania! Do zobaczenia za 15 minut.

• Sędzia Jacek Małyszek nie dolicza nic do czasu gry pierwszej połowy spotkania. Do przerwy Arka prowadzi z Polonią 2:0!

• Surdykowski ograł Sadloka wypuszczając sobie piłkę, jednak nie zdążył do niej dopaść przed bramkarzem Polonii.

• Dośrodkowanie Sultesa z rzutu rożnego wybijają obrońcy.

• Przybecki tym razem na lewej stronie traci piłkę w pojedynku z Jakubem Kowalskim rzut rożny dla Polonii.

• Sławomir Mazurkiewicz zgodnie z duchem Fair Play oddaje piłkę rywalom.

• Na boisku leży obecnie dwóch zawodników Mirko Ivanovski i Maciej Sadlok.

• Ivanovski traci piłkę w pojedynku z Przybeckim.

• Mazurkiewicz wybija głową dośrodkowanie z prawego skrzydła.

• Uderzenie Sultesa znakomicie broni Szlaga.

• Bonin w znakomitej sytuacji chciał zagrać do partnera, który miałby czystą sytuację jednak plany pokrzyżował mu Łągiewka.

• Bonin nie zdążył do zbyt mocno zagranej do niego piłki.

• Krajanowski wręcz ośmieszył Bonina w walce 1 na 1 o piłkę spokojnie pozwalając jej wyjść na aut.

• Sławomir Mazurkiewicz wykazał się niebywałą ambicją, pobiegł za piłką do samego końca i odzyskał ją.

• Radzewicz dośrodkował z lewej strony jednak nikt nie podążał za tą akcją.

• Poloniści znakomicie utrzymują się przy piłce na połowie Arki. Bonin wpadł z piłką w pole karne i zagrał ją na 16 metr, jednak był tam tylko Piotr Kuklis z Arki Gdynia.

• Na rozgrzewkę ruszają już pierwsi zawodnicy Polonii, trener Jacek Zieliński musi coś zrobić by odmienić patową sytuację swojej drużyny.

• Uderzenie Sultesa, bardzo mocne i tylko trochę niecelne.

• Petr Benat znakomicie chciał dokręcić piłkę w okienko z narożnika pola karnego, zabrakło niewiele!

• Rzut rożny dla Polonii, słabe dośrodkowanie wybijają obrońcy.

• Nikt się chyba tego nie spodziewał, W Gdyni mamy 2:0 dla Arki!

• Znakomicie wykonany pozornie niegroźny stały fragment gry. Kowalski wykorzystał gapiostwo obrońców i zagrał piłkę do niepilnowanego Radzewicza, ten dośrodkował piłkę w pole karne. Na 11 metrze sprytnym strzałem wykazał się Ivanovski i mamy 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki! Tomasz Jarzębowski!

• Sadlok fauluje Surdykowskiego.

• Dośrodkowanie Cotry z lewej strony mija bramkę Juszczyka. Grę wznawia bramkarz Arki.

• Sędzia po raz kolejny nie wie dla kogo wskazać wrzut z autu, dziwna sytuacja.

• Na spalonym Cotra.

• Surdykowski traci piłkę na rzecz Baszczyńskiego jak junior.

• Ivanovski pada w okolicach pola karnego, twierdząc, że był faulowany, gwizdek sędziego jednak milczy.

• Ivanovski przeciwko 3 graczom Polonii, stara się podać do Kuklisa, jednak wszystko czyta Todorovski.

• Krajanowski popełnia błąd, mijając się z piłką jednak bez konsekwencji.

• Mazurkiewicz znakomicie wybija piłkę spod nóg Caniego.

• Rzut rożny dla Polonii po akcji Trałki na lewej stronie.

• Ivanovski oddaje strzał z pozycji podobnej do akcji Sławomira Mazurkiewicza, jednak piłka lecąca nisko, przelatuje obok bramki.

• Ivanovski traci piłkę w dobrej sytuacji.

• I to gospodarze wychodzą na prowadzenie, goście muszą się teraz sporo napocić.

• Sławomir Mazurkiewicz oddał strzał z 25 metrów wprost w bramkarza, jednak Gliwa popełnił fatalny błąd i piłka wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Sławomir Mazurkiewicz!

• Sultes, chciał zagrać prostopadłą piłkę do Przybeckiego, jednak połapał się w tym Juszczyk i złapał piłkę.

• Stadion wrze, sędzia dopatrzył się faulu Kowalskiego na Cotrze.

• Benatowi piłka spadła wprost pod nogi na skraju pola karnego, jednak bardzo dobrze zablokował mu dojście do piłki jeden z obrońców Arki.

• Radzewicz znakomicie podłączył się na lewym skrzydle do tej akcji, jednak zamotał się w dryblingu i ostatecznie stracił piłkę.

• Surdykowski zamiast pozwolić piłce wyjść poza boisko dotknął piłki klatką piersiową i sprezentował Polonii aut.

• Fatalny błąd Łągiewki, który wybił piłkę wprost pod nogi Bonina.

• Bardzo nieudanie wykonany rzut wolny przez Marcina Radzewicza, w efekcie piłkę rozgrywa Polonia.

• Radzewicz powstrzymuje rajd Jodłowca na prawym skrzydle.

• Przybecki fauluje na prawym skrzydle jednego z zawodników Arki.

• Krajanowski nie przebierał w środkach w pojedynku główkowym z Boninem, w efekcie ten drugi leży i zwija się z bólu.

• "Kto wygra mecz? Arka!" :)

• Polonia gra dzisiaj dobrze pressingiem, Arkowcy mają problemy z rozgrywaniem akcji.

• Pierwszy rzut rożny w meczu dla gości. Trałka przepuszcza w polu karnym piłkę zagraną nisko z narożnika boiska. Skutecznie interweniują obrońcy Arki.

• Radzewicz głową wybija piłkę zagraną do Przybeckiego przez Sadloka.

• Siła złego na jednego, Trałka traci piłkę na lewym skrzydle.

• Strzał Surdykowskiego w polu karnym blokuje Baszczyński, chwilę później piłka trafia na 11 metr pod nogi Ivanovskiego. Macedończyk uderzył minimalnie niecelnie!

• Zagranie Kuklisa do Ivanovskiego przejmuje Sadlok.

• Nieporozumienie Bonina z Cotrą, aut dla Arki.

• Sultes zagrał znakomitą piłkę pomiędzy obrońcami Arki, do Miłosza Przybeckiego. Skrzydłowy Polonii jednak nie zdążył dopaść do piłki.

• Pierwsza akcja gości, rajd Przybeckiego prawym skrzydłem, a dośrodkowanie skrzydłowego Polonii wybija Mazurkiewicz.

• Losowanie wygrał kapitan gospodarzy Sławomir Mazurkiewicz. Mecz rozpoczynają goście- zawodnicy Polonii Warszawa!

• Sędzia główny Jacek Małyszek wyprowadza obydwa zespoły na murawę stadionu miejskiego w Gdyni. Za chwilę rozpocznie się mecz o być albo nie być w Pucharze Polski.

• Rezerwowi zawodnicy Arki, rozgrzewając się, próbują utrzymać piłkę w powietrzu, jak najdłużej. Na zdjęciu w akcji: Flis, Brodziński, Kasperkiewicz oraz Niedziela.

• Frekwencja w Gdyni na razie nie powala na kolana. Do meczu pozostało jednak 20 minut i z minuty na minutę powinno być lepiej.

• Chwilę po zawodnikach gospodarzy, na murawę stadionu miejskiego wybiegli zawodnicy Czarnych Koszul. Nie postanowili oni jednak przywitać się z gdyńską publicznością.

• Jako pierwsi na rozgrzewkę wyruszyli zawodnicy gdyńskiej Arki. Arkowcy zostali przywitani oklaskami przez gdyńskich kibiców.

• Rezerwa Arki: Marcin Juszczyk, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Flis, Piotr Kasperkiewicz, Fabian Słowiński, Mateusz Szwoch, Bartosz Brodziński.

• Znamy już składy obydwu drużyn czas poznać ławki rezerwowych. Rezerwa Polonii: Adrian Lis, Radek Mynar, Paweł Wszołek, Michał Grunt, Adam Kokoszka, Jakub Tosik, Łukasz Piątek.

• Polonia przyjechała do Gdyni, nie w najmocniejszym składzie, lecz z prawie całym trzonem pierwszego zespołu. Widoczny może być jednak, w zespole gości brak Bruno Couthino, Daniela Sikorskiego i Roberta Jeża.

• Kadra Arki jest prawie w 100% taka sama jak przed meczem z KS Polkowice. Jedyną zmianą jest brak Omara Jaruna, którego ma zastąpić Krzysztof Łągiewka. W bramce prawdopodobnie zobaczymy Macieja Szlagę.

• Przed nami pucharowa batalia w Gdyni. Ze stadionu miejskiego wita Państwa Adam Kamiński. Czy Arce uda się podtrzymać swoją zwycięską passę? Do meczu pozostała już niespełna godzina, czekamy na wielkie widowisko!