Chrobry Głogów 1 - 3 Jagiellonia Białystok

Chrobry Głogów

1

Jagiellonia Białystok

3

• Chrobry długo był drużyną lepszą od Jagiellonii, ale nie potrafił tego zamienić na bramki i w końcówce piłkarze gości wykorzystali słabsze przygotowanie fizyczne rywala, dzięki czemu meldują się w 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z poznańskim Lechem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuję Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Pawłowskiego.

• Wyszli z kontrą piłkarze Jagiellonii, Grzyb zagrał do Tuszyńskiego, a ten trafia do pozostawionej przez Janickiego bramki! Jagiellonia w 1/8 finału!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

• Rzut rożny dla Chrobrego. Bramkarz gospodarzy melduje się w polu karnym rywala!

• Piątkowski w ostatniej chwili zatrzymany teraz w polu karnym przez defensywę Chrobrego! Mogło być 1:3!

• Do akcji ofensywnej włączył się teraz niespodziewanie Michał Pazdan i po jego zagraniu piłka dość przypadkowo trafia do wychodzącego sam na sam z bramkarzem i 'podcinką' zapewnia Jagiellonii w końcówce prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Mateusz Piątkowski!

• Wygląda na to, że gospodarze teraz przeżywają kryzys fizyczny. Czy Jagiellonia to wykorzysta?

• Pawłowski z 20 metrów uderza fatalnie, zupełnie na wiwat.

• Chrobry znowu cofnął się na własną połowę. Jagiellonia w ataku pozycyjnym.

• Teraz po podaniu Pawłowskiego w polu karnym przewrócił się popychany przez rywala Gajos, ale sędzia puszcza grę.

• W kontrataku Jagiellonii najpierw Gajos, a następnie Romanczuk nie byli w stanie dograć dokładnie do Piątkowskiego.

• Wydawało się teraz, że Szczepaniak minie zwodem Pazdana, ale ten szybko się pozbierał i zdołał jeszcze zatrzymać swojego przeciwnika. Chrobry wciąż jest groźniejszy od Jagiellonii.

• Koszmarny błąd Barana na prawej obronie, który skuteczną interwencją naprawił jednak Madera.

• Po centrze Ziemniaka z prawego skrzydła piłka trafia w pole karne do Piotrowskiego, który najpierw skiksował, a po chwili mógł się poprawić, ale uderzył minimalnie niecelnie!

• Piątkowski w okolicach pola karnego przewrócił się po starciu z rywalem, ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać faulu.

• Piotrowski z lewego skrzydła starał się dograć do Szczepaniaka, ale tego w ostatniej chwili uprzedził wślizgiem Michał Pazdan!

• Zderzył się z Romanczukiem teraz Szczepaniak. Potrzebna interwencja medyczna.

• Słowik dobrze piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotrowskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii wyjaśnia skutecznym wybiciem Romanczuk. Zmiana w Chrobrym, już ostatnia. Schodzi Bogusławski, a wchodzi Michał Szałek.

• Na trybunach jest grupka około 60 kibiców Jagiellonii. Będzie rzut rożny dla Chrobrego.

• Już nie tak pewnie poczyna sobie zespół gospodarzy, a Jagiellonia gra zupełnie inaczej, gdy w środku pola jest duet Romanczuk - Grzyb, a o ofensywie Jagi stanowi Gajos.

• Zmiana w Chrobrym. Ziemniak za Danielaka.

• Ledwie minuta minęła od przesunięcia do przodu Gajosa i ten zdobywa gola! Pawłowski ze skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie Piątkowski zagrał na drugi słupek, gdzie akcję zamknął wślizgiem Gajos! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Maciej Gajos!

• Romanczuk zmienia Dzalamidze.

• Po centrze Tuszyńskiego, Pawłowski uderza niecelnie głową. Wciąż 1:0 dla Chrobrego.

• Pawłowski dośrodkował w pole karne do Dzalamidze, który wywalczył rzut rożny.

• Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego wybite przez gospodarzy, ale ich kontrę przerywa wracający właśnie wychowanek Rakowa Częstochowa.

• Sebastian Madera zdołał zatrzymać w polu karnym Łukasza Szczepaniaka. Rzut rożny, po którym jednak bardzo dobrze ustawiony Wasiluk wybija piłkę.

• Schodzi z boiska Frankowski, a w jego miejsce Piątkowski.

• Faul w ofensywie Pawłowskiego w polu karnym rywala. Piłka dla gospodarzy.

• Beznadziejnie gra w dalszym ciągu Jagiellonia. Trener Probierz nie dał rady wstrząsnąć zespołem w przerwie i Chrobry zasłużenie prowadzi.

• Znowu po raz kolejny zakręcił obrońcami Jagiellonii Piotrowski i zagrał przed pole karne do Szczepaniaka, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów zaskakuje Słowika! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Szczepaniak!

• Frankowski zagrał przed szesnastkę do Tuszyńskiego, ale ten został złapany na spalonym.

• Gajos szukał w polu karnym Frankowskiego, ale gospodarze w tym zagraniu się połapali.

• Już zdążył ucierpieć po uderzeniu piłką Gajos, ale pomocnik Jagiellonii szybko się pozbierał.

• W przerwie trener Probierz zafundował swoim piłkarzom porządny 'wykład', przez co ci wyszli dość późno na boisko. Zaczynamy już jednak drugą połowę spotkania!

• To nie jest dobry mecz Jagiellonii. Zdecydowanie lepiej, mądrzej grają piłkarze Chrobrego Głogów, którzy dobrze się bronią i wyprowadzają bardzo groźne kontry. Nie potrafili ich jednak wykorzystać Sędziak czy Hałambiec. Goście mieli praktycznie jedną setkę, którą zmarnował Gajos.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetna szansa dla Chrobrego! Po podaniu Szczepaniaka, kapitan gospodarzy, Mateusz Hałambiec, wyszedł sam na sam ze Słowikiem, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza Jagiellonii!

• Rafał Grzyb potrzebuje teraz pomocy medycznej, zaatakowany ostro przez jednego z rywali.

• Tuszyński złapany teraz na spalonym.

• Chrobry teraz głęboko cofnięty na własnej połowie, a Jagiellonia męczy się w ataku pozycyjnym.

• Gajos przed polem karnym zwiódł rywala, ale uderzył wprost w nogi Bogusławskiego.

• Obrońcy Jagiellonii poradzili sobie teraz z dośrodkowaniami Piotrowskiego i Samca.

• Schodzi z boiska kontuzjowany Sędziak, a w jego miejsce Kościelniak.

• Nieprawdopodobne! Powinno być 0:1! Dzalamidze zagrał na piąty metr do Gajosa, który mógł zrobić wszystko, ale uderzył niecelnie!

• Kibice gospodarzy odpalili race. Gęsty dym tworzy się nad murawą.

• Kontuzji mięśniowej doznał teraz przy starcie do piłki Damian Sędziak. Prawdopodobnie chodzi o mięsień dwugłowy uda i raczej to będzie koniec meczu dla tego zawodnika.

• Niepewna interwencja Słowika na przedpolu, Sędziak zza szesnastki próbował to wykorzystać, ale uderzył niecelnie.

• Dzalamidze do Tuszyńskiego, ale ten w polu karnym nie miał komu zagrać i wszystko zakończyło się stratą.

• Kolejna prosta strata Dzalamidze, który na razie notuje bardzo słaby występ. To jednak można powiedzieć o wielu piłkarzach z Białegostoku.

• Halambiec fatalnie uderzył teraz z dystansu.

• Takimi 'falami' atakuje Chrobry, ale kiedy to czynią głogowianie, to zazwyczaj jest naprawdę groźnie.

• Znowu było blisko bramki dla Chrobrego! Po szybko rozegranym aucie piłka trafiła przed pole karne do Ulatowskiego, którego strzał świetnie broni Słowik!

• Tymczasem na trybunach wreszcie w komplecie zameldowała się niezbyt liczna grupka kibiców Jagiellonii. Pojawiło się znane 'Jesteśmy zawsze tam...'

• Kapitalna akcja Piotrowskiego, który minął dwóch obrońców Jagiellonii i kapitalnym podaniem obsłużył Sędziaka! Ten jednak w bardzo dobrej sytuacji uderza baaaardzo niecelnie!

• Samiec minął na lewej stronie Barana i dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Wasiluk.

• Po początkowym naporze gospodarzy, teraz to Jagiellonia dominuje na placu gry. Wyraźny jest jednak brak Quintany, bowiem brakuje gościom pomysłu w rozegraniu ataku pozycyjnego.

• Prosta strata Chrobrego, przejął piłkę Dzalamidze i zagrał w pole karne do Frankowskiego, który szukał strzału w krótki róg, ale nie trafił w bramkę!

• Martin Baran przejął piłkę na połowie rywala, ale po chwili został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Grzyb szukał w polu karnym Pawłowskiego, ale ten został uprzedzony przez jednego z obrońców Chrobrego.

• Jagiellonia teraz w ataku pozycyjnym, a gospodarze skupieni na defensywie szukają szans do kontrataków.

• Piotrowski z dystansu płaskim strzałem starał się zaskoczyć Słowika, ale ten zanotował pewną interwencję.

• Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść gospodarzy. To Chrobry radzi sobie lepiej w tych trudnych warunkach, ale wciąż jest bez bramek.

• Bardzo kiepskie dośrodkowanie gospodarzy z rzutu wolnego. Piłka trafia na głowę Tuszyńskiego i sytuacja wyjaśniona przez Jagiellonię.

• Kolejna szansa dla Chrobrego. Piłkę w polu karnym otrzymuje Sędziak, ale uderza wysoko nad bramką!

• Damian Sędziak uderzał z 25 metrów, a odbita rykoszetem piłka omal nie zaskoczyła teraz Jakuba Słowika!

• Mógł teraz wyjść sam na sam z bramkarzem Dzalamidze, ale zupełnie się pogubił i musiał wycofać akcję. Uderza jeszcze z daleka Grzyb, ale bardzo niecelnie.

• Sporo niedokładności w szeregach gości, którzy pod nieobecność Quintany ponownie mogą mieć problemy z ofensywą.

• Gajos dośrodkowuje z narożnika pola gry, ale w szesnastce najwyżej wyskakują gospodarze.

• Odpowiada akcją indywidualną Tuszyński, który w starciu z Bogusławskim zdobywa rzut rożny.

• Piotrowski raz jeszcze w akcji ofensywnej, jego dośrodkowanie z lewego skrzydła w kierunku Sędziaka przerywa jednak Słowik.

• Żółta kartka dla Michała Michalca za ostre wejście na nogi Tuszyńskiego.

• Piotrowski w polu karnym próbował ograć Maderę, ale stracił piłkę na rzecz gości.

• To spotkanie ogląda delegacja Zagłębia Lubin z byłym szkoleniowcem Jagiellonii, Piotrem Stokowcem na czele.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Pada obfity deszcz i w dodatku mocno wieje. Nie są to najlepsze warunki do gry.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Radosław Jasiński, Povilas Leimonas, Taras Romanczuk, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, Mateusz Piątkowski.

• Rezerwowi Chrobrego: Mariusz Rzepecki, Michał Bednarski, Dominik Kościelniak, Mateusz Szałek, Michał Szałek, Krzysztof Ziemniak, Jakub Chrzanowski.

• Jak dobrze widzimy, Chrobry dzisiaj występuje w najsilniejszym zestawieniu, natomiast w Jagiellonii z powodów zdrowotnych nie mogą wystąpić Drągowski i Quintana. Jako jedyny z podstawowych graczy, na ławce zasiadł dziś Piątkowski.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Chrobry Głogów także nie stoi jednak na straconej pozycji. Jak dobrze wiemy, w Pucharze Polski często dochodzi do niespodzianek i ten fakt chcą wykorzystać gospodarze, którzy na dzisiejszy pojedynek wykładają wszystkie najsilniejsze karty na stół.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania są piłkarze Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza nie zamierzają odpuszczać pucharowej rywalizacji. Trudno się temu dziwić, skoro sam szkoleniowiec Jagi dobrze zna smak zwycięstwa w tych rozgrywkach, bowiem zwyciężał w nich z żółto-czerwonymi w 2010 roku. Szósta drużyna Ekstraklasy, grająca niemal w najsilniejszym składzie, na pewno potraktuje poważnie dzisiejsze spotkanie.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Chrobry Głogów zmierzy się z Jagiellonią Białystok.