Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, rewanż

Cracovia

0

Błękitni Stargard

2

• KONIEC MECZU. Blamaż Cracovii powoduje przedłużenie pięknego snu Błękitnych! Zespół z II ligi awansował do półfinału! Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

• Zdunek w dobrej akcji, ale jego strzał z ostrego kąta broni Stepniowski.

• Druga połowa potrwa 4 minuty dłużej.

• Szeliga schodzi z boiska utykając. Potrzebna jest interwencja lekarza.

• Zatem Błękitni są w półfinale Pucharu Polski! Kibice Cracovii z całego serca gratulują, domagając się jeszcze jednego gola dla gości. Niesamowite obrazki na stadionie.

• GOOOOL!!!! Błękitni prowadzą już 2-0!!!! Parodia obrony w wykonaniu Marcianiaka i Stępniowskiego. Gola strzela Flis. Kibice Cracovii wiwatują na cześć gości.

• Jendrisek uderzył bezpośrednio na bramkę. Piłka przeleciała bardzo wysoko nad bramką. "Amatorzy, amatorzy" - niesie się po trybunach.

• Rakels był faulowany przy narożniku pola karnego gości. Będzie stały fragment.

• Po rzucie rożnym prosto w bramkarza główkuje Covilo.

• Pierwszy od dłuższego czasu strzał piłkarzy Cracovii. Niecelnie głową uderzał Marciniak.

• 4644 osoby przyszły na stadion Pasów oglądać blamaż swojego zespołu.

• Dobry strzał Zielińskiego z 25 metrów z trudem łapie Stępniowski.

• Cracovia się chyba już poddała. Błękitni są 20 minut od półfinału Pucharu Polski!!!

• Żółtą kartką ukarany został Zdunek.

• Obaj zawodnicy już się zebrali z boiska.

• Zderzenie w polu karnym gości. Cierpi Covilo i jeden z obrońców ze Stargardu.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Gajda opuszcza boisko a wchodzi Zieliński.

• Cracovia jest bezradna. Losy tego dwumeczu są już chyba rozstrzygnięte.

• Zawodnicy ekipy gości przy każdej okazji kradną cenne minuty. Trudno im się zresztą dziwić, przed nimi okazja na historyczny sukces.

• Zmiana także w Błękitnych. Za Wojtasika wszedł Kotłowski.

• Zmiana w Cracovii. Kita zmienia Deleu.

• Covilo z kolejnym dobrym zgraniem do partnera, ale Jendrisek fatalnie pudłuje.

• Jendrisek kiwał w polu karnym, ale ostatecznie został nabity i Pasy nie mają nawet rzutu rożnego.

• Zmiana w ekipie gości. Schodzi Wiśniewski a wchodzi Zdunek.

• Covilo znowu powalczył w polu karnym, ale znowu lepszy jest Ufnal, który łapie piłkę.

• Dobre zgranie Covilo w polu karnym, lobuje Jendrisek, ale słowacki napastnik przelobował całą bramkę.

• Gajda cierpi na boisku. Potrzebna jest interwencja lekarzy.

• Dobra akcja Błękitnych. Strzelał Poczobut, ale tuż nad bramką.

• Cracovia stara się zaatakować, ale brakuje dokładności.

• W przerwie jedna zmiana. Diabang zmienił Jaroszyńskiego.

• "Jeszcze cztery" - skandują kibice Cracovii.

• Zaczynamy! Od środka grę wznowili piłkarze Cracovii!

• Piłkarze wracają już na murawę. Za chwilę wznawiamy grę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!!! Cracovia miała masę okazji i nie wykorzystała żadnej! Błękitni mieli jedną i prowadzą 1-0!!! Na stadion przy ulicy Kałuży wracamy za kwadrans.

• Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

• Rymaniak przed szansą, ale jego strzał leci obok słupka!

• Piłka w siatce Błękitnych po strzale Rakelsa, ale napastnik Cracovii był na spalonym!!!!

• Co teraz zrobił Jendrisek?!?!?!? Miał patelnię sam na sam, zaczął się kiwać i zakiwał się na śmierć!!! Nie oddał nawet strzału!!!!

• Co ciekawe, Covilo gra na pozycji napastnika...

• Zmiana w Cracovii. Na wędkę złapany został Armiche. W jego miejsce wszedł Covilo.

• Jaroszyński centrostrzałem mało gola nie strzelił!!! Piłkę z wielkim trudem wybija na korner Ufnal!!!

• Rakels składał się do strzału, ale wybija mu piłkę Flis.

• Szeliga dobrym wślizgiem przerwał akcję rywali.

• Ufnal pewnym wyjściem wybija dośrodkowanie Armiche.

• Ależ bomba Kosakiewicza!!!! Piłka trafia w słupek bramki Cracovii!!!!

• Kolejny rzut wolny dla gości. Tym razem z 30 metrów na wprost od bramki.

• Teraz do awansu Cracovia potrzebuje aż czterech goli. To prawdopodobne?

• Żółta kartka dla Flisa.

• Sensacja w Krakowie. Nic tego nie zapowiadało. Pasy zmarnowały wiele dobrych okazji a to była pierwsza groźna akcja gości. Źle w tej sytuacji zachował się też Stępniowski, który powinien obronić to uderzenie.

• GOOOOL!!!! Błękitni na prowadzeniu!!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wybite przed pole karne, do piłki dopadł Wiśniewski i mocnym strzałem w środek bramki pokonał Stępniowskiego!!!

• Pasy marnują kolejną okazję!!! Piękna kontra Jendriska, który oddaje piłkę do Rakelsa. Ten niepilnowany strzela z woleja nad bramką!!!

• Dośrodkowanie Wawszczyka było bardzo niecelne. Żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

• Świetna akcja Pasów. Dobre zgranie piłki od Jaroszyńskiego do Jendriska, ale ten nie sięgnął piłki!!

• Deleu uderzał głową po dośrodkowaniu Jaroszyńskiego, ale bardzo wysoko nad bramką.

• Dośrodkowanie Armiche leci prosto w ręce Ufnala.

• Rakels był faulowany i będzie stały fragment gry dla Pasów.

• Dośrodkowanie Armiche wychodzi poza linię końcową boiska.

• Słupek ratuje Błękitnych!!! Dośrodkowanie Rymaniaka zakończył główką Jaroszyński, ale piłka odbija się od słupka!!!!

• Rakels miał szansę na rozprowadzenie dobrej kontry, ale jego podanie do Deleu było niecelne.

• Okres gry w środku pola. Oba zespoły chcą zdobyć przewagę w tym rejonie boiska.

• Dobra sytuacja Armiche, ale znowu szybszy jest Ufnal. Cracovia w natarciu.

• Jendrisek dośrodkował z rzutu wolnego, ale Rakelsowi zabrakło metra, żeby oddać strzał.

• Żółta kartka dla Poczobuta za faul na Armiche.

• Armiche ruszył teraz na przebój, minął 4 przeciwników, ale nie zdecydował się na strzał i ostatecznie stracił piłkę.

• Wawszczyk dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Cracovii byli dobrze ustawieni.

• Dobre podanie Kapustki do Rakelsa, ten ma szansę wyjść sam na sam z bramkarzem, ale Ufnal dobrym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

• Dobra akcja gości w polu karnym znalazł się Gajda, ale nie dał rady opanować piłki.

• Prosta strata Kapustki, Błękitni wychodzą z kontrą, ale dobrze wraca Deleu, który przerwał akcję gości.

• Rzut rożny dla gości, strzelał głową Pustelnik, ale prosto w ręce Stępniowskiego.

• Cracovia stara się zaatakować od początku meczu, ale podania piłkarzy trenera Podolińskiego są bardzo niecelne.

• Zaczynamy! Pierwsze kopnięcie piłki wykonali goście!

• Sędzia Tomasz Wajda wyprowadza oba zespoły na murawę. Za chwilę przywitanie, losowanie i gramy!

• Podopieczni trenera Podolińskiego też już się udają do szatni. Do rozpoczęcia meczu już tylko 10 minut!

• Zawodnicy gości zeszli już do szatni. Na murawie zostali tylko piłkarze Pasów.

• Jedyne co cieszy to fakt, iż w miejscu gdzie wysypany jest piasek, piłka dobrze się toczy i odbija. Nie ma efektu grzęźnięcia futbolówki w murawie.

• Zapraszam także do dyskusji o tym meczu na Twitterze - @KrzysiekOrski

• Piłkarze Cracovii wybiegli już na przedmeczową rozgrzewkę. Do rozpoczęcia I połowy zostało około 30 minut.

• W Krakowie mamy dzisiaj ładną pogodę. Jest około 10 stopni Celsjusza i świeci słońce. Wieje co prawda dosyć mocny wiatr, ale on nie powinien przeszkadzać piłkarzom. Nic tylko grać!

• Na płycie boiska trwa rozgrzewka obu zespołów. Właściwie to rozgrzewa się cały zespół gości. Z Cracovii na razie oglądamy tylko rozruch bramkarzy.

• Jak na razie na stadionie mamy piknik w wykonaniu kibiców przyjezdnych. Jest ich około 60 i radośnie sobie śpiewają. Fanów Cracovii na ten moment jest garstka.

• W ramce po lewej stronie można już się zapoznać z wyjściowymi jedenastkami obu zespołów. Podaję nazwiska piłkarzy, którzy rozpoczną ten mecz na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krzysztof Pilarz, Boubacar Diabang, Miroslav Covilo, Dariusz Zjawiński, Mateusz Cetnarski, Przemysław Kita, Damian Dąbrowski.

Błękitni: Andrzej Budnik, Andrzej Kotłowski, Maciej Więcek, Sebastian Inczewski, Jarosław Piskorz, Kamil Zieliński, Bartłomiej Zdunek.

• Jak wszyscy wiemy, murawa stadionu Cracovii ostatnio była powodem kpin w całej Polsce. Z Piastem Pasy grały w "piłkę błotną", dzisiaj w to miejsce został wysypany piach. Wygląda więc, że zagramy w piłkę plażową ;)

• Dzień dobry! Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 45 minut rozpocznie się rewanżowe starcie pomiędzy Pasami a Błękitnymi Stargard Szczeciński. Czy Cracovii uda się odrobić dwubramkową stratę z meczu wyjazdowego? A może Błękitni będą kontynuować piękną przygodę i awansują do półfinału rozgrywek? Zapraszamy do pozostania z nami!