Flota Świnoujście

1

GKS Bełchatów

2

• Koniec! Do 1/8 finału Pucharu Polski awansuje GKS Bełchatów! Zawodnicy Floty Świnoujście mogą pluć sobie w brodę, bowiem do przerwy prowadzili, a następnie zmarnowali wiele dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.

• Piotr Witasik wchodzi za Rachwała. Zmiana na zyskanie czasu.

• Precyzyjny strzał Michała Maka w długi róg i nie dał rady Skrzeszewski. Prawdopodobnie nie będzie dogrywki!

• GOOOOOOOL!!! BEŁCHATÓW PROWADZI ZA SPRAWĄ MICHAŁA MAKA!

• Trzy minuty doliczone.

• Znowu zainicjował akcję zaczepną Olszar, rozciągnął na prawo do Kamińskiego, ale zawodnik Floty uderzył ponad bramką.

• Coraz mniej czasu do końca, starają się atakować oba zespoły.

• Przypadkowy strzał Sołowieja trafił w słupek! To była znakomita okazja na 2:1 dla Floty!

• Skiksował w polu karnym Mak, który nieczysto trafił w piłkę.

• Kolejny kartonik, tym razem dla Wrońskiego za powstrzymywanie Olszara.

• Rezerwowy Komolov uderzył ponad drzewami za bramką stadionu w Świnoujściu. To nie lada sztuka...

• Jeden z zawodników Floty potrzebuje pomocy służb medycznych.

• Żółta kartka dla Olszara.

• Fenomenalne interwencja Zubasa, który wyciągnął się jak długi i obronił nieczyste uderzenie Zalepy! Nadal remis.

• Niecałe 20 minuty do końca. Na razie mamy remis, który oznaczać będzie dogrywkę. Czy któryś z zespołów przechyli szalę zwycięstwa jeszcze w regulaminowym czasie?

• Baranowski ukarany żółtym kartonikiem.

• Wroński dopadł do odbitej od słupka piłki i pokonał bezradnego bramkarza.

• GOOOOOL!!! MAMY WYRÓWNANIE!! WROŃSKI ZDOBYWA BRAMKĘ!

• Nwaogu zrobił swoje i Tomasz Kafarski uznał, że na dzisiaj wystarczy. W jego miejsce wchodzi Sebastian Kamiński.

• Żółtą kartkę ogląda Patryk Rachwał, który bez pardonu potraktował Olszara.

• Dużo miejsca miał Poźniak, który uderzył z ok. 20 metrów, ale nie przymierzył w światło bramki.

• Pierwsza zmiana w meczu: Pavel Komolov zastępuje niewidocznego Damiana Szymańskiego.

• Wpadł w pole karne Olszar, ale płaskie zagranie wzdłuż bramki odczytał Zuba.

• Baranowski strzelał po dośrodkowaniu Kamila Poźniaka z rzutu rożnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Chyba najlepszy na boisku jest jak na razie Olszar, który obsługuje Nwaogu znakomitymi dograniami. Przed momentem Nigeryjczyk nie umiał wykorzystać kolejnego z nich.

• Doskonała sytuacja na 2:0! Dwa raz dobrze bronił Zubas, który zatrzymał strzały Opałacza i Nwaogu.

• Wroński próbował zaskoczyć bramkarza sprzed pola karnego, ale ta próba była bardzo nieprecyzyjna.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Flota Świnoujście prowadzi z GKS-me Bełchatów 1:0. Wracamy za kwadrans.

• Gospodarze skupieni na kontratakach, które wychodzą im bardzo dobrze.

• Do piłki posłanej z rzutu rożnej najwyżej wyskoczył Łukasz Sołowiej, ale uderzył nad poprzeczką.

• Bliski szczęścia Błażej Telichowski, który znalazł się szesnastce Floty i uderzył tuż przy słupku!

• Świnoujścianie zadowoleni z prowadzenia pozwalają na dłuższych utrzymywanie się przy piłce rywalowi. Na razie nic z tego nie wynika.

• Dopominaliśmy się o tego gola, no i proszę! Nwaogu udokumentował niezły występ i wykończył akcję Olszara.

• GOOOOOOL!!! CHARLES NWAOGU!

• Pół godziny za nami. Spotkanie jest wyrównane, z lekkim wskazaniem na Wyspiarzy. Czekamy na pierwszego gola

• Dobre rozciągniecie gry do Marka Opałacza, jednak wrzutka minęła wszystkich w polu karnym. Zabrakło precyzji.

• Ładne kółeczko Dawida Korta, po którym młody zawodnik posłał zbyt lekkie podanie w kierunku Sebastiana Olszara. Połapała się defensywa GKS-u.

• Seria rzutów rożnych dla gospodarzy, którą w końcu udało się przerwać podopiecznym Kamila Kieresia.

• Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w 1. lidze. W Świnoujściu padł remis 1:1, a w Bełchatowie GKS rozbił Wyspiarzy 3:0.

• Aktywny jest Nwaogu, który stara się pokazać z jak najlepszej strony. Nigeryjczyk walczy dosłownie o każdą piłkę.

• Spokojniejszy moment gry. Flota stara się zaatakować, ale brakuje argumentów z przodu.

• Nieporozumienie Emilijusa Zubasa z jednym z obrońców, po którym bliski przejęcia piłki w sytuacji sam na sam był Charles Nwaogu. Ostatecznie bramkarz w ostatniej chwili wybił futbolówkę na korner.

• Naciskają bełchatowianie. We własnym polu karnym interweniował Lisowski, co wzbudziło wiele kontrowersji. Zdaniem graczy GKS-u zagrał piłkę ręką.

• Ostre dośrodkowanie Michała Maka, który przedarł się lewą stroną. Marcin Skrzeszewski musiał ratować się wybiciem na rzut rożny.

• Paweł Lisowski dopadł do odbitej piłki, ale jeden z obrońców zablokował próbę jego strzału.

• Dobre dośrodkowanie Łukasza Wrońskiego, po którym niefortunnie interweniował Sebastian Zalepa i uderzył w boczną siatkę. Szczęście po stronie Floty.

• Drobne zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, ale wybili futbolówkę obrońcy GKS-u.

• Pierwszy gwizdek Wojciecha Krztonia, gramy.

• Minuta ciszy i zaraz zaczynamy.

• Za pięć minut początek spotkania. Czekamy na ponowne wyjście zawodników na murawę.

• Na murawie trwa rozgrzewka głównych aktorów dzisiejszego spotkania. W Świnoujście niezła, jesienna pogoda. Na termometrach ok. 15 kresek.

• Rezerwowi Flota: Darko Brljak, Daniel Brud, Kamil Zieliński, Sławomir Cienciała, Sebastian Kamiński, Dawid Retlewski, Arkadiusz Reca,

• Rezerwowi Bełchatów: Arkadiusz Malarz, Piotr Witasik, Adam Mójta, Pavel Komolov, Andreja Prokić, Bartłomiej Bartosiak, Daniils Turkovs.

• Flota w poprzednim sezonie biła się o utrzymanie, grą nie powalała, bramek strzelała bardzo mało. W tym sezonie trener Tomasz Kafarski zmienił ustawienie na 3-5-2 i ten kolektyw widać gołym okiem na placu gry. Dużo więcej bramek i przede wszystkim okazji do ich strzelania. Gdyby połowa była wykorzystywana w każdym meczu, to tych goli byłoby sporo. O sile świnoujścian stanowią doświadczeni Olszar i Grzelak, do tego silny fizycznie Nwaogu. Flota jest od pięciu spotkań drużyną niepokonaną i dzisiaj będzie chciała podtrzymać tę passę. - Na pewno chcemy jak najdłużej tę passę przeciągnąć do każdego następnego meczu - zapowiada stoper Floty, Michał Stasiak.

• Witamy ze Świnoujścia! W dzisiejszym meczu 1/16 finału Pucharu Polski miejscowa Flota zmierzy się z GKS-em Bełchatów. Zapraszamy na relację na żywo!