GKS Katowice

1

Chrobry Głogów

2

• Koniec spotkania! GKS Katowice przegrał przy Bukowej z Chrobrym Głogów 1:2. Obie bramki dla gości padły po stałych fragmentach, z zdobył je Krystian Pieczara. Dziękujemy za uwagę.

• Jeszcze strzał rozpaczy Cholerzyńskiego. Bez skutku.

• Kąśliwy strzał Czerwińskiego tuż przy słupku, ale paruje przytomnie Rzepecki!

• Ten gol chyba załatwił już sprawę. Czyżby GieKSa pożegnała się z Pucharem Polski już po pierwszym meczu. Na stadionie słychać już tylko fanów z Głogowa.

• Jeszcze wcześniej Czerwiński zarobił kartkę za zagranie ręką. Kibice wychodzą ze stadionu.

• GOOOOOL!!! Pieczara pewnie w sam środek! 2:1 dla Chrobrego!

• Jeden z graczy Chrobrego nastrzelił obrońcę i jest rzut karny! J

• Zablokowany strzał Kujawy, piłka wyszła za linię końcową, ale arbiter nie wskazał na boczną chorągiewkę.

• Dariusz Zapotoczny za Wołkowicza. To ostatnia zmiana w meczu.

• Damian Ałdaś wchodzi na boisko. Zastępuje Ulatowskiego.

• Bardzo niecelnie uderzył Danielak. Chrobry nie ma pomysłu na atak pozycyjny.

• Kazimierz Moskal zachęca swoich podopiecznych, by rozstrzygnęli ten pojedynek bez konieczności dogrywki.

• Nie było spalonego, ruszyli trzech na dwóch zawodnicy Chrobrego. Ze skrzydła do środka zszedł jeden z graczy gości i uderzył obok słupka. Było groźnie.

• Samiec powalił ciałem Wołkowicza, nie było oczywiście mowy o rzucie wolnym.

• Przerwa na uzupełnienie płynów. Dziwne. Naszym zdaniem piłkarze dzisiaj głównie spacerowali. W pierwszej połowie to na pewno.

• Chrobry zamknięty we własnym polu karnym. Tym razem do wrzutki doszedł Cholerzyński, który w trudnej pozycji ładnie przymierzył. Tym razem na posterunku Rzepecki.

• Ładnie w powietrzu złożył się do strzału Kujawa, ale trafił w głowę stojącego obrok obrońcy.

• "Niezły agent ten bramkarz, nie chciałbym go mieć za plecami, cienki jest" - to tylko niektóre komentarze z trybuny prasowej pod adresem Rzepeckiego. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;)

• Poradzili sobie w tej sytuacji obrońcy Chrobrego, ale po chwili w natarciu znowu GKS.

• Ilków-Gołąb obejrzał kartkę. Będzie rzut wolny w narożniku pola karnego.

• aa

• Trzeba powiedzieć, że wyrównanie wisiało w powietrzu od początku drugiej połowy. Ciekawe, czy doczekamy się rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry.

• Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu ogląda Pieczara.

• Poważniejszy uraz Kiełba. W jego miejsce Adam Samiec.

• Dochodzące dośrodkowanie Wołkowicza z prawej strony zamknął celną główką Kujawa. Bramkarz bez szans.

• GOOOOOL!!! Bramka wyrównująca! Strzelcem Kujawa!

• Kiełb musi skorzystać z pomocy służb medycznych. Mamy przerwę w grze.

• Cierpliwość kibiców z Katowic się skończyła. Gromkie "K... mać GieKSa grać, k... mać GieKSa grać" słychać z Blaszoka.

• Jak to teraz nie wpadło! Najpierw z ostrego kąta Jurkowski był o włos od pokonania Rzepeckiego, a po chwili zakończyć akcję mógł Kamiński, ale przymierzył obok słupka! Nadal 1:0 dla Chrobrego.

• Warto odnotować, że na trybunie gości jest około 60 kibiców Chrobrego, których doping jest słyszalny.

• Super rajd przez pół boiska przeprowadził Kujawa, ale w polu karnym zagrał już zupełnie do nikogo. To znaczy doszedł do piłki Wołkowicz, ale nieco na "odczep się" uderzył wysoko nad bramką.

• W ostatniej chwili ratuje sytuację Jakub Kiełb wybiciem na rzut rożny. Za jego plecami czaił się już gotowy do uderzenia Pitry.

• Wysokie zagranie w pole karne Chrobrego, ale Kujawa nie przedarł się przez ścianę dobrze ustawionych defensorów. Wielkich szans w tej walce nie miał.

• To mogła być znakomita prostopadła piłka, ale czubkiem buta zatrzymał do zagranie jeden z obrońców GKS-u.

• Uderzał na raty Pitry, ale dobrze interweniował Rzepecki.

• To zaczynamy drugą połowę.

• A także Rafał Pietrzak za Wieczorka.

• U gospodarz Kamil Cholerzyński za Sylwestrzaka.

• Ale najpierw Karol Danielak wchodzi za Dominika Kościelniaka.

• Szykuje się podwójna zmiana w GKS-ie.

• Sędzia nie doliczył ani sekundy. I słusznie. GKS przegrywa do przerwy z Chrobrym 0:1. Ładną bramkę bezpośrednio z wolnego zdobył Pieczara.

• Walczył do końca Sobotka i na wślizgu wywalczył jeszcze korner. Po wrzutce kiepsko główką uderzał Kamiński.

• Kolejna sytuacja GieKSy! Wysokie dośrodkowanie z lewej strony zamykał Alan Czerwiński, który na wślizgu naszedł na piłkę. Zatrzymał ją na linii bramkarz Chrobrego. Dobra interwencja.

• Mogła być szybka odpowiedź! Znowu Rzepecki niezbyt dobrze piąstkował, a sprzed pola karnego loba posłał Bodziony. Znowu uratował sytuację jeden z obrońców Chrobrego stojący na linii.

• Wydaje się nam, że rękę we wcześniejszej sytuacji zrobił Sylwestrzak. Piłka po strzale Pieczary leciała długo, ale wpadła tuż przy słupku. Czy bramkarz GKS-u mógł zrobić coś więcej? Możliwe.

• GOOOOOOL!!! 1:0 dla Chrobrego! Krystian Pieczara pięknie przymierzył z rzutu wolnego!

• Bardzo wysoko nad poprzeczką kropnął Wieczorek, ale brawa za próbę.

• Bardzo fajne dośrodkowanie Sobotki lewą nogą (wreszcie), ale przytomnie bramkarz wypiąstkował piłkę do boku.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska, ładnie wyskoczył w powietrze Mateusz Kamiński, ale nie trafił czysto w piłkę. Strzał bardzo niecelny.

• Nie oszukujmy się, to nie jest mecz nawet nawet na poziomie 1-ligowym. Czekamy aż piłkarze zaczną biegać.

• aaaa

• Niesamowita nieporadność przy kilku z rzędu kontaktach z piłką w wykonaniu gospodarzy. Chrobry jednak również nie miał pomysłu, co zrobić z futbolówką. Gwizdy na trybunach.

• A po chwili piłka leciała i płakała po próbie z dystansu Krzysztofa Ulatowskiego.

• Zszedł do środkowa Łukasz Sczepaniak i płasko uderzył w światło bramki. Bez problemu wyłapał to Dobroliński.

• Jeśli już głogowianie atakują, to prawą stroną, tam gdzie ustawiony jest Ilków-Gołąb.

• I po raz kolejny łatwo złapany na spalonym jeden z bocznych zawodników GieKSy. Kolejną akcję rozpocznie od obrony Chrobry.

• Pokazuje się do gry Pitry, dla którego jest to pierwszy mecz tego sezonu w pierwszym składzie, ale na razie nie ma z kim postraszyć Chrobrego. Nadal nie możemy opuścić środkowej strefy i przenieść się gdzieś w pole karne.

• Szanują się piłkarze GKS-u i Chrobrego. Nie oglądamy zaciętych starć i walki do upadłego o każdą piłkę. Na razie przeważają katowiczanie, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

• Wreszcie coś ciekawego! Błąd przy wyjściu do piłki dorzuconej z rzutu rożnego popełnił Mariusz Rzepecki, ta spadła pod nogi Pitrego, ale jeden z defensorów wybił ją zmierzającą w światło bramki.

• Od kilkudziesięciu sekund lepiej prezentują się głogowianie, którzy nieśmiało starają się coś zbudować. Na razie bezskutecznie.

• Spokojnie, niespiesznie rozpoczęło się to spotkanie. Na razie nie określajmy jeszcze go mianem pojedynku. Czekamy na pierwszy strzał. Obojętnie, czy celny, czy niecelny.

• Miało być zagranie zewnętrzną częścią stopy Wieczorka na wolne pole, ale... nikt na to wolne pole nie ruszył. Pierwszy gwizd rozległ się z trybun.

• Od strony taktycznej GKS gra z najbardziej wysuniętym Kujawą, za którego plecami stoi Pitry. Na skrzydłach Wieczorek i Wołkowicz, a na defensywnym pomocniku Bodziony. Jako skrajni, biegający po linii gracze Czerwiński oraz Sobotka.

• Nieźle przedarł się prawym skrzydłem Michał Ilków-Gołób, posłał piłkę w szesnastkę, ale dobrze interweniował Rafał Dobroliński.

• Długo, bardzo długo konstruuje swoje akcje GKS. Do tej pory zawsze zdarzał się taki moment, gdy futbolówka komuś odskakiwała. I wtedy na moment dochodził do niej Chrobry.

• Słuszne pretensje Pitrego do Adriana Jurkowskiego, po tym jak obrońca GKS-u kopnął mu piłką... w twarz. Nieudana była próba tego długiego podania.

• Ładne, miękkie dośrodkowanie Bartosza Sobotki z lewego skrzydła, do piłki starał się dojść Przemysław Pitry, ale najwyżej wyskoczył bramkarz Chrobrego.

• Od środka rozpoczęli goście.

• GKS Katowice - Chrobry Głogów

• Piłkarze wychodzą z tunelu przy akompaniamencie hymnu, jupitery rozpalone. Czy to będzie widowisko na miarę Superpucharu Niemiec? Oby.

• Z płyty głównej zeszli już zawodnicy, zaczynamy za 10 minut.

• Katowiczanie po raz kolejny zaprezentują się kibicom w formacji 3-5-2. Przyznamy szczerze, że u nas budzi ona pewne wątpliwości. Boczne flanki są mocno obciążone, a żeby dobrze w niej funkcjonować, to trzeba zgrywać się przez lata. Jak pokazał przykład Dolcanu Ząbki. No ale cóż, pożyjemy, zobaczymy.

• Zarówno na stadionie, jak i wokół niego, widać wielkie pustki. Nawet na parkingu przed stadionem spokojnie można znaleźć miejsce. Tak przy okazji, to potwierdziły się nasze wcześniejsze spekulacje: w GieKSie zaprezentuje się w dużej części rezerwowy skład, a trener Chrobrego sprawdzi rezerwowego bramkarza i napastnika.

• GKS Katowice - Chrobry GłogówGKS Katowice - Chrobry Głogów

• W jakiej formie są dzisiejsi rywale? GieKSa rozpoczęła ligę od szczęśliwej wygranej nad Widzewem Łódź (2:1), a następnie przyszła klęska w Legnicy z tamtejszą Miedzią (2:4). Chociaż mecz mógł się kibicom podobać. Chrobry jest beniaminkiem i frycowe zapłacił już w pierwszym spotkaniu. 0:6 u siebie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza boli zapewne do dzisiaj. Nieco lepiej było w 2. kolejce, gdy udało się wyszarpać punkt w Świnoujściu (2:2, mimo wyniku 2:0 dla Floty do przerwy).

• Rezerwowi Chrobry: Sławomir Janicki, Damian Ałdaś, Jakub Ałdaś, Karol Danielak, Rafał Figiel, Adam Samiec, Damian Sędziak.

• Rezerwowi GKS: Maciej Wierzbicki, Dariusz Zapotoczny, Rafał Pietrzak, Michał Nawrot, Kamil Cholerzyński, Paweł Szołtys, Łukasz Pielorz.

• Na murawie w najlepsze trwa rozgrzewka obu zespołów, a już za moment przedstawimy ławki rezerwowych.

• Za oknem, a właściwie na stadionie, 21 stopni, więc naprawdę całkiem ciepło. Nawet bardziej niż by się mogło wydawać. Wiem po swoim stroju ;)

• Witamy z Bukowej! Puchar Polski wraca do Katowic. W spotkaniu 1. rundy miejscowa GieKSa zmierzy się z Chrobrym Głogów. Zapraszamy na relację na żywo prosto ze stadionu!