• Koniec meczu. Cracovia wygrywa 3:1 i przechodzi dalej.

• Dośrodkowanie Jaroszyńskiego w pole karne spowodowało wiele chaosu. Zagrożenie oddalił jednak Frańczak.

• Arbiter doliczył trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Strzelca bramki, Erika Jendriska zmienił Krzysztof Szewczyk

• Jaroszyński odważnie szarżował lewą stroną, ale został zatrzymany przed polem karnym.

• Przy piłce cały czas Cracovia. Goście cały czas kręcą się pod polem karnym Dobrolińskiego.

• Z lewej strony popędził Diabang. Pod praktycznie zerowym kątem skierował piłkę do siatki.

• GOL! Zjawiskowa bramka Boubacara Diabanga.

• Druga zmiana w zespole Cracovii. Bartosza Kapustkę zmienił jego rówieśnik - Mateusz Wdowiak.

• Kapustka prostopadle do Deleu. Ten nie zdołał dobiec do piłki.

• Szybko kontratak Trochima zakończony lekkim strzałem nie zaskoczył Sandormierskiego.

• Przed szansą stanął Mateusz Cetnarski. Blokowany przez obrońców, nie pokonał Dobrolińskiego.

• Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Na boisku Krzysztof Wołkowicz. Zmienił kontuzjowanego Praznovskiego.

• Pod polem karnym Dobrolińskiego podaniami wymieniali się Kapustka z Deleu. Nie zdołali jednak niczego dokonać.

• GOL! Z karnego Grzegorz Goncerz.

• Rymaniak sfaulował Trochima w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę.

• Na drugą roszadę zdecydowali się gospodarze. Łukasz Pielorz zmieniony przez Filipa Burkhardta.

• Premierowa zmiana wśród podopiecznych Jacka Zielińskiego. Diabang w miejsce Denissa Rakelsa

• Wymianę podań Czerwińskiego z Pielorzem skutecznie zakończył Jaroszyński.

• Pielorz biegł z akcją, ale czystym wślizgiem zatrzymał go Jendrisek.

• Pielorz zabrał piłkę Dąbrowskiemu i dośrodkował w pole karne. Futbolówkę odebrał Sandomierski.

• Szybka akcja GKSu. Pod bramką Sandomierskiego znalazł się Wojciech Trochim, ale nie zdołał oddać mocnego strzału.

• Kolejny rzut rożny w wyniku Cetnarskiego zakończony bramką. Do piłki z początku wyskoczył Covilo, jednak strzał wybił Dobroliński. Prosto pod nogi Jendriska, który bez problemu zdobył bramkę.

• GOL! Z metra piłkę w siatce umieścił Erik Jendrisek.

• Strzał Kapustki zablokowany przez jednego z przeciwników.

• Cracovia nadal spokojnie konstruuje sobie akcje. Ostatnią dośrodkowaniem zakończył Deleu. Odebrali rywale.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi Bartosz Iwan a w jego miejsce Wojciech Trochim.

• Cetnarski z rożnego. Szukał Covilo, ale piłkę pierwszy dotknął Dobroliński.

• Dąbrowski autorem długiego przerzutu do Jaroszyńskiego. Ten próbował dośrodkować, ale został zablokowany.

• Kolejna szansa dla Cracovii. Lewym skrzydłem pokazał się Jaroszyński. Ładny rajd zakończył niecelnym strzałem

• środkiem popędził Bębenek, podał do Iwana, ale ten zwolnił całą sytuację i w konsekwencji stracił piłkę.

• Dąbrowski lobem skierował piłkę do Rakelsa, ale ten łatwo oddał ją rywalom.

• Obraz gry znowu przypomina ten sprzed przerwy. Cracovia całkowicie przejęła inicjatywę, a katowiczanie cofnęli się na własną połowę.

• Deleu zabrał piłkę Pietrzakowi i wbiegł pod pole karne. Lobem szukał tam Covilo. Znalazł Dobrolińskiego.

• Kapustka popędził środkiem boiska i przed polem karnym podał do Cetnarskiego. Ten bez przyjęcia posłał futbolówkę do Rakelsa. Skrzydłowy Cracovii oddał niecelny strzał.

• Znowu ruszyć kolegów próbował Bębenek. Dośrodkowaniem szukał Iwana. Nie znalazł.

• Jendrisek z dystansu. Obok bramki.

• Z atakiem próbowali ruszyć katowiczanie, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

• Deleu z dystansu. Górą Dobroliński.

• Kapustka dostał piłkę na połowie rywali. Próbował oddać ją Jaroszyńskiemu, ale te zamiary odczytali gracze GKSu.

• Iwan skiksował świetną akcję swojej drużyny. Niekryty powinien był zdobyć bramkę. Po podaniu Czerwińskiego znalazł się sam na sam z Sandomierskim. Nie wykorzystał.

• Rzut wolny dla katowiczan. Pietrzak skierował jednak piłkę prosto na głowę Covilo.

• Piłkę zebrał Kapustka. Podał do Cetnarskiego, ale ten źle przyjął i nie oddał celnego strzału.

• Dośrodkowanie Cetnarskiego odczytał Iwan.

• Jaroszyński wyminął Czerwińskiego i dośrodkował w pole karne. Dobroliński wybił piłkę na rzut rożny

• Znowu prawą stroną popędzili gospodarze. Bębenek do Czerwińskiego. Jego dośrodkowanie wyłapali jednak goście.

• Szybki kontratak GKSu. Iwan posłał piłkę do Bębenka. Ten uderzył na bliższy słupek, ale tam już czekał Sandomierski.

• Dąbrowski podał na lewo do Rakelsa. Ten obrócił się z piłką i uderzył na bramkę. Nie zaskoczył Dobrolińskiego

• Pierwszym ciekawszym wydarzeniem tej połowy okazała się konieczność zmiany piłki. Poprzednia futbolówka nie nadawała się do gry

• I rozpoczynamy drugą część gry.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Czerwiński usiłował naprawić swój błąd i sfaulował Jaroszyńskiego. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• Po podaniu Leimonasa pod polem karnym znalazł się Czerwiński. Jego ambicje zatrzymał Jaroszyński.

• Kolejna strata Dąbrowskiego. Piłkę przejął Iwan, ale bardzo szybko ją stracił.

• Frańczak wykorzystał stratę Dąbrowskiego i ruszył do przodu. Szybko zatrzymał go jednak Rymaniak.

• Arbiter doliczył minutę.

• Goncerz ukarany żółtą kartką za faul na Polczaku.

• Od dłuższego czasu GKS praktycznie w całości znajduje się we własnym polu karnym. Bardzo defensywne ustawienie nie pozwala na wykreowanie niczego w ataku.

• Po długim wznowieniu gry przez Dobrolińskiego w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Bębenek. Zwolnił jednak i w konsekwencji wszystko zepsuł.

• Dąbrowski dośrodkowywał w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego partnerów

• Dobry wślizg Iwana zatrzymał akcję Cetnarskiego.

• Cetnarski z Rakelsem wymienili kilka podań pod polem karnym Dobrolińskiego, ale nie zdołali przedostać się bliżej bramki.

• Strzał do statystyk w wykonaniu Rakelsa.

• Iwan popędził środkiem boiska. Wyminął rywali i podał do Bębenka. Ten jednak został zatrzymany przez Polczaka.

• Kapustka próbował uderzać na bramkę rywali, ale defensorzy GKS-u przytomnie wybili piłkę na aut.

• Miroslav Covilo wrócił do gry.

• Przerwa w grze. Na murawie po starciu z Goncerzem leży Covilo

• Po dośrodkowaniu Dąbrowskiego, na spalonym dał złapać się Jendrisek

• Po podaniu Cetnarskiego, akcję zmarnował Rakels.

• Prosta strata Jaroszyńskiego nie wykorzystana przez Bębenka

• Cetnarski zbyt głęboko z rożnego. Dobroliński spokojnie złapał futbolówkę.

• Po długiej wymianie podań przed polem karnym Dobrolińskiego, w końcu strzału próbował Covilo. Po interwencji stoperów gospodarzy piłka wyleciała za linię końcową

• Głęboko cofnięty GKS Katowice nawet nie próbuje zbytnio atakować rywali. Większość piłek tracą gdzieś na środku boiska.

• Deleu długim podaniem obsłużył Jendriska. Ten próbował podać do Cetnarskiego, ale piłkę przejęli gospodarze

• Jaroszyński popisał się rajdem środkiem boiska. Zakończył bardzo niecelnym strzałem.

• Iwan zagrał na prawo do Bębenka. Ten ominął Polczaka i próbował dośrodkować w pole karne. Za mocno

• Pietrzak próbował się przebić lewą stroną, ale nie zdołał pokonać Cetnarskiego.

• Cracovia znowu ma piłkę i mozolnie, krótkimi podaniami przesuwa się do przodu.

• Długie podanie na aferę Rymaniaka odebrali gospodarze

• W polu karnym piłkę głową odebrał Polczak i uderzył na bramkę. Skutecznie interweniował Dobroliński.

• Mateusz Cetnarski fantastycznie wykonał stały fragment gry. Posłał piłkę prosto na głowę Miroslava Covilo, a ten po prostu zdobył bramkę.

• GOL! Covilo dał prowadzenie Cracovii!

• Szybki rajd Deleu zakończył się podaniem do Jendriska. Napastnik wywalczył rzut wolny

• Po dośrodkowaniu Pietrzaka, na bramkę uderzał Goncerz. Celnie, ale Sandomierski wyszedł górą.

• Polczak, widząc że przegrywa pojedynek w powietrzu, brutalnie potraktował Iwana łokciem.

• Środkiem przedostał się Mateusz Cetnarski. Przed polem karnym podał do Rakelsa. Ten jednak uderzył na bramkę bardzo niecelnie

• Po podaniu Rakelsa w pole karne dośrodkowywał Jaroszyński. Bardzo niecelnie

• Goście powoli zaczynają panować nad boiskowymi wydarzeniami. Krótkimi podaniami konstruują akcje na połowie rywala. Nie są jednak w stanie wejśc w pole karne.

• Rzut rożny Cetnarskiego próbował przedłużyć Rymaniak. Nie wyszło i piłka uciekła za linię końcową.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Na murawę padł Rakels, ale stojący obok arbiter nie dopatrzył się faulu

• Środkiem fajnie popędził Kapustka. Podał do Deleu. Ten dośrodkował prosto przed pole karne, gdzie już czaił się Dąbrowski. Jego strzał wybronił jednak Dobroliński.

• Świetna sytuacja GKSu. Prawym skrzydłem Bębenek wypuścił Czerwińskiego. Ten minął Jaroszyńskiego i dośrodkował w polu karnym. Pod piłką znalazł się Goncerz i oddał strzał. Dobra interwencja Sandomierskiego uratowała Pasy przed stratą gola

• Bez większego problemu Jaroszyński zatrzymał Leimonasa.

• Lekka centra katowiczan nie zaskoczyła Sandomierskiego.

• Prawą stroną popędził Czerwiński i dośrodkował w polu karnym. Odebrał ją Polczak.

• Od dłuższego czasu piłka utrzymuje się w środku boiska. Niewiele się dzieje

• Proste straty Polczaka pozwalają gospodarzom na konstruowanie sobie sytuacji środkiem boiska.

• Pasy nieśmiało zaczęły wchodzić na połowę rywali.

• Rakels skutecznie wrócił na własną połowe i zatrzymał akcje Czerwińskiego

• Pierwsza akcja GKSu. Po stracie Kapustki interweniować musiał Polczak

• Rymaniak w związku z kontuzją Wołąkiewicza przeszedł na pozycje stopera, a Jaroszyński przesunął się na prawy bok.

• Zaczynamy! Od środka goście.

• Kapitanowie wylosowali strony. Za chwilkę zaczynamy

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na boisko.

• Wiadomość z ostatniej chwili. W czasie przedmeczowej rozgrzewki urazu doznał Hubert Wołąkiewicz. Zamiast niego po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty zagra Paweł Jaroszyński.

• Również w bramce Cracovii wystąpiła pewna roszada. Jak zwykle w Pucharze Polski, Jacek Zieliński dał pokazać się przybyłemu latem Grzegorzowi Sandomierskiemu. W lidze między słupkami staje Krzysztof Pilarz.

• Miejsce na ławce rezerwowych po raz pierwszy od dłuższego czasu znaleźli Krystian Stępniowski oraz Paweł Jaroszyński. Zwykle wspierają oni swoich kolegów z trybun. Podobnie zresztą jak Mateusz Wdowiak. Młody zawodnik zaliczył jednak ostatnio dobre występy w drużynie rezerw, co pozwoliło wrócić mu do łask trenera.

• Jacek Zieliński zdecydował się na kilka roszad w wyjściowej jedenastce względem piątkowego starcia. Od pierwszej minuty zagrają Deleu, Deniss Rakels oraz Erik Jendrisek. Zastępują oni Sretena Sretenovicia, Marcina Budzińskiego oraz Dariusza Zjawińskiego. Pierwszego z nich zatrzymały sprawy rodzinne, drugi znalazł miejsce na ławce, a trzeci pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Dolcanem

• Już za nieco ponad dziesięć minut przy ulicy Bukowej w Katowicach rozpocznie się trzecie spotkanie 1/8 Pucharu Polski. Lokalny GKS podejmie Cracovię. Te zespoły dzieli klasa rozgrywkowa, ale łączy słaba forma w ostatnich kolejkach. Poprzednie dwa mecze okazały się przegrane zarówno w wykonaniu gospodarzy i podopiecznych Jacka Zielińskiego. Kto dzisiaj przerwie tę niechlubną passę?