Górnik Łęczna

0

Legia Warszawa

2

• Legia spokojnie dowozi prowadzenie do końca. W kolejnej rundzie wojskowi zmierzą się z Lechią Gdańsk. To tyle na dziś, życzymy miłej nocy.

• Arbiter dolicza 3 minuty. Tymczasem Saganowski wywalczył kolejny korner dla swojej drużyny.

• Tym razem korner dla gospodarzy po strzale Piesia i wślizgu Saganowskiego.

• Pruchnik leży na boisku po starciu z Dudą. Słowak wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

• Rzut rożny dla gości po zablokowanym strzale Dudy.

• Prijović otrzymał prostopadłe podanie z boku pola karnego i podcinką nad Rodiciem wyprowadza wojskowych na dwubramkowe prowadzenie.

• GOOOL! Prijović chyba przesądzi o wyniku tego spotkania.

• Z rzutu wolnego sprzed samego pola karnego Tymiński, lecz obija stojącego w murze zawodnika.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Sasin w miejsce Leandro.

• Saganowski główkuje, piłka odbija się od słupka i trafia do siatki!

• GOOOOL! Marek Saganowski!

• Dobra interwencja Bednarka, który wygląda dziś bardzo solidnie. Teraz przejął podanie Guilherme do Nikolicia.

• Faul Saganowskiego na Mierzejewskim w szesnastce Górnika. Legia po dokonaniu zmian zaczyna znów przeważać.

• Wojciech Kalinowski w miejsce Fedora Cernycha.

• Żółtko dla Bereszyńskiego za faul na Leandro.

• Cernych po podaniu Pruchnika pościgał się z Rzeźniczakiem, a kiedy doszedł do piłki, bez namysłu uderzył z woleja na bramkę Kuciaka, jednak znacznie się pomylił.

• W Legii Duda za Kopczyńskiego

• Bonin przekazuje opaskę kapitana Mierzejewskiemu i opuszcza boisko. W jego miejsce awizowany Piesio.

• Guilherme nad murem, pomylił się o ponad metr.

• Ale najpierw żółtko dla Bielaka i rzut wolny dla Legii z około 18 metrów.

• Górnik póki co lepszy od Legii. Do zmiany przygotowany Grzegorz Piesio.

• Dobry przerzut Poźniaka do Bonina, ten prowadzi do linii końcowej i dośrodkowuje, jednak na posterunku Kuciak.

• Akcja kombinacyjna Górnika, Świerczok z pierwszej przed pole karne do Bonina, ten miał dużo miejsca, ale chyba nie spodziewał się tak złego ustawienia obrońców, przez co nie zdecydował się na finalizację akcji.

• Po rożnym dla Górnika z kontrą wyszła Legia, Prijović podaje do Nikolicia, który już pędzi by pokonać Rodicia, jednak sędzia boczny wskazuje na pozycję spaloną.

• Na początku gorąco pod bramką Legii. Bonin podaje na wolne pole do Świerczoka, ten w pozornie straconej pozycji ogrywa Rzeźniczaka i strzela z około 8 metrów i instynktownie broni Kuciak!

• Gramy! Od środka wojskowi

• Oraz Guilherme za Dyego.

• Nikolić za Ryczkowskiego

• W przerwie meczu indywidualnie rozgrzewali się Nikolić oraz Guilherme. Być może zobaczymy ich od początku drugiej odsłony.

• Początek spotkania należał do Legii, która jednak nie doszła do klarownej sytuacji strzeleckiej (może oprócz próby Saganowskiego z pierwszych minut). Z biegiem czasu z coraz lepszej strony zaczął prezentować się Górnik, który próbował ukąsić Legię z różnych pozycji. Sprawa awansu jest z pewnością otwarta.

• Arbiter nie doliczył ani minuty. Koniec pierwszej części spotkania.

• Bonin przed pole karne do Tymińskiego, który próbował zaskoczyć Kuciaka strzałem na krótszy słupek, jednak zbyt lekko dostawił stopę i Słowak nie miał żadnych problemów z interwencją.

• Cernych zmiótł z boiska Dyego, po czym klepnął z Poźniakiem i zakręcił w kierunku dalszego słupka bramki Kuciaka, lecz nieznacznie się pomylił!

• Bereszyński na wślizgu wyleciał teraz poza linię boczną i trafił w bandy. Przekonamy się, czy boczny obrońca odczuje efekty tego zdarzenia w najbliższych minutach.

• Kolejna bardzo dobra akcja Górnika! Mierzejewski klepnął z Boninem na prawej stronie po czym podał w środek pola karnego, gdzie chybił Świerczok. Po chwili jakimś cudem piłka skierowana została w bramkę Kuciaka, a Słowak instynktowną obroną nogami uratował Legię od straty gola!

• Byłoby piekielnie gorąco pod bramką Kuciaka, gdyż Górnik wyszedł z kontrą, która w pewnym momencie wyglądała jak 3 na 1, jednak Dyego zdążył powstrzymać podanie Poźniaka do Świerczoka.

• Tymiński wślizgiem próbuje przerwać podanie do Prijovicia, lecz wychodzi z tego niezłe podanie do Ryczkowskiego, któremu na szczęście dla Górnika zabrakło zdecydowania i skończy się tylko na rzucie rożnym dla Legii.

• Ryczkowski przy próbie przyjęcia piłki popełnił na tyle fortunny błąd, że przeleciała ona do Dyego, który osamotniony znalazł się przed Rodiciem, jednak strzelił po ziemii prosto w niego! To była dogodna sytuacja dla Legii na objęcie prowadzenia.

• Świerczok z szesnastu metrów, jednak lewą nogą, przez co bardzo niecelnie.

• Bednarek świetnie zabrał piłkę Prijoviciowi, jednak zawodnik Legii po chwili ją odzyskał. Następnie poprowadził do pola karnego, gdzie skutecznie powstrzymał go Pruchnik.

• Błąd Lewczuka, niedokładne podanie do Bartczaka. Od autu Górnik.

• Groźne wstrzelenie piłki z rzutu wolnego przez Tymińskiego wybiciem wyjaśnił obrońca.

• Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul na pędzącym lewą stroną Świerczoku.

• Próba Świerczoka sprzed pola karnego po podaniu Poźniaka i niezbyt mocna półgórna piłka sprawiła nieco kłopotów Kuciakowi.

• Dośrodkowanie Saganowskiego w kierunku Prijovicia zbyt mocne. Póki co goście, w porównaniu do gospodarzy, znajdują zakończenie swoich akcji.

• Bereszyński w świetnym stylu odebrał piłkę Cernychowi, który mierzył się z obrońcą w polu karnym Kuciaka.

• Teraz to Górnik przez dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, jednak dobrze ustawieni goście nie pozwalają mu na stworzenie zagrożenia.

• Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Saganowski, ale piłka po jego próbie wyszła poza linię boczną.

• Bereszyński wywalczył korner po ograniu Cernycha i Leandro.

• Marek Saganowski groźnie uderzył wolejem z pola karnego, ale na posterunku Rodić.

• Natychmiastowy pressing legionistów poskutkował wywalczeniem rzutu z autu na połowie rywala.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze z Łęcznej.

• Obie jedenastki wyłaniają się z tunelu prowadzącego na murawę stadionu. Górnik zagra na zielono-czarno, natomiast Legia na biało.

• Oba zespoły mierzyły się ze sobą po raz ostatni zaledwie 10 dni temu. W 4. kolejce Ekstraklasy górą była Legia, która zwyciężyła 2:0. Oba trafienia zaliczył Nikolić, który dziś zaczyna na ławce.

• Przypominam, że w ramach 1/16 Pucharu Polski rozgrywane jest tylko 1 spotkanie. W przypadku remisu w regulaminowych 90 minutach zwycięzcę wyłoni dogrywka lub rzuty karne.

• Obie jedenastki w nieco eksperymentalnych jedenastkach. W ekipie Wojskowych w porównaniu do ostatniego ligowego meczu przemeblowana cała linia pomocy - Kopczyński, Makowski, Dyego oraz Ryczkowski. W ekipie Górnika debiut zaliczy dziś sprowadzony z Lecha Poznań Jan Bednarek. Oprócz tego po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce w tym sezonie wyjdą Bielak, Pruchnik i Bonin. Ostatni z tej trójki wraca na dobre po kontuzji barku.