3

Legia Warszawa

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Górnik wygrywa zasłużenie 3:1! Najlepsze spotkanie pod wodzą Wieczorka!

• Sędzia dolicza trzy minuty. Na trybunach kibice już świętują!

• Krótko wykonany rzut wolny. Wydawało się że już po akcji. Przybylski zagrywa bezpańską piłkę, którą przedłuża jeszcze jeden zawodnik, a Oziębała pokonuje z bliska Kuciaka.

• I mamy po meczu! Oziębała zdobywa gola! Ależ wejście!

• Konta Górnika. Z piłką biegnie Zachara, ale fauluje go Ojamaa.

• Zmiana w Górniku. Nakoulma opuszcza boisko, a zastąpi go Oziębała.

• Radović do Kucharczyka, który uderza z główki obok bramki. Sędzia i tak wskazał pozycję spaloną.

• Mogło już być po meczu! W kontrze Mączyński podał idealnie do Nakoulmy, który miał przed sobą bramkarza, ale dogonił go Ojamaa. Zawodnik Górnika upadł, ale sędzia uznał że nic nie było.

• Zmiana w Górniku. Madej zmieniony przez Szeweluchina.

• W polu karnym pada Ojama, ale nie ma mowy o karnym. Czyste wejście Olkowskiego.

• Kontra Górnika. Madej wpada z piłką w pole karne, ale odbiera mu ją Bereszyński.

• Słabnie Górnik. Radović dośrodkowuje w pole karne, ale zbyt głęboko i piłka znalazła się w dłoniach Steinborsa.

• Co raz groźniej także pod bramką Górnika, Kucharczyk minął Łukasiewicza, ale jego podanie trafiło pod nogi innego z defensorów.

• Górnik Zabrze - Legia Warszawa

• Dobry pomysł Małkowskiego by z autu podawać piłkę w pole karne do Zachary, ale napastnikowi Górnika zabrakło kilku centymetrów.

• Legia po bramce lepiej zaczęła grać. Jodłowiec ładnie do Ojamy, ale zbyt mocno.

• Mamy bramkę kontaktową! Fantastyczne uderzenie Helio Pinto z rzutu wolnego!

• Mogło już być po meczu! Rzut rożny wykonywał Mączyński i zrobiło się zamieszanie pod bramką, ale w końcu piłka znalazła się w dłoniach Kuciaka.

• Rzut rożny dla Legii, ale dobrze interweniował Łukasiewicz.

• Żółta kartka dla Nakoulmy, który kopnął piłkę po gwizdku sygnalizującym pozycję spaloną.

• I mamy kolejną zmianę w Legii. Z boiska schodzi Furman, a zastąpił go Augusto.

• W odpowiedzi z piłką w pole karne wdarł się Wawrzyniak, ale obrońcy dobrze interweniowali.

• Zasłużone podwyższenie prowadzenia. W kontrze Nakoulma próbował podawać, ale piłkę wybił jeden z obrońców, tylko tyle że pod nogi Łuczaka, który fantastycznie uderzył w okienko. Brawa dla Górnika!

• Gol! 2:0! Ale bramka! Łuczak!

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Górnika. Za lekko Mączyński dośrodkowuje w pole karne.

• Pierwsza zmiana w Legii. Z boiska schodzi Dwaliszwili, a za niego zobaczymy Pinto.

• Kolejna kontra Górnika, ale znów nieudana. Łuczak zbyt mocno zagrał piłkę do Zachary.

• Krótko rozegrany rzut rożny. Nakoulma wycofuje piłkę do Pandży, ale ten uderza nad bramką.

• Kontrowersyjna decyzja. Z piłka biegł Madej i był faulowany przez Bereszyńskiego, sędzia kazał jednak kontynuować grę.

• Olkowski z prawej strony faulowany przez Ojame. Szybkie i ciekawe wykonanie rzutu wolnego, ale nie przyniosło jednak zagrożenia.

• W ataku wciąż Górnik. Zachara w polu karnym do Madeja, ale odskoczyła mu piłka.

• Tym razem na bramkę uderza Furman, po rykoszecie piłka wyszła poza boisko.

• I pierwsza groźną sytuację miał Górnik. Mączyński zagrał mocną piłkę do Zachary, który nie zdołał jej jednak opanować.

• Czas rozpoczynać drugą połowę!

• Piłkarze już z powrotem na boisku.

• Szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie. Lepsze wrażenie sprawia dziś Górnik, który rozgrywa najlepszy mecz po odejściu Nawałki.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy lepsi są gospodarze, którzy prowadzą 1:0!

• Madej podaje do Łuczaka, a wprowadzony za Sobolewskiego uderza minimalnie ponad poprzeczką.

• Bereszyński posyła piłkę do Radovica, ale ten nie zdążył do niej dobiec i od bramki rozpocznie Steinbors.

• W odpowiedzi Wawrzyniak do Furmana, ale ten uderza wysoko nad bramką.

• To powinno być 2:0! Odbiór Mączyńskiego i Górnik mógł ruszyć z kontrą. Piłka powędrowała do Nakoulmy, który uderzył jednak wprost w dłonie Kuciaka.

• Sobolewskiego zmienia Łuczak.

• Kontuzja Sobolewskiego, który musiał opuścić boisko.

• Dobre rozegranie stałego fragmentu gry przez Górnik, ale piłka znajduje się w dłoniach Kuciaka, który podaje piłkę do niekrytego Ojamy, jednak radzą sobie z nim po chwili piłkarze Górnika.

• Madej odbiera piłkę, podaje do Zachary, który czeka na biegnącego Olkowskiego. Ten ostatni wywalczył rzut rożny.

• Jodłowiec fauluje Małkowskiego, który zwija się z bólu, ale sędzia nie decyduje się na żółtą kartkę.

• Legia wykonywała rzut rożny. Furman dośrodkowywał piłkę, ale do jego podania nie doszedł żaden zawodnik gości.

• Kolejna dobra kontra Górnika. Dobrze na pozycję wybiegał Nakoulma, ale Przybylski zagrał piłkę zbyt mocno.

• Sprawy w swoje ręce chciał wziąć Radović, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

• Daleka piłka zagrana przez Furmana do Kucharczyka, ale przejmuje ją Małkowski.

• Podsumowując pierwsze dwadzieścia pięć minut, można bez wątpienia powiedzieć ze najlepiej gra Górnik od przyjścia Wieczorka.

• Wawrzyniak posyła piłkę do Ojamy, ale temu piłkę odbiera Pandża.

• Kucharczyk z prawej strony wycofał piłkę do dobrze ustawionego Bereszyńskiego, który uderza jednak obok bramki.

• Po stracie Łukaszewicza do akcji ruszyła Legia. Radović niedokładnie podał jednak do Kucharczyka.

• Rzut wolny dla Górnika. Mączyński dośrodkowuje, do piłki wyskakuje Wawrzyniak i Pandża, ale żaden do niej nie doszedł.

• Olkowski ładnie podaje w pole karne, ale jego intencji nie zrozumiał Zachara.

• Bezmyślny faul Kucharczyka na Madeja, którego ciągnął za koszulkę. Kolejna żółta kartka dla legionisty.

• Powinno być 2:0! Mączyński podaje do Zachary, a ten w polu karnym obraca się, mimo że obok siebie miał obrońców. Uderza, ale fantastycznie broni Kuciak!

• Kolejny faul Wawrzyniaka na Nakoulmie, reprezentant Polski musi uważać, bo na swoim koncie ma już żółty kartonik.

• Radovic podaje do Kucharczyka, a ten uderza obok bramki. Sędzia bramki i tak by nie uznał bo zawodnik Legii był na spalonym.

• Dobra kontra Górnika i Nakoulma faulowany jest przez Wawrzyniaka, żółta kartka.

• Po stracie gola Legia znów częściej w posiadaniu piłki. Astiz podaje do Ojamy, ale niezbyt dokładnie.

• Zachara odbiera piłkę i podaje do Nakoulmy, który z prawego skrzydła wycofuje ją do Mączyńskiego. Ten uderza jednak w słupek, a napastnik Górnika celnie dobiła piłkę do bramki!

• Gol! Zachara ! Górnik prowadzi z Legią!

• W pojedynku o piłkę walczyły dwie "czternastki". Tym razem lepszy okazał się Wawrzyniak.

• Kolejna akcja Legii. Radovic posyłał piłkę na prawe skrzydło do Kucharczyka, ale wyjaśnił to Łukasiewicz.

• Od pierwszych sekund w ataku Legia, nieporozumienie środkowych obrońców wyjaśnił w końcu Pandża.

• No to rozpoczynamy klasyk!

• Piłkarze wyszli już na murawę!

• Obecny jest także dzisiaj Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

• A z Legii Warszawa na zgrupowanie reprezentacji Polski pojadą: Wawrzyniak, Bereszyński, Rzeźniczak, Brzyski, Kucharczyk, Furman, Jodłowiec.

• Piłkarze opuścili już murawę, co oznacza że za około dziesięć minut rozpoczniemy spotkanie!

• Wczoraj Adam Nawałka powołał czterech zawodników z Górnika na towarzyskie spotkania reprezentacji Polski. Są nimi Mateusz Zachara, Łukasz Madej, Krzysztof Mączyński i Paweł Olkowski.

• Tym razem do grona pauzujących wcześniej piłkarzy dołączył Brzyski, którego naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda wyeliminowała z gry przeciwko Cracovii i Górnikowi.

• Liczba kontuzjowanych obrońców zmusza go do eksperymentowania – beneficjentem tej sytuacji jest na pewno Małkowski, który gra nadspodziewanie dobrze na lewej obronie. Plusem jest powrót serca drużyny, Sobolewskiego, który po absencji w ostatniej ligowej kolejce będzie chciał w pozytywny sposób zwieńczyć bardzo udaną dla siebie rundę.

• Oba zespoły wystawiły w dzisiejszym spotkaniu najmocniejsze jedenastki, co powoduje że zobaczymy dzisiaj ciekawe widowisko.

• Legia od kilku lat nie bardzo potrafi grać w Zabrzu, gdzie wygrała ostatnio ponad pięć lat temu. To spotkanie z pewnością doskonale pamięta Ryszard Wieczorek, który po porażce 0:3 z „Wojskowymi” pożegnał się z Górnikiem

• Górnik przy Roosevelta nie jest dla nikogo łatwym przeciwnikiem. W Ekstraklasie z dziesięciu meczy wygrał aż siedem, dorzucając do tego dwa remisy i tylko jedną porażkę.

• Na trybunach stadionu znajduje się m.in Michał Żewłakow.

• Rezerwowi Legii: Wojciech Skaba, Łukasz Broź, Dossa Junior, Raphael Augusto, Helio Pinto, Patryk Mikita

• Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Oleksandr Szeweluchin, Przemysław Oziębała, Szymon Skrzypczak, Maciej Mańka, Tomasz Wełnicki, Wojciech Łuczak

• Dzisiejszy termin był najwcześniejszym, kiedy można było rozegrać te spotkanie. Wcześniej nie pozwalały na to występy Legii w europejskich pucharach oraz kolejki ekstraklasy rozgrywane w ciągu tygodnia.

• Mecz Górnika z Legią jest zarazem starciem dwóch najbardziej utytułowanych zespołów w tych rozgrywkach, a także wystąpią w nim drużyny, które obecnie zajmują pierwsze i drugie miejsce w tabeli T-mobile Ekstraklasy.

• Dzisiejszy mecz jest ostatnim meczem 1/8 finału i zarazem dzisiaj oficjalnie zakończone zostaną zmagania piłkarskie w Polsce w roku 2013.

• Witamy podczas relacji z meczu Pucharu Polski, w którym Górnik Zabrze podejmie Legię Warszawa.