Górnik Zabrze 2 - 4 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

4

• Zapraszamy do przeczytania szerszego podsumowania meczu, które już za chwilę pojawi się na naszej stronie. Zamykamy już naszą relację LIVE. Za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

• KONIEC "MECZU WE MGLE". Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrywa w Zabrzu z Górnikiem 4:2 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski!

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Jesteśmy niemal przekonani, że gdyby podobne warunki atmosferyczne panowały przed meczem, sędzia zarządziłby odwołanie zawodów. Gra w piłkę w tak gęstej mgle mija się z celem.

• "Górale" właściwie już tylko się bronią, a Górnik bezradnie próbuje atakować. Przed chwilą strzał jednego z gospodarzy przeleciał wysoko nad poprzeczką.

• Dochodzą nas głosy, że przy rzucie karnym Horoszkiewicz zagrywał piłkę... głową, a nie ręką. Biorąc jednak pod uwagę warunki atmosferyczne, sędzia jest częściowo usprawiedliwiony.

• Ostatnia zmiana Leszka Ojrzyńskiego. Być może nawet najlepszego na boisku Stano zmienia Piotr Malinowski.

• MARIUSZ MAGIERA POKONUJE ZAJACA! Ależ szalony mecz w Zabrzu!

• RZUT KARNY DLA GÓRNIKA! Podobno ktoś zagrał ręką...

• Żółtą kartką ukarany Adam Pazio.

• Poprawka: to jednak nie Horoszkiewicz trafił do siatki. Drugiego samobójczego gola w wykonaniu zabrzan zaliczył na swoim koncie Mariusz Magiera.

• Patejuka zmienia Maciej Iwański.

• Horoszkiewicz doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i po raz kolejny pozostawiony bez opieki obrońców z łatwością wpakował piłkę do bramki. To się nazywa debiut w wyjściowym składzie!

• GOOOOOOOOOLL! TO JEST POGROM!!!!

• ... a za Małkowskiego wchodzi Iwan.

• Dwie zmiany Roberta Warzychy. Zachara zmienia Plizgę...

• Piłkę w środku pola odebrał Lenartowski, zagrał do świetnie dysponowanego dziś Stano, a ten posłał prostopadłą piłkę do wychodzącego sam na sam Korzyma. Rezerwowy Podbeskidzia wygrał pojedynek z Kuchtą i bielszczanie prowadzą z Górnikiem już dwoma golami!

• GOOOOOOOOOOLLL DLA PODBESKIDZIA! MACIEJ KORZYM!

• Magiera fatalnie podał wprost pod nogi Korzyma, ale ten zbyt długo zabierał się z piłką i nie zdołał rozpocząć kontrataku "Górali".

• Strzelał zza pola karnego Małkowski, ale po fatalnym kiksie pomocnika Górnika piłka wylądowała w wysokich rzędach trybun.

• Ku naszej rozpaczy, piłka już od kilku minut znajduje się po przeciwległej stronie boiska... Jak na razie głównie w okolicach środka pola.

• Wreszcie dzieje się coś, co potrafimy dojrzeć :-) Mamy pierwszą zmianę w szeregach gości, za Idrissę Cisse wchodzi Maciej Korzym.

• Żeby nie być gołosłownym...

• Zaatakowało Podbeskidzie. Chmiel do Cisse, ale obrońca Górnika w porę zaasekurował kolegę i wybił piłkę poza boisko.

• GOO, a nie, jednak spalony! Szybką akcję przeprowadził Górnik, jeden z piłkarzy umieścił piłkę w siatce, ale znajdował się na spalonym. Wybaczcie, że nie podajemy nazwisk, ale w tym momencie na murawie prawie nic nie widać!

• Widoczność na murawie staje się coraz gorsza. Z perspektywy trybun prawie wcale nie widać przeciwległych narożników boiska.

• Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Było groźnie pod bramką Górnika! Po odbiorze w środku pola akcję wyprowadził Chmiel, zagrał w pole karne do Lenartowskiego, ale ten minął się z piłką i nie zdołał oddać strzału.

• I rozpoczynamy drugą połowę!

• Zmiana w szeregach Górnika. Strzelca samobójczej bramki, Macieja Mańki, zastąpił Ołeksandr Szeweluchin.

• Niesamowicie gęsta mgła osadziła się nad murawą. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w Zabrzu.

• "Górale" w pierwszej połowie przeważali, stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji i zasłużenie prowadzą przy Roosevelta. Górnik także miał kilka okazji, a tą jedyną wykorzystał Ćerimagić. W Zabrzu oglądamy ciekawe, szybkie widowisko i coś nam mówi, że to nie koniec strzelania w wykonaniu obu drużyn. Wracamy po przerwie!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Podbeskidzie prowadzi do przerwy w Zabrzu 2:1.

• Efektownie zgrywał piłkę głową Stano do Chmiela, ale strzał z narożnika pola karnego pomocnika Podbeskidzia był bardzo niecelny.

• Przez chwilę piłka znajdowała się dłużej na połowie Podbeskidzia, ale nie przyniosło to żadnego skutku w postaci zagrożenia pod bramką.

• Znów potwornie zamieszało się w polu karnym Górnika. Po rzucie rożnym z bliska uderzał Konieczny, ale jeden z rywali zablokował jego próbę.

• Chmiel wszedł w pole karne, szukał zagrania do wchodzącego w światło bramki Cisse, ale piłkę pechowo przeciął Maciej Mańka i wpakował ją do siatki!

• GOOOOOOL!!!!!!!!!! ""GÓRALE" ZNÓW NA PROWADZENIU!!!

• Szybką kontrą odpowiedział Górnik, Plizga zagrywał przed bramkę do Łuczaka, ale w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca Podbeskidzia.

• PATEJUK! Huknął z wolnego w poprzeczkę!

• Mamy dużą kontrowersję! Magiera faulował tuż przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Chmiela, a sędzia przerwał grę i nie ukarał obrońcy Górnika nawet żółtą kartką. A wydaje się, że powinien zastosować przywilej korzyści, z którego mógł skorzystać Cisse.

• Z dużego dystansu uderzał Gergel, ale zrobił to bardzo słabo i nie sprawił żadnych trudności Zajacowi.

• Uspokoiła się trochę gra w Zabrzu. Piłka przebywa głównie w środkowej strefie boiska, a akcje obu zespołów są dosyć chaotyczne i szarpane.

• Kapitalnie z około 18 metrów przymierzył Danch! Piłka zmierzała w samo okienko, ale Zajac wyciągnął się jak struna i wybił ją na rzut rożny.

• Mogli odpowiedzieć bielszczanie! Pazio wystawił piłkę w polu karnym Patejukowi, ten próbował zaskoczył Kuchtę "fałszem", ale bramkarz Górnika zdołał wybronić jego strzał.

• Dynamiczną akcję w polu karnym rywali przeprowadził Plizga, odegrał do Łuczaka, ale ten oddał bardzo niecelny strzał.

• Już pierwszy celny strzał dał Górnikowi gola! Zobaczymy, czy teraz gospodarze przebudzą się i nabiorą wiatru w żagle.

• Zlekceważyli piłkarze Podbeskidzia Cerimagicia, który znalazł się niepilnowany przed polem karnym i strzałem w powietrza w lewy róg bramki Zajaca daje gospodarzom wyrównanie! To pierwszy gol 20-letniego Bośniaka w barwach zabrzan.

• GOOOOOOOOOOOL!!! MAMY WYRÓWNANIE!

• Magiera miękko wrzucił piłkę w pole karne, ale na posterunku był Zajac.

• Pazio fauluje przy linii bocznej Gwaze i chwila oddechu dla zabrzan.

• "Górale" wciąż w natarciu. Goście zaskakująco ofensywnie rozpoczęli ten mecz, a zaskoczeni piłkarze Górnika popełniają sporo prostych błędów i nie potrafią złapać rytmu gry.

• Po zamieszaniu w polu karnym debiutujący w pierwszym składzie "Górali" Gracjan Horoszkiewicz znalazł się niepilnowany i strzałem nad bezradnym Kuchtą daje prowadzenie Podbeskidziu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 0:1 DLA GOŚCI!

• Znów groźnie "Górale"! Popędził lewą stroną Patejuk, zagrał płasko w pole karne, gdzie jednak najpierw piłki nie opanował Cisse, a później Chmiel nie zdążył oddać strzału.

• Odpowiedź Górnika. Łuczak dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę z łatwością wyłapał Zajac.

• "Napakowani" są bielszczanie. Przed chwilą mocno z rzutu wolnego z ok. 30 metrów uderzał Patejuk, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Ależ początek gości! Podbeskidzie od początku rzuciło się do ataku, a minimalnie niecelny strzał zza pola karnego oddał Damian Chmiel.

• I zaczynamy! Od środka rozpoczęli ubrani na czerwono bielszczanie, gospodarze zagrają na czarno.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Słynny dzwonek Stanisław Sętkowskiego poszedł w ruch!

• W Zabrzu jest bardzo chłodno, nad murawą unosi się lekka mgła. Pora rozgrywania meczu przypomina jednak Ligę Mistrzów, i oby tę tendencję utrzymali również piłkarze obu drużyn ;-)

• Witamy ze stadionu

• Przed pierwszym gwizdkiem zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• W kadrze bielszczan zabrakło m.in. Dariusza Kołodzieja, który ostatnio miał problemy z mięśniami brzucha. Wrócił do treningów dopiero wczoraj i Leszek Ojrzyński pozostawił go w domu.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Sebastian Madejski, Marek Sokołowski, Sebastian Bartlewski, Maciej Korzym, Piotr Malinowski, Krzysztof Chrapek, Maciej Iwański.

• Rezerwowi Górnika: Pavels Steinbors, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kurzawa, Dominik Sadzawicki, Mateusz Zachara, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan.

• Na roszady zdecydował się także menedżer Robert Warzycha. Do podstawowego składu "wskoczyli" Dzikamai Gwaze (zastąpi kontuzjowanego Radosława Sobolewskiego), Wojciech Łuczak, Armin Ćerimagić i Dawid Plizga. W bramce stanie z kolei Mateusz Kuchta.

• Są zaskoczenia w składzie Podbeskidzia. Biorąc pod uwagę, że w następnym meczu z Piastem nie będą mogli zagrać pauzujący za kartki Maciej Iwański, Anton Sloboda, Damian Chmiel i Adam Deja, Leszek Ojrzyński zdecydował się przetestować nowe ustawienie. "Górale" zagrają prawdopodobnie taktyką 5-4-1, z Pavolem Stano w środku pola i Tomaszem Górkiewiczem oraz Adamem Pazio w roli "wahadeł".

• Witamy serdecznie ze Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu, gdzie o 20:45 rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla obu ekip będzie to szansa na zrehabilitowanie się za porażki w ubiegły weekend - Górnik przyjechał bez punktów z Bełchatowa, tracąc jedynego gola w końcówce spotkania. W równie dramatycznych okolicznościach przegrało Podbeskidzie, które w Krakowie straciło dwubramkowe prowadzenie i musiało uznać wyższość Wisły. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się razem z nami!