Gryf Wejherowo

1

Arka Gdynia

0

• To był dobry mecz w wykonaniu Gryfa, który przeważał i stwarzał swoje sytuacje. Arka obudziła się w drugiej połowie, ale brakło jej niedokładności i sytuacji strzeleckich. Ze stadionu w Wejherowie żegnają się Adam Kamiński i Andrzej Rukść, do zobaczenia!

• KONIEC MECZU! Gryf gra dalej!

• Żółtą kartką za faul ukarany Grzegorz Gicewicz.

• 3 minuty doliczone do tego meczu i 3 minuty nadziei dla Arki.

• Ława miękko dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił obrońca.

• Rzut wolny dla Arki około 35 metrów od bramki Gryfa. Do piłki podchodzi Ława.

• Jagiełło ruszył szybko prawą stroną, ale zatrzymał go obrońca.

• Koziara fauluje zawodnika Gryfa na ich połowie, wbił się w niego barkiem, zawodnik gospodarzy leży i bardzo powoli się podnosi, zaczyna się gra na czas.

• Strzał Koziary w tej sytuacji lepiej pozostawić bez komentarza, dobrze, że za bramką znajdują się wysokie łapacze.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia tylko w boczną siatkę.

• To musiał być gol dla Gryfa! Rzepa minął obrońcę Arki i był sam na sam z bramkarzem, oddał piłkę do Kennera, ale jego strzał zablokował obrońca Arki i jest tylko rzut rożny.

• Rzut wolny dla Arki około 35 metrów od bramki Ferry. Faulowany był Ława.

• Żółtą kartką ukarany Wojowski za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Zmiana również w Arce, na boisko wejdzie Koziara, który zmienił Sulewskiego

• Dośrodkowanie Ławy z rzutu rożnego całkiem niezłe, ale Wojowski zamiast uderzyć w bramkę to oddał strzał w ziemię prosto przed siebie. Piłka zaliczyła kozioł, ale wybił ją obrońca.

• Druga zmiana w Gryfie, Kenner zmienia Wickiego.

• Dośrodkowanie Wojowskiego z lewej strony na krótki słupek wybija obrona, Arce ucieka czas...

• Znowu niepopularna opinia sędziego, który wskazuje aut dla gości, gdy tymczasem to od Wojowskiego odbiła się piłka.

• Kibice Arki już nie wytrzymują tego "widowiska": "Biegać walczyć i się starać, w Arce trzeba zapier..."- skandują.

• Podniosły się teraz trybuny ze złości! Według sędziego Gicewicz sfaulował Ławę 40 metrów od bramki Arki, a trzeba powiedzieć że poszła naprawdę dobra akcja Gryfa. Według mnie faulu nie było.

• Znowu w roli głównej Abbott, który dostał piłkę w pole karne i zamiast uderzyć ile sił w nogach, to zaczął się bawić w playmakera i stracił piłkę, w efekcie Gryf ruszył z kontrą, ale na szczęście dla gości Wicki zamotał się we własnym dryblingu w polu karnym.

• Ława zagrał idealną piłkę na głowę Abbotta na piąty metr, ale ten jej nie sięgnął! To musiał być gol!

• Strzał Piotra Wickiego zza pola karnego pewnie wyłapuje Miszczuk.

• Sulewski minął dwóch obrońców Gryfa, ale trzeci nie dał się nabrać i wybił piłkę w aut.

• Lech bardzo źle do Jagiełły na prawą stronę, nic nie wyszło z tej akcji, z atakiem rusza Gryf, ale ich akcję przerwał faul.

• Nalepa chciał prostopadłą piłką wypuścić Jagiełłę, ale znakomicie ustawiony obrońca Gryfa wybił piłkę wślizgiem.

• Piłka w siatce, ale nie ma gola! Skwiercz po dośrodkowaniu Osłowskiego wpakował piłkę głową do bramki, ale był spalony!

• Rzut wolny dla Gryfa po faulu, około 30 metrów od bramki Arki.

• Faulował Jagiełło pod bramką Gryfa, koniec akcji Arki.

• Dobre dośrodkowanie Lecha z rzutu rożnego, ale piłkę wybił Ferra.

• Kiks zaliczył teraz zawodnik Gryfa, wybijając nieporadnie piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie zawodnika Arki z prawej strony, ale Abbott nie sięgnął piłki.

• Sulewski wyprzedził Gicewicza i w efekcie nie było dobrej okazji dla Gryfa.

• Fatalne dośrodkowanie Wojowskiego z lewej strony, piłka ląduje za bramką.

• Ilanz zmienia żegnanego brawami strzelca bramki Michała Fierkę.

• Lech wypuścił prostopadłą piłką Wojowskiego, ale obrońca Gryfa zablokował pomocnika Arki i od bramki zacznie Ferra.

• Dobre dośrodkowanie Aleksandra Jagiełło z prawej strony na głowę Lecha, ale ten uderza nad bramką z 11 metrów.

• Lech chciał sprytnie zagrać do Jagiełło ale piłkę przejął obrońca, ładna akcja Arki.

• Rzepa dostał żółtą kartkę za zagranie ręką.

• Nieporozumienie Alana Fialho i Miszczuka, ten pierwszy wybił na rzut rożny z którego dośrodkowuje Osłowski, ale piłkę wybiła obrona Arki.

• Gicewicz wychodził sam na sam ale spalony.

• Dośrodkowanie Osłowskiego z rzutu rożnego o mało co nie wpadłoby do bramki, ostatecznie futbolówka wylądowala za bramką Arki.

• Po stracie Sulewskiego ruszył Gryf, Osłowski zszedł na prawą nogę i uderzył ale daleko obok bramki.

• Strzał Sulewskiego na 40 metrze zablokowany przez obrońcę.

• W pierwszej połowie wyraźnie lepszy był Gryf, to on miał więcej sytuacji, a zawodnicy Arki mimo iż momentami ładnie klepią to nie potrafią stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich.

• Drugą połowę rozpoczyna Arka, grająca dzisiaj na biało. W przerwie nie było żadnych zmian.

• Alan Fialho faulowany przy wyprowadzaniu ataku i więcej w tej połowie nie gramy. Koniec pierwszej połowy!

• Dobra szansa dla Arki była, Wojowski wpadł w pole karne gdzie było tylko dwóch obrońców, ale fatalnie dograł do Abbotta i nic z tego nie wyszło.

• 1 minuta doliczona do czasu gry pierwszej połowy.

• Rzut rożny dla Gryfa, Gicewicz dośrodkowuje ale bardzo niecelnie i od bramki Miszczuk.

• Rzut wolny dla Gryfa około 25 metrów od bramki Arki.

• Ława zmienił Calderona.

• Jagiełło zmienia Brzuzego.

• Fatalnie skończył tę akcję Arki Abbott, szybka klepka z Calderonem, ale fatalne odegranie Abbotta i piłkę łapie Ferra.

• Trener Arki reaguje szybko już przed przerwą dwie zmiany.

• Arka ma straszne problemy z Rzepą na prawej stronie, kolejna dobra akcja tego zawodnika ale tylko aut dla gospodarzy.

• Blisko gola Gryf po rzucie rożnym! Po strzale głową Skwiercza piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Arki!

• Znakomity rajd Rzepy prawą stroną, do tego mocne dośrodkowanie na 6 metr, ale Marcjanik wybił piłkę na rzut rożny.

• Faulowany Warcholak w środkowej strefie, Rzepa przerwał tę akcję Arki.

• Calderon trafił z rzutu wolnego prosto w mur, a dobitka Nalepy wylądowała chyba poza stadionem.

• Lech wywalczył rzut wolny dla Arki z około 18 metrów, to jest dobra pozycja do strzału.

• Ostro bił piłkę z rzutu wolnego Nalepa, ale bez problemu szczupakiem wybił piłkę obrońca Gryfa. Kontrę gospodarzy zatrzymał Alan Fialho.

• Faulowany Wojowski blisko pola karnego Gryfa, będzie szansa na dośrodkowanie.

• Wicon oddał piłkę Arce za darmo, oddając centrostrzał z 40 metrów, pewnie złapał Miszczuk.

• Akcja Gryfa z lewej strony, dogranie do napastnika Piotra Wickiego w pole karne, ale ten nie oddał strzału tylko podał piłkę w aut.

• Abbott uderzył z powietrza zza pola karnego ale wysoko ponad bramką Gryfa.

• Dośrodkowanie z lewej strony do wbiegającego w pole karne Arki Fierki, ten chciał ekwilibrystycznym strzałem wpakować piłkę do bramki, ale nie trafił w futbolówkę.

• Długi wrzut Warcholaka z autu ale w gąszczu zawodników w polu karnym najlepiej odnaleźli się zawodnicy gospodarzy i wybili piłkę.

• Skwiercz prawie doszedłby do zagranej w pole karne piłki, ale ostatecznie od bramki zacznie Miszczuk.

• Arka dalej ma kłopoty, tym razem rzut wolny dla Gryfa z około 20 metrów.

• Gol stadiony świata, Fierka zszedł do prawej nogi i z około 16-20 metrów znakomicie uderzył w długi róg, Miszczuk wyciągnął się jak struna, ale nie miał szans tego obronić.

• Fierka uderzył z 16 metrów niemal nie do obrony! Kapitalny gol i 1-0 dla Gryfa!

• Rzepa przepchnął Alana niczym juniora ale fatalnie dośrodkował.

• "Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Arka gra, aeao Arkowcy gol" śpiewają sympatycy Arki.

• A tak prezentuje się sektor sympatyków Arki Arka - Gryf

• Szansa dla Gryfa, ale strzał głową wyłapuje Miszczuk.

• Sulewski zagrał płaską piłkę po ziemi z prawego skrzydła, dopadł do niej Calderon, ale jego strzał zablokował obrońca Gryfa!

• Ależ przymierzył Nalepa z rzutu wolnego! Świetna dochodząca piłka o mały włos nie znalazła się w siatce!

• Rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Warcholaka, obrońca wybił piłkę. Szybko rozegrany korner i nabita ręka obrońcy Gryfa, rzut wolny na 16 metrze.

• Warcholak założył siatkę obrońcy Gryfa pod jego polem karnym ale chwilę później ją stracił.

• Aut dla Arki, daleko wrzuca Warcholak, piłka spada pod nogi Wojowskiego, ten teatralnie się wywraca ale nie ma mowy o karnym.

• Ładna klepka Arki w środkowej strefie, ale już dłuższe podanie do Wojowskiego od Calderona przejęte przez obrońcę Gryfa.

• To mógł być gol dla Gryfa! Miszczuk ratuje Arkę! Rzepa znalazł się oko w oko z golkiperem po błędzie Marcjanika, ale bramkarz Arki obronił jego strzał nogami i piłka wylądowała tylko na aucie.

• Znowu w głównej negatywnej roli zagrał Grzegorz Lech, który dostał piłkę od Warcholaka i niemal natychmiast ją stracił.

• Bardzo niedokładne zagranie Lecha i od autu zaczął Gryf.

• Wojowski wykazał się dużą wolą walki, walczył z obrońcą aż do samej linii końcowej, ostatecznie jednak od bramki zacznie Gryf.

• Źle zgrał teraz piłkę głową Brzuzy i nic z akcji Arki nie wyszło.

• Teraz dobrze spróbowała Arka, najpierw zablokowany strzał Sulewskiego, a potem Brzuzy zbierał się do dośrodkowania na prawej stronie, ale znów obrońcy byli na posterunku.

• Krzysztof Rzepa, zawodnik Gryfa nie zdołał dośrodkować piłki zanim ta opuściła boisko, od bramki zacznie bramkarz Arki Miszczuk.

• Ręką w środku pola przyjął sobie piłkę Paweł Abbott.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam głową piłkę zgrał zawodnik Gryfa ale ostatecznie wybija obrona Arki.

• Akcja Gryfa lewą stroną i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Tym razem Arka, długa piłka do Calderona, ale ten źle przyjmuje i aut dla Gryfa.

• Pierwsza akcja Gryfa do prostopadłej piłki ruszył jeden z napastników, ale wyszedł Miszczuk i złapał piłkę.

• Kapitan Arki w dzisiejszym meczu Paweł Wojowski przegrał losowanie i od środka mecz zaczął Gryf! Trochę opóźniło się rozpoczęcie spotkania, mamy już 17:07

• Grzegorz Niciński były trener Gryfa a obecnie asystent trenera w Arce otrzymał wielkie podziękowania od klubu za jego pracę w Wejherowie i usłyszał głośne sto lat od kibiców.

• Obie jedenastki już na murawie! Kibice Arki śpiewają: Tylko zwycięstwo Areczko tylko zwycięstwo, a gospodarze odpowiadają: Wygraj to dla nas WKS wygraj to dla nas!

• Co ciekawe kilku piłkarzy Arki znajduje się na sektorze ich kibiców. Marcus da Silva, Krzysztof Sobieraj, Antoni Łukasiewicz, Skowron oraz Łukasz Kowalski.

• Piłkarze już zeszli do szatni, za chwilę zaczynamy!

• A tak prezentuje się boisko w Wejherowie

• Spora część kibiców Arki przyjechała na ten mecz rowerami. Odległość z Gdyni do Wejherowa to około 30 km.

• Ławka rezerwowych Gryfa: Duda, Bak, Miszka, Zając, Więcek, Kenner, Ilanz

• Ławka rezerwowa Arki: Kędra, Gałecki, Jagiełło, Koziara, Ława, Glauber, Szur

• Dzisiejsze starcie wzbudza wielkie zainteresowanie wśród wejherowian. Rywal może nie jest pokroju Legii Warszawa, która rywalizowała tu trzy lata temu w 1/4 Pucharu Polski, ale na atrakcyjność przeciwnika nie mogą w Wejherowie narzekać. Ponadto sezon dla wejherowian dopiero się zaczął - motywacji ani piłkarzom, ani kibicom nie brakuje. Na inaugurację 3. ligi podopieczni Tomasz Kotwicy ograli Leśnik Manowo 5:0. Apetyty są więc duże.

• Dzień dobry! Witamy z Wejherowa. Już o godzinie 17:00 w meczu 1. rundy Pucharu Polski tutejszy Gryf występujący "na co dzień" w 3. lidze pomorsko-zachodniopomorskiej zmierzy się z pierwszoligową Arką Gdynia.