Błękitni Stargard

2

• Koniec spotkania! Błękitni w 1/8 Pucharu Polski!

• Żółta kartka dla Gajdy, a sędzia doliczył kilka minut do drugiej połowy.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Gicewicz, a Skwiercz uderzył minimalnie niecelnie.

• Do ataku rzucił się Gryf. Gospodarze wywalczyli rzut wolny przed polem karnym gości.

• Żółta kartka dla Fadeckiego

• Drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartę łapie Kołc. Gospodarze kończą mecz w osłabieniu.

• Gooooool! Błękitni obejmują prowadzenie w końcówce! Świetne wejście Inczewskiego!

• Minimalnie niecelny strzał głową Skwiercza po dośrodkowaniu z lewej strony boiska!

• Zmiana w ekipie gości. Sebastian Inczewski za Michała Magnuskiego.

• KOlejny groźny strzał, tym razem niecelny. Strzelał Wicon.

• Gryf mocno zaatakował w tej drugiej połowie. Błękitni póki co nie mają pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką Ferry.

• Znowu Ufnal! Niesamowita parada po strzale Wickiego! Wyciągnął się jak struna, jakby miał 20 lat mniej! Znakomita interwencja!

• Zmiana w drużynie gości. Łukasz Kosakiewicz za Bartosza Flisa.

• KAPITALNA INTERWENCJA UFNALA! Prawą stroną popędził Rzepa, który dośrodkował na 8 metr, prosto na gowę Wickiego, ten strzela na bramkę, ale fantastycznie obronił to Marek Ufnal!

• Strzał Fadeckiego z rzutu wolnego mija bramkę gospodarzy.

• Zmiana w Błękitnych. Bartka Zdunka zmienia Rafał Gutowski.

• Znakomita akcja Kowalskiego, który nawinął Poczobuta i uderzył na bramkę Ufnala. Bramkarz gości wybił jednak piłkę na poprzeczkę!

• Teraz po drugiej stronie dobrą okazję do strzału miał Wicki, ale zaplątał się z piłką i wybijają obrońcy.

• Długi przerzut Wojtasiaka, ładnie przyblokował przeciwnika Gajda, futbolówka trafiła pod nogi Zdunka, ale skrzydłowy Błękitnych z ostrego kąta trafia w boczną siatkę.

• Magnuski sam na sam i broni Ferra! Znakomite podanie Roberta Gajdy do Michała Magnuskiego, ale ten nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji.

• Ależ sytuacja Gryfa! Kolejny błąd Patryka Baranowskiego, który źle wybił piłkę, ta trafiła pod nogi Gicewicza, ten próbował zaskoczyć Marka Ufnala, ale minimalnie niecelnie.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Mateusz Dąbrowski zmienił Michała Fierkę.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Są i Błękitni, zaraz zaczynamy.

• Piłkarze Gryfa już wrócili na boisko, czekamy jeszcze na gości.

• Pierwsza połowa dość chaotyczna. Obie ekipy zaliczyły mnóstwo strat, jednak to Gryf Wejherowo wygląda nieco lepiej. Miejmy nadzieje, że drugie 45 minut będzie ciekawsze i lepsze w wykonaniu obu drużyn.

• Żółtą kartką ukarany w pierwszej połowie został także Gicewicz.

• Jeszcze przed przerwą strzał Wickiego broni Ufnal, a po chwili sędzia kończy pierwszą połowę.

• Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

• Rzut rożny dla Gryfa, zamieszanie w polu karnym goście, ale skończyło się na strachu.

• Nie było zagrożenia po rzucie rożnym. Poszła kontra Gryfa, ale na spalonym był Wicki.

• Z prawej strony atakuje Fadecki, jednak jego strzał zablokowany i będzie rzut rożny.

• Obrona Błękitnych z każdą minutą coraz bardziej dziurawa. Może się to źle skończyć dla gości.

• Ryzykownie Błękitni w obronie. Baranowski podał do Ufnala tak, ze bramkarz ledwo przyjął piłkę.

• Rzut wolny dla Gryfa z 30 metrów od bramki Ufnala. Osłowski z rzutu wolnego i piłkę do bramki pakuje Rzepa!

• Dośrodkował w pole karne Wicki, do piłki wyskoczył Rzepa, ale nie zdołał oddać strzału.

• Maciej Liskiewicz ucierpiał, ale powoli podnosi się i prawdopodobnie będzie grał dalej.

• Kolejna okazja Błękitnych! Fadecki przebiegł z piłką 10 metrów i uderzył minimalnie niecelnie.

• Rzut karny został podyktowany po zagraniu ręką w polu karnym. Trzeba przyznać, że dosyć kontrowersyjna decyzja, bo sytuacja nie była jednoznaczna.

• Gaaaajda pewnie wykonał rzut karny!

• Karny dla Błękitnych!

• Żółta kartka dla Kołca za dyskusję z sędzią.

• Marek Ufnal ucierpiał po rzucie rożnym, po zderzeniu z innym piłkarzem, ale jest w stanie grać dalej.

• Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, ale bez efektów.

• Jak na razie bardzo dużo niedokładnych podań, akcje się nie zazębiają. Mecz nie stoi na wysokim poziomie.

• Atak Gryfa, piłkę przejął Rzepa, ale zdołał zatrzymać go Poczobut. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Gryfa i wyszła na aut.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Błękitnych, Ufnal został w bramce, nie wychodząc do piłki, a ta minęła bramkę i wyszła za linię końcową.

• Wrzutka w pole karne w wykonaniu Fadeckiego, ale pewnie piąstkuje Ferra. W ataku większość czasu goście.

• Atak Błękitnych! Bardzo dobrą okazję miał Gajda, ale jego strzał z lewej strony okazał się niecelny.

• Zamieszanie pod bramką Błękitnych. Po dośrodkowaniu głową uderzał Wicki, ale piłka przeszła ponad bramką.

• Gospodarze wyprowadzili atak, jednak piłka w rękach Ufnala. Nie było zagrożenia pod bramką Błękitnych.

• Początek spotkania lepszy w wykonaniu Błękitnych. Gryf zepchnięty do obrony, ale na razie nie był w poważniejszych tarapatach.

• Rozpoczęcie meczu. Gryf na żółto-czarno, Błękitni na... biało.

• Rozpoczęcie meczu poprzedza mała uroczystość, podczas której odznaczony zostaje prezes Gryfa.

• Obie ekipy zniknęły już z płyty boiska. Za chwile sędziowie wyprowadzą zawodników na boisko i zaczynamy!

• Pogoda w Wejherowie sprzyja dobrej grze, jednak na pewno nie zachęca kibiców do przyjścia na mecz. Jest dość chłodno.

• Znamy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Gryfa: Adam Duda, Szymon Zając, Michał Więcek, Maksymilian Kenner, Błażej Miszka, Mateusz Dąbrowski i Adrian Roppel. Ławka rezerwowych Błękitnych: Jarosław Piskorz, Patryk Kurant, Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Inczewski, Rafał Gutowski i Andrzej Budnik.

• Błękitni są prawdziwą rewelacją tegorocznych rozgrywek zarówno ligowych, jak i pucharowych. W II lidze, która po reorganizacji jest ogólnopolskim szczeblem, po 9 kolejkach stargardzianie są na 5. miejscu i mają 16 punktów na koncie.

• Zarówno Gryf jak i Błękitni spodziewali się na tym etapie rozgrywek rywala z wyższej półki, z którym nie byłoby wstydu odpaść, jednak los spłatał im figla. Dla obu drużyn obecność w grupie 32 najlepszych drużyn w Polsce to duży sukces, jednak dla nich priorytetem są rozgrywki ligowe, a puchar może utrudnić walkę o najwyższe miejsca.

• Witamy w relacji na żywo z Wejherowa! Za nieco ponad 40 minut rozpocznie się mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy miejscowym Gryfem a Błękitnymi Stargard Szczeciński.