Lechia Gdańsk

2

2 2 połowa

4 karne

• 4 gole, 3 strzelone głową, 3 przez piłkarzy Jagielloni - w tym jeden samobójczy. Dużo walki, dużo gry w środku pola, ale też sporo sytuacji i składnych akcji - tyle mogli zobaczyć dziś kibice w Białymstoku. 120 minut nie wystarczyło, aby wyłonić zwycięzcę. W rzutach karnych 5:4 wygrywają gospodarze i to oni awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dzięki za wspólnie spędzony, długi środowy wieczór. Do usłyszenia !

• Jagiellonia Białystok okazała się odrobinę lepsza w rzutach karnych. Lechiści muszą pogodzić się z wyższością przeciwnika.

• Tymiński bezbłędnie! Koniec, Jaga w kolejnej rundzie Pucharu Polski !

• Loterię czas zacząć. Pierwsi strzelać będą zawodnicy Lechii Gdańsk

• 120 minut nie wystarczyło piłkarzom żadnego z zespołów, aby udowodnić swoją wyższość. Przed nami rzuty karne - kto okaże się lepszy ? Przekonamy się za kilka chwil.

• Kolejny strzał, tym razem sprzed pola karnego zagrozić bramce Kanieckiego próbował Norambuena, jednak bramkarz gości odbija piłkę zmierzającą w światło bramki, a dobijający futbolówkę napastnik Jagi złapany na spalonym. Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami rzutów karnych w dzisiejszym spotkaniu.

• W natarciu gospodarze - dosyć długa wymiana piłki przed polem karnym Lechii kończy się strzałem w środek bramki. Futbolówka w rękach Kanieckiego.

• Strzał Tomasza Kupisza z około 30 metrów wysoooko ponad bramką Kanieckiego.

• I tym samym, bez przerwy, rozpoczynamy drugą część dogrywki.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Rasiak wychodził na czystą pozycję, jednak chorągiewka sędziego liniowego powędrowała do góry. Tymczasem arbiter przedłuża pierwszą część o 1 minutę.

• Żółtko także dla Norambueny za faul taktyczny przy kontrataku Lechii Gdańsk.

• Bardzo brzydki faul Pazdana. Tylko żółta kartka za wślizg w nogi Machaja.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii - Smolarka zastępuje Tarnowski

• Ciężko jest napisać cokolwiek interesującego o pierwszych 5 minutach dogrywki. Dużo gry w środku, dużo rozprowadzania akcji od defensywy, a zagrożenia przy bramkach jak na lekarstwo.

• Jaga od środka i rozpoczynamy pierwszą cżęść dogrywki.

• Będziemy świadkami dogrywki na stadionie w Białymstoku. Po kilku minutach przerwy powracamy do śledzenia relacji.

• O 4 minuty arbiter zawodów przedłużył regulaminowy czas gry.

• .. a także dla Bieniuka. Dużo akresywności w grze zawodników zarówno Jagi, jak i Lechii.

• Wspomniana kartka dla Janickiego

• Kartka także dla Tymińskiego za faul na Traore.

• Następna okazja Traore! Przed napastnikiem Lechii został juz tylko Słowik, ale techniczny lob Razacka wybija sprzed linii bramkowej Michał Pazdan. To mógł być nokaut Jagielloni, skończyło się na strachu i drobnym uraznie Tomasza Kupisza, który został poszkodowany w walce o odbiór piłki.

• GOOOOL !.! Strzał z dystansu Janickiego, piłka zmienia tor lotu po musnięciu nogi Razacka Traore, co kompletnie myli Słowika! 2:2 na tablicy wyników i zanosi się nam na emocjonujacą końcówkę w Białymstoku.

• A w Jagielloni Dawida Plizgę zastępuje Damian Kądzior.

• Druga zmiana w ekipie Lechistów. Ricardinho opuszcza plac gry, w jego miejsce skandowany przez kibiców Grzegorz Rasiak.

• Wysokim pressingiem wyszli zawodnicy przyjezdnych, co poskutkowało rzutem rożnym. Jednak nie było zagrożenia po dośrodkowaniu i dalekim wybiciem wyjaśniają obrońcy Jagi.

• Kolejne uderzenie Ricardinho po niezbyt dobrym wybiciu Ukaha, ale instynktowanie broni Słowik.

• Dośrodkowanie Kupisza wybija nieatakowany obrońca Lechii. Korner dla gospodarzy, wrzutka, niedokładne odbicie piłki przez Kanieckiego i znów zagotowało się pod jego bramką, Sytuację wyjaśniają jednak obrońcy.

• Pierwsza zmiana w Jagielloni. Bandrowskiego zastępuje Tymiński.

• Z rzutu wolnego przed polem karnym przymierzył Machaj, lecz piłka minęła bramkę.

• Z rożnego dośrodkowywał Machaj, piłkę głową uderza Ricardinho i mało brakowało, aby pokonał w tej sytuacji Słowika. Futbolówka jednak przechodzi minimalnie nad poprzeczką.

• I od środka piłkarze Lechii. Słowika odrazu zaskoczyć próbował Traore, jednak jego próba daleka od udanej.

• W przerwie meczu zmiana w drużynie Lechii. Kacprzycki za Wiśniewskiego.

• Dobra wymiana podań pomiedzy Ricardinho, Janickim i Razackiem, ale strzał tego pierwszego trafia w nogi obrońcy i wychodzi poza linię końcową. Po rozegraniu rożnego i wybiciu piłki sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Do przerwy 2:1 dla Jagi, a wszystkie bramki strzelone były głową. Na kolejną odsłonę meczu zapraszamy za 15 minut.

• Było groźnie po prostopadłym podaniu do Smolarka, jednak dobrze zachował się w odbiorze Sebastian Madera i mamy rzut rożny dla gości. Do końca spotkania pozostało niespełna 5 minut. Przekonajmy się, czy jednej z drużyn uda się jeszcze poprawić wynik spotkania.

• Po kontrataku sam na sam ze Słowikiem wychodził Machaj, jednak w polu karnym uprzedza go obrońca Jagielloni i mamy korner dla gdańszczan.

• GOOOL! Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Z rzutu wolnego z 30 metrów niepilnowany Tomasz Kupisz kieruje piłkę głową do siatki! Szybka rehabilitacja zawodnika Jagielloni i gospodarze znów na prowadzeniu!

• Mamy wyrównanie w Białymstoku! Z rzutu rożnego piłkę zmierzającą na piąty metr bramki Słowika niefortunnie przecina Kupisz i futbolówka trafia do siatki !

• Razack Traore faulowany w środkowej części boiska. Lechiści starają się stworzyć klarowną sytuację do oddania strzału, lecz ich zagrania są niedokładne lub dobrze sprawują się obrońcy Jagi.

• Kolejny strzał Ebiego bo płaskim podaniu Kupisza, ale futbolówkę zmierzającą w światło bramki na raty łapie Słowik.

• GOOOL! 1:0 dla Jagielloni. Po ładnym rozegraniu piłki z prawej strony boiska krótkie dośrodkowanie wykorzystuje niepilnowany Smolarek!

• Groźna akcja Jagielloni, piłkę z boku pola karnego do bramki próbował skierować Kupisz, wysunięty Słowik nie obronił strzału i futbolówkę zmierzającą wzdłuż linii bramkowej wybijają obrońcy.

• Przed polem karnym powstrzymany został zawodnik Lechii, jednak arbiter faulu nie odgwizał i od bramki akcję rozpoczyna Jakub Słowik. Po kolejnej akcji dośrodkowanie pomocnika Jagi i wbiegającego Smolarka powstrzymuje obrońca gości. Inicjatywę na boisku zaczynają przejmować gospodarze.

• Mimo 2 sytuacji Jagielloni to Lechia Gdańsk przeważa na boisku w pierwszych 10 minutach spotkania. Ich akcję skutecznie przerywają jednak gospodarze.

• Z szesnastki próbował strzelać Dzalamidze, jednak piłka uderzona zbyt lekko wychodzi poza linię końcową bez zagrożenia dla bramki Lechistów.

• Rzut rożny dla Jagi po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska. Rozegranie jednak nienajlepsze i od bramki grę wznowi Bartosz Kaniecki.

• Od środka zawodnicy Jagielloni.

• Obie jedenastki już na płycie boiska. Warto dodać, iż zawodnicy wyszli w koszulkach z napisem "STOP RASIZMOWI", w związku z ostatnimi akcentami tego zjawiska na boiskach ekstraklasowych.

• Rezerwowi Lechia: Michał Buchalik, Krzysztof Bąk, Adrian Bielawski, Andreu, Łukasz Kacprzycki, Piotr Grzelczak, Grzegorz Rasiak.

• Rezerwowi Jagiellonia: Łukasz Skowron, Filip Modelski, Luka Gusić, Łukasz Tymiński, Maciej Gajos, Damian Kądzior, Paweł Tarnowski.

• Białostocczanie z kolei będą zmuszeni zagrać kolejny mecz bez dopingu protestujących kibiców i w klimacie skandalu, jaki wywołały niewybredne okrzyki rasistów, którzy obrażali Ugo Ukaha podczas meczu w Szczecinie. To w głowach i nogach piłkarzy będzie leżała nadzieja, by znowu o ich zespole zaczęto pisać w kontekście dobrych występów, a nie pozaboiskowych problemów i konfliktów.

• Lechia Gdańsk w T-Mobile Ekstraklasie zaliczyła już trzy zwycięstwa i choć do ostatniego meczu z Lechem Poznań przystępowała po dwóch porażkach, zdołała się pokazać z bardzo dobrej strony. Ozdobą ostatniego spotkania był gol Abdou Razacka Traore. Bramka reprezentanta Burkina Faso będzie z pewnością brana pod uwagę w rankingach na najpiękniejsze trafienie tego sezonu.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki, które rozpoczną ostatni mecz 1/8 finału Pucharu Polski. W Białymstoku, miejscowa Jagiellonia podejmuje Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację na żywo.