Jagiellonia Białystok 0 - 2 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok

0

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu! Zagłębie wygrywa w Białymstoku z Jagiellonią 0:2 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

• Nieporozumienie Modelskiego z Vassilijevem. Od autu rozpoczną piłkarze Zagłębia.

• Cernych pogubił się w prostym przyjęciu piłki, ale po chwili ją odzyskał i oddał strzał na bramkę. Zrobił to jednak fatalnie.

• Bliski szczęścia był teraz Romanchuk, który wygrał powietrzny pojedynek z obrońcami Zagłębia, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką!

• I faktycznie było w tej sytuacji niebezpiecznie pod bramką gości. Problem w tym, że nikt nie zamknął tego dośrodkowania. Od "piątki" bramkarz Zagłębia.

• Może teraz? Z rzutu wolnego dośrodkowywać będzie Vassilijev.

• W przypadku Jagiellonii ciężko myśleć o zwycięstwie, jeżeli w całym meczu tworzy się jedną, może dwie groźne akcje. Zagłębie prowadzi zasłużenie i chyba tylko kataklizm mógłby spowodować, że drużyna Piotra Stokowca nie wygra tego meczu.

• Ostatnia zmiana w zespole z Lubina. Na placu gry zamelduje się Eryk Sobków, który zmieni Krzysztofa Piątka.

• Groźnie było w polu karnym Jagiellonii! Dośrodkowanie Todorovskiego wybija Baran, lecz wprost pod nogi Błąda. Strzał z powietrza filigranowego pomocnika przelatuje wysoko nad bramką.

• Wspomniany wcześniej Tarasovs tym razem oddał strzał na bramkę Polacka po dograniu Modelskiego, ale zbyt lekki i prosto w ręce golkipera Miedziowych.

• Centra Vassilijeva z rzutu rożnego nie trafia do żadnego z partnerów. Choć blisko szczęścia był Tarasovs.

• Otrzymaliśmy informację, że dzisiejszy meczu ogląda 8 813 widzów.

• Grzelczak po raz kolejny wolejem próbował zaskoczyć rywali, ale jego uderzenie zatrzymuje się na bandach.

• Piątek na spalonym. Z własnej połowy rozpoczną gracze Jagi.

• Do wykonywania rzutu wolnego podszedł Błąd, ale jego soczyste uderzenie wysoko mija bramkę.

• Przewinienie Madery niedaleko własnej "16". Dobra okazja dla przyjezdnych.

• Piłkę z lewej strony boiska dośrodkowywał teraz Janus, do główki doszedł Błąd. Uderzenie pomocnika Miedziowych przytomnie odbija Baran.

• Coraz mniej czasu do końca. Czy podopiecznym Michała Probierza uda się jeszcze odwrócić losy tego spotkania?

• Ależ było blisko! Przed szansą Frankowski, który uderzeniem z ostrego kąta obija słupek bramki Zagłębia! Napór gospodarzy trwa.

• Roszada w Zagłębiu. Papadopulos schodzi, wchodzi natomiast Jarosław Jach.

• Ostre wejście Janusa przy linii bocznej. Poszkodowany Straus. Janus musiał za to obejrzeć żółty kartonik.

• Znakomite uderzenie Vassilijeva zza pola karnego! Instynktownie broni jednak Polacek.

• Dobra szansa dla Jagiellonii po rzucie wolnym bitym przez Vassilijeva. Z piłką minął się jednak Tarasovs.

• Podwójna zmiana również w Jagiellonii. Za Alvarino pojawia się Frankowski, z kolei obowiązki Góralskiego przejmie Cernych.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Plac gry opuścił Janoszka, w jego miejsce wchodzi Błąd.

• Modelski posyła teraz piłkę na nogę Grzelczaka, ale półwolej napastnika żółto-czerwonych nieudany. Od bramki rozpocznie Polacek.

• Kolejny raz próbują podopieczni Michała Probierza. Tym razem dośrodkowanie Grzelczaka nie znajduje jednak żadnego z partnerów.

• Ciekawe rozwiązanie tego rzutu wolnego. Vassilijev zagrywa do Madery, który zgrywa do osamotnionego Góralskiego. Strzał pomocnika Jagi spada jednak na za bramkę.

• Sędzia odgwizduje przewinienie na Modelskim. Szansa na dośrodkowanie.

• Dobra, składna akcja Jagiellonii zakończona precyzyjnym uderzeniem Romanchuka. Na szczęście dla gości bardzo niecelnym.

• Szansa dla Jagiellonii po faulu na Alvarinho. Do piłki podchodzi Vassilijev, ale dośrodkowanie Estończyka ląduje na trybunach.

• Próba kontry gospodarzy zakończona złym wyborem Modelskiego. Jagiellonia bije głową w mur, a Zagłębie szanuje piłkę.

• Todorovski z łatwością mija Strausa, ale za plecami asekuruje go Vassilijev.

• Dośrodkowanie Janusa z rzutu rożnego ląduje na głowie Tarasovsa.

• Pojedynek biegowy Janusa ze Strausem, wygrany przez tego pierwszego. Rzut rożny dla Miedziowych.

• Dużo niedokładności w środku pola. Jagiellończycy chcą szybko przejąć piłkę, ale przyjezdni radzą sobie z tym pressingiem.

• Zagłębie od początku drugiej połowy kontynuuje swoją dobrą grę. Ładna akcja Papadpulosa z Kubicki, ale w porę reagują obrońcy gospodarzy.

• Zmiana w drużynie Jagiellonii. Miejsce Mackiewicza zajął Vassilijev. Goście z kolei bez roszad.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Miedziowi prowadzą w Białymstoku 0:2. Śledźcie naszą relację, wracamy za kwadrans.

• Dobry pressing gości. Jagiellończycy nie potrafią dojść do pola karnego rywali, a co mówić już o jakimś strzale. Dramatyczna gra "żółto-czerwonych".

• Na murawie leży w tej chwili Micha Papadopulos, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Kolejny atak Miedziowych. Straus wybija na aut.

• Ostatnie minuty pierwszej połowy. Probierz zapatrzony w murawę myśli już o drugiej połowie. Póki co gra jego drużyny wygląda bardzo źle.

• Aut dla Jagiellonii na wysokości pola karnego rywali. Daleko piłkę wyrzuca Straus, ta trafia do Alvarinho, ale zgranie Portugalczyka było niedokładne.

• Piątek do Papadopulosa, ale wcześniej sędzia liniowy podnosi chorągiewkę do góry. Spalony.

• Z kolejną kontrą wychodzą piłkarze Stokowca. Na uderzenie z dystansu decyduje się Kubicki, ale robi to bardzo nieudolnie.

• Zagłębie kontroluje przebieg tego meczu. Piłkarze z Białegostoku nie potrafią jak do tej pory zagrozić bramce gości i zasłużenie przegrywają.

• Idealne dośrodkowanie Janusa w pole karne rywali, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Krzysztof Piątek i pewnie pokonał golkipera białostoczan. Trudna sytuacja gospodarzy. Znów spóźniony był Tarasovs.

• GOOOOOOOOOOL!!! Krzysztof Piątek! 0:2!

• Błąd w przyjęciu Madery, piłkę przejmują goście, a po chwili faulu dopuszcza się Góralski. Niedaleko do bramki Barana.

• Brzydki faul Łukasza Piątka na Góralskim i sędzia pokazuje pierwszą żółtą kartkę.

• Nieporozumienie Papadopulosa z Janusem i od bramki rozpocznie Baran.

• Świetny przechwyt Góralskiego, który od razu zagrywa do wybiegającego Grzelczaka. Napastnik Jagiellonii znajduje się jednak na spalonym.

• Rozpędza się Mackiewicza, zagrywa do środka, gdzie był Rafał Grzyb. Strzał kapitana białostoczan daleki jednak od ideału. Od bramki Polacek.

• Janus fauluje Góralskiego na połowie Zagłębia, ale w bezpiecznej odległości od bramki.

• Odpowiedź Jagiellonii. Strzał Alvarinho z wolnego również trafia w stojących zawodników.

• Tym razem do piłki podchodzi Janus, ale kieruje futbolówkę wysoko nad bramką.

• Uderzenie Dąbrowskiego z rzutu wolnego trafia w mur. Po chwili sędzia odgwizduje kolejny stały fragment gry dla Miedziowych po faulu Tarasovsa.

• Wymiana ciosów. Po bramce po raz kolejny bliski szczęścia był Janus. Tym razem uderzenie zawodnika gości w wysoko mija bramkę gospodarzy.

• Akcja Janoszki z Todorovskim i dośrodkowanie tego pierwszego na bramkę zamienia Papadopulos. Znakomite zachowanie napastnika Miedziowych. Błąd w obronie popełnia Tarasovs.

• GOOOOOL! Michal Papadopulos!

• Nieudane długie podanie Guldana, piłka w rękach Barana.

• Prawą stroną urwał się Janus, ale świetnie zatrzymuje go Straus.

• To mogła być dobra kontra Jagi! Alvarinho przegrywa jednak pojedynek biegowy z Łukaszem Piątkiem.

• Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejny stały fragment gry dla Miedziowych.

• Janus wywalcza pierwszy rzut rożny...

• Szybki początek tego meczu. Obie drużyny co rusz goszczą pod polem karnym swoich rywali. Oby tak dalej!

• Kolejna świetna szansa gości! Po uderzeniu z dystansu K. Piątka piłkę przed siebie wypuszcza Baran, doskakuje do niej Papadopulos, ale napastnik Miedziowych nie trafia w piłkę. Z własnego pola karnego rozpoczną gospodarze.

• W odpowiedzi Jagiellończycy. Zapędził się jednak w polu karnym gości Filip Modelski i można powiedzieć, że oddał piłkę swoim rywalom.

• Mnóstwo szczęścia po stronie gospodarzy! Cotra zagrywa do Papadopulosa, który przepuszcza piłkę do lepiej ustawionego K. Piątka. Strzał zawodnika gości o centymetry mija bramkę Barana!

• Dobra akcja Grzelczaka, który przedziera się prawym skrzydłem, ale dośrodkowanie napastnika "Jagi" zatrzymuje się na pierwszym defensorze Miedziowych.

• Zagłębie spokojnie na własnej połowie rozgrywa piłkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika! Rozpoczynamy.

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

• Piłkarze schodzą już z rozgrzewki do szatni, by otrzymać ostatnie wskazówki przed pierwszym gwizdkiem. Za chwilę zaczynamy!

• Na stadionie widać jeszcze dużo wolnych krzesełek. Według prognoz podczas dzisiejszego meczu ma zasiąść ponad 9. tyś widzów. Czekamy!

• Tak to wygląda na papierze. Trzeba przyznać, że trenerzy obu drużyn dokonali kilku ciekawych zmian w swoich składach.

• Dzisiejsze zawody poprowadzi Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec. Co ciekawe, arbiter ten w niedzielne popołudnie pełnił rolę sędziego technicznego w starciu białostoczan z Lechem Poznań. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Niemirowski i Marcin Hankiewicz. Sędzią technicznym będzie Łukasz Szczech.

• Piłkarze obu drużyn już na rozgrzewce. Jagiellonia w swoich tradycyjnych czerwonych strojach, z kolei Zagłębie na pomarańczowo...

• Na ławce rezerwowych Zagłębia zasiądą z kolei: Forenc, Jach, Bonecki, Woźniak, Błąd, Sobków, Zbozień.

• Ławka rezerwowych "Jagi": Drągowski, Vassilijev, Cernych, Sekulski, Frankowski, Augustyniak, Tomasik

• Do meczu nieco ponad pół godziny. My znamy już składy obu drużyn na to spotkanie! Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowych...

• Powodów do zmartwień nie mają też kibice Zagłębia Lubin. Ich drużyna po mizernym początku sezonu szybko nabiera rozpędu i po 9. kolejkach plasuje się na wysokim 4. miejscu. "Miedziowi" z pewnością marzą o powtórzeniu tegorocznego wyniku zanotowanego w ekstraklasowym starciu z białostoczanami. W meczu 4. kolejki piłkarze z Lubina pokonali bowiem Jagiellonię 1:2. - Na pewno Jagiellonia będzie chciała rewanżu za tamtą porażkę, która mogła ich wyjątkowo zaboleć, bo prowadzili do przerwy, a jednak to my wygraliśmy. To będzie jednak już zupełnie inny mecz i nie tylko dlatego, że wtedy graliśmy w lidze, a teraz w pucharze - wspominał przed środową potyczką o tamtym spotkaniu piłkarz gości, Łukasz Janoszka.

• Jagiellończycy do dzisiejszej konfrontacji podchodzą w bardzo dobrych nastrojach po ostatnim zwycięstwie z Lechem Poznań (1:0). Trzy punkty w starciu z aktualnym mistrzem Polski przesunęły białostoczan na 5. miejsce w ligowej tabeli. Piłkarze tuż po końcowym gwizdku zapewniali jednak, że teraz najważniejszy jest dla nich kolejny mecz, tym razem na szczeblu Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. - Nikt nie ma czasu na świętowanie, ponieważ terminarz nas goni. W tej chwili skupiamy się już tylko na środzie i meczu z Zagłębiem. Chcemy ograć rywala i awansować do ćwierćfinału zmagań o Puchar Polski. Bardzo poważnie traktujemy te rozgrywki, a nasze doświadczenia pokazują, że najbliższe spotkanie łatwe nie będzie - mówi szkoleniowiec "Jagi", Michał Probierz.

• Witamy na relacji LIVE z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok podejmie na własnym terenie Zagłębie Lubin. Biorąc pod uwagę obecną formę obu drużyn - emocji z pewnością nie zabraknie. Bądźcie z nami!