Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału, rewanż

Błękitni Stargard

1

1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

• Wielki sen Błękitnych się skończył. Lech planowo, choć z dużym trudem melduje się w finale Pucharu Polski, gdzie zmierzy się na Stadionie Narodowym z Legią Warszawa! Niemniej jednak największą historią tej edycji pucharowych rozgrywek będzie właśnie wspaniała postawa drużyny Krzysztofa Kapuścińskiego, która po ośmiu kolejnych zwycięstwach dopiero na ostatniej prostej do finału znalazła swojego pogromcę. Wielkie brawa dla drugoligowców, brawa też dla Kolejorza za awans do finału. To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę.

• Koniec meczu!

• Piłkarze Lecha spokojnie rozgrywają piłkę, a Błękitni nie mają już sił, by ich atakować.

• Uderzenie z dystansu Jevticia poszybowało wysoko w trybuny stadionu przy Bułgarskiej.

• Jeszcze jeden korner dla Kolejorza i tym razem dobrze interweniuje Ufnal.

• Korner dla Lecha nie przyniósł zagrożenia dla bramki Ufnala.

• Lech melduje się w finale dzięki akcji dwóch nastolatków! Po świetnym dośrodkowaniu Formelli źle wyszedł z bramki Ufnal i strzałem głową do pustej bramki swojego drugiego gola dzisiaj strzela Kownacki! 5:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dawid Kownacki!!!

• Wznawiamy grę! Ostatnie 15 minut nadziei dla gości!

• Koniec pierwszej części dogrywki!

• Kontratak Lecha zakończony bardzo niedokładną centrą Hamalainena.

• Po dośrodkowaniu na pierwszy słupek Douglasa nieoczekiwanie uchylił się Wawszczyk i Hamalainen z bliska zaskoczył głową Ufnala! Lech o krok od finału!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kasper Hamalainen!

• Jeszcze jeden korner dla gospodarzy po interwencji Liśkiewicza.

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Kownackiego.

• Wiśniewski upadł przed polem karnym w starciu z Formellą. Zdaniem sędziego nie było faulu.

• Ufnal interweniował niepewnie na przedpolu, ale Gutowski zdołał zablokować Kownackiego! Po chwili dośrodkowanie Jevticia łapie bramkarz gości.

• Teraz z kolei podobna sztuka udała się Hamalainenowi.

• Kędziora wywalczył korner dla gospodarzy.

• Inczewski zmienia Fadeckiego.

• Fadecki ma problemy z mięśniami. Kolejna przerwa w grze i to ten piłkarz prawdopodobnie zaraz opuści boisko, bo już gotowa jest zmiana.

• Formella przy próbie strzału z 16 metrów został zablokowany. Po chwili kolejny niecelny strzał głową Arajuuriego.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Ofiarnie grający drugoligowiec doprowadza przy Bułgarskiej do dogrywki. Czy Błękitnym starczy sił na kolejne 30 minut? Od 30. minuty grają oni przecież w dziesiątkę...

• Kownacki zablokowany przed polem karnym i koniec regulaminowego czasu gry! Dogrywka!

• Po dośrodkowaniu Douglasa bardzo niecelnie główkuje Ubiparip! Minuta do końca!

• Cztery minuty doliczone do tego meczu.

• Rzut wolny dla Błękitnych. Długa piłka Wawszczyka ląduje w rękach Gostomskiego.

• Kownacki teraz dośrodkowuje piłkę prosto w ręce bramkarza gości.

• Wiśniewski przewrócił się w polu karnym po starciu z obrońcą Lecha. O faulu nie ma mowy, a teraz jest przerwa w grze, bo gracz Błękitnych nie podnosi się z boiska.

• Hamalainen! Kamiński świetnie dograł w pole karne do niepilnowanego Hamalainena, ale Fin się pogubił i w dobrej sytuacji uderza prosto w ręce Ufnala!

• Akcja Błękitnych kończy się sytuacyjnym uderzeniem Poczobuta z 16 metrów, które jednak minęło bramkę Gostomskiego!

• Żółta kartka dla Jevticia za faul taktyczny.

• Poczobut dośrodkował piłkę z lewej strony boiska prosto w ręce Gostomskiego.

• Nie najlepsze zachowanie Liśkiewicza, ale na jego szczęście Ufnal uprzedził w polu karnym Kownackiego.

• Na spalonym złapany Ubiparip.

• Po rzucie rożnym dla Błękitnych dobrze interweniował Gostomski, ale nie było kontrataku Kolejorza.

• Kolejorz dopina swego!!! Po dośrodkowaniu Hamalainena z lewego skrzydła świetnie główkuje Kownacki! Piłka odbija się od poprzeczki, następnie od murawy już za linią bramkową, od pleców Ufnala i do siatki! 3:1! W tym momencie w Poznaniu szykuje się dogrywka!

• Linetty zostaje zmieniony przez Ubiparipa.

• Jest akcja Błękitnych! Wiśniewski z dystansu uderza jednak bardzo niedokładnie.

• Jeszcze jeden bardzo niecelny strzał głową Arajuuriego. Że też Fin jedynego gola strzelił głową dziś po tym, jak piłka przypadkowo spadła na jego głowę i nie musiał jej w ogóle kontrolować...

• Kolejna niezła centra Douglasa z rzutu wolnego. Ufnal skutecznie jednak piąstkuje poza szesnastkę.

• Posiadanie piłki: 79-21 dla Lecha.

• Kolejny bardzo niecelny strzał głową Arajuuriego. A do końca już tylko nieco ponad 20 minut.

• Kownacki wywalczył rzut rożny dla Kolejorza.

• Arajuuri! Fin miał piłkę na głowie trzy metry od bramki rywala, a i tak spudłował!

• Jest zmiana w Błękitnych. Wiśniewski za kontuzjowanego Wojtasiaka.

• Ufnal! Kownacki dostał dobre podanie w pole karne, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać bramkarza rywali! Korner.

• Błękitni przez chwilę w dziesiątkę, bo poza boiskiem jest Wojtasiak.

• Kontratak Lecha. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, z kilkunastu metrów słabo główkuje Hamalainen i pewnie łapie piłkę Ufnal.

• Żółta kartka dla Formelli.

• Ufnal pewnie łapie długą piłkę zagraną w pole karne przez Linettego.

• Po rzucie rożnym dla Lecha uderzył z kilku metrów Kamiński, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła bramkę!

• Linetty z dystansu uderza teraz wysoko ponad poprzeczką bramki Ufnala!

• Jevtić zmienił kontuzjowanego Pawłowskiego.

• Jeszcze jeden z zawodników Błękitnych trafił nogą Pawłowskiego! Wyglądało to fatalnie, skrzydłowy Lecha ma mocno rozciętą głowę i będzie potrzebna zmiana! To też chyba powinien być rzut karny dla Lecha.

• Małe zamieszanie w polu karnym, po którym minimalnie niecelnie uderza głową Pawłowski!

• Na spalonym złapany Hamalainen.

• Douglas z rzutu wolnego uderzył w sam środek bramki, prosto w ręce Ufnala.

• 18 461 widzów ogląda na żywo ten mecz. Więcej kibiców w Poznaniu było w tym sezonie tylko na meczach z Legią, Bełchatowem i Jagiellonią.

• Indywidualna akcja Formelli zakończona słabym płaskim strzałem zza pola karnego, które wyraźnie minęło bramkę gości.

• Wznawiamy grę w Poznaniu!

• Błękitni zaczęli sensacyjnie, bo od kapitalnej akcji zakończonej bramką Wojtasiaka, ale z każdą minutą ich gra zaczęła się sypać. Czerwona kartka Kosakiewicza, gol Arajuuriego i trafienie Formelli. Przerwa może gościom pomóc, a Lech prowadzi 2:1, potrzebuje jednego gola do dogrywki oraz dwóch do awansu.

• Koniec pierwszej połowy!

• Teraz w powietrznym pojedynku ucierpiał z kolei Kownacki, którego zdemolował Pawłowski. Kolejna przerwa w grze.

• Puchar Polski: Lech Poznań - Błękitni Stargard

• Kapitalna długa piłka za linię obrony od Linettego do Formelli, ten ją sięgnął i strzałem z powietrza pokonał Ufnala! Lech na prowadzeniu, Lecha ma Błękitnych na widelcu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dariusz Formella!

• Leży na boisku poturbowany Linetty, któremu udzielana jest obecnie pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• W zamieszaniu przed polem karnym Błękitnych najlepiej odnalazł się Kownacki, ale jego płaski i słaby strzał na bramkę Ufnala nie sprawił problemów bramkarzowi gości.

• Lech

• Mizerne uderzenie Linettego z dystansu wyraźnie mija bramkę przyjezdnych.

• Mamy remis w Poznaniu! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Douglasa na gola zamienia dość przypadkowym, ale bardzo precyzyjnym strzałem głową Arajuuri! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paulus Arajuuri!

• Zmiana w Błękitnych. Napastnika Gajdę zmienia obrońca Baranowski.

• Na trybuny także wyrzucony jeden z asystentów trenera Kapuścińskiego.

• Fatalne zachowanie Kosakiewicza!!! Druga żółta kartka za ostre wejście na nogi Trałki! Błękitni w dziesiątkę!

• Schodzi z boiska Keita, a w jego miejsce Formella. Powodem zmiany może być jakiś drobny uraz Norwega, ale też bardzo kiepska postawa. To po jego stracie poszła akcja bramkowa Błękitnych.

• Ufnal bardzo pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Douglasa.

• Będzie szybka zmiana w Lechu. Przygotowany do gry jest już Formella.

• Szansa dla Lecha! Hamalainen przegrywa jednak pojedynek sam na sam z Ufnalem!

• Sceny w Poznaniu!!! Fadecki w sposób fenomenalny na prawym skrzydle ośmieszył Arajuuriego, wycofał piłkę do Wojtasiaka, który uderzeniem w okienko strzela na 0:1!!!

• GOOOOOL! Piotr Wojtasiak!

• Żółta kartka także dla Keity.

• Łukasz Kosakiewicz faulował Muhameda Keitę i sędzia Gil pokazał piłkarzowi ze Stagradu żółtą kartkę.

• Faul Paulusa Arajuuriego na Gajdzie i od rzutu wolnego rozpoczną Błękitni.

• Bardzo dobra piłka za plecy obrońców Błękitnych do Dawida Kownackiego. Napastnik Lecha w ostatniej chwili został uprzedzony przez ofiarnie interweniującego Tomasza Pustelnika.

• LEchLEch

• Szymon Pawłowski zbyt mocno dograł piłkę w pole karne. Futbolówkę opanował jeszcze po przeciwnej stronie Muhamed Keita, ale on także źle dograł.

• Błękitni przetrzymali pierwszy napór Lecha. Szarża Kaspera Hamalainena zakończona zbyt mocnym podaniem do Dawida Kownackiego i piłkę złapał Ufnal.

• Sędzia Gil użył gwizdka. Na pozycji spalonej został złapany Rafał Gutowski.

• Żółta kartka dla Dawida Kownackiego, który uniemożliwił wznowienie gry bramkorzowi gości.

• Po rzucie rożnym do futbolówki doszedł niepilnowany Marcin Kamiński. Jego strzał głową po raz kolejny z niemałym trudem odbił Ufnal.

• Kasper Hamalainen lekko podciął piłkę nad bramkarzem Błękitnych Markiem Ufnalem, ale ten z najwyższym trudem odbił futbolówkę.

• Druga minuta i już znakomita okazja dla Lecha. Dawid Kownacki zagrał piłkę na prawą stronę do Szymona Pawłowskiego, a ten uderzył po długim słupku - minimalnie niecelnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila. Od środka rozpoczęli piłkarze Błękitnych.

• Jak wszyscy dobrze wiemy, Lech musi odrobić dwie bramki straty ze spotkania w Stargardzie. W ciągu ostatnich 10 lat tylko jedenastokrotnie zdarzało się, że zespół, który przegrał pierwszy mecz PP, wygrał rewanż. W dodatku zaledwie pięć razy wygrana przełożyła się na awans.

• Rezerwowi Błękitni: Andrzej Budnik, Sebastian Inczewski, Kamil Zieliński, Radosław Wiśniewski, Patryk Baranowski, Maciej Więcek, Oskar Fijałkowski

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Tamas Kadar, Luis Henriquez, Darko Jevtić, Jakub Serafin, Dariusz Formella, Vojo Ubiparip

• Dzień dobry państwu, ze stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu wita was Wojciech Maćczak.