Lech Poznań

1

Zagłębie Lubin

0

• Tylko jedno określenie pasuje mi do dzisiejszego spotkania - nudny jak flaki z olejem. Obie drużyny zagrały dziś bardzo słabą piłkę. Jedyną bramkę tego meczu w ostatniej akcji zdobył Szymon Pawłowski, który wszedł kilka minut wcześniej. Można powiedzieć, że przez te kilka chwil zrobił więcej dla Kolejorza niż Denis Thomalla. Lech Poznań w półfinale Pucharu Polski! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobranoc!

• KONIEC MECZU! LECH W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI!

• Świetna indywidualna akcja zmiennika Pawłowskiego, zakończona bardzo precyzyjnym strzałem z trzynastu metrów! Losy meczu rozstrzygnięte!

• A JEDNAK SIĘ WYDARZYŁO! 1-0 DLA KOLEJORZA! SZYMON PAWŁOWSKI!

• Zablokowana wrzutka Cotry. Jeszcze aut dla gości na wysokości pola karnego Lecha. Nic się tu już nie może wydarzyć.

• Trzy minuty doliczone przez pana Jarosława Przybyła!

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy - fatalnie grający dziś Denis Thomalla schodzi do szatni, a na boisku na ostatnie minuty melduje się Szymon Pawłowski

• Vlasko nie doszedł do strzału w polu karnym, choć zagranie jednego z jego partnerów było całkiem dobre.

• Na prawdę pozostało mało czasu ekipie przyjezdnych. Czy coś się jeszcze stanie w tym spotkaniu? Na ten moment wydaje się, że nic ani nikt nie odbierze Lechowi półfinału Pucharu Polski

• Filip Jagiełło zagrał do Arkadiusza Woźniaka. Ten znalazł się na skrzydle, ale nie zdołał dośrodkować piłki

• Douglasa wrzucił futbolówkę w "szesnastkę" gości - lekkie zamieszanie i ostatecznie piłkę łapie Polacek

• Piękna akcja gości! Jagiełło do Cotry, ten wycofał piłkę do Janusa, który jednak nie trafił w bramkę! Coraz bliżej strzelenia gola zespół Piotra Stokowca.

• Poślizgnął się przy linii bocznej Woźniak i aut dla Lecha. Chwila oddechu dla defensywy Kolejorza, która ma sporo pracy w ostatnim czasie.

• Jagiełło zdecydował się na uderzenie z piętnastu metrów - piłkę pewnie wyłapał golkiper gospodarzy.

• Jan Vlasko, będąc jedenaście metrów od bramki Lecha, skiksował. W dzisiejszym meczu wszyscy zawodnicy prezentują formę podobną do piłkarzy z Klasy B.

• Kamińskiego nastrzelił Woźniak - stały fragment gry z narożnika boiska dla przyjezdnych.

• Tym razem Gajos zagrywa w kierunku Thomalli. Nie popełnił jednak błędu Dąbrowski i spokojnie odegrał piłkę do bezrobotnego w drugiej połowie Martina Polaceka

• Gajos zagrywa prostopadle do Lovrencsicsa, ale lepiej tego nie komentować. Były gracz Jagiellonii Białystok nie gra dziś najlepiej

• Nieudana akcja Lecha Poznań. Maciej Gajos musiał ratować się wybiciem piłki na aut, aby uchronić swój zespół przed groźną kontrą

• Ostatnia roszada w Zagłębiu Lubin - boisko opuścił Michal Papadopulos, a zastąpił go Jan Vlasko

• Na stadionie kibice zaczęli gwizdać, lecz nie trudno im się dziwić. Dzisiejsze spotkanie stoi na bardzo niskim poziomie.

• Stoper Zagłębia chwilę dochodził do siebie, ale już jest zdolny do gry.

• Holman miał mnóstwo miejsca do oddania strzału pięć metrów przed polem karnym Zagłębia, po tym, jak dostał piłkę od Dariusza Dudki. Mimo to trafił prosto w głowę Dąbrowskiego.

• Hamalainen fatalnie centruje w "szesnastkę" gości. Dzisiejszy mecz jest maratonem bardzo złych zagrań z obu stron boiska...

• Rozpoczyna się decydująca faza meczu. Zagłębie musi zagrać jeszcze bardziej ofensywnie, by myśleć przynajmniej o doprowadzeniu do dogrywki.

• Łukasz Piątek bardzo niedokładnie wykonał przerzut na drugą flankę. Janus nie miał żadnych szans, by opanować piłkę.

• Zmiana w drużynie Lecha Poznań - z boiska schodzi Formella, pojawia się na placu gry Lovrencsics.

• Dobre dośrodkowanie Cotry z lewego skrzydła! Akcję na dalszym słupku zamykał Woźniak, lecz główkował minimalnie obok bramki

• Krótkie podsumowanie dzisiejszego występu Denisa Thomalli.

• Żyra popisał się świetną akcją na prawym skrzydle. Młody zawodnik Zagłębia minął kilku rywali, zacentrował w pole karne, ale Papadopulosa uprzedził Burić.

• Fiński zawodnik Lecha powrócił na boisko, co oznacza, że uraz nie okazał się zbyt groźny.

• Uraz Arajuuriego, który usiadł na murawie. Jego koledzy wybili piłkę poza boisko.

• Barry Douglas wrzucił piłkę w pole karne, ale żaden z zawodników gospodarzy nie oddał strzału. Można powiedzieć, że Szkot gra dziś słabe zawody.

• Kartka dla Macieja Dąbrowskiego za faul przy linii bocznej na Hamalainenie, który przed chwilą wszedł na boisko

• Zmiany dokonuje także Piotr Stokowiec - na placu gry melduje się Krzysztof Janus, a zmienia on Adriana Błąda

• Pierwszej rotacji dokonuje Jan Urban - z boiska schodzi Trałka, a za niego pojawia się Hamalainen

• Douglas fatalnie dośrodkował piłkę, choć miał dużo miejsca oraz czasu

• Szykowana jest pierwsza zmiana w zespole Lecha. Gotowy do gry jest Hamalainen

• Thomalla płasko dośrodkował piłkę przed bramkę z linii końcowej, lecz nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Co za akcja Dąbrowskiego, ależ poszedł teraz obrońca Zagłębia. Prostopadłe podanie od Woźniaka, ale w końcowej fazie zabrakło sił. Strzał z ostrego kąta bardzo lekki, piłka tak naprawdę ledwo dotoczyła się do Buricia.

• Bardzo ciekawa sytuacja - Paweł Żyra i Filip Jagiełło rozpoczęli drugą część gry!

• Piłka przypadkowo się odbiła i trafiła do Zbozienia, lecz zawodnik gości uderzył za słabo i nie zaskoczył Buricia.

• 9271 kibiców dziś na Inea Stadion w Poznaniu. Nie jest to jednak imponujący wynik.

• Papadopulos odważnie ruszył środkiem pola, lecz zakończył akcję bardzo niecelnym strzałem z dystansu. Lepszym wyborem byłoby chyba podanie na prawe skrzydło do niepilnowanego Woźniaka.

• Pierwsze udanie zagranie Denisa Thomalli w dzisiejszym meczu. Odebrał piłkę Błądowi zawodnik Lecha, choć to bardziej zawodnik gości w niego wpadł, a po chwili faulował.

• Po przerwie niewiele się zmieniło w grze obu zespołów. Dalej więcej jest przypadku niż zaplanowanych rozwiązań. Panuje chaos.

• Wrzutka z lewej flanki w pole karne w kierunku Papadopulosa, lecz było ono bardzo, ale to bardzo nieudane

• Błąd pokusił się o uderzenie z ponad trzydziestu metrów, ale nie trafił w bramkę. Zabrakło dość sporo.

• Akcja Miedziowych zapowiadała się całkiem nieźle, lecz podanie Guldana do Papadopulosa bardzo nieudane

• Próba akcji lewą stroną boiska w wykonaniu gości, ale Ceesay skutecznie zablokował dośrodkowanie

• Lech jest 45 minut od półfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy wynik pierwszego meczu - 1-0 dla Kolejorza

• W przerwie szkoleniowiec gości dokonał zmiany - na boisko wszedł Filip Jagiełło, a opuścił je Jakub Tosik

• GRA WZNOWIONA! Od środka boiska zaczęli Miedziowi!

• Po bardzo nudnych 45 minutach mamy 0-0. Ani gospodarze, ani goście tak na prawdę nie pokazali niczego ciekawego. Wydaje się, że najlepszą sytuację na otwarcie wyniku mieli piłkarze Zagłębia, a konkretnie Michal Papadopulos. Czech jednak po dośrodkowaniu Zbiozienia uderzył głową z piątego metra ponad poprzeczką. Liczymy na więcej w drugiej połowie! Wracamy za kilkanaście minut!

• SĘDZIA ZAKOŃCZYŁ PIERWSZĄ CZĘŚĆ GRY! Po niezbyt ciekawych 45 minutach arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

• Arbiter Jarosław Przybyła doliczył 60 sekund do pierwszej części gry!

• Trzykrotnie strzelali zza pola karnego poznaniacy, ale za każdym razem byli blokowani. Defensywa Zagłębia generalnie spisuje się dziś bez zarzutu

• Kapitalnie zacentrował Zbozień! Papadopulos agresywnie zaatakował piłkę, czego kompletnie nie spodziewał się Arajuuri. Czech strzelił jednak nad poprzeczką

• Po raz drugi w dzisiejszym meczu Michal Papadopulos na spalonym

• W odpowiedzi akcja Zagłębia, jednak wrzutka Zbozienia pozostawiła sporo do życzenia

• Kombinacyjnie rozegrali rzut rożny gospodarze. Wyszło naprawdę nieźle, tylko zabrakło wykończenia. Strzał Ceesaya z dystansu był niecelny.

• Barry Douglas dograł z narożnika boiska do Kamińskiego. Ten jednak nie zdołał oddać strzału, lecz będzie kolejny korner

• Prosty błąd Lubomira Guldana i Damian Zbozień musiał ratować swój zespół wybiciem piłki na rzut rożny.

• Minuta ciszy przed spotkaniem w Poznaniu.

• Thomalla dynamicznie wbiegł w pole karne, ale jego strzał po podaniu Gajosa z dość ostrego kąta lepiej przemilczeć. Nie udało się trafić nawet w boczną siatkę.

• Kibice Miedziowych, mimo dnia roboczego, zameldowali się przy ul. Bułgarskiej.

• Próba dogrania do Arkadiusza Woźniaka na skrzydło, ale szybciej do piłki dobiegł Jasmin Burić

• Zza pola karnego mocno strzelał Holman, ale trafił w sam środek bramki. Polacek bez problemu złapał piłkę.

• Paulus Arajuuri znakomicie powstrzymał Arkadiusza Woźniaka

• Mogło być 1:0 dla Lecha! Denis Thomalla znalazł się w narożniku pola karnego wykorzystując błąd Guldana. Daleko wyszedł z bramki Polacek, ale napastnik Kolejorza strzelił obok słupka.

• Kebba Ceesay zdecydował się na uderzenie z dużej odległości, jednak pozostawmy to bez komentarza...

• Lech Poznań w tym momencie bardzo, ale to bardzo powoli konstruuje swoją akcję. Widać, że w dzisiejszym spotkaniu im się nie śpieszy

• Maciej Gajos zagrał do Holmana, lecz węgierski piłkarz Lecha stracił piłkę przed polem karnym.

• Ładnie zachował się Żyra, zagrał do niepilnowanego przed polem karnym Papadopulosa, ale ten uderzył bardzo niecelnie

• Na murawę powrócił Ceesay

• Dobra asekuracja Davida Holmana, a chwilę później Łukasza Trałki. Defensywa piłkarzy Jana Urbana jest jak na razie bardzo szczelna.

• Po chwili gra zostaje wznowiona, natomiast Ceesay opatrywany jest poza linią boczną boiska.

• W jednym ze starć urazu doznał Kebba Ceesay

• Stracił piłkę Gajos, lecz Michal Papadopulos znalazł się na pozycji spalonej - dobra pułapka ofsajdowa defensywy gospodarzy

• Posiadanie piłki:

Lech Poznań - 46%

Zagłębie Lubin - 54%

• Rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki Jasmina Buricia. Miękkie dośrodkowanie Błąda, jednak żaden z kolegów nie zdołał oddać strzału.

• Dariusz Formella wdał się w drybling, lecz w bardzo prosty sposób stracił piłkę. Moment później prosta strata gości, ale po chwili zdołali wybić futbolówkę

• Tempo meczu nie jest zbyt wysokie. Lech jest mocno cofnięty i praktycznie nie atakuje,widać, że czeka na kontrataki.

• Arajuuri próbował podać prostopadle do Denisa Thomalli, lecz piłka wylądowała pod nogami Martina Polaceka

• Paweł Żyra dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, ta została wybita i trafiła pod nogi Cotry. Jego strzał był jednak bardzo niecelny

• Mamy rzut rożny dla Zagłębia po długim podaniu Żyry i interwencji Arajuuriego

• Techniczny strzał Formelli zza pola karnego, zaraz po tym jak otrzymał piłkę od Denisa Thomalli - to uderzenie jednak zostało zablokowane.

• Jeden z piłkarzy Lecha wywalczył rzut wolny koło linii bocznej, do piłki podszedł Barry Douglas, lecz w "szesnastce" faulowany był Żyra i sędzia przerwał grę

• Teraz przez dłuższy czas piłkę rozgrywają gospodarze, lecz gra toczy się w środku pola.

• Rzut wolny wykonał Cotra, lecz Jasmin Burić nie miał problemu z wyłapaniem futbolówki.

• Łukasz Trałka wyraźnie kopnął Arkadiusza Woźniaka. Nie było złośliwości w tym zagraniu, lecz piłkarz gości odczuł to starcie

• Była szansa dla Lecha! Świetny kontratak, Formella zagrał do Gajosa, ale ten oddał strzał z szesnastu metrów, choć znacznie lepiej byli ustawieni koledzy. Uderzenie zostało zablokowane i nic z tej akcji nie wyszło.

• Długie podanie Zbozienia, lecz piłka zamiast do Woźniaka, wyleciała na aut

• Nieudana akcja Woźniaka na prawym skrzydle. Drybling mógł się jeszcze podobać. ale strzał z ostrego kąta wylądował na bocznej siatce bramki

• Znów Adrian Błąd znalazł się przy piłce, starał się ją wrzucić w pole karne, lecz został skutecznie zablokowany

• Lewą stroną boiska przedzierał się umiejętnie Błąd, lecz dobrze powstrzymał go Paulus Arajuuri

• Atak pozycyjny Zagłębia na początku spotkania. Ale to nie może dziwić. Przyjezdni mają do odrobienia jedną bramkę z pierwszego meczu.

• WALKĘ O AWANS DO PÓŁFINAŁU PUCHARU POLSKI CZAS ZACZĄĆ! Przy piłce Lech Poznań!

• Jeszcze przed spotkaniem minuta ciszy dla ofiar zamachów terrorystycznych, które miały miejsce w Paryżu.

• Jarosław Przybył wyprowadza obie jedenastki na murawę!

• Już za kwadrans startujemy!

• Oto pełny skład zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca:

• W ostatniej ligowej kolejce, która miała miejsce tuż przed przerwą reprezentacyjną, Lubinianie przegrali na własnym boisku z Wisłą Kraków 1-3, zaś Lech – również u siebie – wygrał z Górnikiem Łęczna 3-1.

• Rzut oka na pozycje w tabeli Ekstraklasy obu drużyn:

12. Zagłębie Lubin - 18 punktów (bilans bramek 19:22)

15. Lech Poznań - 13 punktów (bilans bramek 15:23)

• Krótka, przedmeczowa wypowiedź drugiego trenera gości Łukasza Smolarowa

- Mecz pucharowy traktujemy bardzo poważnie, dokładamy wszelkich starań, by drużyna była jak najlepiej przygotowana do tego spotkania. Porażka 0:1 w pierwszym meczu nie przekreśla naszych szans, tym bardziej, że to my dyktowaliśmy warunki – ocenił drugi szkoleniowiec Miedziowych

• W spotkaniu Lech Poznań - Zagłębie Lubin faworytem są gospodarze. Na dodatek mają zaliczkę z pierwszego starcia, ale trener Jan Urban uważa, że sprawa awansu jest wciąż otwarta:

- Wydaje mi się, że my jesteśmy faworytem, ale musimy to potwierdzić na boisku. Musimy zagrać, jakby to było pierwsze spotkanie, na zasadzie wygrać nie stracić bramki. Jeśli będziemy kalkulować, bo wygraliśmy na wyjeździe 1:0, to mogą być kłopoty – powiedział były szkoleniowiec Legii Warszawa

• Zapowiedź do dzisiejszego meczu Pucharu Polski w formie wideo:

• Piłkarze nieobecni w dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji:

Lech Poznań: Dawid Kownacki, Marcin Robak

Zagłębie Lubin: brak

Należy jeszcze zaznaczyć, że w osiemnastce meczowej zabraknie Karola Linettego oraz Tomasza Kędziory, którzy są przemęczeni po meczach swoich drużyn narodowych.

• Oto ławka rezerwowych Zagłębia Lubin:

Konrad Forenc, Aleksandar Todorovski, Krzysztof Janus, Karol Żmijewski, Filip Jagiełło, Eryk Sobków, Jan Vlasko

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Jarosław Przybył z Kluczborka. Ten 39-letni sędzia w obecnym sezonie arbitrażował w 11 spotkaniach.

Statystyki sędziego:

Ekstraklasa (2015/2016) - 8 spotkań, 43 żółte kartki, 0 czerwonych kartek, 3 rzuty karne

I liga (2015/2016) - 2 spotkania, 9 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

Puchar Polski (2015/2016) - 1 spotkanie, 3 żółte kartki, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych

• W pierwszym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy obiema ekipami padł wynik 1:0 dla Kolejorza. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Paulus Arajuuri.

• Zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią do dzisiejszego spotkania, którą przygotował dla Państwa Maciej Lehmann.

• Oto całe zestawienie zespołu Jana Urbana:

• Prezentujemy ławkę rezerwowych Lecha Poznań:

Krzysztof Kotorowski, Tamas Kadar, Szymon Pawłowski, Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Abdul Aziz Tetteh

• Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania rewanżowego ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Zagłębiem Lubin zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!