Legia Warszawa 2 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału, rewanż

Legia Warszawa

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Formalność dopełniona. Podbeskidzie odstawało o klasę-dwie od przeciwnika i żegna się z rozgrywkami. Z mojej strony to wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• W ostatniej akcji meczu Krzysztof Chrapek uderzył z dystansu obok bramki. Sędzia Zbigniew Dobrynin kończy mecz. Legia wygrywa z Podbeskidziem po dwóch golach Marka Saganowskiego i 2 maja zagra w finale Pucharu Polski. Jutro poznamy drugiego finalistę. Kto nim będzie?

• Słabo rozegrany stał fragment gry i od razu dalekie podanie do Jakuba Koseckiego. Ten traci piłkę.

• Tomasz Jodłowiec dostał piłkę na 20. metrze i chciał wjechać w pole karne. Skutecznie powstrzymał go Robert Mazań. Kontra Podbeskidzia przynosi rzut rożny.

• Zbigniew Dobrynin dolicza dwie minuty do drugiej odsłony.

• Pojedynek na lewej stronie Jakuba Koseckiego z Adamem Pazio. Skrzydłowy Legii zdołał ograć rywala, ale nie doszedł do piłki.

• Strzał (prawie) rozpaczy Adama Pazio z ok. 30 metrów. Piłka poleciała ok. metr nad poprzeczką!

• Tomasz Jodłowiec upomniany przez sędziego żółtą kartką.

• Marek Saganowski "szukał" podaniem przed bramką Guilherme, ale nie "znalazł" go. Podbita piłka wychodzi na rzut rożny. Kibice Legii już świętują awans do finału, oraz skandują "Puchar jest nasz".

• Lewą stroną próbował urwać się Robert Mazań. Ograł Jakuba Rzeźniczaka, ale nie był w stanie dobiec do wypuszczonej przez siebie piłki.

• Kontra Podbeskidzia i piłkę spod nóg Krzysztofa Chrapka wybił Dominik Furman. Goście próbują coś zdziałać z przodu, ale do celu brakuje bardzo dużo. Dusan Kuciak z bramki wznawia grę.

• Marek Saganowski w roli prawoskrzydłowego zagrywa płaską piłkę w pole karne... do nikogo. Gracjan Horoszkiewicz wybija piłkę w stronę koła środkowego z nadzieją, że zapoczątkuje to kontrę. Przeliczył się...

• Maciej Felsch melduje się na boisku. W stronę ławki rezerwowych udał się Dariusz Kołodziej.

• Dośrodkowanie Guilherme zostało podbite przez obrońcę gości i piłka wychodzi na rzut rożny.

• PP: Legia - Podbeskidzie

• Goście liczą na honorową bramkę. Frank Adu Kwame na spalonym.

• Pierwszy raz od dobrych kilku w polu karnym gospodarzy znaleźli sie piłkarze Podbeskidzia. Dwie centry Roberta mazania były niedokładne, a strzał zza "16" Dariusza Kołodzieja zablokował Jakub Rzeźniczak.

• Guilherme z dziecinną łatwością ograł na prosty zwód dwóch rywali! Zagrał przed bramkę... do nikogo, kto mógłby zamknąć akcję. Rajd Brazylijczyka został nagrodzony gromkimi brawami.

• Michal Peskovic minął się z piłką, ale Igor Lewczuk za lekko ją trącił w stronę bramki! Gracjan Horoszkiewicz wybija na uwolnienie

• Akcja Legii prawą stroną - Łukasz Broź zagrał na wolne pole do Ondreja Dudy, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Rzut rożny.

• Mogło być 3:0. Michal Peskovic zdołał sparować kąśliwe uderzenie zza pola karnego, a dobijający Guilherme był na spalonym.

• Guilherme w roli prawoskrzydłowego wykłada piłkę przed pole karne do Dominika Furmana. Ten uderzył technicznie i Michal Peskovic broni tak, że piłka spada pod nogi Brazylijczyka. Podanie w stronę bramki przechwycone przez obronę Podbeskidzia.

• Tici-taca Legii na połowie Podbeskidzia. Blisko dziesięć podań na jeden kontakt i piłka odskoczyła na 30. metrze Ivicy Vrdoljakowi. Szybko udało się ją odzyskać i podanie do Guilherme okazało się za mocne. Michal Peskovic z "piątki".

• Dośrodkowanie w pole karne Legii i z piłką minęli się dwaj piłkarze gości. Dusan Kuciak od bramki.

• Igor Lewczuk ostro skosił rywala równo z trawą. Sędzia od razu wystartował do zawodnika Legii, ale kartki nie pokazał.

• Bez wiary zaatakowało Podbeskidzie. Akcja zakończona niepowodzeniem. Po chwili Jakub Kosecki złapany po raz trzeci w tym meczu na spalonym.

• Atak Legii lewą stroną. Tomasz Brzyski nie doszedł do podania Jakuba Koseckiego. Akcja gospodarzy przerwana z lewej strony pola karnego. W środku pola po chwili faulowany został Marek Saganowski.

• Druga zmiana w Podbeskidziu. Za Roberta Demjana na murawie pojawia się Tomasz Górkiewicz.

• I od razu pokazał się z dobrej strony Guilherme. Zagrał w pole karne do Ondreja Dudy, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zmiana w Legii. Guilherme zastępuje Michała Żyro.

• Marek Saganowski wypuścił w bój Jakuba Koseckiego, który na kilku metrach zostawił rywala. Sędzia odgwizdał spalonego.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii. Robert Demjan osaczony przez czterech legionistów nie miał pomysłu co zrobić z piłką. Uderzenie byłoby zablokowane, a podanie przejęte. Stracił piłkę na linii 16. metra.

• Przerzut w stronę Jakuba Koseckiego za lekki i Adam Pazio zgrywa piłkę do bramkarza.

• Nie pierwszy raz Podbeskidzie gra daleką piłkę w stronę Roberta Demjana. Ten wpadł w pole karne, ale naciskany przez rywala strzelił wysoko nad poprzeczką.

• Nieprzepisowe wejście Artura Lenartowskiego zostało zakwalifikowane przez sędziego do pokazania żółtej karki. To pierwsze upomnienie w tym meczu.

• Może upłynęło 20 sekund, po których Marek Saganowski strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Niepewnie interweniował przed bramką Michal Peskovic i do odbitej piłki dopadł napastnik Legii. Takiej okazji nie mógł zmarnować.

• GOL, MAREK SAGANOWSKI

• Druga połowa rozpoczęta przez Legię

• Krzysztof Chrapek od początku drugiej odsłony w miejsce Piotra Malinowskiego.

• Tomasz Jodłowiec zmienia Ivicę Vrdoljaka na drugie trzy kwadranse.

• Wracamy na stadion przy Łazienkowskiej. Obie drużyny już na murawie, w ekipie gości jest zmiana.

• Podbeskidzie mimo niekorzystnego wyniku próbuje zostawiać po sobie dobre wrażenie. Kilka akcji z początku spotkania mogło zakończyć się bramką, ale brakowało wykończenia. Legia po niespełna 20 minutach wyszła na prowadzenie po golu Marka Saganowskiego, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik do przerwy mógłby być wyższy, ale skuteczność i zimna krew nie jest też po stronie Legii. Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Michał Żyro centruje w pole karne w stronę Jakuba Koseckiego, ale wmieszał się w to Michal Peskovic, który pewnym piąstkowaniem przerwał atak Legii. Po chwili Zbigniew Dobrynin kończy pierwszą połowę. Legia prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po golu Marka Saganowskiego.

• Podbeskidzie wychodzi z opresji. Od razu dalekie podanie w stronę Piotra Malinowskiego przecięte przez Łukasza Brozia.

• Arbiter dolicza co najmniej dwie minuty do pierwszej połowy. Okazję miała Legia, ale Podbeskidzie skutecznie broni.

• Marek Saganowski! Miał 30 metrów do bramki Podbeskidzia, wychodził sam na sam... Zwlekał z uderzeniem i Michal Peskovic broni anemiczne uderzenie z linii pola karnego! Dużą rolę odegrał w tej sytuacji Gracjan Horoszkiewicz, który naciskając napastnika Legiii nie pozwolił na oddanie mocniejszego strzału

• Robert Mazań zanotowałby niecodzienną asystę! Po dośrodkowaniu z lewej strony... Jakuba Koseckiego chciał - no właśnie nie wiadomo co... Albo skierować piłkę klatką piersiową na rzut rożny lub do bramkarza. Piłka odbiła się od słupka i na piątym metrze czyhali na to Marek Saganowski oraz Ondrej Duda. Żaden z nich nie trafił w piłkę!

• Koronkowa akcja mogła dać drugą bramkę! Marek Saganowski zagrał na 11. metr do Ondreja Dudy, który strzela minimalnie obok lewego słupka! Michal Peskovic tylko obserwował gdzie leci piłka.

• Ivica Vrdoljak prostopadłym podaniem uruchomił na prawej flance Michała Żyro. Sędzia przerwał akcję, gwiżdżąc spalonego.

• Odpowiedź Legii i nikt nie doszedł do (za głębokiego) podania.

• Gracjan Horoszkiewicz został w polu karnym Legii. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył płasko w stronę lewego słupka. Zbyt lekko by pokonać Dusana Kuciaka.

• Dla Jakuba Koseckiego boisko było zbyt krótkie - popędził lewą stroną, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Michal Peskovic z bramki.

• Występ Helio Pinto w dzisiejszym spotkaniu zakończył się zbyt wcześnie. Zastępuje go przywitany skromnymi brawami Ondrej Duda.

• Helio Pinto znowu narzeka na drobny uraz. Konieczna pomoc medyczna i najprawdopodobniej będzie potrzebna zmiana.

• Atak gości przerwany tuż przy linii środkowej, po prawej stronie.

• Jakub Kosecki znowu przegrał pojedynek sam na sam z Michalem Psekoviciem! Skrzydłowy Legii miał przed sobą tym bramkarza i niemal całą pustą bramkę!

• Adam Pazio podaje z pominięciem drugiej linii na wolne pole do Roberta Demjana. Ten z prawego skrzydła zagrywa przed pole karne do Frank Adu Kwame, który nie zdążył uderzyć ponieważ... stracił równowagę. Piłka jakoś trafiła pod nogi Dariusza Kołodzieja. Huknął zza "16" i Dusan Kuciak pewnie chwyta piłkę.

• Jeszcze raz atakuje Podbeskidzie! Piłkę w polu karnym dostał Piotr Malinowski, który wycofał do Frank Adu Kwame'a, który nie trafił w piłkę. Śmiech na trybunach po tym zagraniu zawodnika gości.

• Wydawało się, że po akcji prawą stroną Piotra Malinowskiego prawą flanką nic nie będzie. "Świeca" zagrana w pole karne trafiła jednak do Dariusza Kołodzieja, którego uderzenie z woleja zablokował Igor Lewczuk.

• Ivica Vrdoljak skacze do piłki najwyżej w polu karnym, ale do celu trochę mu brakowało. Michal Peskovic z "piątki".

• Frank Adu Kwame próbował wejść między 2-3 obrońców Legii. Skończyło się na Jakubie Rzeźniczaku. Atak prawą Legii i ostatecznie kolejny rzut rożny.

• Ostre, dobre dośrodkowanie z narożnika Dominika Furmana i Marek Saganowski uderzeniem głową otwiera wynik spotkania!

• GOL, MAREK SAGANOWSKI!

• Aktywny Jakub Kosecki ponownie w roli głównej. Jego akcję przerwał wyjściem z bramki i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Indywidualna akcja Jakuba Koseckiego. Strzał z ostrego kąta mija bramkę Michala Peskovicia

• Kontra Legii spaliła na tempie po wolnym rozegraniu piłki przez Michała Żyro przed polem karnym "Górali".

• Legioniści w komplecie. Goście spokojnie rozgrywają.

• Przerwa w grze - konieczna jest pomoc medyczna Helio Pinto. Legia przez moment.

• Kolejna próba Piotra Malinowskiego! Po uderzeniu z ok. 14 metrów, z ok. prawego narożnika pola karnego, pewnie piąstkuje Dusan Kuciak.

• Lewą stroną próbował przedzierać się Artur Lenartowski, ale został zatrzymany przez obrońcę Legii. W odpowiedzi Jakub Kosecki wpadł w "16" i strzelił po dalszym słupku niedokładnie! Zabrakło metra!

• Akcja Legii przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu z lewego narożnika piłkę pewnie chwyta Michal Peskovic.

• Chaos na początku. Obie drużyny nie są w stanie wymienić nawet 5 pięciu. Odbita piłka na 30. metrze trafiła do Michala Peskovicia.

• Dusan Kuciak górą w sytuacji sam na sam z Piotrem Malinowskim! Zawodnik Podbeskidzia dostał kapitalne podanie z głębi i popędził na bramkę Legii. Najlepsza okazja w tym meczu zmarnowana!

• Gwizdek sędziego i goście zaczęli mecz!

• "Sen o Warszawie", czyli za moment rozpocznie się spotkanie!

• Na trybunach są też najmłodsi kibice, którzy biorą udział w "pucharowej" akcji Legii "kibicuj z klasą. Na oko jest to grupka ok. 200-osobowa.

• Wracając do Zbigniewa Dobrynina - arbiter ten prowadzi w tym sezonie przede wszystkim spotkania w 1. lidze oraz w Pucharze Polski. W tym mecz w Legnicy, gdzie Legia wygrała 4:0. Spotkania z udziałem Podbeskidzia jeszcze nie prowadził.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Zbigniew Dobrymin z Łodzi Jego asystentami są za to Radosław Siejka i Adam Kupsik. Sędzią technicznym jest za to Karol Rudziński.

• Frekwencja na trybunach nie porywa. Może jest ok. 2.500-3000 kibiców. Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę, więc można spodziewać się jeszcze trochę fanatyków obu stron.

• Legia - PodbeskidziePółfinał Pucharu Polski. Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała

• Oba zespoły prowadzą lekką rozgrzewkę. Gospodarze na swojej połówce grają w "dziada", a przyjezdni skupili się na rozgrzewce bramkarza i... rozmowach w grupach.

• Leszek Ojrzyński:

Przed nami druga płowa z stolicy. Będzie trudno, ale chcemy wykazać się profesjonalizmem i pokazać się przy Łazienkowskiej z jak najlepszej strony. To nie był nasz najmocniejszy skład. Zawodnicy, którzy w środę pojawili się na boisku są w niezłej formie. Musimy się pozbierać... Nie możemy ciągle grać w jednym zestawieniu. Dostaliśmy lanie i niezłą lekcję, z której postaramy się wyciągnąć wnioski

.

• Konrad Kryczka przygotował zapowiedź do dzisiejszego spotkania: Legia - Podbeskidzie LIVE! Gospodarzom pozostaje dopełnienie formalność

• I Rezerwowi Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz, Tomasz Jodłowiec, Guiherme, Ondrej Duda, Inaki Astiz, Michał Kucharczyk, Orlando Sa.

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora na rezerwowych - zacznijmy od gości: Rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała Sebastian Madejski, marek Sokołowski, Krzysztof Chrapek, Maciej Felsch, Wojciech Trochim, Tomasz Górkiewicz, Szymon Jarosz.

• Henning Berg:

Jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa. Byliśmy bardzo skupieni i z tego jestem zadowolony. Zdobyliśmy kilka pięknych bramek, bardzo ważna była też dobra interwencja Dusana przy rzucie karnym. Wiemy jednak doskonale, że to dopiero połowa drogi do finału Pucharu Polski. Nie sądzę, żeby to był najlepszy mecz legii w tym roku. Zagraliśmy na przykład dobre spotkanie z Ajaksem Amsterdam na wyjeździe, a także przez 60 minut meczu z Lechem Poznań. Każde spotkanie jest inne, nie da się ich porównywać, choćby ze względu na różną klasę rywala

.

• Z Łazienkowskiej 3 wita Państwa Tomasz Górski i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania Legia - Podbeskidzie. Dobry wieczór, kłaniam się nisko.

• Czy to ostatni mecz Podbeskidzia w tej edycji Pucharu Polski? Niby wiele wskazuje na to, że tak. Jednak nie skreślajmy piłkarzy Leszka Ojrzyńskiego - jak wiemy, piłka nożna jest nieprzewidywalna i rządzi się swoimi prawami. Szczególnie w pucharach właśnie.