1

1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

1 dogrywka 2 połowap.

• Przygoda Pogoni Szczecin z Pucharem Polski została zakończona. Chociaż nie w sposób brutalny. 120 emocji, momentalnie jednostronne widowisko. Legioniści awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrają ze Śląskiem Wrocław.

• Bramkarz Legii spokojnie broni uderzenie Jakuba Bąka. Wypad Marka Saganowskiego przerwany i sędzia kończy mecz! Legia po dogrywce pokonuje Pogoń Szczecin 3:1

• "Neuerowy" pojedynek obu bramkarzy. Trochę lepiej wypadł Dusan Kuciak. Gra w środku pola..

• Składna akcja Pogoni. Dominik Kun podaje do Takuyi Murayamy, którego uderzenie z pola karnego na rzut rożny paruje Dusan Kuciak.

• Ondrej Duda jest już wyraźnie zmęczony. Nie zdołał opanować prostej piłki na lewej flance od Marka Saganowskiego.

• Sebastian Rudol nie pozwolił, by piłka wyszła na rzut rożny. Mocno kopie ją w stronę kibiców na sektorze przy linii bocznej.

• Helio Pinto melduje się na murawie. Guilherme już nie zagra w tym spotkaniu.

• Michał Kucharczyk zaaskurował pozycję Brazylijczyka. Udanym wślizgiem przerywa akcję Pogoni prawą stroną.

• Skurcze łapią Guilherme. Konieczna pomoc medyczna, a może i zmiana.

• Akcja prawą stroną Michała Żyro. Wrzuca na dalszy słupek do Michała Kucharczyka, który zgrywa piłkę głową do Marka Saganowskiego. Ten ostatni strzela z półobrotu i woleja na wiwat.

• Stały fragment gry przynosi bramkę dla Legii. To raczej koniec przygody Pogoni w Pucharze Polski?

• GOL, TOMASZ JODŁOWIEC!!!

• Ondrej Duda strzela zza pola karnego... w Marka Saganowskiego. Szybki obrót akcji i korner dla gospodarzy.

• Ondrej Duda i Marek Saganowski zaczynają drugi kwadrans.

• Koniec pierwszej części dogrywki. Zmiana stron i za moment zaczynamy.

• Pogoń jeszcze przed końcem próbuje coś wskórać w ofensywie. Bezskutecznie. Za to uderzenie z pola karne Ondrei Dudy po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Piłka szybuje obok spojenia.

• Michał Kucharczyk za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym gości i wykorzystał to obrońca Pogoni wybiciem na rzut rożny.

• Spokojna gra Legii. Na dotrwanie pierwszej części dogrywki.

• Prostopadłe podanie Michała Żyro do Michała Kucharczyka przecięte przez Wojciecha Gollę. Poprawka tego pierwszego i Marek Saganowski z kilku metrów trafia w poprzeczką.

• Dawid Kudła wznawia grę. Na spalonym 2-3 piłkarzy Legii.

• Ondrej Duda znacznie przesadził z siłą włożoną w dośrodkowanie. Piłka wychodzi na rzut z autu na wysokości pola karnego Pogni.

• Spalony Pogoni.

• Pogoń rzuca się od odrabiania straty. Póki co musi wystarczyć rzut rożny. Bez powodzenia.

• Pewne, na luzie wykonana "jedenastka" przez piłkarza Legii. Piłka poszła przy lewym słupku, bramkarza rzucił się w drugą stronę.

• GOL, ŁUKASZ BROŹ!!!

• Początek należy do Legii, ale goście dzielnie się bronią przed własnym polem karnym. Do czasu. Będzie rzut karny dla gospodarzy!

• Dogrywki czas zacząć...

• Koniec regulaminowego czasu gry, ale nie emocji - przed nami dogrywka!

• Jakub Rzeźniczak poślizgnął się przez pędzącym Jakubem Bąkiem. Nie chciał by rywal wpadł w pole karne, więc ręką zatrzymał piłkę. Żółta kartka.

• Akcja Legii po stałym fragmencie nie przyniosła nawet odrobiny zagrożenia. Sędzia za to dolicza dwie minuty.

• Zapomniał Pan redaktor o kartce dla Dominika Kuna z 79 minuty ;) Takie emocje na meczu - dziękuję za czujność. Uzupełnione

• Piąty rzut rożny dla Legii. Wzmocniony doping na Pepsi Arena. Kibice Pogoni spokojnie oglądają to spotkanie.

• Centra na dalszy słupek do Jakuba Rzeźniczaka, który jednak przegrał pojedynek główkowy.

• Michał Kucharczyk skoszony jak trawa na wiosnę przez Sebastiana Rudola. Rzut wolny...

• Michał Żyro wpada z piłką w pole karne i... no właśnie. Zwlekał ze strzałem/podaniem - zmarnowana okazja

• Nie nagrał się dzisiaj Patryk Małecki. Uraz sprzed kilkunastu minut ukazuje się na tyle poważny, że konieczna będzie zmiana. Na murawie pojawia się Filip Kozłowski.

• Takuya Murayama przesadził w walce o piłkę i dostaje żółtą kartkę.

• Henning Berg aż przykucnął ze złości po niedokładnym podaniu. Pogoń konsekwentnie czeka na dodatkowe trzydzieści minut lub by ukłuć w samej końcówce.

• Legia nie grała dogrywki w Pucharze Polski od trzech lat. Dzisiaj nastąpi "przełamanie". Komentarze do Waszej dyspozycji.

• Piłka znalazła na 8. metrze Tomasza Jodłowca. Do posłania piłki w stronę bramki zabrakło ponad 5 metrów.

• Czwarty rzut rożny. Groźniejsze akcje idą lewą stroną. Prawa flanka jest prawie bezrobotna.

• Żółtą kartką ukarany Kun.

• Goście w ostatnich minutach bronią się 6-7 zawodnikami. Legia ma problem by przebić się przez mur. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i Pogoń z problemami oddala niebezpieczeństwo.

• Legioniści wraz z kibicami domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym! Szymon Marciniak wraz z gwizdkiem milczy.

• Kolejny atak lewą stroną. Rzut rożny, trzeci dla Legii. Goście nie mieli do tej pory ani jednego.

• Ajajaj! Dwójkowa akcja lewą stroną Michała Żyro z Guilherme. Centra tego drugiego na głowę Ondrei Dudy, który strzela głową minimalnie niecelnie!

• Beznadziejny atak Legii. Dawid Kudła z "piątki".

• Po zmianie stron posypały się kartki. Tym razem został upomniany kapitan Legii, Ivica Vrdoljak.

• To powinien być gol! Michał Kucharczyk wykłada piłkę przed bramkę do Ondreja Dudy, który mimo wślizgu nie zdołał skierować jej do siatki z najbliższej odległości!

• Piłka po odbiciu się od muru po uderzeniu Maksymiliana Rogalskiego trafia pod nogi Patryka Małeckiego, który ku uciesze fanów Legii strzela na wiwat

• Faul Inaki Astiza tuż przed linią 16-stego metra! Żółta kartka dla Inaki Astiza

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie rożnym. Niepewne wyjście z bramki Dawida Kudły o mały włos nie zostałoby przypłacone stratą bramki! Z pomocą przyszli obrońcy!

• Maksymilian Rogalski zastępuje Rafała Murawskiego.

• Za głęboka centra wygwizdywanego Patryka Małeckiego. Kontra Legii i wracający Sebastian Rudol wybija piłkę na rzut rożny.

• Zmiana w Legii. Marek Saganowski za Orlando Sa.

• Rzut wolny dla Legii na prawej stronie. Dobra wrzutka Tomasza Jodłowca i niecelne uderzenie głową Tomasza Jodłowca.

• Przebojowa akcja Patryka Małeckiego, który minął dwóch rywali, a przy pojedynku z trzecim pada na murawę. Nie ma faulu.

• Zamieszanie w polu karnym Legii. Sytuację dalekim wybiciem wyjaśnia obrońca Legii.

• Atak Pogoni bez powodzenia. Dusan Kuciak z "piątki".

• Pierwsza zmiana w tym meczu należy do gości. Za Łukasza Zwolińskiego wchodzi "przywitany" przez kibiców Legii Patryk Małecki.

• Bardzo, ale to bardzo, optymistyczne zagranie Łukasza Zwolińskiego. Miał być lob, wyszedł klops.

• 15 412 widzów zasiada na trybunach Pepsi Arena.

• Dawid Kudła broni strzał Tomasz Jodłowca.

• Ataki gospodarzy obiema flankami nie przynoszą wielkiego zagrożenia. Do momentu faulu Jakuba Bąka, który ogląda "żółtko".

• Ondrej Duda pada w polu karnym Pogoni po starciu obrońcą Pogoni. Zdaniem sędziego była to "symulka". Żółta kartka.

• Centra Michała Żyro zablokowana. Aut dla Legii na wysokości pola karnego Pogoni. Za szybko wznowiona gra i Dawid Kudła wznawia grę z "piątki".

• Dusan Kuciak bez trudu łapie piłkę po strzale. Chwilę później faul taktyczny Tomasza Jodłowca skutkuje upomnieniem żółta kartką.

• Tomasz Jodłowiec wychodził san na sam! jak spod ziemi wyrósł przed nim Wojciech Golla, który powstrzymał szarżę reprezentanta Polski. Do tego efektowna parada Dawida Kudły.

• Dawid Kudła bez problemu broni strzał Michała Kucharczyka z prawego narożnika pola karnego

• Wyszkolenie techniczne raczej nie jest domeną Łukasza Zwolińskiego. Błąd w przyjęciu piłki po efektownym zagraniu.

• Pogoń zaczyna drugą odsłonę meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Na murawę wychodzą gospodarze. Czekamy na gości, którzy kilka sekund później również zameldowali się na murawie.

• Przed chwilą zakończył się mecz pokazowy w amp-footballu. "Czerwoni" wygrali z "Białymi" 1:0. Na przełomie listopada i grudnia odbędą się mistrzostwa w Meksyku.

• ampf

• W przerwie spotkania niezwykły mecz w wykonaniu reprezentantów Polski w amp-footballu.

• Przewaga Legii nie podlega dyskusji, ale trochę słabiej wygląda to w skuteczności. Piłkarze Henninga Berga powinni prowadzić dwiema bramkami. Wynik otworzył w 11. minucie Łukasz Zwoliński a remis Legii dał Michał Żyro.

• Jeszcze rzut wolny dla Legii ok. 20 metrów od bramki. Michał Żyro strzela nad murem i nad poprzeczką. Po chwili Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę. Legia Warszawa do przerwy remisuje w 1/8 finału Pucharu Polski z Pogonią Szczecin 1:1.

• Jedna z ostatnich akcji w pierwszej połowie mogła dać Legii prowadzenie! Najpierw uderzenie Michała Żyro zostało zablokowane przez wykonujących wślizg dwóch zawodników Pogoni, a potem piłka po strzale zza "16" Tomasza Jodłowca nieznacznie poszybowała nad poprzeczką!

• Do wejścia na murawę gotowi byli medycy z Pogoni Szczecin ze względu na uraz Łukasza Zwolińskieo. Ten może jednak grać dalej.

• Takuya Murayama pada na murawę po walce w pobliżu lewego narożnika pola karnego Legii z Jakubem Rzeźniczakiem. Zdaniem sędziego nie było faulu.

• Michał Żyro nie zdołał opanować piłki na prawej stronie. Dawid Kudła z "piątki".

• Odpowiedź Pogoni. Lewą stroną próbował przedzierać się Jakub Bąk, ale był skutecznie blokowany przez Jakuba Rzeźniczaka.

• Wojciech Golla zdecydowanym wślizgiem i wybiciem piłki na aut przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Legii lewą stroną. Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego. Bez powodzenia i w ten sam sposób grę wznawiają piłkarze Jana Kociana.

• Prostopadłe podanie z głębi pola do Łukasza Zwolińskiego. Podniesiona chorągiewka - spalony.

• Za mocna i za wysoka centra z prawej flanki Łukasza Brozia. Atak Legii spalił na panewce.

• Mateusz Matras chciał zagrać na wyprzedzenie i zabrać piłkę Orlando Sa, ale trafił w Portugalczyka, a nie w piłkę.

• Kontra Michała Kucharczyka, który biernie atakowany ruszył na bramkę Pogoni. Zobaczył wysuniętego daleko od bramki Dawida Kudłę i postanowił lobować. Pomysł dobry, wykonanie – eufemistycznie – pozostawiło wiele do życzenia.

• Rzut wolny dla Pogoni ok. 35 metrów od bramki Legii. Przy piłce Hubert Matynia, który za krótko centruje.

• Aż pięciu Legionistów czekało na piłkę w polu karnym Pogoni. Nie doczekali się. A kibice gospodarzy w stronę najmłodszych: Zobaczcie sami, będziecie też kibolami. Słodko...

• Dominik Kun (Aguero?) minął trzech rywali, biegnąc wzdłuż linii 16. metra. Nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę Legii.

• Dominikowi Kunowi nie udało się wywalczyć rzutu rożnego na lewej stronie. Od bramki grę wznawia Dusan Kuciak.

• Optymistyczne podanie do Łukasza Brozia, który z czasem zdecydował się ruszyć do piłki. Piłkę asekurował Maciej Dąbrowski, który został sfaulowany przez wykonującego wślizg obrońcę Legii.

• Atak Legii prawą stroną, lecz nikt nie dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym. Zrobił to Dawid Kudła.

• Zawodnicy mają ostatnio problem z utrzymaniem równowagi ze względu na śliską murawę.

• Ivica Vrdoljak zdecydowanie, ale zgodnie z przepisami odepchnął i zabrał piłkę Rafałowi Murawskiemu, po czym zagrał w pole karne do Michała Żyro. Ten ograł obrońcę i plasowanym uderzeniem po dalszym słupku doprowadził do remisu.

• GOL, MICHAŁ ŻYRO!!!

• Orlando Sa i Ondrej Duda nie sięgnęli piłki zagranej na wprost bramki Dawida Kudły. Kilka centymetrów i mógł być remis!

• Udana akcja Orlando Sa, który wrócił się na własną połowę, i zagrał prostopadle do Michała Żyro. Ten wycofuje do Łukasza Brozia, a centrę tego ostatniego wybija Maciej Dąbrowski.

• Łukasz Zwoliński zostaje obsłużony świetnym podaniem z głębi pola i jego uderzenie zostało zablokowane. Na tyle skutecznie przez obrońcę Legii, że piłkę ostatni dotknął strzelec jedynej bramki w tym spotkaniu.

• Zdaniem sędziego Michał Kucharczyk w momencie podania był na spalonym.

• Płaskie zagranie w "16" z prawego skrzydła Michała Żyro w stronę Michała Kucharczyka przecięte przez obrońców Pogoni.

• Kwadrans gry za nami. Przewaga Legii niemal we wszystkich aspektach. Poza strzelonymi bramkami. Jeden wypad gości zakończony bramką.

• Ta jednak została przerwana ok. 30 metrów od bramki Legii.

• Bez zagrożenia. Pogoń wychodzi z kontrą...

• Szybka odpowiedź Legii. Ostatecznie gospodarze wywalczyli rzut wolny w pobliżu pola karnego. Centra i uderzenie zostało zablokowane. Korner.

• Biegnący z piłką prawą stroną Mateusz Matras zagrał do środka do Takuyi Murayamy, który posłał kapitalną piłkę w pole karne za plecy obrońcy Legii. Łukasz Zwoliński nieczysto trafił w futbolówkę, ale na tyle udanie by ta przeskoczyła nad interweniującym Dusanem Kuciakiem.

• GOL, ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Guilherme udanie przedarł się lewą stroną i za głęboko zacentrował w "16". Gdyby Orlando Sa miał kilkanaście cm więcej, to może trąciłby piłkę.

• Idealne, mierzone dośrodkowanie z prawej krawędzi pola karnego Łukasza Brozia... do "koszyczka" Dawida Kudły. Odezwali się kibice "Portowców.

• Atak lewą stroną Michała Kucharczyka z Guilherme zakończona centrą tego pierwszego. Górą Maciej Dąbrowski, który głową wybija piłkę z pola karnego.

• Prawą stroną przedzierał się Michał Żyro, ale uprzedził go Hubert Matynia. Akcja Pogoni drugą flanką przerwana przez Michała Kucharczyka.

• Prostopadłe podanie na wolne do Takuyi Murayamy nie znajduje adresata. Piłkę łapie Dusan Kuciak.

• Akcja Legii lewą stroną. Michał Kucharczyk na lewym skrzydle zagrywa na 16. metr do Orlando Sa, a ten posyła piłkę obok dalszego słupka bramki Pogoni.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa spotkania 1/8 finału Polski rozpoczęta!

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczęcie spotkania!

• W Pogoni lista nieobecnych jest znacznie dłuższa: Marcin Robak, Adam Frączczak, Michał Koj, Bruno Loureiro i Michał Walski, Kamil Wojtkowski i Tomasz Lisowski (przedwczoraj rozwiązał kontrakt z klubem za porozumienie stron).

• Henning Berg nie będzie mógł dzisiaj postawić, poza wcześniej wspomnianym Miroslavem Radoviciem, na Dossę Juniora i Tomasza Brzyskiego. Obaj zmagają się z kontuzjami.

• Z głośników rozbrzmiewa właśnie Sen o Warszawie. Mimo ok. 9-tysięcznej frekwencji robi wrażenie.

• Rzućmy okiem na statystyki ostatnich bezpośrednich spotkań między Legią i Pogonią. W ostatnich sezonach trwa bezwzględna dominacja mistrzów Polski, którzy wygrali 10 ostatnich spotkań z rzędu (wliczając mecz towarzyski z 1 lipca br.). Kiedy Pogoń ostatnio pokonała Legię? Miało to miejsce blisko dziesięć lat temu, a dokładniej 5 grudnia 2004 r. Żeby było ciekawiej, zwycięstwo to było na Łazienkowskiej w ramach... Pucharu Polski.

• Legia Pogoń Sz

Legia Pogoń Sz

• Tradycyjnie zachęcam do aktywności w komentarzach. Pisaniu swoich spostrzeżeń (bez wulgaryzmów;)) oraz swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Łukasz Zwoliński: – Droga do finału Pucharu Polski jest jeszcze bardzo długa i w każdej edycji zdarzają się niespodzianki. Nie można powiedzieć, że zwycięstwo w Warszawie cokolwiek nam zapewni. Jedziemy po awans, bo jest to najkrótsza droga do europejskich pucharów. Nie chcemy tam tylko zagrać, a wygrać.

• Z kolei mistrzowie Polski mieli znacznie łatwiejsza przeprawę w Legnicy, pokonując Miedź 4:0. Na listę strzelców wpisali się Miroslav Radović (dwukrotnie, dzisiaj nie zagra), Ivica Vrdoljak oraz Jakub Kosecki.

• Poniżej obszerne kulisy spotkania z Ząbek (skrót od 5:23):

• W poprzedniej rundzie Pucharu Polski obie drużyny mierzyły się z pierwszoligowcami. Goście grali w podwarszawskich Ząbkach z miejscowym Dolcanem. Szalę zwycięstwa na korzyść „Portowców” przechylił w dogrywce Patryk Małecki, który kilka minut po wejściu na boisko dwukrotnie pokonał Macieja Humerskiego. Wcześniej bramki strzelili Marcin Robak oraz Bartosz Wiśniewski dla Dolcanu (w dodatkowym wymiarze czasu dla ekipy prowadzonej przez Marcnia Sasala trafił też Tomasz Chałas, notabene były piłkarz Pogoni). Dla „sentymentalnych” odsyłam do relacji NA ŻYWO z tego spotkania, którą można otworzyć i przeczytać poprzez kliknięcie TUTAJ

• 7 000 - tylu najmłodszych kibiców zasiada na trybunach Pepsi Arena w ramach specjalnie przygotowanej akcji. O dokładnej frekwencji poinformujemy niebawem.

• Do meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Konrad Kryczka. Legia - Pogoń LIVE! Gospodarze walczą o pozostanie na trzech frontach

• Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz, Patryk Małecki, Maksymilian Rogalski, Filip Kozłowski, Shohei Okuno, Hernani, Ricardo Nunes.

• Od pewnego czasu znamy wyjściowe "jedenastki" Legii i Pogoni. Pora na rezerwowych. Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Marek Saganowski, Arkadiusz Piech, Mateusz Szwoch, Helio Pinto, Adam Ryczkowski.

• Jeszcze nie tak dawno obie drużyny łączyła nić przyjaźni. Ostatnio została zerwana, ale liczymy, że dzisiaj mecz będzie toczony w dobrej atmosferze. Z Łazienkowskiej 3 wita Państwa Tomasz Górski i zapraszam do relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net ze spotkania 1/8 finału Pucharu Polski między Legią Warszawa a Pogonią Szczecin