Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, rewanż

3

1 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

3 dogrywka 2 połowap.

• Niesamowity mecz w Legnicy. Wielkie emocje, szczególnie w drugiej połowie i w dogrywce. Arka ostatecznie wygrywa 3:2 i awansuje do półfinału gdzie zmierzy się z Zagłębiem Lubin bądź Sandecją Nowy Sącz. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, dobrej nocy! Zapraszam również na relację z drugiego meczu półfinałowego gdzie zmierzy się Lechia z Jagiellonią.

• KONIEC! Arka wygrywa 3:2 i awansuje do półfinału!

• Piękne uderzenie Wołczka na otarcie łez. 3:2. Obrońca Miedzi znakomicie wolejem z bliskiej odległości pokonał Miszczuka.

• Arka ma już pewny półfinał, nic jej go nie zabierze. Aleksander dostał podanie od Ślusarskiego na 13 metrze i uderzył nie do obrony

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1 Aleksander!

• Rzut wolny dla Arki po faulu Bledzewskiego około 30 metrów od bramki. Bartoszewicz między słupkami. Słabe dośrodkowanie, nic z niego nie wyszło.

• Czerwona dla Bledzewskiego za faul na Wojowskim, który wychodził sam na sam! Zawodnik z pola będzie musiał stanąć na bramce!

• Rzut rożny dla Miedzi po wybiciu Budki. Dośrodkowanie Nowaka wybite przez obronę.

• Ślusarski na spalonym, szkoda bo była dobra szansa dla gości.

• Ależ piękne uderzenie Szymańskiego z woleja i piłka minimalnie mija bramkę Arki.

• Arka spokojnie rozgrywa piłkę i kradnie cenne sekundy.

• Madejski fauluje Aleksandra w środku pola i kolejne sekundy uciekają.

• Fatalna strata Arki po tym rzucie rożnym.

• Rzut rożny dla Arki, która gra już na czas.

• Madejski dośrodkował, ale Szwoch wybił tę piłkę głową.

• Wołczek fauluje Tomasika pod polem karnym Arki. Czas ucieka...

• Ślusarski miał szansę, ale znakomicie wślizgiem odebrał mu piłkę Midzierski.

• Kibice Arki prowokują gospodarzy śpiewając: "coście tak cicho?"

• Bardzo niecelny strzał Cierpki zza pola karnego.

• Szwoch wyłożył piłkę przed pole karne, ale był tam obrońca, który przejął futbolówkę.

• Żółta kartka dla Zasady za faul taktyczny.

• Kapitalny wślizg Cichockiego zatrzymuje akcję Miedzi.

• Aleksander miał szansę w polu karnym, ale niecelnie podał

• Drugą połowę dogrywki zaczęła Arka.

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Zasada dośrodkowuje z lewej strony, ale piłka ląduje za bramką.

• Miedź Legnica - Arka GdyniaMiedź Legnica - Arka Gdynia

• Bardzo groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Miedzi, ale od bramki zacznie Miszczuk.

• Żółta kartka dla Tomasika za faul w środku pola.

• Nowak zmienia Burkhardta, ostatnia zmiana w meczu.

• Szymański uderza zza pola karnego, ale pięknie broni Miszczuk! Rzut rożny.

• Znakomite dośrodkowanie Budki na głowę Tomasika, a ten umieszcza piłkę w siatce. Wielka radość piłkarze Arki ruszyli pod sektor gości. Miedź musi teraz strzelić aż dwa gole by awansować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Arki!

• Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, ale głową wybija obrońca.

• Tomasik wywalczył rzut rożny nabijając obrońcę.

• Uderzenie Madejskiego z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

• Ślusarski dośrodkowuje z lewej strony, ale wprost w ręce Bledzewskiego.

• Arka ewidentnie nie ma już sił. Podopieczni Pawła Sikory muszą przetrwać te 30 minut i rozstrzygnąć wszystko w karnych. Chyba, że wykrzeszą z siebie resztki sił i strzelą gola.

• Ślusarski na spalonym, szkoda bo była dobra szansa dla Arki.

• Źle wykonany ten rzut rożny, zbyt mocne dośrodkowanie, po chwili Zasada dośrodkowuje ale blokuje obrońca Arki.

• Madejski dośrodkowuje i będzie rzut rożny po wybiciu Tomasika.

• Na stadionie 4500 kibiców + 500 Arka.

• Budka sfaulował Machaja blisko pola karnego Arki na lewym skrzydle.

• Burkhardt mocno do Madejskiego, ale ten jedynie uratował piłkę by Miszczuk nie zaczął od bramki. Aut dla Arki.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego Tomasik wyprowadzał kontrę ale sfaulował go Machaj

• Pierwszy strzał Burkhardta i Miszczuk wybija na rzut rożny.

• Zaczynamy pierwsze 15 minut dogrywki

• Odpowiadam na pytanie. Nie, dogrywka trwa 2x15 minut, nie ma złotego gola. Jeśli Arka strzeli gola, to Miedź żeby awansować będzie musiała wygrać 3:2. Jeśli Miedź strzeli gola, to Arce wystarczy remis 2:2.

• KONIEC 90 minut! 1:1 a więc będziemy mieli dogrywkę!

• Zasada uderzył z prawej nogi, po ziemi i bardzo niecelnie.

• 2 minuty doliczone, chyba czeka nas dogrywka.

• Znowu Miszczuk zmuszony do interwencji po uderzeniu Szymańskiego. Odbił piłkę przed siebie, ale jeszcze zdołał ją wybić Juraszek.

• Szymański zamiast podawać uderzył z 20 metrów , ale piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

• Machaj uderzył z narożnika pola karnego, ale zbyt lekko i Miszczuk łapie piłkę.

• Szwoch zagrał prostopadłą piłkę do Aleksandra, ale obrońca przeciął to podanie.

• Wojowski faulowany przez Wołczka na połowie Arki.

• Ależ zepsuł znakomitą akcję Wojowski. Arka wyszła z kontrą 2 na 2, ale Wojowski znowu zamotał się w dryblingu.

• Arka chyba opadła z sił, Miedź zamknęła gości na ich połowie.

• Długa piłka w pole karne Arki, ale wychodzi Miszczuk i ubiega napastnika Miedzi.

• Burkhardt świetnie uderzył z 20 metrów, ale kapitalna interwencja Miszczuka!

• Burkhardt dośrodkował, ale piłka opuściła boisko zanim doleciała w pole karne i od bramki zacznie Miszczuk.

• Burkhardt dośrodkowuje z prawej strony, a Budka wybija na rzut rożny.

• Dobra interwencja Cichockiego, który wybił groźne podanie w kierunku Madejskiego.

• Również Radosław Pruchnik uderzył, ale fatalnie. Od bramki zacznie Bledzewski

• Tomasik uderzył zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką.

• Szymański dośrodkował z prawej strony ale Cichocki wybił piłkę.

• Madejski uderza po ziemi z 20 metrów, Miszczuk pewnie łapie piłkę.

• Wojowski ogląda żółty kartonik, za faul, po którym sędzia podyktował przywilej korzyści.

• Strzał Madejskiego zablokowany przez Pruchnika.

• Fatalnie zagrywa teraz Tomasik i od bramki zacznie Bledzewski.

• Bartoszewicz zagrywa długą piłkę w pole karne, ale łapie Miszczuk.

• Wołczek uderzył z 20 metrów, ale znowu broni Miszczuk, który wybija na rzut rożny.

• Radzewicz zbyt mocno w pole karne i łapie Bledzewski.

• Szymański znowu wychodzi sam na sam i marnuje idealną sytuację! Świetna obrona Miszczuka

• Dośrodkowanie Pruchnika na długi słupek wybija obrona Miedzi.

• Rzut rożny dla Arki, wywalczył go Wojowski.

• Ślusarz kopnął piłkę po gwizdku za co ogląda żółtą kartkę. Nie zagra w półfinale, o ile Arka awansuje.

• Wojowski uderzył z 20 metrów, ale trafił w głowę Aleksandra.

• Dośrodkowanie Pruchnika fatalne i wybija obrona.

• Aleksander uderza piłkę w polu karnym, ale blokuje obrońca. Rzut rożny.

• Burkhardt próbuje strzału z ostrego kąta i łapie Miszczuk.

• Aleksander znowu znalazł się w polu karnym po świetnym podaniu Pruchnika, ale jego strzał zablokował obrońca.

• Szwoch nie zdążył zatrzymać piłki w boisku, od bramki zacznie Miedź.

• Kolejna fantastyczna szansa dla Arki ale Aleksander uderza obok bramki!

• Szymański marnuje sytuację sam na sam! Uderzył obok bramki Miszczuka.

• Wreszcie mamy jakieś emocje w tym meczu! Akcja za akcję, jest naprawdę groźnie i blisko gola, zarówno dla Arki jak i dla Miedzi

• To musiał być gol! Tomasik wyszedł sam na sam, uderzył w bramkarza, a dobitkę Wojowskiego wybijają z linii bramkowej obrońcy!

• Madejski wstrzelił piłkę w pole karne, Machaj ją musnął, ale łapie Miszczuk. Było blisko.

• Sędzia uznał, że Wojowski faulował Wołczka. Bardzo niezadowolony pomocnik Arki, twierdzi, że to on był faulowany.

• Dobra długa piłka do Ślusarskiego, ale na spalonym napastnik Arki.

• Kolejny faul Wołczka i znowu na Wojowskim. Bardzo ostre wejście, ale bez kartki.

• Ślusarski wysoko dośrodkował w pole karne, ale Bledzewski pewnie łapie piłkę.

• Niecelnie teraz Szwoch do Aleksandra. Aut dla Miedzi.

• Ostatnia zmiana w Arce. Budka wchodzi za Kowalskiego.

• Zmiana też w Arce, Radzewicz za Glaubera.

• Zmiana w Miedzi. Zakrzewski schodzi a w jego miejsce Machaj.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Mateusz Szwoch wykorzystuje karnego!

• Rzut karny dla Arki po faulu na Ślusarskim!

• Wołczek fauluje Wojowskiego w środku pola.

• Dośrodkowanie Pruchnika piąstkuje Bledzewski

• Wołczek zagrał w pole karne do Burkhardta, który był sam na sam i pewnie pokonał Miszczuka.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Miedzi. Marcin Burkhardt.

• Szymański złamał akcję na lewej stronie boiska i zdecydował się na potężną bombę. Piłka przeleciała obok bramki.

• Madejski zagrał z rzutu wolnego, ale dobrze wybija obrona Arki.

• Zakrzewski lekko trącony upadł na murawę. Trochę chyba przyaktorzył, ale faul w środku pola dla Miedzi.

• Pierwsze akcje niedokładne z obu stron. Sporo niecelnych podań.

• Drugą połowę rozpoczęła Arka.

• Obie ekipy już na murawie. Zaraz zaczynamy drugą połowę.

• Jak na razie nie rozpieszcza nas to spotkanie. Bliżej zdobycia gola była Miedź, ale wciąż jest remis 0:0. Na plus pokazał się Patryk Szymański, który zmienił Łobodzińskiego. W Arce pierwszy do zmiany jest Tomasz Kowalski, który na razie gra fatalnie.

• Koniec 1. połowy! Na razie remis 0:0, który premiuje Miedź.

• Cierpka uderza głową po tym rzucie rożnym minimalnie ponad bramką!

• Ależ była okazja dla Miedzi. Zasada dośrodkował, Zakrzewski chciał zgrać piłkę, ale w ostatniej chwili wybija obrońca. Rzut rożny.

• Pruchnik tym razem nie w ręce Bledzewskiego, ale wciąż bez efektów. Piłkę wybija obrona.

• Kowalski wyłożył piłkę Aleksandrowi, ale strzał napastnika Arki zablokowany. Rzut rożny dla Arki.

• Tylko dwie minuty doliczył arbiter.

• Szymański dobrze dośrodkowuje w pole karne, Burkhardt doszedł do tej piłki, ale zbyt słabo uderzył i łapie Miszczuk.

• Wydawało się, że był Aleksander faulowany blisko pola karnego Miedzi, ale gwizdek sędziego milczy. Przy piłce Miedź.

• Siła złego na jednego... Glauber otoczony dwoma obrońcami Miedzi stracił piłkę.

• Szwoch znakomicie utrzymał się przy piłce, ale został sfaulowany. Rzut wolny Arka rozegrała szybko i teraz stara się budować akcje na spokojnie.

• Aleksander zalicza kolejną stratę.

• Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, Arka miała szansę na kontrę, ale fatalnie zagrał Kowalski.

• Szymański dośrodkowuje, ale to zagranie blokuje Glauber. Kolejny rzut rożny dla Miedzi.

• Na spalonym Ślusarski, który dostał dobre podanie od Pruchnika.

• Dośrodkowanie Burkhardta z rzutu rożnego bez problemu wybija obrona.

• Madejski wpadł w pole karne ale świetnie zatrzymał go Cichocki. Rzut rożny dla Miedzi.

• Patryk Szymański zmienia kontuzjowanego Łobodzińskiego.

• Cierpka fatalnie zagrał i piłka ląduje w aucie.

• Chwilowo Miedź gra w osłabieniu. Faul Kowalskiego na Burkhardcie w środku pola.

• Kontuzja Łobodzińskiego, który prosi o zmianę!

• Bartoszewicz z dystansu, około 25 metrów, uderza obok bramki.

• Szwoch dośrodkował w pole karne, ale dobra interwencja obrońcy, który wybija piłkę wślizgiem.

• Ładna akcja Arki w polu karnym Miedzi. Goście wymienili kilka podań, piłka trafiła do Wojowskiego, a ten chciał dośrodkować po ziemi, jednak pewnie złapał to Bledzewski.

• Juraszek zagrywa długą piłkę w pole karne, ale pewnie wychodzi Bledzewski i łapie piłkę.

• Na trybunach nie ustają wymiany uprzejmości. Kibice Miedzi śpiewają "Tańczymy labada", na co kibice Arki odpowiadają 'Tańczyć kur... tańczyć"

• Wojowski ruszył lewym skrzydłem, chciał przedryblować obrońcę, ale stracił piłkę.

• Pruchnik po raz kolejny wprost w ręce Bledzewskiego. Który to już raz?

• Tomasik nabija Bartoszewicza i mamy kolejny rzut rożny dla Arki.

• Madejski spróbował uderzenia ze znacznej odległości, ale piłka poleciała wysoko ponad bramką.

• Pruchnik z rzutu rożnego znowu dośrodkowuje w ręce Bledzewskiego.

• Wojowski uderza z pierwszej piłki zza pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy i będzie rzut rożny.

• Łobodziński dośrodkowuje z lewej strony na głowę Zakrzewskiego, ale uderzenie głową napastnika Miedzi zbyt lekkie i łapie Miszczuk.

• Cierpka nie zdążył dopaść do piłki. Chwilę wcześniej znowu Glauber górą w pojedynku z Łobodzińskim.

• Tym razem z rzutu wolnego dośrodkował Tomasik, ale piłkę wybiła obrona. Po chwili Aleksander miał piłkę przed polem karnym, ale stracił.

• Rzut wolny dla Arki 40 metrów od bramki po faulu na Aleksandrze.

• Tomasik dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale futbolówka nie znalazła adresata i od bramki zacznie Bledzewski.

• Aleksander niedokładnie zagrał i piłka poleciała w aut.

• Znakomite uderzenie Łobodzińskiego, ale piłka trafia w słupek! Dobitka Zakrzewskiego bezskuteczna, poza tym był spalony.

• Pruchnik nieźle odebrał piłkę i uruchomił Wojowskiego, ten jednak w prosty sposób stracił piłkę na lewej stronie.

• Źle teraz Cichocki wybił piłkę i Miedź ciągle przy piłce.

• Pruchnik wrzucił piłkę z rzutu rożnego wprost w ręce Bledzewskiego.

• Wojowski spróbował dryblingu ale Madejski nie dał się nabrać. Rzut rożny dla Arki.

• Glauber zatrzymał Łobodzińskiego na lewej stronie. Na razie niezły występ prawego obrońcy Arki.

• Cierpka spróbował uderzenia z około 20 metrów, ale Pruchnik dobrze zablokował. Po chwili Burkhardt zagrał w pole karne ale dobrze łapie piłkę Miszczuk.

• No i mamy pierwszą zmianę. Ślusarski zmienia kontuzjowanego Marcusa.

• Na boisko wejdzie Bartosz Ślusarski, na razie Arka gra w dziesiątkę.

• Groźnie teraz pod bramką Arki. Wołczek dośrodkował, Glauber nieporadnie wybił, ale strzał Cierpki obok bramki.

• Burkhardt chciał zagrać dobrą prostopadłą piłkę do Zasady, ale zbyt mocno kopnął futbolówkę i ta ląduje na aucie bramkowym.

• Marcus zniesiony na noszach, a tymczasem Tomasik wykonuje rzut wolny. Niezłe uderzenie ale ponad bramką Miedzi.

• Przenosimy się na chwilę na trybuny, gdzie obok kibiców Arki są też kibice Zagłębia Lubin oraz Lecha Poznań. Pozdrowienia kibiców Arki dla Zagłębia skwitowane głośnymi gwizdami przez kibiców gospodarzy.

• Marcus da Silva nie podnosi się z murawy. Czy będzie potrzebna zmiana?

• Faul na Marcusie blisko pola karnego Miedzi i żółta kartka dla Bartoszewicza.

• Tomasik przerywa akcję gospodarzy.

• Pruchnik chciał świetnie zagrać prostopadłą piłkę do Marcusa, ale znakomita interwencja obrony i ta akcja została zatrzymana.

• Dośrodkowanie Pruchnika z rzutu wolnego wybite przez obronę.

• Faulowany Wojowski blisko pola karnego Miedzi.

• Walczył o piłkę Marcus, ale przegrał pojedynek z obrońcą Miedzi. Aut dla gospodarzy, którzy budują teraz akcję od tyłu.

• Zaczynamy! Pierwsza akcja Miedzi i piłka ląduje na aucie.

• Losowanie wygrał kapitan Arki, Radosław Pruchnik. Mecz zaczną gospodarze.

• Jeszcze szybko przed meczem ławki rezerwowe: Arka: Kędra, Budka, Bach, Sulewski, Radzewicz, Sobieraj, Ślusarski Miedź: Ptak, Kiełpiński, Tanżyna, Bartczak, Nowak, Szymański, Machaj

• Obie ekipy już wychodzą na murawę.

• Największy znak zapytania to Glauber. Piłkarz, który wrócił po kontuzji został wrzucony na głęboką wodę i będzie musiał zmierzyć się z Wojciechem Łobodzińskim. Kto będzie górą to się okaże.

• Bartosz Ślusarski największy transfer Arki zacznie mecz na ławce. Co ciekawe, były napastnik Lecha Poznań, już w tym roku odpadł z Pucharu Polski, właśnie z Miedzią. Lech przegrał w Legnicy 0:2.

• Arka Gdynia dokładnie 35 lat temu zdobyła Puchar Polski. W tym roku w Gdyni świętować będą 85 lat istnienia klubu założonego w 1929 roku. To chyba wymarzona okazja by powtórzyć sukces sprzed lat.

• W Miedzi gra wielu doświadczonych zawodników, z przeszłością w Ekstraklasie. Można tu wspomnieć chociażby o Andrzeju Bledzewskim, Zbigniewie Zakrzewskim, czy Wojciechu Łobodzińskim. "Zaki" w poprzednim meczu ukuł Arkę, strzelając gola na 1:0 dla Miedzi. Czy dzisiaj znowu mu się uda?

• Znamy już składy obu zespołów. W Arce sporo niespodzianek, nie zagra Krzysztof Sobieraj, najbardziej doświadczony i najlepiej grający defensor Arki. Trener Sikora sporo ryzykuje stawiając na środku obrony na parę młodych obrońców: Juraszek-Cichocki. Zobaczymy jak poradzą sobie z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

• Arka w bardzo osłabionym składzie pojechała do Legnicy, jednak nie jest to wynik traktowania Pucharu po macoszemu. Wszystko przez kontuzje. Paweł Sikora zapewnił, że Puchar jest równie ważny jak liga i Arka zrobi wszystko by go zdobyć.

• W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszą ZAPOWIEDZIĄ tego meczu.

• Dziać będzie się nie tylko na boisku ale też na trybunach. Do Legnicy wybiera się komplet 500 kibiców Arki, którzy zapełnią klatkę gości do ostatniego miejsca.

• Już za niecałą godzinę czeka nas arcyciekawe spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Miedź podejmie na własnym boisku Arkę Gdynia. Wynik pierwszego spotkania 1-1, więc będzie się działo.