2

Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Wynik jest sporą niespodzianką, ale prawda jest taka, że do ćwierćfinału awansował zespół lepszy w dzisiejszym meczu. Przed Miedzią pojedynek z Arką Gdynia, a przed poznaniakami - smutny powrót do stolicy Wielkopolski.

• Miedź awansowała do ćwierćfinale po całkowicie zasłużonym zwycięstwie nad Lechem. Legniczanie mieli przewagę od początku spotkania, stwarzali groźne sytuacje, a poznaniacy przez 90 minut nie oddali jednego groźnego strzału na bramkę Ptaka!

• KONIEC MECZU! Miedź w ćwierćfinale!

• Strzał Formelli zablokowany przez legniczan.

• O trzy minuty przedłużona została druga połowa meczu.

• Wślizg Wołąkiewicza pod nogi Łobodzińskiego przerywa bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę legniczan.

• Dośrodkowanie Zasady blokuje Ceesay. Mamy rzut rożny dla Miedzi.

• Formella zmienia Henriqueza. Rumak stawia wszystko na jedną kartę - tylko czy nie za późno?

• Wróćmy jeszcze do bramki dla legniczan - Henriquez najpierw sprokurował rzut wolny, zarobił żółtą kartkę, a później po dośrodkowaniu Burkhardta wpakował piłkę do własnej bramki. Fatalny moment w wykonaniu Panamczyka.

• Zmiana w Miedzi: Łuszkiewicz w miejsce Madejskiego.

• GOOOOL!!! Luis Henriquez pokonał własnego bramkarza i Miedź prowadzi już 2:0!

• Żółta kartka dla Henriqueza za faul na Madejskim.

• A bramkowa akcja była majstersztykiem w wykonaniu legniczan. Łobodziński pociągnął lewą stroną, dośrodkował w pole karne wprost na głowę Szczepaniaka, który wygrał pojedynek z Henriquezem i umieścił piłkę w siatce. Czy Lech jeszcze zdąży to odrobić?

• Strzelec bramki ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

• GOOOL!!! Mateusz Szczepaniak strzałem głową pokonał Gostomskiego!

• Zmiana w Miedzi: Grzegorzewski zastępuje Zakrzewskiego.

• Kebba Ceesay ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Miedź Legnica - Lech Poznań

• Z rzutu wolnego nad bramką Aleksandra Ptaka uderzał Mateusz Możdżeń.

• KOLEJNA OKAZJA DLA MIEDZI W TYM MECZU! Burkhardt z wolnego wrzucił na głowę Zakrzewskiego, ale ten nie trafił do bramki Gostomskiego!

• Po dograniu Hamalainena Douglas nieczysto trafił w piłkę.

• Dośrodkowanie Henriqueza ląduje w rękach Aleksandra Ptaka.

• Nieprzygotowany strzał Burkhardta z dystansu - piłka obok bramki. A wcześniej akcję Łobodzińskiego przerwał Kamiński.

• Druga zmiana w Lechu: Możdżeń za Claasena.

• Mecz w drugiej połowie nudnawy, toteż legniczanie umilają sobie czas... pokazem sztucznych ogni.

• Dośrodkowanie legniczan z rzutu rożnego trafia w ręce Gostomskiego. Bramkarz Lecha rozpoczął akcję swojego zespołu, piłka trafiła do Claasena, ale tego wślizgiem powstrzymał Woźniczka.

• Pierwsza zmiana w Miedzi: Burkhardt zastępuje Cierpkę.

• Chwilowe spięcie między Douglasem a Wołczkiem. Gracz Miedzi przewrócił się i przytrzymywał piłkę, a Szkot okopał zawodnika gospodarzy. Ostatecznie mamy wolnego dla Lecha.

• Zasada huknął sprzed pola karnego i trafił w nogi Claasena.

• Teodorczyk odgrywa piłkę Hamalainenowi, ale ten nie zdołał jej przyjąć.

• Douglas próbował dogrywać piłkę na głowę Teodorczyka, ale napastnik Lecha nie doszedł do tego podania.

• Skuteczna interwencja Kamińskiego przerywa akcję Miedzi.

• Wychodzący z bramki Gostomski w ostatniej chwili uprzedził zawodnika Miedzi.

• Niecelne uderzenie Henriqueza z dystansu.

• Zmiana w Lechu Poznań - Hamalainen w miejsce Lovrencsicsa.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Przerwa.

• Teraz leżą na boisku Teodorczyk i Woźniczka, oba sztaby medyczne na murawie.

• O minutę przedłużona pierwsza połowa meczu.

• Zawodnik Miedzi po interwencji sztabu medycznego wraca do gry.

• Teraz Gostomski wyrzuca piłkę w aut, bo Łobodziński wciąż nie podnosi się z boiska.

• Brzydki faul Ceesay'a na Łobodzińskim, sędzia jednak puścił grę, stosując przywilej korzyści.

• Wołąkiewicz ładnie przejął piłkę, adresowaną do Łobodzińskiego.

• Długa piłka Wołąkiewicza kompletnie do nikogo. Gracze przednich formacji Lecha nie mają żadnego pomysłu na grę, wszyscy stoją i czekają już chyba na przerwę. Tyle że oni tak czekają od początku spotkania.

• Cierpka szukał pozycji do oddania strzału jakieś 30 metrów przed bramką Lecha, po czym huknął Panu Bogu w okno.

• Stały fragment bez żadnego zagrożenia pod bramką Ptaka.

• Teodorczyk faulowany przez Kasperkiewicza, wolny dla Lecha.

• Claasen dośrodkował w pole karne rywala, tam do piłki zdołał dojść Douglas, ale nie zdołał oddać strzału.

• Dośrodkowanie Ceesay'a w pole karne Miedzi zbyt mocne, by Teodorczyk oddał skuteczny strzał. Napastnik Lecha zdołał sięgnąć piłkę, ale skierował ją obok słupka.

• Z rzutu wolnego długie dośrodkowanie posłał Lovrencsics - balon wprost w ręce Ptaka.

• Mogła być teraz niezła okazja dla Lecha! Teodorczyk był w polu karnym Miedzi, położył Midzierskiego i odegrał do tyłu do Lovrencsicsa. Ten zbyt długo składał się do strzału i ostatecznie stracił piłkę.

• Łobodziński wszedł w pole karne Lecha, zagrywał jednak za lekko w kierunku Zakrzewskiego.

• Dośrodkowanie Madejskiego wprost na głowę Ceesay'a. Ten wybił piłkę przed pole karne, gdzie strzelać próbował Zasada, ale kompletnie mu ta próba nie wyszła.

• Madejski faulowany przez Henriqueza tuż przy narożniku pola karnego Lecha.

• Na razie ogromna przewaga Miedzi! Gospodarze stwarzają sytuacje, a goście nie mają pomysłu na grę z przodu.

• JAK TO NIE WPADŁO?! Łobodziński świetnie dograł do Zakrzewskiego, ten jednak huknął wprost w Gostomskiego! A dobitka Kasperkiewicza obok słupka!

• Trałka faulował Kasperkiewicza 30 metrów przed bramką Gostomskiego, będzie niezła okazja dla Miedzi z wolnego.

• Wrzutka Lovrencsicsa w pole karne trafia w ręce Ptaka.

• Z rzutu wolnego dobrze wrzucał Łobodziński, do piłki doszedł Midzierski, który jednak oddał fatalny strzał głową, a do tego był na spalonym.

• A teraz lechici długo nie potrafili przerwać rajdu Łobodzińskiego, który schodził do środka boiska. Ostatecznie faulował go Murawski, obyło się jeszcze bez kartki dla kapitana Lecha.

• Lovrencsics próbował zagrywać pod polem karnym Miedzi do Claasena, ale nie wyszło.

• Teodorczyk wyłożył piłkę Murawskiemu, ten huknął z dystansu wprost w nogi Woźniczki. Rzut rożny.

• I znów problem pod bramką Lecha! Woźniczka zagrywa na lewą stronę do niepilnowanego Zasady, ten zagrywa w pole karne i naprawdę niewiele brakowało, by doszedł do niej Szczepaniak! Kolejny sygnał ostrzegawczy dla poznaniaków!

• Łobodziński próbował ograć Ceesaya, ale ten nie dał się oszukać.

• Woźniczka pięknie zagrał na lewo do Łobodzińskiego, ten nawinął Trałkę, wszedł w pole karne i strzelał wprost w ręce Gostomskiego.

• Kolejna okazja dla gospodarzy. Przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego pogubili się lechici, poszło dośrodkowanie do Zakrzewskiego, ale ten źle złożył się do strzału głową i nie trafił do bramki.

• GORĄCO POD BRAMKĄ LECHA! Zasada minął Lovrencsicsa i wszedł w pole karne, dograł płasko do Zakrzewskiego, ale ten nie trafił w piłkę! Futbolówka trafiła pod nogi Madejskiego na długi słupek, ten strzelał, ale w bramce Kolejorza świetnie Gostomski!

• Teodorczyk zgrywał głową do Claasena, ale uprzedził go Wołczek.

• Uzupełniając informacje, podane przed meczem - dzisiaj w składzie Miedzi trzech byłych zawodników Lecha. Wspomnieliśmy o Zakrzewskim i Cierpce, umknął nam natomiast Tomasz Midzierski, który w przeszłości w Poznaniu spędził pół roku i zagrał w jednym meczu Ekstraklasy.

• Dośrodkowanie Madejskiego w kierunku Łobodzińskiego, byłego reprezentanta Polski uprzedził jednak Ceesay.

• Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu - Szczepaniak prosto w ręce Gostomskiego.

• Po dograniu Claasena Lovrencsics zszedł do środka, dośrodkował w pole karne do Teodorczyka, ale ten nie miał szans, by opanować piłkę.

• Łobodziński oszukał Ceesay'a, dograł do oskrzydlającego akcję Zasady, a jego płaskie dośrodkowanie wybił Wołąkiewicz.

• Kamiński teraz dobrze wyprowadził piłkę z własnej połowy, zagrał do Henriqueza, ale pojawił się błąd w przyjęciu.

• Prosty błąd Zasady przy przyjęciu piłki, przez co mamy aut dla Lecha.

• Wołąkiewicz wyprzedza Zakrzewskiego i wybija piłkę sprzed własnego pola karnego.

• Zasada dobrze zastawił się przy linii końcowej i wywalczył aut bramkowy.

• Teodorczyk do Claasena i zaczynamy!

• Sędzia Adam Lyczmański wyprowadza obie jedenastki na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Wszystkich fanów Lecha zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku. Tam dzieje się jeszcze więcej!

• Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Możdżeń, Drewniak, Injac, Linetty, Hamalainen, Formella.

• Ławka rezerwowych Miedzi: Bledzewski, Bartczak, Tanżyna, Łuszkiewicz, Garuch, Grzegorzewski, Burkhardt.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze kwadrans, zapraszam zatem do przeczytania zapowiedzi. Tam m. in. trochę o drodze obu zespołów do 1/8 PP w tym sezonie, a także wzmianka o jedynym pojedynku pomiędzy tymi klubami, który odbył się 21 lat temu.

• W zestawieniu legniczan znalazło się dzisiaj dwóch ekslechitów: Zbigniew Zakrzewski i Adrian Cierpka. Pierwszy występował w "Kolejorzu" w latach 2003-07, w tym czasie strzelił 27 goli w Ekstraklasie. Cierpka natomiast jeszcze w ubiegłym sezonie był zawodnikiem zespołu ME Lecha, tyle że po skończeniu 18 lat nie podpisał nowej umowy z klubem, a zdecydował się na przejście do Miedzi.

• Jeżeli chodzi o skład Miedzi to w porównaniu z ostatnim meczem ligowym (zwycięstw 2:0 nad Niecieczą) mamy dwie zmiany - miejsce Adriana Łuszkiewicza zajął Piotr Madejski, a zamiast Radosława Bartoszewicza wystąpi dziś Piotr Kasperkiewicz.

• Ciekawym pomysłem jest zwłaszcza wystawienie Douglasa na lewej stronie pomocy. Takiego rozwiązania dopominaliśmy się już przed spotkaniem z Górnikiem (więcej TUTAJ). Ostatecznie Rumak postawił na Linettego, a dopiero po przerwie zastąpił go Szkot, który zagrał kapitalne spotkanie, zaliczając asystę przy trafieniu Lovrencsicsa.

• To jeszcze graficzne przedstawienie jedenastki "Kolejorza" na dzisiejsze spotkanie. Lech

• W porównaniu do ostatniego spotkania ligowego z Górnikiem Zabrze w składzie Lecha nastąpiły trzy zmiany: na środek obrony wrócił Hubert Wołąkiewicz, na lewej stronie pomocy zagra Barry Douglas, a jako wysunięty pomocnik wystąpi wracający po kontuzji Daylon Claasen.

• Ósmy zespół pierwszej ligi będzie dziś podejmował wicemistrza Polski, drużynę, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie. Można więc bardzo łatwo wskazać faworyta spotkania, tym bardziej, że poznaniacy zagrają dziś w najsilniejszym możliwym zestawieniu.

• Witam w relacji na żywo ze spotkania Pucharu Polski pomiędzy Miedzią Legnica i Lechem Poznań. Poprowadzi ją Wojciech Maćczak.