0

Legia Warszawa

4

• Za uwagę dziękuję już Państwu bardzo serdecznie Bartosz Głąb, miłego wieczoru!

• Legia w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się z Pogonią Szczecin, która dopiero po dogrywce rozprawiła się dzisiaj z Dolcanem Ząbki 3:2.

• Mistrzowie Polski zasłużenie wygrywają ten mecz takim rozmiarem bramek. Miedź nie miała dzisiaj nic do powiedzenia i tylko raz naprawdę zagrozili bramce gości.

• KONIEC MECZU! Legia rozbija w Legnicy Miedź Legnica po bramkach Vrdoljaka, Koseckiego i dwóch Radović'a 4:0!

• Jakub Kosecki od połowy boiska nieatakowany prowadził piłkę, zagrał prostopadłą piłkę do Radović'a, a ten w sytuacji sam na sam z Ptakiem nie pomylił się i zdobył kolejną bramkę dla Legii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Miroslav Radović zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i mamy już 4:0!

• Sędzia Zbigniew Dobrynin dolicza co najmniej trzy minuty do podstawowego czasu meczu.

• Końcówka meczu w Legnicy zdecydowanie nudniejsza niż dotychczasowe poczynania obu drużyn. Legia chce wyłącznie doczekać do końcowego gwizdka, Miedź natomiast próbuje zdobyć honorową bramkę, ale nie potrafią się przebić w pole karne gości.

• Ondrej Duda spróbował indywidualnej akcji, wpadł w pole karne, ale zatrzymał się na Aleksandrze Ptaku, który wygarnął mu piłkę spod nóg.

• Ależ miała teraz szansę Miedź! Najpierw Feruga oddał strzał na bramkę Kuciaka, który odbił piłkę przed siebie, potem Szymański trafił w Astiza, za trzecim razem Łobodziński posłał piłkę poza boisko.

• I kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem ukarany Szymon Zgarda.

• Szymański pokusił się o indywidualną akcję, próbował "wkręcić" w ziemię obrońcę Legii, skończyło się na tym że oddał strzał, który zablokował Rzeźniczak.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Tomasza Brzyskiego za faul taktyczny! Kuriozalna sytuacja zważając na sytuację, w której Brzyski otrzymał pierwszą kartkę.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. W zespole Miedzi Patryk Szymański pojawia się w miejsce Mateusza Szczepaniaka.

• I trzecia zmiana w Legii Warszawa. Marek Saganowski pojawia się w miejsce Michała Kucharczyka.

• Daniel Feruga teraz próbował swoich sił strzałem z rzutu wolnego, ale przestrzelił.

• Adrian Cierpka przyjął piłkę przed polem karnym Legii i oddał strzał na bramkę Dusana Kuciaka. Słowak na raty, ale skutecznie złapał piłkę.

• Kolejna zmiana w szeregach Legii. Helio Pinto pojawia się w miejsce Tomasza Jodłowca.

• Kotłuje się za bramką Miedzi, odpalone race, pewnie będzie kara.

• Pierwsza zmiana w tym meczu w barwach Legii Warszawa. Na boisku pojawia się Igor Lewczuk w miejsce Łukasza Brozia.

• Żółta kartka dla Iniakiego Astiza prawdopodobnie za dyskusje z sędzią.

• Teraz Kucharczyk zagrywa w pole karne rywala do Ondreja Dudy, Słowak przyjmuje piłkę i uderza na bramkę gospodarzy, jednak zbyt lekko, by zaskoczyć Aleksandra Ptaka.

• Jakub Kosecki wpadł teraz w pole karne Miedzi, dograł wzdłuż bramki i zawodnicy gospodarzy byli bliscy wpakowania piłki do własnej bramki. Wszystko skończyło się jednak na rzucie rożnym.

• Kara natychmiastowa po stracie Garucha. Fantastyczne podanie do Kocharczyka, który popędził na bramkę Miedzi, ten wyłożył jeszcze piłkę do Jakuba Koseckiego, który w doskonałej sytuacji nie pomylił się i zdobył trzecią bramkę dla Legii.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Jakub Kosecki finalizuje znakomitą kontrę legionistów i jest już 3:0!

• Marcin Garuch za brzydki faul na Tomaszu Brzyskim otrzymuje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska! Miedź do końca meczu musi grać w dziesiątkę!

• Druga zmiana w zespole Miedzi. Za Damiana Lenkiewicza na boisku pojawia się Daniel Feruga.

• Tomasz Brzyski otrzymuje żółtą kartkę za to że ... Ondrej Duda kopnął piłkę z rzutu wolnego bez gwizdka. Fatalny błąd sędziego.

• Jakub Kosecki popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne, ale Kevin Lafrance zdołał przejąć piłkę i wybić poza obręb boiska.

• Ivica Vrdoljak dograł do Radović'a, ten dość szczęśliwie minął trzech przeciwników i zewnętrzną częścią stopy wpakował piłkę od poprzeczki do bramki Miedzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Miroslav Radović podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• Marcin Garuch popędził na bramkę Legii, dograł jeszcze do Lenkiwicza, ale ten minimalnie przestrzelił i mamy wciąż 0:1.

• Początek drugiej połowy meczu w Legnicy!

• W przerwie jedna zmiana w zespole Miedzi. Za Radosława Bartoszewicza na boisku pojawia się na drugą połowę Yannick Kakoko.

• Na drugą połowę meczu w Legnicy zapraszamy już za kilka minut!

• Mecz jak na razie prowadzony na bardzo dużej intensywności, piłkarze Miedzi często nie nadążają za rywalami, grają bardzo defensywnie. O ile w pierwszej połowie udało im się stracić tylko jedną bramkę, o tyle w drugiej połowie zmęczenie może dać znać o sobie i Legia może jeszcze kilka razy wpakować piłkę do bramki gospodarzy.

• Koniec pierwszej połowy meczu! Do przerwy Legia prowadzi na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0 po bramce Ivicy Vrdoljaka w 1/16 Pucharu Polski.

• Sędzia do pierwszej połowy meczu doliczył co najmniej jedną minutę.

• To powinna być bramka wyrównująca!!! Wojciech Łobodziński wypuścił sam na sam z bramkarzem Mateusza Szczepaniaka, ale ten w stuprocentowej sytuacji trafił w słupek bramki Dusana Kuciaka!

• Po raz kolejny brutalnie powalony Jakub Kosecki. Tym razem faulujący Marcin Garuch został upomniany żółtą kartka.

• Kontra Miedzi, Łobodziński próbował dograć do prawej strony boiska, ale fantastyczny powrót zanotował Tomasz Jodłowiec i wybił piłkę poza pola karne.

• Jakub Kosecki ucierpiał przy tym starciu z Woźniczką. Jest teraz opatrywany przez sztab Legii przy linii końcowej boiska.

• Jakub Kosecki mimo problemów z przyjęciem piłki minął Adriana Woźniczkę i został sfaulowany przez gracza Miedzi. Rzut wolny dla Legii pod polem karnym gospodarzy.

• Radović popędził na bramkę Ptaka, dograł do Koseckiego, który jednak źle przyjął piłkę i wygonił się do bocznej linii pola karnego. Kosecki oddał jeszcze piłkę do Vrodljaka, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką rywali.

• Ivica Vrdoljak teraz próbował prostopadłą piłką uruchomić Jakuba Koseckiego, ale Adrian Cierpka znakomitym wślizgiem oddalił zagrożenie.

• Fatalna strata piłki graczy gospodarzy pod własnym polem karnym, Jodłowiec podał do Radović'a, ten oddał strzał, ale fatalny i piłka wyszła poza boczną linię boiska.

• Ivica Vrdoljak dogrywa prostopadłą piłkę do Radović'a, ten jednak na spalonym i sędzia musiał użyć gwizdka.

• Miedź próbowała przeprowadzić koronkową kontrę, ale połapali się w tym wszystkim Legioniści. Rzeźniczak wykorzystał moment zawahania Łobodzińskiego i odebrał piłkę.

• Legia tak jakby troszkę zwolniła tempo, nadal niemal nieustannie utrzymuje się przy piłce, ale jak po zdobyciu bramki jeszcze nie byli w obrębie pola karnego rywala, co na relacja dzisiejszego meczu, jest dość dziwne.

• Fatalny błąd Szymona Zgardy, który stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz Tomasza Jodłowca, ten dograł na środek do Vrdoljaka, który strzałem po długim słupku dał Legii prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Legia wychodzi na prowadzenie po bramce Ivicy Vrdoljaka!

• Teraz Duda w roli podającego. Słowak wpadł w pole karne Miedzi, dograł do Radović'a, który strzelił w środek bramki, a piłkę nad poprzeczkę przeniósł Aleksander Ptak.

• Brzyski ładnie podciął piłkę nad obrońcą Miedzi do Michała Kucharczyka, ten wpadł w pole karne, dograł jeszcze do Ondreja Dudy, który jednak będąc w znakomitej sytuacji nie zdołał trafić w bramkę.

• Ondrej Duda ładnie minął Lafrance'a, ten sfaulował zawodnika Legii, sędzia jednak nie zdecydował się pokazać żółtej kartki.

• Łobodziński przyjął piłkę przed polem karnym Legii, przełożył piłkę na lewą nogę i oddał strzał na bramkę Kuciaka, słowacki bramkarz z problemami, na raty, ale jednak zdołał złapać piłkę.

• Miedź teraz nieco dłużej rozgrywa piłkę na połowie Legii, ale Bartoszewicz łatwo traci piłkę w środkowej strefie boiska.

• Dzieje się w Legnicy, teraz Wojciech Łobodziński przyjął piłkę przed polem karnym Legii, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

• Ondrej Duda wpadł w pole karne rywala, dograł do środka pod nogi Radović'a, ten oddał strzał, który jednak pewnie obronił Ptak.

• Teraz Tomasz Brzyski spróbował dośrodkowania z lewej strony boiska, ale w polu karnym Miedzi był tylko Kamil Kosecki, który nie sięgnął piłki głową.

• Mistrzowie Polski coraz bardziej naciskają rywala. Kucharczyk tym razem pokazał się po lewej stronie boiska, wrzucił na pole karne, ale trafił w zawodnika z Legnicy.

• W odpowiedzi Legia mogła zdobyć bramkę! Kucharczyk zagrał prostopadłą piłkę do Radović'a, ten oddał strzał na bramkę rywala, ale Aleksander Ptak zdołał wybić futbolówkę poza linię końcową boiska.

• Kontra Miedzi, Marcin Garuch dograł do Łobodzińskiego, a ten będąc już w polu karnym oddał strzał na bramkę Dusana Kuciaka, jednak niecelnie.

• Przed chwilą Jodłowiec zmienił pozycję, pokazał się na prawej pomocy, pociągnął akcję do końcowej linii, wrzucił piłkę na pole karne do Michała Kucharczyka, ale zawodnika Legii uprzedził Aleksander Ptak łapiąc piłkę.

• Obraz gry zdecydowanie odzwierciedla, gdzie są dzisiaj oba zespoły. Miedź, średniak 1. ligi, oraz Legia, czyli zdecydowany lider T-Mobile Ekstraklasy, który jak na razie z powodzeniem radzi sobie w europejskich pucharach. Miedź po sześciu minutach jeszcze nie wyszła poza własną połowę.

• Tomasz Brzyski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, ale Lafrance pewnie głową wybija piłkę poza obręb własnego pola karnego.

• Miedź próbowała pograć piłką, przyjął ją Łobodziński, ale niemal natychmiastowo zanotował stratę na rzecz Jakuba Rzeźniczaka.

• Prostopadła piłka do MIroslava Radović'a, ale czujny przed własnym polem karnym Aleksander Ptak wyszedł z własnej "szesnastki" i wybił piłkę.

• Pierwsza akcja legionistów, prawą stroną popędził Jakub Kosecki, dograł w pole karne, ale Kevin Lafrance wyjaśnił sytuację wybijając piłkę poza pole karne.

• Pierwszy gwizdek sędziego Zbigniewa Dobrynina, zaczynamy mecz w Legnicy!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu w Legnicy! Legioniści zagrają dzisiaj na biało-czarno, natomiast Miedź w jednolitych, niebieskich kostiumach.

• W składzie Legii natomiast mamy kilka zmian. W porównaniu do meczu z Wisłą, dzisiaj grają Astiz, Kucharczyk, Duda, Radović. Z "Białą Gwiazdą" grali Junior, Kosecki, Saganowski, Sa.

• W składzie Miedzi w porównaniu do meczu ligowego jest zaledwie jedna zmiana. Dzisiaj gra Szymon Zgarda, w weekend z Termalicą swój występ zaliczył Yannick Kakoko.

• Ławka rezerwowych Miedzi: Dominik Budzyński, Patryk Szymański, Keon Daniel, Yannick Kakoko, Bartosz Machaj, Grzegorz Bartczak, Daniel Feruga.

• Ławka rezerwowych Legii: Konrad Jałocha, Dossa Junior, Igor Lewczuk, Marek Saganowski, Helio Pinto, Michał Żyro, Orlando Sa.

• To jest debiut Legii w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski, natomiast Miedź kilka tygodni temu rozegrała mecz rundy wstępnej tych rozgrywek i pewnie wygrała na wyjeździe z Sokołem Kleczew 4:1.

• W weekend oba zespoły rozgrywały mecze ligowe. Legia w hicie T-Mobile Ekstraklasy wygrała na Reymonta z Wisłą Kraków aż 3:0, natomiast Miedź przegrała u siebie z liderem 1. ligi Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 0:1.

• Faworytem tego spotkania są oczywiście mistrzowie Polski, ale jak wiemy nie od dziś puchary krajowe rządzą się swoimi prawami. Jednakże trener Legionistów Henning Berg składem na ten mecz zdecydowanie pokazał, że nie zlekceważy tego meczu. Warto tylko napisać, że w porównaniu z arcyważnym dla Legii niedawnym meczem w Lidze Europy z Lokeren są zaledwie dwie zmiany w składzie (Astiz za Juniora i Kosecki za Żyro).

• W środowe popołudnie zapraszamy bardzo serdecznie na bardzo ciekawie zapowiadający się mecz Pucharu Polski pomiędzy Miedzią Legnica, a Legią Warszawa.