2

1 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

2 dogrywka 2 połowap.

• Miedź Legnica po raz kolejny odpada z Pucharu Polski na etapie 1/16 finału, ale może sama sobie "pluć w brodę". Labukas nie wykorzystał rzutu karnego, a Gancarczyk zmarnował "setkę". Tego dnia zaważyła skuteczność pod bramką rywala, a lepsze w tym elemencie było Podbeskidzie. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje.

• Koniec meczu! Podbeskidzie wygrywa z Miedzią po dogrywce 2:1 i zagra w 1/8 finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

• Sędzia doliczył minutę.

• Kolejna szansa Miedzi. Łobodziński chciał w polu karnym idealnie wyłożyć piłkę Ślusarskiemuc, ale wmieszał się w to Adu Kwame.

• Żółta kartka dla Zubasa za opóźnianie gry.

• Miedź teraz ponownie mocniej przycisnęła, mało czasu do końca. Czy zdoła doprowadzić do rzutów karnych?

• Teraz Gancarczyk był przewracany w polu karnym "Górali", ale gwizdek arbitra milczał.

• To powinien być gol! Ślusarski świetnie zagrał z szesnastki w pole karne do wbiegającego Gancarczyka, ale ten przestrzelił! Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Podbeskidzie mimo, że prowadzi, nie skupia się jedynie na obronie dostępu do własnej bramki.

• Lafrance niedokładnie zagrywał piłkę do Łobodzińskiego i od bramki zacznie Zubas.

• Szczepaniak zgrał do środka do Chmiela, ale jego próba z szesnastki została zablokowana.

• Garguła sprytnie podciął piłkę z rzutu wolnego w pole karne do Łobodzińskiego, ten jeszcze próbował zagrywać do środka, ale Podbeskidzie zażegnało niebezpieczeństwo.

• Zaczynamy drugą połowę dogrywki. Czy Miedź zdoła wyrównać?

• Koniec pierwszej odsłony dogrywki. Na razie to Podbeskidzie bliżej 1/8 finału Pucharu Polski.

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej części dogrywki.

• Po centrze z rzutu wolnego, Miedź nie potrafiła wybić piłki z własnego pola karnego, zażegnać niebezpieczeństwa i do siatki skierował ją Kolcak mocnym strzałem z bliskiej odległości.

• Goście obejmują prowadzenie! Autorem bramki Kolcak!

• Po krótko rozegranym kornerze, zza pola karnego uderzał Kato, ale piłka poszybowała daleko od bramki Smuga.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Trifonow schodzi z boiska, a w jego miejsce Woźniczka.

• Ślusarski świetnie zagrał piłkę w pole karne do wbiegającego Gancarczyka, ale przewrócił go interweniujący obrońca Podbeskidzia, a piłkę przejął Zubas. Miedź domagała się jeszcze rzutu karnego.

• Trifonow ładnie zagrał z boku na siódmy metr, z pierwszej piłki, do Ślusarskiego, ale ten uderzył z główki prosto w bramkarza.

• Demjan opanował piłkę w polu karnym, na piątym metrze, ale nie oddał strzału, gdyż skutecznie interweniował Telichowski do spółki ze Smugiem.

• Piłkę po centrze Chmiela, wybili poza pole karne obrońcy Miedzi.

• Zaczynami pierwszą część dogrywki. Od środka zacznie Podbeskidzie.

• Druga połowa pod dyktando Miedzi, która momentami bardzo mocno przyciskała "Górali".

• No i będziemy mieć dogrywkę! W regulaminowym czasie gry 1:1.

• Próbował jeszcze Łobodziński uderzeniem zza pola karnego. Strzelił jednak zbyt słabo i Zubas spokojnie opanował piłkę.

• Piłka po centrze Garguły z wolnego wybita poza pole karne.

• Rzut wolny dla Miedzi mniej więcej na wysokości pola karnego, spod linii bocznej.

• Sędzia doliczył 3 minuty. Czy będzie dogrywka?

• Zubas bez problemu złapał piłkę po centrze Łobodzińskiego.

• Groźnie zapowiadającą się kontrę Miedzi zepsuł złym podaniem do Ślusarskiego Gancarczyk.

• Kiepska centra Bartczaka ze skrzydła i od autu zacznie Podbeskidzie.

• Zawodnicy Podbeskidzia po raz drugi złapani na spalonym w odstępie kilkudziesięciu sekund.

• Miedź ładnie wyprowadziła kontrę. W jej finałowej fazie Ślusarski zagrywał z prawej strony w okolice jedenastego metra do Labukasa, ale podanie do Litwina było niecelne. Gdyby Labukas znalazł się przy piłce, byłby w sytuacji 1 na 1.

• Janic zmienia Demjana.

• Piłka została wybita po rogu przed pole karne, gdzie czyhał Bartczak. Zdecydował się na uderzenie, ale futbolówka zaliczyła rykoszet i ponownie mamy rzut rożny.

• Janic poszukał szczęścia uderzeniem zza szesnastki, ale najmniejszy problemów nie miał z nim Smug.

• Od razu została przeprowadzona druga zmiana. Ślusarski zmienił Kakoko.

• Plac gry opuszcza Garuch, a w jego miejsce Gancarczyk.

• Rzut wolny dla Miedzi z ok. 20 metrów, ale piłka po centrze Garguły została wybita poza pole karne.

• Labukas zmarnował jedenastkę! Zubas broni strzał swojego krajana, parując piłkę na rzut rożny!

• Frank Adu Kwame sfaulował w polu karnym Gargułę i mamy rzut karny!

• Kato zagrał górą w okolice czternastego metra do Janicia, ale uprzedził go swoim wyjściem z bramki Smug.

• Piłkarze mieli teraz czas na uzupełnienie płynów i wrócili właśnie do gry.

• Garguła zacentrował ze skrzydła w pole karne, z główki uderzył Łobodziński, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Deja zmienia Możdżenia.

• Szczepaniak był bliski przechwytu piłki i znalezienia się w stuprocentowej sytuacji sam na sam ze Smugiem, ale w porę bramkarz Miedzi wybił piłkę.

• Trifonow zdecydował się na uderzenie dystansu, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Faul na Labukasie ok. 35 metrów od bramki Zubasa.

• Miedź teraz mocno przycisnęła.

• Z rzutu roznego dogrywał w pole karne Garguła, a Telichowski głową skierował piłkę do bramki.

• No i mamy wyrównanie! Błażej Telichowski strzelcem!

• Ładna, składna akcja Miedzi! Wykańczał ją uderzeniem z ok. 11 metrów Labukas, ale uczynił to nieskutecznie.

• Janić ukarany za faul na Łobodzińskim.

• Rzut wolny dla Miedzi ok. 30 metrów od bramki. Dośrodkowywał Garguła, ale uczynił to w kiepski sposób.

• Garuch wypatrzył na skrzydle "Łobo", ale piłkę przechwycił Adu Kwame.

• Kato zagrał w pole karne spod linii bocznej, Janić umieścił piłkę w siatce, ale był na pozycji spalonej,

• Po centrze Łobodzińskiego o mały włos Lazarus nie wpakował piłki do własnej siatki.

• Już chwilę po wejściu Chmiel mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał głową obronił Smug.

• W przerwie mieliśmy zmianę w Podbeskidziu. Chmiel zmienił Jarocha.

• Miedź zaczyna drugą połowę.

• Za chwilę początek drugiej połowy. Piłkarze jeszcze w szatniach.

• Jesteśmy jeszcze winni informację odnośnie asystenta przy jedynej jak na razie bramce w meczu. Piłkę do Hiszpańskiego dogrywał Janić.

• Mecz nie jest bardzo porywający. Podbeskidzie prowadzi 1:0 i jest to raczej zasłużone prowadzenie. "Górale" stworzyli sobie więcej dobrych sytuacji podbramkowych niż Miedź, która podobnie jak z Chojniczanką ma problemy z ich kreowaniem.

• Sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy i zaprosił zawodników na przerwę.

• Szczepaniak ukarany żółtą kartką.

• Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

• Łobodziński wykorzystał pomyłkę Kwame, przedarł się w pole karne, zagrał z linii końcowej w okolice piątego metra do Labukasa, ale futbolówka padła łupem Labukasa.

• Fatalne uderzenie Grucha z dystansu, które minęło o kilkanaście metrów posterunek Zubasa.

• Piłkę w pole karne z rzutu wolnego zagrał Garguła, ale trafiła ona prosto w ręce Zubasa.

• Centrę Janicia wybił poza pola karne głową Telichowski. Następnie Miedź wyszła z kontrą, ale została ona przerwana przez defensywę "Górali".

• Strzał gracza Podbeskidzia z dystansu po raz kolejny na róg sparował Smug.

• Akcję Podbeskidzia wślizgiem przerwał Trifonow.

• Ucierpieli po starciu w środku pola Kato z Garuchem.

• Na spalonym złapany Szczepaniak.

• W zamieszaniu po rzucie rożnym, Łobodziński próbował uderzać, ale został skutecznie zablokowany.

• Dośrodkowanie Garguły w pole karne z wolnego, z główki uderzył Lafrance, ale Zubas sparował piłkę na róg!

• Faulowany ok. 35 metrów od bramki Podbeskidzia Garuch. Za to przewinienie żółtą kartką ukarany został Kowalski.

• Piłkę do bramki skierował gracz Podbeskidzia po centrze z rzutu wolnego, ale strzelec był na spalonym.

• Janić uderzył po ziemi z dystansu, ale Smug pewnie łapie piłkę.

• Szczepaniak przedzierał się do pola karnego Miedzi, ale faulował przy okazji Telichowskiego. Rzut wolny dla Miedzi.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na bramkę zamienił Hiszpański.

• 0:1 dla Podbeskidzia! Strzelcem bramki Hiszpański!

• ZZa pola karnego uderzał Kato, ale Smug odbił przed siebie piłkę, próbował dobijać jeszcze gracz Podbeskidzia, lecz przeszkodził mu Smug, przy okazji doznając urazu

• Podbeskidzie próbowało się przedzierać lewym skrzydłem, ale Miedź uniemożliwiła to, przerywając akcję.

• Piłkę po dośrodkowaniu Łobodzińskiego, wypiąstkował przed pole karne Zubas, tam znajdował się Kakoko, ale uderzył mocno niecelnie.

• Po dośrodkowaniu Garguły, źle piłkę wybijał obrońca Podbeskidzia, próbował jeszcze z ostrego kąta uderzać Łobodziński, ale został zablokowany.

• Faulowany nieopodal pola karnego Garguła i rzut wolny dla Miedzi z dobrej odległości.

• Piłkę przejął na 30 metrze Garuch, zagrał w pole karne do Łobodzińskiego, ten wycofał do Labukasa, ale jego strzał zablokowany. Piłkarze Miedzi reklamowali jeszcze zagranie ręką w polu karnym.

• Z rzutu rożnego nic groźnego nie wynikło i od bramki Smug.

• Akcja lewym skrzydłem "Górali", ale przerwał ją wybiciem piłki na róg Telichowski.

• Przy linii bocznej sfaulowany Bartczak.

• Na spalonym złapany Mateusz Szczepaniak.

• Pierwsza groźna akcja Podbeskidzia. Piłkę na róg po uderzeniu Jaroch z linia pola karnego sparował na róg Smug.

• Zaczęli!

• Mecz rozpoczną zawodnicy Podbeskidzia.

• Piłkarze obu drużyn wyszli na boisko.

• Na trybunach stadionu Legnicy jest dzisiaj obecny Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego Głogów, z którym legniczanie zagrają w najbliższą niedzielę.

• Obu trenerzy dokonali w składach swoich drużyn kilka zmian w porównaniu do pojedynków ligowych.

• W barwach "Górali" zobaczymy dzisiaj Mateusza Szczepaniaka, który latem tego roku trafił pod Klimczok z Miedzi na zasadzie wypożyczenia.

• Miedź Legnica tylko trzy razy w swojej historii była w najlepszej szesnastce Pucharu Polski. Przed rokiem na drodze do awansu stanęła Legia Warszawa, pewnie zwyciężając na Dolnym Śląsku 4:0. Teraz na drodze legniczan stoi również klub z Ekstraklasy, ale nie aż tak mocny jak drużyna z Łazienkowskiej– Podbeskidzie Bielsko-Biała, półfinalista poprzedniej edycji.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Wojciech Kaczmarek, Maciej Korzym, Marek Sokołowski, Damian Chmiel, Adam Deja, Dariusz Kołodziej, Robert Demjan

• Ławka rezerwowych Miedzi: Dominik Budzyński, Adrian Woźniczka, Tomasz Midzierski, Marek Gancarczyk, Adrian Cierpka, Daniel Feruga, Bartosz Ślusarski

• Zapraszamy na relację na żywo z przedostatniego spotkania 1/8 finału Pucharu Polski. Na Stadionie Miejskim w Legnicy miejscowa Miedź zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.