Okocimski KS Brzesko 2 - 1 Stomil Olsztyn

Okocimski KS Brzesko

2

Stomil Olsztyn

1

• Koniec spotkania. Okocimski wyeliminował Stomil i zagra w 2. rundzie Pucharu Polski.

• Bryła utrudniał wznowienie gry rywalom - żółta kartka.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry. Czy Stomil jest w stanie wyrównać?

• Ostry faul Wawryki na Wełnie - mogła być czerwona kartka. Jest tylko rzut wolny dla gości.

• Dobre dośrodkowanie Wełny do Maczułenki, który płaskim strzałem pokonał Błąkałę.

• Gol dla Stomilu! Goście wracają do gry! Maczułenko!

• Zmiana w Stomilu - Śledź za Mroczkowskiego.

• Tak, był błąd. Od początku spotkania grał Piotr Głowacki. W 70. minucie na boisku pojawił się Paweł Głowacki.

• Zmiana w ekipie Dariusza Sieklińskiego - Białkowski za Saniego.

• Żółta kartka dla Wawryki za szarpanie rywala za koszulkę.

• Prawą stroną dobrze popędził zmiennik Bryła, który odegrał do Dziadzio. Ten zagrał na lewo do Wojcieszyńskiego, który uderzył w długi róg i po raz drugi pokonał Mieczkowskiego.

• 2:0! Sprawa jest już jasna! Znów Wojcieszyński!

• 1:0 dla gospodarzy! Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości i zgraniu piłki głową futbolówkę do brami Mieczkowskiego z bliska wpakował Wojcieszyński!

• Zmiana w ekipie gości. Schodzi Meshia, za niego Paweł Głowacki.

• Dobra akcja indywidualna Saniego, który minął kilku rywali i dobrze wyłożył piłkę przed polem karnym Rysiowi. Zawodnik Okocimskiego pomylił się niewiele - gdyby futbolówka zmierzała w światło bramki Mieczkowski nie miałby nic do powiedzenia.

• Żółta kartka dla Mroczkowskiego za kopnięcie rywala.

• Irakli Meschia postanowił zaskoczyć rywali. Zamiast czekać na kolegów uderzył z 30. metrów. Z jego pomysłu nic dobrego jednak nie wyszło - piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Zmiana w Okocimskim - Bryła zastąpił Pyciaka.

• Do Brzeska przyjechało 10 kibiców Stomilu. Czy będzie im dane oglądać awans swojej drużyny do 1/16 Pucharu Polski? Na razie ciężko wróżyć jaki będzie końcowy wynik - mało strzałów, niewykluczone, że będziemy świadkami dogrywki.

• Tomasz Wełna spróbował dość niespodziewanie strzału z dystansu. Zaskoczył wszystkich - w tym fruwające wysoko na niebie ptaki. Piłka poleciała wysooooko nad bramką.

• Ruszył z piłką prawym skrzydłem Paweł Głowacki, dograł w pole karne do Jeglińskiego, ale zawodnik Stomilu został zablokowany przez defensorów Okocimskiego.

• Rzut rożny dla Stomilu. Do piłki doszedł Witalij Bierezowski, ale jego uderzenie głową było niecelne.

• Irakli Meschia dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale piłkę pewnie złapał Błąkała.

• Pyciak w środku pola sfaulował Wełnę. Bardzo nieładnie. Żółta kartka dla gracza "Piwoszy".

• Nietypowe rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy. Mogło być groźnie gdyby... Wojcieszyński nie trafił w plecy Saniego...

• W ekipie gości za Żwira Maczułenko.

• Po jednej zmianie. W Okocimskim Hłuszko zmienił Dziadzio.

• Gramy!

• Sędzia nie chciał doliczyć ani minuty i zakończył pierwszą połowę. Okocimski przeważa, ale "bramkowo" nic na razie z tego nie wynika. Czekamy na drugą połowę.

• Pisałem, że Stomil dochodzi powoli do głosu. Cofam te słowa. To Okocimski ma zdecydowaną przewagę. Olsztynianie nie są już nawet w stanie wyprowadzać kontr.

• Ups. Jakiejś kontuzji nabawił się Arkadiusz Lewiński przy wyskoku do piłki. Musiał opuścić boisko. Za chwilę pojawił się jednak na mim z powrotem.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Stomilu do piłki doszedł Garzeł, ale z pół woleja uderzył obok słupka.

• Po okresie przewagi gospodarzy, Stomil, mimo wszystko, gra nieco odważniej.

• Łoo Jezus Maria! Dobra klepka Pyciaka i Wojcieszyńskiego - w końcowej fazie akcji ten drugi jednak się nie popisał. Piłka była już w polu karnym, ale zawodnik "Piwoszy" zrobił Ramosa w bardzo dogodnej sytuacji. Futbolówka poleciała hen daleko gdzieś...

• Teraz z prawego skrzydła w pole karne Stomilu dośrodkowywał Arkadiusz Garzeł. Dawid Mieczkowski pewnie zgarnął jednak piłkę.

• W końcu było naprawdę groźnie! Lukę na prawej stronie wykorzystał Piotr Darmochwał, który przedarł się tą stroną boiska i uderzył na bramkę. Piłka trafiła jednak prosto w golkipera Okocimskiego. Do futbolówki dopadł jeszcze Meschia, ale ponownie lepszy był Błąkała.

• W polu karnym Stomilu gospodarze dopatrzyli się zagrania ręką jednego z defensorów rywali - sędzia pozostał jednak niewzruszony.

• Teraz pretensje do arbitra miał Sani Goringo Abubakar, który przedzierał się prawym skrzydłem i po wyjściu piłki poza boisko był zdania, że gospodarzom należy się rzut rożny. Sędzia zdecydował jednak, że od bramki zacznie Mieczkowski.

• Dobrym rajdem popisał się Piotr Darmochwał. Piłka trafiła w pole karne gospodarzy, gdzie przewrócił się Karol Żwir. Zawodnik Stomilu domagał się "jedenastki", ale sędzia odrzucił jego protesty.

• Rzut wolny 30 metrów od bramki gości. Do piłki podszedł Wojcieszyński. Wstrzeloną w pole karne futbolówkę pewnie złapał jednak Dawid Mieczkowski.

• Próba efektownej koronkowej akcji gospodarzy. W rolach głównych Wojciech Wojcieszyński i Paweł Pyciak. Dobrze zachowała się jednak defensywa gości, która pokrzyżowała plany piłkarzom Okocimskiego.

• Pogoda w Brzesku bardzo "przyjazna" do gry. Jest stosunkowo słonecznie, tylko niewielkie zachmurzenie na brzeskim niebie. Kibiców nieco mniej niż na meczu ligowym - ok. 300 osób.

• Rzut rożny dla Stomilu Olsztyn. Korner nie przyniósł jednak żadnego zagrożenia - golkiper Okocimskiego Robert Błąkała pewnie złapał piłkę.

• Pierwsze minuty spotkania to optyczna przewaga "Piwoszy". Goście póki co nastawieni na kontrataki. Na razie ani jedni, ani drudzy nie byli jednak w stanie zagrozić bramce rywali.

• Tomasz Wełna niepewnie zachował się w defensywie gości. Mógł skorzystać z tego Paweł Pyciak, ale uderzył niecelnie - po jego strzale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Strzał z dystansu w wykonaniu gospodarzy. Po rykoszecie piłka opuszcza boisko. Rzut rożny dla Okocimskiego.

• Gramy w Brzesku!

• Niebecni w zespole Okocimskiego to dziś: Michał Guja, Taraś Jaworśkyj i Marek Pączek.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Michał Zając z Sosnowca.

• Rezerwowi Okocimskiego: Aleksander Kozioł, Wojciech Dziadzio, Aleksander Ślęczka, Sylwester Tokarx, Patryk Bryła, Kamil Białkowski, Szymon Kołodziej.

• Rezerwowi Stomilu: Piotr Skiba, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Michał Trzeciakiewicz, Rafął Śledź, Arkadiusz Czarnecki, Roman Maczułenko.

• W oczekiwaniu na wyjściowe składy obu zespołów zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego pucharowego pojedynku.

• Najpoważniejsze osłabienie Stomilu przed dzisiejszym spotkaniem to absencja napastnika Pawła Łukasika. Kontuzjowany strzelec ważnego gola w ostatnim meczu ligowym z GKS-em Tychy nie przyjechał dziś do Brzeska z zespołem.

• Minionych rozgrywek do udanych nie zaliczą również piłkarze Stomilu Olsztyn - "Duma Warmii" również odpadła z Pucharu Polski na pierwszej przeszkodzie. Od dzisiejszych gości lepszy okazał się Rozwój Katowice.

• Ostatni pucharowy sezon w wykonaniu zespołu z Małopolski to porażka już w swoim pierwszym meczu w tych rozgrywkach. Pogromcą pierwszoligowego wówczas Okocimskiego był rywal zza miedzy - Puszcza Niepołomice.

• Przed kilkoma laty na stadionie Okocimskiego z Pucharem Polski pożegnał się Ruch Chorzów. W kolejnej rundzie "Piwosze" sensacyjnie zremisowali z Lechem Poznań, lecz w rewanżu z Wielkopolanami ponieśli porażkę.

• Meldujemy się z Brzeska, gdzie punktualnie o godzinie 17 zespół Okocimskiego Brzesko w pucharowym pojedynku zmierzy się ze Stomilem Olsztyn. Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!