Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2 - 1 Ruch Chorzów

2

Ruch Chorzów

1

• Koniec meczu! Ruch odpada z Pucharu Polski. Ostrovia gra dalej!

• Dobre zagranie Kempińskiego wzdłuż bramki Kamińskiego, ale zabrakło partnera, który wykończyłby akcję.

• Druga żółta kartka dla Kuświka - urodzony w Ostrowie zawodnik Ruchu opuszcza boisko.

• Perz przejął futbolówkę i zagrał do Kempińskiego, który zwolnił akcję, żeby zyskać cenne sekundy.

• Zieńczuk uderzył z linii pola karnego - niecelnie. Sensacja coraz bliżej!

• Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Starzyński wrzucił piłkę w pole karne, ale Damian Czech wybił futbolówkę.

• Szansa Ostrovii, ale Kamiński uprzedził napastnika gospodarzy.

• I druga zmiana u gospodarzy - Janoś za Szymanowskiego.

• Piotr Konstanciak jednak dokonuje pierwszej roszady personalnej. Za Giecza wejdzie Patryk Perz.

• Jan Kocian dokonuje ostatniej zmiany. Michał Szewczyk za Daniela Dziwniela. Gospodarze jeszcze bez zmian.

• Szaleństwo na trybunach. Wszyscy krzyczą: Jeszcze jeden! Przed Ruchem trudne zadanie. Do końca regulaminowego czasu gry zostało kilka minut.

• A powodem podyktowania "jedenastki" było zagranie ręką Łukasza Surmy.

• Błażej Cyfert! Ostrovia prowadzi z Ruchem 2:1!

• Karny dla Ostrovii!

• Giecz zagrywał do Kaczmarka, ale centrę tego drugiego zatrzymał wracający Łukasz Surma.

• Groźny jest dzisiaj strzelec bramki dla Ostrovii Marek Szymanowski. Oddał kolejny strzał - nieco za mocny, piłka przeleciała nad bramką.

• Dośrodkowanie w pole karne Marka Zieńczuka, ale nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Szymańskiego.

• Dariusz Reyer ucierpiał w jednym ze starć. Leży na boisku.

• Giecz świetnie poradził sobie z Malinowskim. Gracz Ruchu musiał faulować.

• Niesamowita okazja Ruchu! Pudłuje Tanczyk! Był sam na sam i nie trafił w bramkę!

• Tempo spotkania nieco wzrosło. Więcej akcji ofensywnych i strzałów, głównie ze strony gospodarzy. Niestety zrobiło się też nieco ostrzej, jest coraz więcej gry faul.

• I kolejne żółtko dla gości - tym razem ukarany Dziwniel.

• Druga zmiana w Ruchu. Wołodymyr Tanczyk zastępuje Kowalskiego.

• Znowu strzał gospodarzy. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Szymanowskiego, który niecelnie uderzył z 25 metrów.

• Starzyński ostro zaatakował Giecza. Trzecia żółta kartka dla Ruchu w tym spotkaniu.

• Sprzed pola karnego uderzył Kempiński, ale Kamiński pewnie złapał piłkę.

• Bramkarz Ostrovii z problemami, ale jednak złapał piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

• Faul Tomasza Kempińskiego "zaowocował" rzutem wolnym dla Ruchu.

• Żółta kartka dla Kowalskiego.

• Coraz więcej fauli i przerw w grze.

• Starzyński uderzył z dystansu - niecelnie.

• Strzał Zieńczuka z 30 metrów nie sprawił większych problemów bramkarzowi gospodarzy.

• Kolejny w tym meczu korner dla Ruchu - obrońcy Ostrovii wybijają piłkę.

• Groźne uderzenie Daniela Kaczmarka. Futbolówka przeleciała jednak nad bramką.

• Ostrovia wyszła z niezła kombinacyjną akcją Szymanowskiego z Krawczykiem. Po dośrodkowaniu tego drugiego Stawarczyk przejął jednak piłkę.

• Kolejna sektorówka kibiców gospodarzy. Sporo się dziś dzieje na trybunach. Tylko nie wiadomo po co były te petardy. Jedna z nich w pierwszej połowie ogłuszyła Dziwniela.

• Jedna zmiana w Ruchu. Babiarza zmienia Visnakovs. Jan Kocian będzie grał na dwóch napastników.

• Wracamy do gry!

• W równolegle rozgrywanym spotkaniu Okocimski remisuje do przerwy z Cracovią 1:1. To właśnie z ekipą z Brzeska lub z Krakowa zwycięzca trwającego w Ostrowie meczu zmierzy się w następnej rundzie Pucharu Polski.

• Koniec pierwszej połowy.. Początek zdecydowanie dla Ruchu, czego efektem była bramka Starzyńskiego. Ostrovia długo nie mogła się obudzić, ale w końcu odpaliła - do siatki trafił Szymanowski. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

• 2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

• Ruch chyba się nieco obudził. Najpierw z wolnego zagrywał Marek Zieńczuk - trochę niecelnie, po chwili strzelał Starzyński - golkiper Ostrovii złapał piłkę.

• Po strzelonym golu Ostrovia szuka kolejnych okazji.

• Daniel Dziwniel dostał petardą w głowę! Niedobrze zaczyna się dziać na trybunach w Ostrowie.

• Euforia na trybunach! Z autu piłkę wrzucił Krawczyk, a potem świetna indywidualna akcja na skrzydle Szymanowskiego, przepchnięcie się między dwójką obrońców rywala i strzał z bliskiej odległości zapewniły Ostrovii remis!

• 1:1! Ostrovia! Marek Szymanowski

• Kowalski dopuścił się faulu w środku boiska. Od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

• Niby spokojnie, niby Ruch kontroluje spotkanie, ale 1:0 nie daje pewności zwycięstwa.

• Wow! Efektowna oprawa gospodarzy. Wkrótce postaramy się przesłać zdjęcia.

• Gospodarzy wyszli z kontrą. Na strzał zdecydował się Szymanowski. Zawodnik Ostrovii trafił w rękę Marcina Kusia - sędzia nie zareagował.

• Ruch przeważa, ale póki co nie jest w stanie stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Szymańskiego.

• Faul Kuświka na Szymanowskim. Żółta kartka dla piłkarza Ruchu.

• Cóż za okazja dla Ostrovii! Z rożnego dogrywał Marek Szymanowski, w piłkę nie trafił najlepszy strzelec gospodarzy Tomasz Kempiński i futbolówka trafiła do Daniela Kaczmarka, który z 7 metrów fatalnie się pomylił. Pudło! Ale Ostrovia pierwszy raz zagroziła gościom.

• Będzie rzut rożny dla Ostrovii.

• Tym razem różny mógł się skończyć groźną kontrą Ostrovii. Mógł, ale podanie do wybiegającego zawodnika było niecelne.

• Ruch znów gości pod polem karnym gospodarzy. I znów będzie rzut rożny. Co oni mają z tymi rogami dziś?

• No wreszcie całkiem niezłą akcję pokazali gospodarze. Piłkarze Ostrovii wymienili sporo podań, wydawało się, że będzie groźnie pod bramką Kamińskiego, ale dośrodkowanie zawodnika gospodarzy było bardzo marnej jakości.

• Czy to było celowe? Skoro nie wyszedł blitzkrieg w pierwszym kwadransie to Ruch postanowił nieco uśpić rywala i nagle zaatakować. Reprezentant Polski Filip Starzyński ograł dwóch obrońców Ostrovii i strzałem z 13 metrów w długi róg bramki Szymańskiego umieścił piłkę w siatce.

• 1:0 dla Ruchu! Starzyński

• Piłka krąży w środku boiska. Ruchowi nie udało się na razie "ugryźć" rywala.

• Spotkanie Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski z Ruchem Chorzów zadecyduje o tym, która z drużyn zmierzy się w 1/8 finału ze zwycięzcą pary Okocimski KS Brzesko - Cracovia.

• Potężna przewaga Ruchu w pierwszych fragmentach nieco zanika. Gra jest już nieco spokojniejsza. Wydaje się, że Ostrovia przetrzymała najgorszą nawałnicę ofensywną rywala.

• Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rogu boiska Kowalski fatalnie spudłował.

• To już trzeci rzut rożny dla Ruchu w ciągu dwóch minut. Ciekawe jaki był kurs u na rogi...

• I powtórka z kornera.

• Będzie rzut rożny dla Ruchu.

• Kolejny strzał Ruchu, głową uderzał Kowalski, ale niecelnie.

• Do gry włączył się bramkarz Ruchu. Ale nie z powodu interwencji po strzale gospodarzy, po prostu Kuś wycofał do niego piłkę.

• Na razie przewaga między pierwszoligowcem, a zespołem z Ekstraklasy jest przygniatająca. Ruch już mógł prowadzić.

• Gorąco pod bramką gospodarzy! Grzegorz Kuświk minął już bramkarza Ostrovii, ale defensor Ostrovii zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.

• Na stadionie coraz więcej kibiców - na obiekcie już ponad 2000 osób. Oczekuje się 2500 do 3000 kibiców.

• Rzut wolny dla gości. Zieńczuk dogrywał w pole karne, ale obrońcy Ostrovii wybijają futbolówkę. Na razie przewaga Ruchu.

• Piłkę w pole karne gospodarzy centrował Jakub Kowalski. Skończyło się na rzucie rożnym, po wykonaniu którego bliski szczęścia był Marcin Kuś, ale zawodnik Ruchu skiksował.

• Zaczynamy!

• Ostrovia i Ruch już na boisku - gospodarze na biało-czerwono, goście na niebiesko.

• Na trybunach ponad 1000 osób, ale w trakcie meczu kibiców na pewno przybędzie.

• Droga Ostrovii do 1/16 Pucharu Polski:

• Ruch Zdzieszowice 3:1 (po dogrywce)
    • Górnik Wałbrzych 3:1
    • Puszcza Niepołomice 2:1 (po dogrywce)

Ruch zmagania w Pucharze Polski zaczyna dopiero dzisiejszym meczem z Ostrovią.

• Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski gra obecnie w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej 3. lidze. Po ośmiu kolejkach zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 17 punktów, a w tym sezonie drużyna przegrała tylko jedno spotkanie. Ostrovia swój największy sukces odniosła w 1949 roku, kiedy to zajęła 5. miejsce w 2. lidze. Ruch był już wtedy pięciokrotnym mistrzem Polski.

• "Najważniejsze wydarzenie piłkarskie roku" - tak władze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski nazwali starcie z czternastokrotnym mistrzem polski. Ruch Chorzów jest faworytem tego spotkania, jednak turnieje rządzą się swoimi prawami.

• Oto ławki rezerwowych obu zespołów:

• Ostrovia 1909: Reyer, Kucharski, Wachowiak, Janoś, Perz, Majer, Sobczak
    • Ruch Chorzów: Lech, Helik, Chovanec, Szewczyk, Visnakovs, Tanchyk, Szyndrowski
  • Witamy z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie o godzinie 16 rozpocznie się spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów. Więcej o tym meczu można przeczytać w naszej zapowiedzi: Ostrovia - Ruch LIVE! Niebiescy rozpoczynają walkę o Puchar Polski