5

3 1 połowa

GKS Bełchatów

0

• Sędzia Adam Lyczmański kończy spotkanie! GLIWICZANIE W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI! Piast Gliwice rozgromił GKS Bełchatów aż 5:0. Bramki dla gliwickiego zespołu zdobywali Badia (8' i 36'), Janczyk (44' i 63' k) i Vassiljev (85').

• Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Próbują jeszcze coś ugrać gościem ale niezbyt im to wychodzi.

• Piast nie spieszy się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

• Szeliga dostał podanie, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył prosto w Zubasa.

• Jeden z zawodników GKS-u opatrywany na środku boiska.

• GOOOOOL!!! 5:0! POGROM! Vassiljev zauważył, że Zubas daleko wyszedł z bramki i posłał piłkę tuż nad jego rękawicami.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Wacławczyk zastępuje Poźniaka.

• Brożek zakończył długi rajd z piłką niecelnym uderzeniem na bramkę Zubasa.

• Mokwa dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki wyskakiwał Janczyk. Piłkarz Piasta był jednak na pozycji spalonej i sędzia użył gwizdka.

• Piłka zbyt mocno posłana do biegnącego ile sił Ziveca i ląduje w rękach Zubasa.

• Zmiana bramkarza w drużynie Piasta. W miejsce Szmatuły w bramce pojawia się Cifuentes.

• Ależ odpowiedź GKS-u! Zamieszanie w polu karnym Piasta, gdzie piłkarze z Bełchatowa kilka razy próbowali uderzać na bramkę Szmatuły. Ostatecznie jednak piłka opuściła plac gry.

• GOOOOOL!!! 4:0! Janczyk pewnie wykonuje rzut karny i po raz drugi pokonuje Zubasa.

• Zivec upada w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny!

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Kibice owacjami na stojąco żegnają strzelca dwóch bramek, Badię, a zastąpił go Vassiljev.

• Szeliga zagrał w pole karne do Hanzela, który znajdował się na pozycji spalonej i sędzia użył gwizdka.

• Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w pole karne do Baranowskiego, który uderzył obok słupka.

• Badia próbował wypuścić Janczyka, ale zagrał zbyt lekko i piłkę przejęli rywale.

• Janczyk odebrał piłkę obrońcom GKS-u i zagrał do Ziveca. Ten uderzył, jednak futbolówkę bez problemów złapał Zubas.

• Piast Gliwice - GKS BełchatówPiast Gliwice - GKS Bełchatów

• Janczyk wbiegł z futbolówką w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka ląduje w rękach Zubasa.

• Żółtą kartką ukarany Szeliga.

• ...a Sawala zmienia Rachwała.

• W przerwie trener Kamil Kiereś zdecydował się na dwie zmiany. Prokić zastąpił na placu gry Norambuenę...

• Mak minimalnie niecelnie uderzył sprzed pola karnego!

• Arbiter daje znak i goście rozpoczynają od środka drugą część spotkania!

• Piast Gliwice zasłużenie prowadzi z GKS-em Bełchatów.Gliwiczanie w pierwszej części spotkania byli lepsi i stworzyli sobie większą ilość sytuacji.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice prowadzi z GKS-em Bełchatów 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Badia (8' i 36') oraz Janczyk (44').

• GOOOOOL!!! Badia z prawej strony dograł w okolice pola karnego. Tam do piłki dopadł Janczyk, który wpakował ją do bramki.

• Szeliga upada blisko lewego narożnika, ale sędzia nie używa gwizdka.

• Mak próbował zacentrować w pole karne, jednak był zbyt rozpędzony i po uderzeniu piłka opuściła plac gry.

• Rachwał faulowany na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla gości.

• W odpowiedzi Poźniak! Piłka ląduje w rękach Szmatuły.

• GOOOOOL!!! 2:0! Szeliga popędził prawą stroną i dograł w pole karne do Janczyka, który uderzył na bramkę Zubasa. Z tym strzałem golkiper gości jeszcze sobie poradził, ale po dobitce Badii piłka wylądowała w bramce.

• Wymuszona zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuścił kontuzjowany Izvolt, a zastąpił go Zivec.

• Po akcji gospodarzy piłka ląduje w rękach Zubasa.

• Poźniak zacentrował w pole karne, ale znów futbolówkę bez problemu wyłapał golkiper gospodarzy.

• Piłka daleko zagrana do wbiegającego Maka jednak ląduje w rękach Szmatuły.

• Izvolt dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a tam głową uderzył ją Martinez. Ostatecznie piłka po rękach Zubasa przeleciała nad poprzeczką.

• Izvolt z prawej strony posłał piłkę w pole karne. Tam wyskakiwał do niej Horvath, jednak ta futbolówka przeleciała mu tuż nad głową.

• Gliwiczanie spokojnie budują atak pozycyjny.

• Brożek próbował zagrać do Hanzela z lewej strony pola karnego. Przejmują jednak obrońcy GKS-u.

• Szeliga spróbował szczęścia sprzed pola karnego. Piłka po odbiciu się od jednego z obrońców GKS-u ląduje w rękach Zubasa.

• Baran próbował zagrać daleko do przodu, ale posłał piłkę zbyt mocno i ta opuściła plac gry.

• Bełchatowianie, jak na razie, wyraźnie są zamknięci na własnej połowie boiska.

• Bełchatowianie chcieli teraz rozegrać ładną i składną akcję, jednak trochę przekombinowali i stracili futbolówkę.

• Kolejne uderzenie sprzed pola karnego. Tym razem Martinez uderzył nad poprzeczką.

• Szeliga spróbował szczęścia uderzając sprzed pola karnego. Piłka mija prawy słupek bramki Zubasa.

• Gliwiczanie próbowali rozegrać ten rzut wolny nieco inaczej. Brożek zbyt mocno zagrał jednak do Badii i piłka opuściła boisko.

• Janczyk faulowany przed polem karnym. Piast staje przed drugą dobrą sytuacją, tym razem z drugiej strony.

• Rachwał próbował rozciągnąć na prawą stronę do Maka. Przejmują zawodnicy gliwickiego Piasta.

• Kolejne uderzenie sprzed pola karnego ląduje już w rękach Zubasa.

• GOOOOOL!!! 1:0! Badia bezpośrednio z rzutu wolnego pakuje piłkę do bramki!

• Rzut wolny dla Piasta sprzed pola karnego. Dogodna pozycja do oddania dobrego strzału.

• Tym razem Szeliga próbował z prawej strony wpuścić wbiegającego Janczyka. Młody zawodnik Piasta zagrał jednak zbyt mocno i piłka trafiła do bramkarza GKS-u.

• Badia próbował wypuścić Janczyka, ale trafił prosto w jednego z rywali.

• Basta faulowany na własnej połowie boiska i mamy pierwszy rzut wolny dla GKS-u.

• Mak dostał piłkę, zrobił z nią kilkanaście metrów i zdecydował się na uderzenie. Bardzo niecelnie.

• Badia centrował w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka nie trafiła do żadnego z kolegów i wybili ją obrońcy GKS-u.

• Sędzia Adam Lyczmański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Oba zespoły udały się do szatni. Już za 10 minut początek spotkania!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Na liniach asystować będą mu Dariusz Ignatowski i Krzysztof Myrmus.

• GKS Bełchatów z kolei w poprzedniej rundzie zmierzył się z Flotą Świnoujście. Bełchatowianie pokonali jednak zespół ze Świnoujścia 2:1 w regulaminowym czasie gry.

• Gliwiczanie awansowali do dzisiejszej fazy rozgrywek pokonując wcześniej Wisłę Puławy. Mecz ten nie należał jednak do łatwych, o czym świadczy fakt, że zespół z Gliwic odniósł zwycięstwo dopiero po rzutach karnych.

• Piast Gliwice w tym sezonie zmierzył się już z GKS-em Bełchatów w T-Mobile Ekstraklasie. Spotkanie zostało rozegrane 21 sierpnia 2014 roku na stadionie w Bełchatowie i zakończyło się bezbramkowym remisem.

• Oba zespoły do tej pory zmierzyły się trzynaście razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Bełchatowa, który wygrał siedem spotkań. Trzy mecze zakończyły się remisem. Tyle samo zwycięstw mają na swoim koncie podopieczni Angela Pereza Garcii.

• Rezerwowi GKS-u: Arkadiusz Malarz, Mateusz Szymorek, Szymon Sawala, Paweł Zięba, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić, Bartłomiej Bartosiak

• Rezerwowi Piasta: Alberto Cifuentes, Radosław Murawski, Kornel Osyra, Tomasz Podgórski, Konstantin Vassiljev, Kamil Wilczek, Sasa Zivec

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

• Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 20:45 Piast Gliwice podejmie GKS Bełchatów w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!