Zagłębie Lubin

0

- 2 połowa

5 karne

• Kibice Piasta Gliwice nie będą wracać do domów w dobrych nastrojach, ale na brak emocji nikt nie ma prawa narzekać. Po raz kolejny sprawdziło się, że lepiej pudłować w pierwszej kolejce rzutów karnych, niż później, myśląc, że ma się zwycięstwo w garści. Za wspólne 120 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

• Zagłębie zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

• GOOOOL! VIDANOV TRAFIA NA 5:4 DZIĘKI CZEMU ZAPEWNIA SWOJEMU ZESPOŁOWI AWANS DO 1/8 PUCHARU POLSKI!

• Lazdins pudłuje identycznie jak Izvolt - nad spojeniem słupka z poprzeczką!

• Kwiek na 4:4!

• Matras na 4:3!

• Pewnie Woźniak i doprowadza do remisu!

• Izvolt nad bramką.

• Cotra trafia i 3:2 dla Piasta!

• Jurado na 3:1!

• Piątek się nie myli i tylko 2:1 dla Piasta.

• Wilczek pewnie pokonuje Gliwę podobnie jak Podgórski strzałem przy prawym słupku!

• Rymaniak strzela obok lewego słupka i 1:0 dla Piasta.

• Podgórski pokonuje Gliwę strzałem przy prawym słupku.

• Pierwszy do karnego podejdzie Tomasz Podgórski.

• Koniec drugiej połowy dogrywki, przed nami zostały tylko rzuty karne.

• Bardzo ważna interwencja Matrasa w obronie, dzięki czemu nie pozwolił, by zawodnik lubinian oddał strzał w ostatniej minucie.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego, ale głową wybijał piłkę Cotra wprost pod nogi Lazdinsa, który fatalnie złożył się do strzału i uderzył obok bramki Gliwy.

• Ruben stracił piłkę przy linii końcowej, ale udało mu się wywalczyć rzut rożny.

• Do końca dogrywki jeszcze cztery minuty, ale trzeba przyznać, że z przebiegu gry w ostatnich 20 minutach na zwycięstwo zasłużył zdecydowanie bardziej zespół gospodarzy.

• Zbozień może już kontynuować grę.

• Zbozienia "złapał" skurcz w lewej łydce, niezbędna będzie interwencja klubowych lekarzy.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu wolnego, głową uderzał Horvath, ale doskonale Gliwa obronił ten strzał na linii bramkowej.

• Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzutce Podgórskiego z rzutu wolnego, ale będzie tylko rzut rożny dla Piasta.

• Strzał Woźniaka z 17 metrów, ale zabrakło metra, by pokonał Trelę.

• Świetny techniczny strzał Carles'a Marc'a z 30 metrów - gdyby było to celne uderzenie, z pewnością Gliwa byłby bez szans.

• Kolejny faul, tym razem Zbozienia na Cotrze.

• Rymaniak faulował Rubena.

• Groźnie przed bramką Gliwy, ale golkiper gości pewnie piąstkuje piłkę.

• Drugą połowę dogrywki rozpoczął Piast.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Wilczek faulował Cotrę.

• Z rzutu rożnego Podgórski dośrodkował na głowę Horvatha, ale piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

• Vidanov zablokował centrę Króla - rzut rożny.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego pada łupem jednego z zawodników gości.

• Matras ukarany żółtą kartką za faul na Abwo.

• Świetnie Król uprzedził Vidanova na lewej flance, ale centrował wprost pod nogi Rymaniaka.

• Rymaniak faulem na Rubenie przerwał kontrę Piasta.

• Horvath faulował Kwieka.

• W środku pola Rymaniak faulował Podgórskiego.

• Póki co w dogrywce zdecydowanie lepiej prezentują się Miedziowi.

• Abwo trafił w Trelę w sytuacji sam na sam, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek arbitra - Nigeryjczyk był na spalonym.

• Po wrzutce Kwieka z rzutu wolnego głową uderzył obok bramki Woźniak.

• Matras faulował Abwo przy linii bocznej.

• Piast Gliwice - Zagłębie LubinPiast Gliwice - Zagłębie Lubin

• POLUB NAS NA FACEBOOKU

Piast Gliwice Ekstraklasa.net

• Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

• Vidanov za Banasia.

• Podgórski za Cicmana.

• Koniec regulaminowego czasu gry, przed nami dogrywka i ewentualnie rzuty karne.

• Kibice Piasta, choć nie mają pojęcia za co trener bramkarzy został wyproszony, wyraźnie zademonstrowali swoje niezadowolenie niecenzuralnymi wyzwiskami w kierunku PZPN i głównego arbitra.

• Woźniak ukarany żółtą kartką za faul.

• Trener bramkarzy Ryszard Jankowski za niewłaściwe zachowanie został wyproszony przez głównego arbitra.

• Do regulaminowego czasu gry Krzysztof Jakubik doliczył 4 minuty.

• Abwo wszedł za Azikiewicza.

• Podopieczni Adama Buczka wyglądają, jakby czekali już na ostatni gwizdek w tej drugiej połowie.

• Akcja Zagłębia lewą stroną przerwana przechwytem Cicmana.

• Horvath i Papadopulos mogą bez problemów kontynuować spotkanie.

• Choć obaj zawodnicy ucierpieli w tym zderzeniu Horvath został ukarany żółtą kartką.

• Horvath i Papadopulos zderzyli się w środku pola.

• Obaj trenerzy czekają ze zmianami nastawiając się na dogrywkę.

• Po dośrodkowaniu Izvolta z rzutu rożnego głową nad bramką uderzał Matras.

• Z ostrego kąta uderzał Zbozień, ale jeden z zawodników Zagłębia zablokował ten strzał - rzut rożny.

• Wilczek faulowany na 40 metrze.

• Izvolt z rzutu rożnego na głowę Zbozienia, ale były zawodnik Legii uderzył za słabo, by zaskoczyć Gliwę.

• Akcja Izvolta i Wilczka lewą stroną, ale udało im się tylko wywalczyć rzut rożny.

• Do końca spotkania pozostał kwadrans - jeżeli utrzyma się bezbramkowy remis, będziemy mieli w Gliwicach dogrywkę i karne.

• Po kolejnym dośrodkowaniu z prawej strony, Cicman zagrał celnie do Wilczka, który uderzył głową jednak obok bramki.

• Centra Zbozienia z prawej strony i pewnie wybija piłkę głową Banaś.

• Tym razem atak pozycyjny Piast przerwany z powodu niecelnego zagrania Cicmana.

• Z rzutu rożnego Kwiek wprost w ręce Treli.

• Strzał sytuacyjny Horvatha, ale obok bramki.

• Coraz więcej nerwowości wkrada się w poczynania zawodników.

• Przez moment w środku pola zwijał się z bólu Bonecki, ale może już kontynuować grę.

• Długa wrzutka Rymaniaka, piłkę jeszcze musnął głową Król wprost od nogi Azikiewicza, którego strzał z 7 metrów był niecelny.

• Kwiek dostał żółtą kartkę za faul na Carlesie Marc'u.

• Dobrze dośrodkował Król, ale Wilczek tak przyjął piłkę, że ta opuściła boisko.

• Na spalonym Kwiek.

• Świetną interwencją Matras zażegnał niebezpieczeństwo przed bramką Treli.

• Na spalonym Ruben.

• Docekal po raz kolejny udowodnił, że najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, to dla niego za wysokie progi - za niego pojawił się Wilczek, kolejny z byłych zawodników lubinian.

• Godzina gry za nami - w porównaniu z pierwszą połową gra bardziej się wyrównała.

• Błąd opuszcza boisko, za niego pojawia się Woźniak.

• Cicman próbował dośrodkować z prawej strony, ale świetnie blokował go Guldam.

• Docekal faulował Banasia.

• Tym razem Carles Marc faulował Boneckiego i został ukarany żółtym kartonikiem.

• Lazdins pojawił się za Hanzela.

• Faulował Hanzel.

• Z 20 metrów strzelał Błąd, ale zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, by Trela został pokonany.

• Przed momentem goście mieli 3 rzuty rożne, ale nie potrafili żadnego spożytkować.

• Kapitalny strzał Kwieka z 20 metrów tuż pod poprzeczkę, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Trela - rzut rożny.

• Niecelne podanie Carlesa Marca, który wyróżnia się wyłącznie faulami na nim, lub dzięki jego faulom.

• Wspaniała akcja Piasta, po której Hanzel z 7 metrów dosłownie podał piłkę do Gliwy, bo nie można było tego nazwać strzałem - można odnieść wrażenie, że były zawodnik Zagłębia jest z meczu na mecz coraz słabszy.

• Świetnie dośrodkował Błąd z prawej strony, ale Azikiewicz nie zdołał wykorzystać tego podania.

• I od razu Cicman wywalczył rzut rożny, który wykonywał Izvolt. Piłka ostatecznie wpadła pod nogi Króla który uderzył bardzo mocno z 17 metróa, ale w środek bramki - kolejny rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta.

• POLUB NAS NA FACEBOOKU Piast Gliwice Ekstraklasa.net

• Krzysztof Jakubik zakończył pierwszą połowę nie doliczając ani sekundy.

• Trzeba przyznać, że ostatnie minuty pierwszej połowy zdecydowanie pod dyktando podopiecznych Marcina Brosza.

• Izvolt identycznie jak przed kwadransem z lewej strony dośrodkował poza boisko.

• Bonecki ukarany żółtą kartką za faul na Carlesie Marc'u.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia - Ruben otrzymał podanie na 8 metrze, ale dlatego, że miał zawodnika na plecach był zmuszony wycofać piłkę do tyłu, gdzie pewnie interweniował jeden z zawodników gości.

• Świetny odbiór Hanzela przed polem karnym Zagłębia, ale stracił piłkę jeszcze szybciej, niż ją zyskał.

• Izvolt faulowany przez Błąda.

• Zbozień próbował prostopadłym podaniem uruchomić Cicmana, ale pewnie blokował go Rymaniak.

• Strzał Cicmana z 10 metrów, piłka jednak poszybowała tuż nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu Kwieka z lewej strony z rzutu wolnego strzał głową oddał Papadopulos, ale obok bramki Treli.

• Carles Marc faulował Azikiewicza.

• Zbozień z autu w swoim stylu - ale pewnie piąstkuje Gliwa. Przy okazji Docekal faulował Banasia.

• Z lewej strony fatalnie dośrodkował Izvolt za co przepraszał kolegów - od bramki Gliwa.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, piłkę głową strącił Rymaniak, ale obok bramki Treli.

• Carles Marc ratował się faulem taktycznym na Papadopulosie.

• Zbozień ponownie niecelnie wrzucił piłkę w pole karne gości - tym razem na głowę Banasia.

• Docekal zderzył się głową z Guldamem, ale może już kontynuować grę.

• Ruben uderzał z 16 metrów, ale piłka potoczyła się tuż obok prawego słupka.

• Hanzel próbował z prawej strony dośrodkować na głowę Docekala, ale Czech za wcześniej wyskoczył do główki, dlatego też nie zdołał oddać strzału głową.

• Gdyby Ruben lepiej przyjął piłkę w polu karnym Gliwy mogło być już 1:0.

• Centra Rymaniaka z lewej strony wpada wprost w ręce Treli.

• Centra Cicmana w kierunku Docekala, ale napastnik Piasta tylko popatrzył w polu karnym jak piłka wpada w ręce Gliwy.

• Zbozień po raz drugi zdecydował się na długi wrzut piłki z autu i ponownie trafił idealnie na głowę Rymaniaka.

• Hanzel z 20 metrów próbował pokonać Gliwę, ale były bramkarz Polonii pewnie broni ten strzał.

• Kwiek wrzucał piłkę z rzutu wolnego i po raz kolejny pewnie interweniował Trela.

• Na 30 metrze faulowany Papadopulos.

• Kolejna centra Kwieka z prawej flanki, ale tym razem piłka opuściła boisko.

• Dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego, ale piłkę głową wybija Docekal.

• Po kwadransie gry trzeba przyznać, że mamy póki co wyrównany i ciekawy pojedynek w Gliwicach.

• Izvolt faulowany w środku pola.

• Bardzo mocny strzał Izvolta z 20 metrów, ale zabrakło dosłownie metra, by piłka wpadła do bramki.

• Hanzel podobnie jak w poprzednich występach w barwach Piasta, po raz kolejny nie zaczął zbyt dobrze tego spotkania.

• Ciekawą akcję przeprowadził Piast prawą stroną, ale ostatecznie Izvolt faulował tuż przed polem karnym gości Banasia.

• Z rzutu wolnego z 35 metrów uderzał Azikiewicz, ale Trela nie miał żadnych problemów z obroną tego strzału.

• Matras faulował Papadopulosa.

• Na trybunie gości zasiada dzisiaj grupa kilkudziesięciu sympatyków Zagłębia Lubin.

• Na spalonym Cotra.

• Daleki wrzut z autu Zbozienia, ale piłka wpada jednak na głowę jednego z zawodników Zagłębia.

• Piłka po centrze Boneckiego wpada wprost w ręce Treli.

• Strzał Kwieka zablokował Król - rzut rożny.

• Kwiek ma problemy z lewym kolanem prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

• Niewiele brakowało, by Błąd przeciął dośrodkowanie z lewej strony, ale zabrakło dosłownie centymetrów, by wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

• Pierwszą akcję Piasta przerwał Adam Banaś - były zawodnik gliwickiego klubu.

• Pierwszą połowę rozpoczęli Miedziowi.

• Piłkarze obu zespołów już wychodzą na murawę przy brawach kibiców.

• Piast u siebie z Zagłębiem rywalizował 3 tygodnie temu - wówczas po golach Kamila Wilczka i Rubena Jurado gliwiczanie wygrali 2:1. Jedynego gola dla gości zdobył wówczas Miłosz Przybecki, którego dzisiaj zabraknie z powodu urazu.

• Ławka rezerwowa Zagłębia Lubin: Hładun, Abwo, Andrzejczak, Bilek, Oleksy, Vidanov, Woźniak.

• Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Polak, Klepczyński, Dytko, Wilczek, Lazdins, Podgórski.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin w ramach 1/16 Pucharu Polski. Na zwycięzcę tego meczu czeka już GKS Tychy, który w piątek pokonał 3:1 Gryf Wejherowo.