Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 4 Legia Warszawa

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału, pierwszy mecz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Legia Warszawa

4

• Ostatni gwizdek arbitra, koniec meczu! Legia pewnie wygrywa w Bielsku i jest niemal pewna awansu do wielkiego finału Pucharu Polski. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

• Dwie minuty doliczone do podstawowych 90.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę czekając na koniec spotkania.

• Zabawił się w polu karnym Kosecki, który otrzymał znakomite podanie wzdłuż linii piątego metra, oszukał obrońcę i posłał piłkę do bramki obok rozpaczliwie interweniującego Zajaca.

• KOSECKI! Szybka odpowiedź Legii!

• Saganowski! Niemalże z linii bramkowej, a jednak nie wpadło! Dobra interwencja obrońcy, który przeszkodził Saganowi w wykończeniu wślizgiem płaskiego podania od kolegi z zespołu.

• Zaspał obrońca Legii, bodajże Lewczuk, który pozwolił Korzymowi na przyjęcie piłki i posłanie jej w dolny róg bramki. Kuciak bez szans.

• KORZYM!!! Podbeskidzie zmniejsza rozmiary porażki!

• KUCIAK! Świetna, popisowa parada po strzale w górny róg jednego z zawodników Podbeskidzia!

• Saganowski! Obrońcy Podbeskidzia zagapili się i zostawili niekrytego Sagana przy wrzucie z autu, jednak doświadczony napastnik nie zdołał pokonać Zajaca w stuprocentowej sytuacji!

• Helio Pinto pojawia się na placu gry za Masłowskiego.

• Podbeskidzie - Legia

• Furman zmienia Jodłowca.

• Korzym traci piłkę pod bramką rywala.

• Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Kosecki zmienia Guilherme.

• Spadło nam tempo rozgrywania tego spotkania, obydwa zespoły myślą już o zejściu do szatni.

• Zajac uprzeda Saganowskiego i ratuje zespół przed stratą czwartej bramki.

• Kapitalna bramka Michała Kucharczyka! "Kuchy" ruszył z piłką zaczynając bieg na własnej połowie, minął czterech rywali i zza pola karnego pewnym strzałem w dolny róg pokonał Richarda Zajaca!

• KUCHARCZYK! 3:0!!!

• Kolejny faul na Masłowskim.

• Mocny strzał Tomasika mija bramkę Legii.

• Kuciak wznawia grę od własnej bramki dając sygnał do ataku legionistom.

• Demjan w miejsce Deji.

• Robert Demjan szykuje się do wejścia na plac gry.

• Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy, coraz mniej czasu mają górale na zmianę niekorzystnego wyniku.

• Dobry pomysł Masłowskiego, ale podanie w kierunku Bereszyńskiego pada łupem obrońców z Bielska.

• Skuteczna interwencja Bereszyńskiego, który asekurując kolegę z zespołu wybija piłkę z okolic własnego pola karnego.

• Zajac chwyta piłkę po strzale Kucharczyka.

• Kuciak niezbyt fortunnie wybija piłkę po ziemi wprost pod nogi Pazio, ale obrońca Podbeskidzia zdecydował się na strzał z pierwszej piłki - bardzo słaby, który nie mógł zaskoczyć bramkarza Legii.

• Sporo fauli w drugiej połowie spotkania. Tym razem rzut wolny w środkowej części boiska wywalczyli legioniści.

• Jodłowiec złapany na spalonym.

• Rzut wolny dla gości w okolicach ich własnego pola karnego. Legia kontroluje przebieg spotkania.

• Jeszcze rzut wolny dla Podbeskidzia, ponownie Deja i ponownie nieskutecznie - tym razem dośrodkowanie w pole karne.

• DUSAN KUCIAK! Słowak kapitalnie broni strzał Adama Deji w prawy górny róg bramki!

• Rzut karny dla gospodarzy, Saganowski zagrał piłkę ręką!!!

• Kolejny rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Po zmianie stron górale częściej atakują bramkę Legii, jednak wciąż nie przynosi to zamierzonych skutków. Kuciak wznawia grę wybiciem.

• Saganowski zakręcił obrońcami, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

• Masłowski próbując naprawić swój błąd faulował rywala co skończyło się upomnieniem dla piłkarza Legii.

• Brzydki faul Slobody w środku pola, przy piłce utrzymują się legioniści.

• Akcja Podbeskidzia kończy się pewnym chwytem Dusana Kuciaka.

• Na raty łapie piłkę Zajac, jednak tym razem wyszło mu to lepiej niż przy pierwszej bramce dla Legii.

• Drugą połowę zaczynamy od strat z obu stron.

• Malinowski w miejsce Chmiela.

• Gra wznowiona!

• Sloboda za Kołodzieja.

• Wracamy na stadion w Bielsku, za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy meczu, błąd Zajaca i ładna bramka Vrdoljaka dają Legii prowadzenie w Bielsku-Białej.

• Ależ szczęście Podbeskidzia! Kucharczyk wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, piłkę odbił nogami Zajac, a wbiegającego na dobitkę Guilherme kapitalnym wślizgiem powstrzymał Tomasik!

• Piłkarze z Bielska tracą piłkę przy próbie wyprowadzenia kontrataku.

• Horoszkiewicz oddala zagrożenie spod własnej bramki po dośrodkowaniu Guilherme.

• Podbeskidzie - LegiaPodbeskidzie - Legia

• Nieudana próba gospodarzy, legioniści ruszają z kontrą, którą zatrzymuje Kolcak.

• Horoszkiewicz! Niespodziewanie znalazł się niepilnowany w polu karnym i uderzył z woleja, strzał zablokowali w ostatniej chwili obrońcy Legii! Tylko rzut rożny.

• Zamieszanie pod bramką warszawian, Chmiel upadł po starciu z Rzeźniczakiem, sędzia nie dał się nabrać na próbę wymuszenia odgwizdania rzutu karnego.

• Niezła próba zagrania wzdłuż pola karnego Kucharczyka kończy się skuteczną interwencją Stano.

• Gospodarze zamknięci na własnej połowie, od czasu straty drugiej bramki nie mogą skonstruować skutecznego ataku.

• Rezerwowi Podbeskidzia rozpoczynają rozgrzewkę, górale nie zamierzają łatwo się poddawać.

• Lenartowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale lepiej pozostawić tę próbę bez komentarza. Słabe uderzenie.

• Nie zwalniają tempa goście, tym razem jednak nie zdołali się przedrzeć przez obronę gospodarzy.

• Świetne dośrodkowanie Brzyskiego z bocznego sektora boiska, najwyżej w polu karnym skacze Vrdoljak, który kapitalnie przymierzył wprost w "okienko" nie dając szans Zajacowi!

• VRDOOOLJAAAK!!! 2:0!

• Rzut wolny dla Legii, Tomasz Brzyski.

• Mocno niecelny strzał Adama Pazio.

• Jeden z obrońców Legii skutecznym wślizgiem zablokował strzał piłkarza Podbeskidzia. Przez moment było niebezpiecznie pod bramką ekipy z Warszawy.

• Grę długim wykopem wznawia Dusan Kuciak.

• Gospodarze od razu ruszyli do ataku, póki co wywalczyli jedynie rzut wolny.

• Koszmarny błąd Richarda Zajaca! Michał Masłowski przełożył sobie piłkę przed polem karnym, oddał z pozoru niegroźny strzał, jednak piłka skozłowała przed Zajacem, który nie zdołał złapać jej w "koszyczek".

• MASŁOWSKI!!! LEGIA PROWADZI W BIELSKU!

• Jodłowiec skutecznie odebrał piłkę we własnym polu karnym zażegnując niebezpieczeństwo.

• Nieudane dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne Podbeskidzia.

• Wciąż bez bramek i bez emocji na Stadionie Miejskim. Niewiele okazji bramkowych, niewiele groźnych, ciekawych akcji z obu stron.

• Zaczynają się błędy i mały chaos - sporo strat w wykonaniu obydwu zespołów.

• Nie było zagrożenia, goście wybijają piłkę w kierunku napastnika, jak najdalej od własnej szesnastki.

• Kolejny rzut wolny dla górali, szansa na dogranie długiej piłki w kierunku wysokich zawodników w polu karnym.

• Tym razem rzut wolny dla gospodarzy, krótkie rozegranie dało okazję do dośrodkowania w pole karne, które zakończyło się wybiciem piłki przez defensorów Legii.

• Vrdoljak ucierpiał w jednym ze starć, chwila przerwy w grze.

• Kapitalnie Zajac! Piłka strącona w kierunku dalszego słupka mogła przelobować słowackiego golkipera Podbeskidzia, jednak ten wyciągnął się jak długi i zdołał sparować piłkę poza linię końcową boiska!

• Guilherme wywalczył kolejny rzut wolny dla przyjezdnych z Warszawy.

• Pazio skutecznie zatrzymał Kucharczyka w polu karnym. Chociaż niektórzy domagali się odgwizdania faulu sędzia Złotek podjął dobrą decyzję pozwalając piłkarzom grać dalej.

• Po faulu na Kucharczyku i dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego piłkę piąstkuje Richard Zajac. Przy piłce utrzymują się legioniści.

• Dariusz Kołodziej padł w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Chwilę później skuteczny kontratak strzałem zakończył Michał Kucharczyk - bezskutecznie.

• Wbrew zapowiedziom pierwsze minuty spotkania są bardzo wyrównane. Nie wydaje się, by Legia uzyskała zdecydowaną przewagę nad teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

• Daleki wrzut z autu daje legionistom szansę do stworzenia zagrożenia pod bramką Podbeskidzia, jednak strzał z dystansu Jodłowca blokuje obrońca drużyny z Bielska.

• Goście zmuszeni do wycofania piłki do linii obrony konstruują atak pozycyjny.

• Dużo starć w środkowej strefie boiska - jedno z nich wygrywa Ivica Vrdoljak, który chwilę później nie zdołał opanować piłki nim ta wyszła za linię boczną boiska.

• Znów groźna akcja gospodarzy, Chmiel zagrał dobrą piłkę do Kołodzieja, jednak Legii udało się załagodzić sytuację i odzyskać futbolówkę.

• Dusan Kuciak pewnie łapie strzał Macieja Korzyma. Piłka odbiła się rykoszetem od obrońcy, ale nie sprawiła Słowakowi kłopotów.

• Pierwszy stały fragment gry, znów skutecznie obrońcy górali - nie było zagrożenia.

• Goście utrzymują się w posiadaniu piłki konsekwentnie zbliżając się do pola karnego rywala.

• Szybko do ataku ruszają legioniści, obrońcy Podbeskidzia nie dają się jednak zaskoczyć.

• Ze środka boiska mecz rozpoczynają piłkarze Legii!

• Zdjęcie jednej z trybun.

• Stadion Miejski powoli się zapełnia, piłkarze za chwilę pojawią się na murawie.

• Górale podczas rozgrzewki.

• Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało mniej niż 30 minut.

• W pierwszym półfinale Błękitni Stargard Szczeciński pokonali Lecha Poznań 3:1. Dwie bramki dla trzecioligowca zdobył Tomasz Pustelnik, a wynik meczu ustalił Łukasz Kosakiewicz. Autorem honorowego trafienia dla Kolejorza był Zaur Sadajew.

• Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania autorstwa Przemysława Drewniaka: KLIK!

• Rezerwowi Legii:

Arkadiusz Malarz, Dominik Furman, Inaki Astiz, Helio Pinto, Łukasz Broź, Jakub Kosecki, Orlando Sa.

• Rezerwowi Podbeskidzia:

Michal Pesković, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Piotr Malinowski, Anton Sloboda, Krzysztof Chrapek, Robert Demjan.

• W tym sezonie obydwa zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie. Pierwszy mecz, w Bielsku, zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia (2:1), natomiast w rewanżu skuteczniejsi okazali się mistrzowie Polski, który pokonali "Górali" 3:0. Warto jednak zaznaczyć, że dwa ostatnie spotkania przed własną publicznością wygrało Podbeskidzie.

• W Bielsku padał dzisiaj śnieg, jednak trzeba przyznać, że widzieliśmy już murawę w gorszym stanie niż na Stadionie Miejskim.

• Witamy i zapraszamy na relację z drugiego dziś półfinału Pucharu Polski. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje na własnym stadionie lidera T-Mobile Ekstraklasy - Legię Warszawa. Który zespół zwycięży i przybliży się do awansu do wielkiego finału rozgrywek?