Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 0 Piast Gliwice

Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, rewanż

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Piast Gliwice

0

• W dwumeczu o finał bielszczanie zmierzą się z warszawską Legią. Zamykamy już naszą relację LIVE, na naszej stronie wkrótce pojawią się pomeczowe materiały z Bielska-Białej.

• KONIEC MECZU. Podbeskidzie Bielsko-Biała w półfinale Pucharu Polski!

• Strzał rozpaczy Vassiljeva nad poprzeczką bramki Podbeskidzia. Piłkarze Piasta już wiedzą, że to rywale awansują do półfinału Pucharu Polski.

• Horvath ukarany żółtą kartką.

• Znów świetną interwencją popisał się Zajac, który sparował strzał pod poprzeczkę!

• Popisowa kontra "Górali"! Demjan znakomicie zagrał do wchodzącego w pole karne Chmiela, ale ten znów nieznacznie chybił.

• Chmiel mógł dobić gości! Najlepszy strzelec Podbeskidzia uderzył zza pola karnego minimalnie obok słupka.

• Znów z dystansu próbował Żivec, ale na posterunku był Zajac! Piłkarz Piasta z wściekłością machnął ręką, Piast bije głową w mur, ale nie może strzelić gola.

• Kontra Podbeskidzia! Chmiel zagrał w pole karne do Demjana, ten zwiódł rywala, ale oddał strzał nad bramką.

• Trwa bombardowanie bramki Podbeskidzia. Tym razem zza pola karnego strzelał mocno Żivec, ale zabrakło mu precyzji.

• Znów Piastowi zabrakło kropki nad "i". Dośrodkowywał Podgórski, a z piłką w polu karnym nieznacznie minął się Kędziora.

• Groźny strzał Wilczka z linii pola karnego pewnie wybronił Zajac.

• Ostatnia zmiana trenerów Piasta. Napastnik za obrońcę, czyli Wojciech Kędziora zastępuje Kornela Osyrę.

• Znów akcję Piasta znakomicie rozprowadził Vassiljev, z prawego skrzydła w pole karne podawał Podgórski, ale żaden z jego kolegów nie był wystarczająco blisko bramki, by skierować piłkę do siatki.

• Trener Ojrzyński wzmacnia defensywę. Adama Deję zastępuje Pavol Stano.

• Głupota przy żółtej kartce Adu sprzed kilkunastu minut może się zemścić na Podbeskidziu. Pomocnik z Ghany otrzymał za faul drugie napomnienie i gospodarze przez ostatnie 20 minut będą grali w dziesiątkę!

• Kolejna zmiana w szeregach "Górali". Za Śpiączkę na murawie pojawił się Robert Demjan.

• Z dystansu znów próbował Kołodziej, ale jego strzał zblokowali obrońcy Piasta i piłka wytraciła impet, zanim dotarła do rąk Szumskiego.

• Za zmianę decyduje się także Leszek Ojrzyński. Za Chrapka wszedł Damian Chmiel.

• Druga zmiana w Piaście. Bezproduktywnego dziś Rubena Jurado zmienia Bartosz Szeliga.

• Poprzeczka ratuje gospodarzy! Bliski szczęścia był Osyra, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vassiljeva.

• W pole karne dośrodkowywał Adu Kwame, ale zrobił to zbyt głęboko i Szumski ubiegł Śpiączkę.

• Głupią żółtą kartkę otrzymał tym razem Adu Kwame, który nie pozwolił rywalowi na wznowienie gry z rzutu wolnego.

• Ostry faul Kołodzieja na Moskwiku, strzelec bramki ogląda żółtą kartkę.

• Podbeskidzie mogło "zamknąć" mecz! Po podaniu Chrapka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kołodziej, ale Szmatuła do spółki z Osyrą zdołali zatrzymać jego strzał. Przy próbie dobitki Chrapek fatalnie skiksował...

• Ładne uderzenie z woleja oddał Deja, ale piłkę zdołał złapać Szumski.

• Do prostopadłego podania Kołodzieja wychodził Chrapek, ale w polu karnym ubiegł go Horvath.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Nie ma czego bronić, więc trenerzy Piasta od początku drugiej połowy grają va banque - Carlesa Martineza zastępuje Kamil Wilczek.

• W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał Piast, który dłużej utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie więcej okazji podbramkowych. Na prowadzeniu jest jednak Podbeskidzie, bo w doliczonym czasie gry bramkę z rzutu wolnego strzelił Dariusz Kołodziej. W tej chwili gliwiczanie potrzebują dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Podbeskidzie prowadzi do przerwy 1:0.

• Lewą nogą, ponad murem, Szumski nawet nie drgnął. Kapitan Podbeskidzia w swoim stylu, uderzeniem z rzutu wolnego, daje swojej drużynie prowadzenie!

• GOOOOOOOOL, DARIUSZ KOŁODZIEJ!

• Żółtą kartką za przepychanki w murze ukarany Carles Martinez.

• W ostatniej minucie pierwszej połowy Podbeskidzie będzie miało jeszcze jedną szansę z rzutu wolnego tuż przed polem karnym. Faulował Jurado.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Podbeskidzia i kolejne starcie w szesnastce. Tym razem poturbowany leży Śpiączka.

• Niesamowite... Śpiączka po wygranej przebitce z Osyrą znalazł się sam na sam ze Szmatułą, ale zamiast oddawać strzał, zwolnił akcję, wszedł w drybling z obrońcami Piasta i został zablokowany.

• Do prostopadłego podania wychodził Żivec, ale Słoweńca uprzedził Zajac, który interwencją "na raty" zażegnał niebezpieczeństwo.

• Kołodziej trafił w stojącego w murze kolegę z zespołu...

• Kołodziej faulowany tuż przed polem karnym. Pomocnik Podbeskidzia będzie miał dobrą okazję na uderzenie.

• Kontuzji nabawił się Kolcak, początkowo wydawało się, że będzie konieczna zmiana, ale jak na razie stoper Podbeskidzia może kontynuować grę.

• Vassiljev kolejny raz uderzył w światło bramki, ale piłkę bez problemów złapał Zajac.

• Deja faulował Rubena Jurado i został ukarany żółtą kartką.

• Na trybunach w Bielsku-Białej obecnych jest 2660 widzów.

• Kolejny strzał Vassiljeva na bramkę Podbeskidzia, tym razem nad poprzeczką.

• Ależ szansa Piasta! Zajac wybronił strzał Vassiljeva z bliskiej odległości, a chwilę później Górkiewicz ofiarnie powstrzymał dobitkę Ziveca. Duże szczęście gospodarzy, którzy zbyt głęboko cofnęli się do defensywy.

• Po dobrym początku Podbeskidzia teraz przewagę ma Piast, który częściej utrzymuje się przy piłce.

• Po podaniu Vassiljeva rajd prawą stroną przeprowadził Podgórski, Mazan pozwolił mu na dośrodkowanie, ale tuż przed bramką Żivca uprzedził Horoszkiewicz.

• W odstępie kilkudziesięciu sekund Piast wykonywał dwa rzuty rożne, jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę Podbeskidzia.

• Vassiljev oddał strzał z dwudziestu metrów, ale piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.

• Próba akcji kombinacyjnej przed polem karnym ze strony Piasta. Podgórski prostopadłym zagraniem starał się "uruchomić" Żvica, ale jego zagranie było zbyt mocne.

• Chrapek starł się z w polu karnym z bramkarzem Piasta, do piłki doszedł Śpiączka, ale mając za sobą pustą bramkę fatalnie skiksował. Kolejna dobra okazja zmarnowana przez gospodarzy.

• Żivec padł w polu karnym po zderzeniu z Lenartowskim, ale sędzia chyba słusznie nie dopatrzył się faulu.

• Nieudane dośrodkowanie Adu Kwame ląduje na bocznej siatce bramki Piasta.

• Kolejny strzał gospodarzy, tym razem próbował Kołodziej, ale piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości dla Szumskiego.

• Podbeskidzie w natarciu. Zza pola karnego niecelnie uderzył Tomasz Górkiewicz.

• Ależ okazja gospodarzy! Bartosz Śpiączka znalazł się z piłką w polu karnym, oddał mocny strzał na bramkę, a skuteczną interwencją popisał się Szmatuła. Do dobitki doszedł jeszcze Adu Kwame, jednak jego próba była bardzo niecelna.

• GRAMY! Od środka grę rozpoczęli bielszczanie.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Obie drużyny zagrają w jednolitych strojach - "Górale" w czerwonych, Piast w niebieskich.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marcina Borskiego zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu.

• W Bielsku-Białej jest piękna, słoneczna pogoda, a termometry wskazują około osiem stopni Celsjusza. Niekorzystna pora rozgrywania meczu robi jednak swoje - na stadionie zasiądzie prawdopodobnie niespełna trzy tysiące widzów.

• Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Gerard Badia, Wojciech Kędziora, Hebert, Bartosz Szeliga, Daniel Ciechański, Kamil Wilczek.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Pavol Stano, Szymon Jarosz, Wojciech Trochim, Damian Chmiel, Maciej Korzym, Robert Demjan.

• Bardziej odważnie swój zespół ustawili Krzysztof Szumski i Bogdan Wilk, którzy w Bielsku-Białej poprowadzą Piasta po wczorajszym zwolnieniu trenera Angela Pereza Garcii. Na ławce rezerwowych pozostanie jedynie dwóch piłkarzy podstawowego składu - Kamil Wilczek i Gerard Badia.

• Obok zamieściliśmy wyjściowe składy obu drużyn. Zgodnie z oczekiwaniami, w jedenastce Podbeskidzia zabrakło kilku podstawowych zawodników. Marek Sokołowski, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik czy Maciej Iwański zasiądą na trybunach, a duet napastników utworzą Krzysztof Chrapek i Bartosz Śpiączka. Według informacji, jaką otrzymaliśmy od kierownika druzyny, Piotra Czaka, "Górale" zagrają w ustawieniu 4-4-2.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z rewanżowego meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Podbeskidziem a Piastem Gliwice. W pierwszym spotkaniu lepsi byli "Górale", którzy wygrali 2-1 po bramkach Dariusza Kołodzieja i Piotra Malinowskiego. Honorowy gol Daniela Ciechańskiego sprawił jednak, że gliwiczanie wciąż mają realną szansę na awans do półfinału, gdzie na rywala czeka już warszawska Legia.