Wisła Płock

3

• A kontuzjowanym piłkarzem Polonii jest Skrzypiński. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

• Koniec spotkania! Wisła gra dalej!

• Sielewski próbował jeszcze przelobować Michalaka, ale posłał piłkę ponad bramką.

• Utykający piłkarz okrąża boisko. Polonia do końca zagra w "10". Sędzia niepotrzebnie przedłużył jej męczarnie o cztery minuty.

• Z rzutu wolnego uderzył Lachowski, ponad bramką.

• Co ciekawie, osłabiona Polonia atakuje i wywalczyła rzut wolny z 30 metrów.

• Polonia wobec limity zmian w "10", a sędzia doliczył cztery minuty.

• Jeden z piłkarzy Polonii leży poza boiskiem, opatrywany przez masażystę.

• Krzywicki chciał powalczyć o hattricka, ale po szarży zdołał tylko zagrać piłkę wzdłuż bramki. Nikt nie zamykał akcji.

• Mogła być kolejna bramka dla Wisły, ale Ruszkul uderzył z pola karnego obok słupka

• Wrzutka w pole karne Zielińskiego wybita, próbował walczyć o piłkę Cyganek, ale faulował.

• Wisła zadowolona z rezultatu wyraźnie oddała pole rywalom, widząc ich nieporadność w ataku, sama tylko od czasu do czasu atakując. Teraz strzał sprzed pola karnego minął bramkę Michalaka.

• Na strzał rozpaczy z dystansu zdecydował się Cyganek, uderzył nawet dobrze, ale w środek bramki i bez problemu złapał Szczepankiewicz.

• Zablokowane dośrodkowanie Zielińskiego z lewej strony i korner. Wrzucił piłkę w pole karne Cyganek, ale prosto w ręce bramkarza.

• Polonia niby atakuje, ale takie wrzutki, jak ta Trznadla sprzed momentu wołają o pomstę do nieba. Piłka kilka metrów ponad bramką. Powtórzmy, to było dośrodkowanie!

• Rzut rożny dla Polonii z prawego narożnika. Płaska wrzutka i piłkę zgarnął obrońca.

• Oficjalna frekwencja dzisiejszego spotkania: 683 osoby.

• Polonia - WisłaPolonia - Wisła

• Kolejna wrzutka Polonii z prawej strony, ale piłka w rękach bramkarza. W ten sposób losów meczu się nie zmieni.

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły z lewej strony, ale Cempa nie zdołał przejąć piłki.

• Nie zapowiada się, żeby ostatnie minuty w Bytomiu miały przynieść jakąś zmianę rezultatu.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Janus za Jabłońskiego.

• Kąśliwy strzał z dystansu Lachowskiego, ale broni pewnie Szczepankiewicz.

• Zmiana w Wiśle. Sielewski za Kostrzewę.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał Jabłoński.

• Szansę na gola kontaktowego miał Lachowski, ale jego uderzenie trafiło prost w środek bramki, gdzie czekał Szczepankiewicz.

• Kolejne podanie za obrońców, wyszedł dobrze Ruszkul, ale dał się dogonić rywalowi i stracił piłkę. Z duża swobodą gra już Wisła.

• Polonię stać tylko na wrzutki z lewej strony w wykonaniu Derewońki, które wyłapuje Szczepankiewicz.

• Wisła zaczyna bawić się z obrońcami Polonii. Teraz w sytuacji 3 na 2 zaczęli podawać piłkę między sobą, a skończyło się na nieudanym lobie nad wychodzącym z bramki Michalakiem. Piłka wylądowała na górnej siatce.

• Trwają ataku Wisły. Tym razem ograć się dał lewy obrońca Polonii, ale skończyło się na dośrodkowaniu, które na szczęście dla gospodarzy, zostało wybite.

• Kolejna niemrawa wrzutka Derewońko i piłkę wyłapuje bramkarz Wisły.

• Teraz jest już chyba po meczu. Tak grająca Polonia ma niewielkie szanse na odrobienie strat.

• Zaraz po golu ostatnia zmiana w Polonii. Lachowski za Grube.

• Goooool! Nieporozumienie w szeregach obronnych Polonii wykorzystał Ruszkul, który wpakował piłkę do pustej bramki.

• Niemrawy atak Polonii, zakończony strzałem głową Zielińskiego, który dodatkowo był na spalonym, czego nie zauważył liniowy.

• Groźnie w polu karnym Polonii. Po wrzutce z prawej strony Hiszpańskiego nikt jednak nie zamknął akcji. Mnożą się jednak straty Polonii.

• Derewońko wrzucił piłkę z lewej strony w pole karne, ale pewnie wyłapał ją Szczepankiewicz. Polonia atakuje bardzo niemrawo.

• Świetny odbiór Hiszpańskiego, który czysto powstrzymał szarżującego Zielińskiego.

• Koledzy bardzo chętnie szukają Krzywickiego podaniami prostopadłymi, obrońcy mają co robić.

• To się musiało tak skończyć! Wisła rozklepała obronę Polonii! Drugiego gola zdobył Krzywicki, który z bliska wpakował piłkę do bramki po podaniu Ruszkula.

• Od początku drugiej połowy dominuje Wisła. Polonia próbuje atakować, ale brakuje jej dokładności pod polem karnym rywali.

• Strata Polonii, piłkę przejął Krzywicki, który rozegrał z Kacprzyckim, i na szczęście podanie zwrotne do wychodzącego na czystą pozycję Krzywickiego przeciął obrońca.

• Ależ okazja Ruszkula. Po wrzutce w pole karne z kilku metrów głową uderzył tuż ponad bramką!

• Rzut rożny dla Wisły, ale piłkę wypiąstkował Michalak.

• Początek drugiej połowy. Od środka Wisła.

• ... a w miejsce Sadowskiego wszedł Trznadel.

• W Polonii dwie zmiany. Krysian zastąpiony przez Zielińskiego...

• W drużynie Wisły na boisku Hiszpański w miejsce Stefańczyka.

• Wisła wróciła już na boisko, rozległ się też sędziowski gwizdek, wzywający na murawę Polonię. Za moment początek drugiej połowy.

• Jak na razie minimalną przewagę optyczną ma Wisła, która jeśli próbuje, to atakuje groźniej. Swoje okazje miała także Polonia. W bramkach uznanych 1:1. W sytuacjach kontrowersyjnych podobnie - nieprzyznany gospodarzom rzut karny i nieuznana bramka gości, którą spokojnie można było uznać.

• Koniec pierwszej części spotkania. Jak na razie remis 1:1! Będzie potrzebna dogrywka?

• W odpowiedzi sytuacja Polonii, ale zabrakło dokładności w polu karnym i piłkę wybili obrońcy.

• Rzut wolny dla Wisły z prawej strony pola karnego. Piłkę wybili obrońcy, ta trafiła do zawodnika z Płocka, który ładnym strzałem zza pola karnego zdobył gola. Liniowy dopatrzył się jednak, że bramkarza zmylił, będący na pozycji spalonej Krzywicki, który uchylił się przed piłką. Kontrowersyjna decyzja.

• Faul w ataku i od rzutu wolnego z pola karnego rozpocznie Wisła.

• Ma przyspieszenie i chęć do biegania Sadowski. Tym razem jednak szybszy Szczepankiewicz, który wykopał piłkę na aut.

• Rozochocona Wisła stara się dalej atakować. Widać że goście mają ochotę na jeszcze jednego gola przed przerwą.

• A tymczasem na spalonym Krzywicki. Tym razem ewidentnym.

• Na trybunie trwają dyskusje, czy rzeczywiście nie było spalonego. My głowę dajemy, że nie, ale z pewnością pojawią się i inne głosy. Co ciekawe, nawet w ekipie prasowej z Płocka nie ma jednomyślności.

• Krzywicki dostał prostopadłe podanie, wydawało się, że będzie na spalonym, ale ewidentnie spóźnił jeden z obrońców. Napastnik Wisły przymierzył po ziemi i przy słupku umieścił piłkę w bramce.

• Gooool! 1:1! Krzywicki!

• Druga w krótkim czasie kartka dla zawodnika Wisły. Tym razem za faul w środku pola ukarany Ruszkul.

• Kacprzycki uniknął spalonego i gdyby dobrze przyjął, znalazłby się sam na sam z Michalakiem. A tak tylko rzut rożny, po którym piąstkował bramkarz Polonii.

• Ewidentny faul Hempela nie uszedł uwadze sędziego. Żółta kartka.

• Okazja na odpowiedź Wisły! Ruszkul ładnie zagrał do Jabłońskiego, ten znalazł miejsce do strzału, ale dobrze obronił Michalak, rzucając się w lewą stronę i sparowując piłkę, którą po chwili złapał.

• "Oliwa sprawiedliwa" - komentują na trybunach kibice gospodarzy.

• Gooooooool! Ładnie poszedł z piłką Sadowski, zagrał w pole karne do Cempy, który miał problemy z przyjęciem, ale ostatecznie uderzył na bramkę obok Szczepankiewicza! Polonia prowadzi!

• Kolejna akcja Polonii, i tym razem pewnie broni Szczepankiewicz.

• Długo trwała narada głównego z liniowym. A sytuacja wyglądała tak: Z prawej strony dośrodkował Skrzypiński, Szczepankiewicz źle złapał piłkę i w efekcie ją wypuścił, ta spadła pod nogi zawodnika Polonii, który uderzył na bramkę. Na linii piłkę, wydawało się, że ręką zatrzymał obrońca. Główny nakazał grać dalej, ale obiekcje miał jego asystent. Oburzać zaczęli się piłkarze Wisły. Po dłuższej dyskusji, sędzia główny nie podyktował jednak karnego!

• A jednak nie ma karnego! Co za zamieszanie! Kibice gwiżdżą!

• Ależ okazja Polonii! Ależ zamieszanie! Rzut karny dla gospodarzy!

• Lekki strzał z dystansu na bramkę Polonii i piłka w "koszyczku" Michalaka.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Wisły, w górę wyskoczył Szczepankiewicz i pewnie wyłapał futbolówkę.

• Wrzutka w pole karne Polonii. Piłka w rękach Michalaka.

• Dopiero teraz ożywili się fani Polonii, którzy od dwóch minut dopingują swój zespół.

• Jabłoński minął obrońcę i znalazł sobie miejsce, by nieniepokojony uderzyć po ziemi. Bez problemu toczącą się piłkę przejął jednak Michalak.

• Stracił piłkę jeden z obrońców Wisły, przejął ją Sadowski, ale zdążyli go powstrzymać inni defensorzy Nafciarzy.

• Dośrodkowanie Wisły z prawej strony, zamiast wybijać bawił się z piłką Radkiewicz i o mało nie skończyło się to stratą bramki, bo piłkę przejął niemal Krzywicki.

• Ładna szarża lewym skrzydłem Sadowskiego, ale za bardzo wypuścił sobie piłkę i wybił ją w polu karnym Magdoń.

• Brak dokładności w ataku Polonii i groźnie zapowiadająca się akcja spaliła na panewce. Piłkę przejął Szczepankiewicz.

• Nieudany strzał z dystansu Krzywickiego minął bramkę Polonii.

• Faulowany na połowie Wisły jeden z polonistów. Rzut wolny szybko rozegrany, akcja przerzucona na prawe skrzydło, ale zakończyło się to stratą.

• Banaś po raz kolejny dobrze przeciął prostopadłą piłkę za linię obrony Polonii.

• Pressing Wisły przyniósł skutek, naciskani piłkarze gospodarzy wybijali piłkę na oślep, i w efekcie ją stracili.

• Ładne prostopadłe podanie do Krzywickiego zostało przecięte, a mogło być groźnie pod bramką Polonii.

• Aktywny Kacprzycki znowu dogrywał płasko w pole karne, ale po raz kolejny znalazł tylko obrońcę rywali.

• Z lewej strony w pole karne Polonii dograł Kacprzycki, ale piłkę zdołał wybić obrońca, zanim trafiła do napastnika Wisły.

• Skrzypiński ze Krysianem próbowali przebijać się prawą stroną, ale przeszkadzał im w tym Kacprzycki i z akcji nic nie wyszło. Po chwili ostro zacentrował z prawej strony Krysian, ale piłkę wybili z pola karnego obrońcy.

• Rzut rożny dla Wisły. Wrzutka w pole karne przedłużona przez Hempela, ale kolejny główkował już obrońca Polonii.

• Dobra okazja dla Polonii, ale w ostatniej chwili uratowali sytuację obrońcy Wisły.

• Pierwsze minuty to gra głównie w środku pola, niewiele okazji z obu stron.

• Pierwszy gwizdek i gramy! Od środka Polonia.

• Minuta ciszy

• Polonia - Wisła

• Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Obaj bramkarze zagrają w zielonych strojach - Polonii w jasnozielonym, Wisły w ciemnozielonym.

• Piłkarze czekają już przed tunelem, gotowi zejść na murawę. Wisła Płock zagra w niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Gospodarze w czerwonych kompletach.

• Wszyscy piłkarze opuścili już boisko po rozgrzewce i udali się do szatni.

• Spiker właśnie potwierdził nasze przypuszczenia, przed pierwszym gwizdkiem piłkarze ustawią się w kole środkowym, a stadion na minutę zamilknie.

• W Bytomiu ponuro jest także z innego powodu. Zmarła bowiem legenda klubu, wieloletni piłkarz tego zespołu Kazimierz Trampisz. Spotkanie zapewne poprzedzi minuta ciszy.

• W Bytomiu dzisiaj szaro-buro. Na razie nie pada, ale zachmurzenie jest pełne, a temperatura powietrza skłania do narzucenia kurtki. Na trybunach na razie dosłownie garstka kibiców miejscowych, spotkanie nie wzbudza wielkiego zainteresowania.

• Rozgrzewka przed mecze Polonia Bytom - Wisła PłockRozgrzewka przed mecze Polonia Bytom - Wisła Płock

• Ławka rezerwowych Wisły: Seweryn Kiełpin, Fabian Hiszpański, Dimitar Iliev, Krzysztof Janus, Paweł Kaczmarek, Bartłomiej Sielewski i Wojciech Zyska

• Ławka rezerwowych Polonii: Mirosław Kuczera, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Robert Trznadel, Dawid Mróz, Michał ZIeliński i Marcin Lachowski

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania 1 rundy Pucharu Polski pomiędzy Polonią Bytom a Wisłą Płock. Na murawie trwa już rozgrzewka obu zespołów, znamy już też składy.