1

Lechia Gdańsk

5

3 1 połowa

• Ten mecz mógł mieć więcej historii, ale piłkarze Puszczy wyraźnie nie podołali. Klika ataków w ciągu pierwszej połowy nie wystarczyło, żeby jakkolwiek zagiąć giganta z ekstraklasy. Lechia wykorzystywała błędy obrońców gospodarzy z zimną krwią i chociaż po zmianie stron strzeliła tylko dwa gole, kompletnie zdominowała bezradnego drugoligowca. To wszystko z Niepołomic, dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

• Koniec meczu! Faworyt zrobił, co musiał - Lechia Gdańsk bez problemu pokonuje Puszczę Niepołomice 5:1!

• Mały przebłysk Mateusza Jańca i to Puszcza w samej końcówce ma rzut rożny przeciwko gościom. Wielkie zamieszanie i bez drugiego gola dla gospodarzy - ani honorowego, ani kontaktowego...

• Mecz przedłużony o trzy minuty, a lechiści mają jeden z ostatnich kornerów.

• A jednak nie, bo Puszcza właśnie zasiała odrobinę popłochu pod bramką faworyta. Z interwencją najpierw pospieszył Stolarski, potem Furtak główkował prosto w rękawice Budziłka.

• Puszcza już tylko czeka na koniec meczu. Albo kolejne ciosy, bo Lechia nie odpuszcza - szamotanina Pawłowskiego w polu karnym bez efektów, bo blondwłosy lechista nie może ustrzelić hat-tricka.

• Dla Pawłowskiego lepiej, żeby trener Brzęczek akurat odwrócił wzrok... Akcja Stolarskiego kończy się wyłożeniem piłki na pustą bramkę. A Pawłowski? A Pawłowski przenosi ją nad poprzeczką!

• Mała poprawka - asystę przy piątym golu zaliczył Makuszewski, do którego najpierw podawał Haraslin.

• Haraslin! Ale czaił się do tego prostopadłego podania, długo mierzył kąt - gdy uderzył, piłkę nogami odbił Staniszewski. Słowak na razie bez gola w swoim oficjalnym debiucie w barwach Lechii.

• Borysiuk dzisiaj nie błyszczy, mógł trochę poprawić swoje notowania golem, jednak spudłował z dystansu. W Niepołomicach dzisiaj dokładnie 1716 widzów.

• Banał, banał. Od początku tej połowy Lechia bawi się z rywalami i właśnie tak było teraz. Haraslin nawet nie musiał się wysilać, posyłając płaskie podanie w kierunku Pawłowskiego. Lechista uderzył mocno i celnie w róg bramki Puszczy!

• I GOOOOL! 5:1! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI!

• Pawłowski z nieuznanym golem - Staniszewski "wypluł" piłkę po strzale jednego z lechistów, ale napastnik gdańszczan był na spalonym, gdy dobijał to uderzenie.

• Słyszeliśmy, że Haraslin dysponuje potężnym uderzeniem. Przekonał się o tym Stepankow, który właśnie dostał piłką w twarz po srzale Słowaka.

• Pierwsza akcja Haraslina, Słowak poprawnie przyjął piłkę, próbował zwieść obrońcę Puszczy i ostatecznie strzelił w niego. Korner dla Lechii.

• Za to Puszcza wymienia napastników, dlatego boisko opuszcza Adrian Gębalski. Za niego Roman Stepankow.

• Jest i roszada w obronie Lechii - Paweł Stolarski właśnie zmienił Grzegorza Wojtkowiaka.

• Zapaśniczy chwyt Łukasza Furtaka (Puszcza) na Maku kończy się żółtą kartką.

• Przewidywalna zmiana, na ławkę schodzi Piotr Wiśniewski (Lechia), zmienia go Słowak Lukas Haraslin.

• I co, że daleko? Wiśniewski huknął z rzutu wolnego z jakichś trzydziestu metrów i nieznacznie się pomylił.

• Piłka po raz piąty w bramce Puszczy, ale sędzia odgwizdał wyjątkowego spalonego! Makuszewski złamał do środka i płasko strzelił obok słupka, piłkę przepuścił jeszcze Wiśniewski - sędzia uznał, że ten ostatni przeszkadzał bramkarzowi i unieważnił gola!

• Dominik Maluga (Puszcza) nie miał najlepszej połowy, teraz zmienia go Mateusz Janiec. Epizod w Koronie Kielce i sporo do udowodnienia w barwach "Żubrów".

• Moment, moment, wszystko po kolei! Najpierw strzelał Rudinilson, a Staniszewski nieporadnie odbił jego uderzenie. Chwilę potem poprzeczka któregoś z lechistów i bezbłędna dobitka Bartłomieja Pawłowskiego! Lechia ma już trzy bramki zaliczki!

• GOOOOL! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI I 4:1!

• Pawłowski! Staniszewski końcami palców musnął jego główkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i to wystarczyło, żeby uratować Puszczę od pewnej straty gola!

• Rzeczywiście, w przerwie z boiska zszedł Dariusz Gawęcki (Puszcza), w jego miejsce Łukasz Furtak. Nie mylić przypadkiem z Konradem, który też dzisiaj jest na ławce rezerwowych gospodarzy.

• Gramy! Tym razem zaczyna Lechia. Jeśli w przerwie wydarzyły się jakieś zmiany, błyskawicznie to ustalimy.

• Halo, są z nami jacyś kibice z Gdańska? Dajcie znać w komentarzach!

• Puszcza już czeka na boisku na swoich rywali. Jeśli chodzi o drugoligowca z Niepołomic, gospodarze naprawdę nie mają się dzisiaj czego wstydzić. Aż ciśnie się na usta pytanie, jakim cudem nie zdobyli jeszcze punktu w lidze?

• Jak to bywa, wynik wcale nie odzwierciedla wszystkiego. Jak na zdecydowanego faworyta, obrona Lechii prezentuje się dość przeciętnie. Wróć, fatalnie! Puszcza co prawda strzeliła tylko jedną bramkę i to z rzutu karnego, ale równie dobrze po pierwszych 45 minutach mógłby być remis 3:3.

• Kończymy? Kończymy, chociaż emocji jest co niemiara! Do przerwy Lechia prowadzi z Puszczą 3:1.

• Niebywałe sceny w Niepołomicach! Już mogło, ba - musiało być 2:3. Wszystko zepsuł Maluga, który zamiast wbić piłkę do pustej bramki, przeniósł ją nad poprzeczką!

• Trzecia bramka dla lechistów idzie na konto Marcina Staniszewskiego. Młody bramkarz Puszczy wypuścił z rąk dośrodkowanie Michała Maka, a atomowa dobitka Makuszewskiego wpadła do siatki tuż przy słupku.

• GOOOOL! JUŻ 3:1 DLA LECHII! MACIEJ MAKUSZEWSKI!

• Jerzy Brzęczek przewiduje rozwój wypadków na boisku i dlatego ściąga Adama Dźwigałę (Lechia), wpuszczając Daniela Łukasika.

• GOOOOL! KONTAKTOWA BRAMKA DLA PUSZCZY! GĘBALSKI NIE MYLI SIĘ Z KARNEGO, CHOCIAŻ BUDZIŁEK RZUCIŁ SIĘ W TEN SAM RÓG!

• Rzut karny dla Puszczy! Wojtkowiak pchnął Gębalskiego na murawę, a arbiter wahał się tylko kilka chwil!

• Strata Konrada Wieczorka zapoczątkowała prawdziwą katastrofę. W szarży pod pole karne Puszczy obrońca gospodarzy za daleko wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji ją stracił. Lechia skontrowała Puszczę Makuszewskim, wyłożenie do Wiśniewskiego i gol!

• GOOOOL! ZNOWU "WIŚNIA" I LECHIA PROWADZI 2:0!

• Ładna dla oka akcja Lechii, Wiśniewski odgrywał piętą do Janickiego. Ten ostatni zacentrował, lecz Mak jest zdecydowanie zbyt niski i wątły, żeby wygrać pojedynek główkowy ze stoperem gospodarzy.

• Borysiuk strzelał z okolic szesnastki prosto w nogi obrońców. Puszcza wyprowadzała kontratak i Dźwigała znowu sfaulował, ale nie obejrzał drugiej żółtej kartki.

• Publika trochę ożywiła się po tym, jak Adam Dźwigała (Lechia) obejrzał żółtą kartkę za utarczkę w środku pola.

• Pawłowski w bandę w sytuacji, z której powinien być gol! Ataki Lechii nie miałyby miejsca bez mrówczej pracy Makuszewskiego. Teraz lewy skrzydłowy wyłożył piłkę Pawłowskiemu. Po jego uderzeniu bramkarz Puszczy nawet nie ruszył się z miejsca, ale strzelec spudłował obok słupka!

• Bez ekscesów po tym rzucie rożnym, piłka w pewnych rękach Budziłka.

• Lampart jak głową w mur w starciu z obroną Lechii. Dośrodkowanie zablokowane, Puszczy zostaje tylko korner.

• Drugi groźny atak i już mogło być 2:0! Pawłowski nie chciał zagrywać do Makuszewskiego i przyłożył z półobrotu. Na linii strzału stał bramkarz Puszczy i bez problemu poradził sobie z tym uderzeniem.

• Wystarczył jeden atak, żeby faworyt przełamał ambitnych gospodarzy. Lewą stroną popędził Makuszewski, ale zamiast czekać na kolegów, sam uderzył na bramkę. Staniszewski odbił piłkę... i zaraz musiał wyciągać ją z siatki. Obrona Puszczy przysnęła i pozwoliła Wiśniewskiemu na kapitalną dobitkę z linii pola karnego. Lechia prowadzi!

• GOOOOOL! LECHIA PROWADZI 1:0! PIOTR WIŚNIEWSKI!

• Blisko gola dla Puszczy! Lampart do Gębalskiego, ten nie jest w stanie przyjąć piłki w polu karnym, ale obrońcy Lechii odstawiają paraolimpiadę. Zamieszanie wykorzystuje Maluga i nieatakowany strzela nad poprzeczką!

• Puszcza mogła właśnie wyprowadzić obiecujący atak, ale Gawęcki... wywrócił się na piłce w środku pola.

• Doświadczony Gawęcki próbował zbić piłkę zagraną z kornera w kierunku bramki, lecz przejęli ją lechiści. Dziwny mecz - z jednej strony wydaje się, że bramka dla Lechii to kwestia czasu, zaś z drugiej gospodarze potrafią paroma podaniami i dwoma ruchami siać popłoch na połowie faworyta.

• Teraz obrońców Lechii zadziwiająco łatwo oszukał Sojda i półleżąc już kopnął piłkę w stronę bramki, uderzenie zablokował stoper. Rzut rożny!

• Trafiła, ale posłana zbyt płasko szybko padła łupem Borysiuka. W odpowiedzi Lechia zmontowała błyskawiczny kontratak, Wieczorek zdjął piłkę z nogi Makowi, gdy ten już szykował się do strzału!

• Groźna szarża Puszczy, Janicki był sam pod linią boczną z dwoma piłkarzami gospodarzy i musiał ratować się faulem. Będzie rzut wolny, po którym piłka na pewno trafi pod bramkę Lechii.

• Co za przebój Konrada Wieczorka! Obrońca Puszczy wrzucił wysoki bieg, minął jednego lechistę, drugiego i... zgubił piłkę zahaczany przez Janickiego. Faulu nie było, a sam zawodnik nawet szczególnie nie protestował.

• Pierwszy zryw Puszczy nawet nie zakończył się strzałem - Lampart wykładał do Sojdy, którego momentalnie "skasował" Wojtkowiak.

• Mała kontrowersja, powracający z odsieczą we własne pole karne Gębalski przewrócił Maka - sędzia Jarzębak nie dyktuje karnego dla Lechii.

• Powracający do składu Pawłowski urwał się obrońcom Puszczy i posłał długą piłkę na Makuszewskiego, ale ten ostatni nie zrobił użytku z dobrego podania.

• W pole karne dogrywał Mak, po wybiciu obrony do uderzenia szykował się Wojtkowiak - bez efektu.

• Wiśniewski próbował prostopadłego zagrania w kierunku pola karnego, podanie przeciął Wieczorek. Lechia zaczęła spokojnym atakiem pozycyjnym, który nabrał prędkości pod polem karnym gospodarzy.

• Zaczynamy! Liczymy przede wszystkim na ciekawy mecz, ale gdyby przydarzyła się jakaś sensacja, nie będziemy szczególnie narzekać! Zaczęła Puszcza, która gra dzisiaj z Lechią Gdańsk!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko! Puszcza zagra dzisiaj na niebiesko, Lechia chyba jeszcze pierze koszulki po ligowym meczu ze Śląskiem, bo stawiła się na murawie w czerwonych kompletach.

• Na kilka minut przed startem meczu już wiemy, że Lechia nie przyciągnęła na stadion kompletu publiczności. Jeśli Puszcza pokona gdańszczan, zagra z kimś z dwójki Górnik Łęczna/Legia Warszawa i może wtedy kameralny obiekt się zapełni.

• Myśleliśmy, że z racji gruntownego remontu stadionu Puszczy już pozbyto się żurawia za ławkami rezerwowych. Błąd! Dzisiejszy mecz będzie sfilmowany z wysokości trzeciego piętra.

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk

• Na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem czas na pogodynkę. Prawdopodobnie uda się uniknąć upału, głównie dzięki burzy, która przeszła bokiem omijając Niepołomice.

• Są nawet kibice z Gdańska. Żadni tam desperaci, bo już w niedzielę Lechia zagra w pobliskim Krakowie z Wisłą. Jak znamy kibicowską gościnność, pewnie nie będzie problemu z ugoszczeniem przyjezdnych.

• Sędziego dzisiaj mamy też prawie jak z ekstraklasy. Prawie, bo Sebastian Jarzębak nie gwiżdże w niej już drugi sezon, ale swoje pięć minut miał.

• Droga Puszczy do 1/16 finału: wyjazdowe 2:1 z Resovią i 3:0 z Borutą Zgierz. A droga Lechii? No cóż. Byczenie się przed telewizorem i czekanie na wynik losowania.

• Jeśli któryś z naszych czytelników nie może już wytrzymać, mamy informację! Siódmy rezerwowy Puszczy to Łukasz Furtak. Niepołomice odetchnęły z ulgą.

• Są i długo oczekiwani goście.

• Na nieszczęście dla gospodarzy, Lechii prawie nie przydarzają się pucharowe wpadki, chociaż jedna z dwóch najpoważniejszych przyplątała się rok temu. Wtedy gdańszczanie sensacyjnie przegrali ze Stalą Stalowa Wola. Cztery lata temu wyjechali z Małopolski z niczym po porażce z Limanovią.

• Jakie są szanse na sensację? Prezes Puszczy Jarosław Pieprzyca przyznaje, że Puchar Polski to dla "Żubrów" głównie przygoda i urozmaicenie sezonu. Między wierszami można zrozumieć, że pilkarze z Niepołomic na pewno nie będą dzisiaj walczyć na śmierć i życie.

• Są i rezerwowi Puszczy: Andrzej Sobieszczyk, Mateusz Janiec, Damian Furczyk, Roman Stepankow, Mateusz Broź i Konrad Furtak. Właśnie ustalamy tożsamość siódmego, ponieważ Adrian Gębalski jest awizowany i do gry w wyściowej jedenastce, i na ławkę rezerwowych...

• No to ławki rezerwowych. Lechia: Marko Marić, Paweł Stolarski, Grzegorz Kuświk, Lukas Haraslin, Daniel Łukasik, Neven Marković, Stojan Vranjes.

• Do Waszej dyspozycji także już wyjściowa jedenastka Puszczy. Nazwiska nie powalają, chociaż wnikliwy kibic powinien kojarzyć Dariusza Gawęckiego z Sandecji Nowy Sącz albo Olimpii Grudziądz.

• Poznaliśmy już wyjściową jedenastkę Lechii. No cóż, selekcjoner Adam Nawałka, który zapowiedział obecność na dzisiejszym meczu chyba się trochę rozczaruje - w kadrze meczowej nie ma Sebastiana Mili.

• Czy Małopolska jest gotowa na pucharową sensację na miarę Błękitnych Stargard Szczeciński? Z zespołów z niższych lig w 1/16 Pucharu Polski ostała się tylko Puszcza Niepołomice. "Żubry" zmierzą się dzisiaj z niekwestionowanym faworytem dzisiejszego pojedynku, czyli Lechią Gdańsk. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Puszcza - Lechia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Pod czujnym okiem selekcjonera

Terminarzowi niech będą dzięki - mogli odetchnąć działacze Lechii Gdańsk jeszcze przed przyjazdem do Małopolski. Losowanie 1/16 rundy Pucharu Polski było dla lechistów na tyle korzystny, że w jednej wycieczce podopieczni Jerzego Brzęczka zmieszczą i pucharową potyczkę z drugoligową Puszczą Niepołomice, i nadchodzące ligowe spotkanie z Wisłą w Krakowie. O motywację faworyta przed tym pierwszym meczem na pewno zadba Adam Nawałka - w środę selekcjoner reprezentacji Polski obejrzy piłkarzy Lechii z trybun kameralnego obiektu w Niepołomicach.