Rozwój Katowice

0

Legia Warszawa

3

• Koniec spotkania. Legia zasłużenie pokonuje Rozwój 3:0 i w następnej rundzie zmierzy się z Górnikiem Zabrze, który pokonał dziś na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Fatalnie wykonany stały fragment gry. Na tablicy wyników ciągle 0:3.

• Rzut wolny pośredni dla Rozwoju za niebezpieczne zagranie jednego z obrońców. Odległość? Około 15 metrów.

• Zapewne jakaś kępka z trawy przeszkodziła w oddaniu celnego strzału Vrdoljakowi. Chorwat posłał piłkę wprost w fotoreporterów, stojących w znacznej odległości od bramki.

• Boisko opuszcza Żak. W jego miejsce Kut.

• Strzał z rzutu wolnego Brzyskiego, pewnie interweniuje Sławik.

• Piłkarze Rozwoju nie potrafią sobie poradzić z mądrze grającymi przyjezdnymi. Od czasu do czasu przerywają akcję faulami, po których groźne stałe fragmenty gry wykonuje Legia.

• Dobre uderzenie Vrdoljaka głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sławik zachował się bardzo niepewnie- z trudem "przeniósł" piłkę nad poprzeczką.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja ofensywna Rozwoju. Piłka po strzale Gackiego odbija się od jednego z rywali i wychodzi na rzut rożny.

• Vrdoljak zmienia Łukasika- to kolejna zmiana w tym meczu.

• Dobre wycofanie piłki do stojącego na linii pola karnego Dwaliszwiliego. Uderzenie Gruzina zablokowane.

• Rozwój powoli chyba traci wiarę w zdobycie choćby jednej bramki. Legia od pewnego czasu ma wyraźną przewagę i kto wie, czy nie udokumentuje jej zdobyciem kolejnej bramki.

• Kolejne celne uderzenie legionistów. Strzelał Bryzski, jednak to uderzenie było zbyt słabe, by zaskoczyć Sławika.

• Ojamaa mógł się wpisać na listę strzelców. Po otrzymaniu prostopadłego podania od Pinto Estończyk przegrywa pojedynek ze Sławikiem.

• Kolejna zmiana. Kibice żegnają brawami Sebastiana Gielzę, z w jego miejsce pojawia się Tyc.

• Zmiana. Dwaliszwili pojawia się na boisku w miejsce Saganowskiego.

• Mogło być 0:4. Saganowski otrzymał bardzo dobre podanie, minął bramkarza i dograł do Ojaamy. Piłkę po strzale Estończyka z linii bramkowej wybija jeden z defensorów Rozwoju.

• Z Rozwoju zeszło powietrze po utracie trzeciej bramki. Legia spokojnie rozgrywa piłkę, próbuje tworzyć kolejne groźne okazje.

• Żółta kartka dla Mandrysza za faul na Radoviciu.

• Dobre uderzenie z dystansu Króla, pewny chwyt Skaby.

• Niezbyt mocny strzał z dystansu Koseckiego i fatalny błąd Sławika, któremu piłka przeleciała pod brzuchem.

• 0-3! Fatalny błąd Sławika! Kosecki zdobywa gola!

• .. a w drużynie gospodarzy Król za Wolnego.

• Dwie zmianyi od początku drugiej połowy. Ojamaa za Kucharczyka...

• Druga połowa rozpoczęta!

• Rozwój LEgia

• Koniec I połowy. Rozwój Katowice-Legia Warszawa 0:2.

• Kibice Legii wsiedli do swoich samochodów i wracają już do domów. Nie udało im się wejść na stadion.

• Dobra interwencja Skaby, który w ostatniej chwili "zdjął" piłkę z głowy Gielzy.

• Próba loba z 40. metra Saganowskiego bardzo nieudana. Od bramki rozpocznie Sławik.

• Precyzyjne dośrodkowanie Kucharczyka wprost na głowę Koseckiego. Filigranowy pomocnik nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

• Mamy 0-2! Kosecki strzelcem bramki!

• Blisko zdobycia bramki głową po dośrodkowaniu ze skrzydła był Mandrysz. Piłka przeszła niewiele obok słupka.

• Policja jest dzisiaj przygotowana na każdą ewentualność. Do dyspozycji mają armatki wodne, broń gładkolufową oraz....... dwa konie z ujeżdżającymi je mundurowymi.

• Sebastian Gielza złapany na pozycji spalonej. Gdyby nie to, zapewne mielibyśmy remis. Napastnik Rozwoju minął już bramkarza i przed nim była już tylko pusta bramka.

• W takich warunkach dzisiejsze spotkanie oglądają kibice gości. Rozwój LegiaRozwój Legia

• Szansa dla Rozwoju. Bardzo dobre prostopadłe podanie do Tkocza, który w dobrej sytuacji uderza minimalnie obok słupka.

• Uderzenie Żaka z dystansu. Piłka leciała jednak zbyt wolno, by zaskoczyć Skabę.

• Ponownie ofsajd, tym razem złapany na nim Saganowski.

• Dobre podanie Kucharczyka do znajdującego się na prawym skrzydle Radovicia. Serb był jednak na pozycji spalonej, rozpocznie Rozwój.

• Dzisiejszy mecz jest transmitowany przez Orange Sport. To pierwszy występ Rozwoju Katowice przed telewizyjnymi kamerami w 88- letniej historii klubu. Póki co oglądający to spotkanie na pewno z trudem powstrzymują się przed ziewaniem.

• Bardzo chaotycznie gra Rozwój. Przed chwilą, po odbiorze piłki Broziowi, zamiast spróbować przeprowadzić kontratak, obrońcy z Katowic wybili piłkę na oślep.

• Rozwój Legia

• Po zdobyciu bramki przez Legię tempo gry siadło. Nie dzieje się nic ciekawego. Legia próbuje rozgrywać atak pozycyjny, Rozwój się broni.

• Od czasu do czasu słychać doping kibiców Legii dobiegający spoza stadionu. Spotkanie to traci na wartości bez fanów z Warszawy.

• Bardzo dobre podanie górą do wychodzącego na czystą pozycję Saganowskiego. Napastnik zauważył wychodzącego z bramki Sławika i lobem umieścił piłkę w siatce.

• Gol dla Legii! Saganowski!

• Po dośrodkowaniu Brzyskiego strzału głową próbował Rzeźniczak. Uderzenie to było jednak niecelne.

• Legioniści starają się uspokoić grę. Rozwój póki co jest dla mistrza Polski równorzędnym przeciwnikiem, nie widać różnicy dwóch klas rozgrywkowych.

• Groźne uderzenie z 20. metra Brozia. Bardzo dobrze interweniuje Sławik.

• W odpowiedzi po dośrodkowaniu Brzyskiego głową starał się zaskoczyć bramkarza rywali Saganowski. Piłka przeszła obok słupka.

• Dobre uderzenie głową Gielzy. Pewnie broni Wojciech Skaba. Rozwój nie przestraszył się mistrza Polski.

• Kosecki wszedł w dobry drybling z zawodnikami Rozwoju, lecz akcję tą przerwał odważnym wejściem Gielza.

• Ponownie prawą stroną szarżowali gospodarze. Wstrzelenie piłki w pole karne minimalnie zbyt mocne.

• Była szansa dla Rozwoju. Akcja 3 na 2 zakończona bardzo niecelnym podaniem Żaka.

• Początek meczu bardzo spokojny. Przy piłce utrzymują się goście, starają się rozegrać atak pozycyjny.

• Wiemy, dlaczego kibice Legii nie weszli na stadion. Policja dostała listę z danymi kibiców, na której widniało 81 osób. Pod stadionem jest ich dwa razy więcej i policja może wpuścić tylko tych z listy. Fani legionistów protestują przeciwko takiej sytuacji i solidarnie stoją przed stadionem.

• Zaczynamy! Rozwój od środka!

• Rozwój-Legia

• Zawodnicy już na boisku wraz z obsadą sędziowską. Za chwilę początek meczu.

• Wszyscy kibice legionistów ciągle stoją poza stadionem przy swoich autach. Początek meczu na pewno bez nich, czy w ogóle uda im się zobaczyć mecz z trybun? Nie wiadomo.

• Kłopoty z wejściem na stadion mają kibice Legii- istnieje możliwość, że nie wejdą na trybuny. Do tej pory nie wiemy, jaka jest przyczyna takiej sytuacji.

• Trybuny zapełniają się coraz bardziej. Na dzisiejsze spotkanie wydano 1240 biletów, z czego 150 wejściówek otrzymali kibice gości.

• Trener mistrza Polski, Jan Urban, zdaje sobie sprawę z tego, że piłkarze Rozwoju nie oddadzą tego meczu za darmo i że będzie to dla nich trudne spotkanie. "Wyobrażam sobie poziom determinacji gospodarzy, którzy zechcą pokazać się szerszej publiczności. Mecz będzie transmitowany w telewizji, a ci chłopcy zostawią na boisku mnóstwo zdrowia" - mówi szkoleniowiec legionistów.

• „Dla mnie jako trenera to jeden z... łatwiejszych meczów. Zawodnicy będą na tyle zmotywowani, że nie muszę w to wplatać żadnych elementów psychologicznych.”- tak o dzisiejszym meczu mówił trener gospodarzy, Dietmar Brehmer.

• Oczekiwanie na pierwszy gwizdek arbitra umila nam Orkiestra Kopalni Węgla "Wujek" w Katowicach.

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• Obie drużyny rozgrzewają się już na boisku.

• Legia dopiero dziś włącza się do walki o obronę trofeum. Dla podopiecznych Jana Urbana będzie to ważny test przed spotkaniami ze Steauą Bukareszt w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

• Dla gospodarzy dzisiejszego spotkania będzie to czwarty mecz w Pucharze Polski w sezonie 2013/2014. W pokonanym polu pozostawili już Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Hetmana Zamość oraz pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Każde z tych spotkań trwało 120 minut (dwa z nich zakończone były rzutami karnymi).

• Spotkanie to można uznać za rewanż za pojedynek sprzed dwóch lat, kiedy to te zespoły (Rozwój występował wtedy pod szyldem rezerw) zmierzyły się w tej samej fazie rozgrywek. Katowiczanie przegrali wtedy 1:4, lecz pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

• 17 sierpień 2012 roku. Ta data niewątpliwie przejdzie do historii Rozwoju Katowice. W dniu dzisiejszym ten drugoligowy zespół podejmie na własnym boisku mistrza Polski, Legię Warszawa, w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.