• Koniec spotkania! Ruch w 1/8 Pucharu Polski!

• Mączyński odprowadził piłkę do boku. Futbolówka szybko jednak wróciła w pole karne i tam odebrał ją Jankowski.

• Gooool na 2:1 dla Wisły! Jankowski!

• Lewym skrzydłem z piłką pograł Brożek, wyłożył przed pole karne Guzmicowi, ten wyłożył piłkę Mączyńskiemu, który został zablokowany. Przekombinowali Wiślacy ładnie zapowiadającą się akcję

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Co ciekawe, niewiele zapowiadało bramkę dla Ruchu. W drugiej połowie to Wisła sprawiała lepsze wrażenie i nękała bramkę Niebieskich.

• Przy bramce asystował Surma, który zaliczył dobry przechwyt w środku pola i obsłużył Visnakovska podaniem.

• Przejęcie piłki w środku pola, na czystą pozycję wyszedł Visnakovs i w sytuacji sam na sam uderzeniem po ziemi pokonał Buchalika, jest już chyba po meczu.

• Goooool! Visnakovs na 2:0!

• Bezpańska piłka przed polem karnym, dopadł do niej Visnakovs i uderzył obok lewego słupka.

• Rzut rożny dla Wisły zakończył się bardzo groźnie. Z piłką lecącą z wrzutki Popovicia, minął się Wojciech Skaba. Dobitka jednego z kłębiących się w polu karnym wiślaków, wybroniona przez golkipera.

• Obrona Częstochowy w polu karnym Ruchu, Wisła rozgrywała piłkę, a Niebiescy rozpaczliwie blokowali, ostatecznie rzut rożny.

• Rzut rożny dla Wisły nie zaowocował większym zagrożeniem pod bramką Skaby.

• Wrzutka w pole karne z prawej strony, bliski zdobycia gola głową był Brożek, ale ostatecznie tylko rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy a tym samym w całym meczu. Na murawę w miejsce Macieja Iwańskiego wbiegł Artur Lenartowski.

• Visnakovs uderzył mocno z 25 metrów, ale wysoko nad bramką.

• Grodzicki ryzykownie do Cichockiego. Młody obrońca z problemami pokonał jednak napastników Wisły i zażegnał na chwilę niebezpieczeństwo.

• Grodzickiego faulował Mączyński i został ukarany żółtą kartką.

• Uderzenie Brożka sprzed pola karnego zablokowane i tylko rzut rożny. Po wrzutce Mączyński uderzał sprzed pola karnego. Nad bramką.

• Zagranie Crivellaro w pole karne, ale tam piłki nie sięgnął Brożek.

• Chwila oddechu dla Ruchu, Wisła buduje atak na swojej połowie.

• Fornalik rzuca do ataki Eduardsa Visnakovsa. Łotysz zmienia Mariusza Stępińskiego.

• Z rzutu wolnego Cywka w mur, po chwili znów groźnie w polu karnym i rzut rożny. Ruch w oblężeniu. Po wrzutce z kornera zagrożenie w końcu oddalone.

• Wisła długo budowała akcję pod bramką Ruchu i w końcu wywalczyła rzut rożny. Krótko rozegrany, dośrodkował w pole karne Marszalik, ale wybili obrońcy. Po chwili jednak faul przed polem karnym Ruchu i znów będzie groźnie.

• Długa prostopadła piłka do Lipskiego, ale zawodnik Ruchu na spalonym.

• Rzut wolny dla gości. Rafael Crivellaro nie zdołał jednak zaskoczyć obrońców chorzowian.

• Do coraz lepszych sytuacji dochodzą wiślacy. Wciąż jednak nie mogą umieścić piłki w siatce.

• Długa piłka do Jankowskiego w pole karne, ale zdołał uprzedzić go Skaba, który na ratę zatrzymał piłkę.

• Rzut wolny Niebieskich. Piłkę zagrywał Marek Zieńczuk. Lekkim strzałem z dystansu nie zaskoczył Buchalika.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Gorącymi brawami pożegnany został świetnie grający Kamil Mazek. W jego miejsce Rołand Gigołajew.

• Ależ groźnie było pod bramką Ruchu! Najpierw piłka trafiła do Marszalika, który z kilku metrów huknął w poprzeczkę! Piłka skozłowała na linii i wyszła w pole. Po chwili poprawka sprzed pola karnego Jankowskiego minimalnie obok słupka. Było groźnie.

• Kamil Mazek świetnie odebrał piłkę pod polem karnym Wisły. Jego dośrodkowanie zablokował jednak powracający stoper Białej Gwiazdy.

• Wrzutka z rzutu rożnego Lipskiego. Wybijał piłkę głową z własnego pola karnego Czekaj.

• Ładna akcja Ruchu Chorzów. środkiem popędził Łukasz Surma. W tempo podał piłkę do Marka Zieńczuka. Ten oddał strzał z dystansu. Góra Buchalik

• Akcję wiślaków świetnie odczytał Mateusz Cichocki. Spokojnie przejął piłkę i odegrał do przodu.

• I kolejna zmiana w Wiśle. Za Boguskiego wszedł Paweł Brożek.

• Druga zmiana wśród podopiecznych Kazimierza Moskala. Boisko opuścił Krystian Kujawa a w jego miejsce Krzysztof Mączyński.

• Jović zagrał z prawego skrzydła w pole karne, gdzie do piłki nie sięgnął Popović, który mógł zdobyć gola.

• Po zaciekłej walce Łukasza Surmy z Grzegorzem Marszalikiem górą był ten pierwszy. Mimo to z akcją popędzili wiślacy.

• Czekaj faulował Lipskiego na połowie Wisły. Rzut wolny szybko rozegrany, ale nie udało się stworzyć z niego akcji ofensywnej.

• Z kontratakiem próbował wyjść Mariusz Stępiński. Jedyne za co można go pochwalić to pomysł. Nie zdołał ominąć bowiem żadnego z wiślaków.

• Patryk Lipski walczył po prawej stronie boiska. Szybko podał do Marka Zieńczuka. Doświadczony pomocnik oddał jednak piłkę bez walki.

• Wrzutka z rzutu rożnego Zieńczuka, Grodzicki był blisko, ale nie zdołał celnie uderzyć.

• Martin Konczkowski usiłował przebić się prawą stroną. Nie pozwolił mu na to Czekaj.

• Spore zamieszanie pod polem karnym Buchalika wyjaśnił Boban Jović.

• Zmiana w Wiśle. Marszalik wchodzi Burligę.

• Rzut rożny w wykonaniu chorzowian. Przy piłce ustawił się Marcin Iwański. Dobre wybicie głową Burligi nie pozwoliło mu jednak nawet myśleć o zagrożeniu Buchalikowi.

• Arbiter wyraźnie się pogubił. Sporo chaosu po lewej stronie boiska. Kolejno na murawę padło kilku piłkarzy, jednak sędzia nie dopatrzył się nadużyć.

• Grodzicki faulował Jankowskiego, przerywając akcję Wisły.

• Inteligentne rozegranie Patryka Lipskiego nic nie dało. Podmęczony ciągłymi rajdami Kamil Mazek nie zdołał odebrać piłki.

• Ruch rozgrywał piłkę w środku pola, ale zabrakło dokładności i przejęła ją Wisła.

• Kamil Mazek znowu popędził skrzydłem. Próbował podać piłkę do Mariusza Stępińskiego, ale nie pozwolili mu na to obrońcy Wisły.

• Po wrzutce w pole karne Cywki, trochę przypadkowo główkował Boguski, który o mało nie przelobował Skaby. Bramkarz Ruchu przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Intensywnie rozgrzewają się rezerwowi Wisły, w tym Paweł Brożek

• Stępiński szarżował w pole karne Wisły, ale piłkę do kolegi odgrywał już zza linii końcowej.

• Drugą połowę od środka rozpoczęli Niebiescy.

• Rzut rożny w wykonaniu Wisły, jeszcze przed polem karnym wybił Mateusz Cichocki.

• Piłkarze Wisły wrócili już na boisko. Za nimi piłkarze Ruchu. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy! Niebiescy prowadzą z Białą Gwiazdą 1:0.

• Szybki kontratak gospodarzy. W pole karne prawą stroną wbiegł Kamil Mazek. Zaskoczył tym zarówno wszystkich rywali jak i kolegów. Jego strzał z dystansu okazał się jednak niecelny.

• Kolejny rzut rożny dla Wisły po zablokowaniu dośrodkowania przez Zieńczuka. Piłka wybita przez obrońców.

• Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Popobić i zmuszony do piąstkowania był Skaba.

• Sporo chaosu pod bramką Skaby. Piłka z rzutu wolnego pokręciła się trochę pod nogami piłkarzy obu drużyn aż w końcu po dotknięciu chorzowianina wyleciała za linie końcową.

• Żółta kartka dla Grodzickiego za wślizg, w wyniku którego ucierpiał Boguski. Rzut wolny dla Wisły 40 metrów od bramki Ruchu.

• Zieńczuk wszedł w rywala nakładką i rzut wolny dla Wisły w okolicy strefy środkowej.

• Kolejny skuteczny odbiór Łukasza Surma zabił ofensywne chęci Wisły.

• Prawą stroną popędził Martin Konczkowski. Odegrał do tyłu, do Kamila Mazka, jednak ten nie był w stanie nic zrobić.

• Odegraniem piętą chciał popisać się Crivellaro. Cos jednak nie wyszło gdyż piłka poleciała dosłownie do nikogo.

• Cywka ładnie uderzył sprzed pola karnego i Skaba z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z rzutu rożnego Popović na krótki róg, ale wyżej wyskoczyli obrońcy Ruchu i wybili futbolówkę.

• Bardzo aktywny dzisiaj Kamil Mazek popisał się kolejnym ładnym dośrodkowaniem w pole karne. Marek Zieńczuk nie zdołał jednak odebrać piłki.

• Krótkimi podaniami prawą stroną boiska na połowę Ruchu wdarli się wiślacy. Wobec dobrej postawy Marka Zieńczuka i Rafała Grodzickiego nie mogli nic zrobić. Wybicie na aferę Crivellaro, odczytał Skaba.

• Długa piłka do Boguskiego, ale ten na wyraźnym spalonym.

• Akcję chorzowian z zalążku zatrzymał Boban Jović.

• Kontratak wiślaków zakończony fiaskiem. Wszystko rozpoczął Maciej Jankowski. Wraz z czterema kolegami próbował wedrzeć się w pole karne rywali. Nieskutecznie.

• Klasyka na polskich boiskach. Prowadzący grę do czasu strzelenia bramki Ruch, po objęciu prowadzenia postanowił się cofnąć. Od kilku minut dominuje Wisła. Ciekawe czy gospodarze odzyskają kontrolę nad meczem.

• Łatwa strata Iwańskiego pod własnym polem karnym mogła zakończyć się katastrofą. Na jego szczęście Crivellaro przekroczył linię autu.

• Piłkę dogrywaną w pole karne przez Bobana Jovicia, głową wybił Mateusz Cichocki.

• Rzut różny dla wiślaków spokojnie odebrał Łukasz Surma.

• Rzut wolny dla Wisły z lewej strony, wrzutka w pole karne i głową wybija Szyndrowski.

• Maciej Iwański dośrodkowywał z rzutu wolnego. Piłka wpadła prosto w kłębiących się pod polem karnym Buchalika, Niebieskich. Nikt nie zdołał jednak oddać strzału.

• Marek Zieńczuk lewą stroną boiska przebił się pod pole karne wiślaków. Udało mu się wywalczyć rzut wolny dla swojej drużyny.

• Na osobną pochwałę zasługuje dzisiaj Mazek, który pokazuje dzisiaj swoją szybkość. To może być jeden z jaśniejszych punktów tego meczu.

• Podrażniona stratą bramki Wisła, ruszyła do przodu. Prawą stroną boiska akcję pociągnął Boban Jović. Mimo szczerych chęci nie zakończyło się jednak nawet strzałem.

• Bardzo ładna akcja Ruchu! Konczkowski wypuścił prawym skrzydłem Mazka, który włączył piąty bieg, wyprzedził o długość wiślaków i precyzyjnie dograł do Lipskiego, który z kilku z metrów uderzył głową i po koźle pokonał Buchalika. Brawa dla młodych piłkarzy Niebieskich.

• Goooool! Lipski głową z kilku metrów!

• Piłka krąży gdzieś między nogami piłkarzy obu zespołów w okolicy linii środkowej. Nie dzieje się nic poważnego.

• Z rzutu rożnego wrzucał piłkę Zieńczuk, z poświeceniem wypiąstkował ją z pola karnego Buchalik.

• Patryk Lipski zgasił futbolówkę i podał ją na prawe skrzydło. Stamtąd futbolówka dotarła do Mariusza Stępińskiego, który jednak nie potrafił pokonać Buchalika.

• Z pierwszą poważniejszą sytuacją pędzili wiślacy. W pole karne zagrywać próbował Jankowski. Do piłki dobiegał już Crivellaro, ale śmiała interwencja Skaby nie pozwoliła mu nic zrobić.

• Szybki atak Ruchu prawym skrzydłem skończył się wywalczeniem rzutu rożnego. Po wrzutce nie było wielkiego zagrożenia.

• Marek Zieńczuk ładnym lobem dośrodkował w pole karne. Piłka ominęła co prawda defensorów Wisły, ale czający się pod bramką Buchalika, Mariusz Stępiński nie zdołał jej odebrać. Piłka wróciła przed pole karne do Surmy, który uderzył wprost w ręce golkipera Wisły.

• Lipski utrzymał się przy piłce przed polem karnym Wisły, naciskany przez dwóch rywali oddał piłkę do Zieńczuka, który po ziemi uderzył obok bramki. Nie wyszedł mu ten strzał.

• Wiślacy niby próbują coś skonstruować przed polem karnym rywali, ale nie dochodzą do strzeleckich sytuacji.

• Wybicie Skaby ponownie kończy się stratą.

• Zagranie w pole karne do Boguskiego, ale piłkarz Wisły złapany na spalonym.

• Wojciech Skaba długo się namyślał zanim zdecydował się wznowić grę. Długie podanie wylądowało jednak pod nogami przeciwników.

• Strzał z dystansu Konczkowskiego i z problemami broni Buchalik.

• Dośrodkowanie na krótki słupek odczytali stoperzy Białej Gwiazdy.

• Krótkie rozegranie i kolejny rzut różny dla chorzowian. Tym razem wykonawcą Maciej Iwański.

• Krótkie podania między defensorami Ruchu w końcu zaowocowały wdarciem się na połowę wiślaków. Po lewej stronie do piłki próbował dojść Marek Zieńczuk. Tym razem jednak nie zdążył.

• Ruch chwilowo zamknięty na własnej połowie. Piłka co chwilę u Skaby.

• Rzut rożny w wykonaniu gospodarzy. Do piłki doszedł Maciej Iwański. Jego strzał z dystansu przeleciał jednak nad poprzeczką.

• Ależ okazja Ruchu! Lipski genialnie ograł na lewym skrzydle rywala, wyłożył piłkę w pole karne do Surmy, który z kilku metrów huknął w poprzeczkę!

• Rafał Grodzicki ładnie zagrał do stojącego w środku Patryka Lipskiego.

• Kamil Mazek przyspieszył i pognał prawą stroną, wyprzedzając obrońcę. Nie utrzymał jednak piłki w boisku.

• Kolejna akcja Ruchu Chorzów. Ponownie prawą stroną. Kolejny błąd Bobana Jovicia mógł skończyć się sporym zagrożeniem dla Buchalika.

• Cichocki uspokoił grę podając wycofując piłkę. Szybko rozpoczął jednak kolejny atak swojej drużyny.

• Faul z prawej strony pola karnego Wisły. Wrzuca piłkę Zieńczuk, zamieszanie w polu karnym, ale ostatecznie piłka wybita.

• Mimo, że to wiślacy jako pierwsi zaczęli wymieniać podania na środku boiska, to gorąco zrobiło się właśnie pod polem karnym Buchalika.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Od środka rozpoczęła Wisła

• Kapitanowie zespołów wylosowali już stron. Pierwszy gwizdek już za moment

• Sędziowie wyprowadzili już piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut. Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki.

• Zarówno w zespole gospodarzy jak i wśród podopiecznych Kazimierza Moskala, względem ostatniego ligowego spotkania, w wyjściowym składzie dokonano aż 6 zmian. Obaj szkoleniowcy najwyraźniej chcą dać odpocząć piłkarzom regularnie walczącym o ligowe punkty, a także przetestować formę rzadziej widywanych w grze zawodników.

• Spotkanie z Wisłą szczególnym będzie także dla Kamila Mazka. Były gracz Legii Warszawa po raz pierwszy wybiegnie na murawę od pierwszej minuty. Podobnie wygląda sytuacja Mariusza Stępińskiego. Młody napastnik, w drużynie Ruchu jest dopiero od kilku tygodni i jak na razie wchodził tylko z ławki. Dzisiaj o bramki dla gospodarzy walczył będzie od premierowego gwizdka.

• Jak w większości spotkań Pucharu Polski rozgrywanych przez drużyny ekstraklasy, tak i dzisiaj mamy przed sobą kilka debiutów. Po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu trykot Niebieskich przywdzieje Mateusz Cichocki. Urodzony w 1992 roku obrońca przybył na Cichą z Dolcanu Ząbki. Jak dotąd wszystkie spotkania oglądał z ławki rezerwowych.

• Ławka rezerwowych Wisły: Radosław Cierzniak, Paweł Brożek, Richard Guzmics, Krzysztof Mączyński i Grzegorz Marszalik

• Ławka rezerwowych Ruchu: Matus Putnocky, Roland Gigolajev, Michał Koj, Artur Lenartowski, Paweł Oleksy, Tomasz Podgórski i Eduards Visnakovs.

• Witamy w relacji na żywo ze stadionu w Chorzowie, gdzie w ramach Pucharu Polski Ruch podejmuje Wisłę Kraków.