Fortuna Puchar Polski, Ćwierćfinał, rewanż

Sandecja Nowy Sącz

0

Zagłębie Lubin

5

• Koniec spotkania! O ile w pierwszej połowie gracze Sandecji nawiazywali do poziomu Zagłębia tak w drugiej połowie ekipa z ekstraklasy całkowicie zdominowała gospodarzy strzelając im kolejne 4 gole. W półfinale PP zobaczymy Zagłebie Lubin.

• Doliczamy 2 minuty.

• Trener Lenczyk przekazuje przy lini bocznej instrukcje na końcówkę spotkania Aleksandrowi Kwiekowi.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry przez zawodników Sandecji, z ponad 30 metrów uderza Gómez, bramkarz gości z największym trudem paruje piłkę na rzut różny.

• Wymowne gesty trenera gospodarzy, zawiedziony postawą swoich zawodników...

• Po stracie 5 bramki zawodnicy gospodarzy sprawiają wrażenie niedowierzajacych w swoje umiejętności...brakuje między nimi porozumienia i często tracą piłki, natomiast goście kontrolują przebieg spotkania bez większych problemów.

• Kononowicz zastępuje na placu gry Bębenka.

• GOOOOOOL!!! Bertilsson w dziecinny sposób ogrywa Kamila Słabego i strzela z lewej nogi. Piłka ląduje zaraz przy słupku. Kozioł wyciąga piłkę z siatki po raz 5.

• Po 4 golu mecz nieco się nam "zamroził". Piłka wędruje głównie od nóg do nóg zawodników Zagłębia.

• Margol za Urbana.

• Fałowski za Szczepanskiego

• Janoszka za Piecha.

• Mimo bardzo niekorzystnego wyniku, kibice Sandecji wciąż dopinguja swój zespół i zdzierają gardła, piękne zachowanie! Na trybunach zasiada dzisiaj ok. 2500 widzów w tym 50 przyjezdnych.

• Za Bilka na boisko wchodzi Manuel Curto.

• GOOOOOOOL!!! Bramka Szweda, który chwile wcześniej pojawił się na boisku..Istny pogrom!

• GOOOOOOOL!!! dośrodkowanie Čotry i ładnym strzałem Koziola pokonuje Papadopulos.

• GOOOOOOOOOL!!! Abwo "pognał" z piłką prawa strona i dosrodkowywuje w pole karne, Piech przyjmuje piłkę na 10 metrze i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy.

• Żółta kartka dla Mateusza Bartkowa.

• Zaczynamy drugą połowę! Czy piłkarzy Sandecji stać na jakiś zryw? Odpowiedź juz za 45 minut.

• Koniec pierwszej połowy na stadionie im. O. Władysława Augustynka. Mieliśmy kilka zrywów i ciekawych akcji zarówno ze strony jednych i drugich ale gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Groźna akcja lubinian, piłkę na lewej stronie dostaje nieobstawiony Čotra, który podaje wzdłuż bramki, lecz nikt nie przecina jego zagrania i wciąż mamy 0:0

• Odzyskanie piłki przez gospodarzy w środkowej części boiska, rozrzucenie na skrzydło, dośrodkowanie i strzał Franczaka z głowy w fenomenalny sposób broni Rodić, następnie szybka kontra gości i strzał z dystansu Kwieka obroniony w pięknym stylu przez Kozioła.

• Gra straciła trochę na tempie i zawodnicy coraz częściej przekraczają przepisy.

• Ryszard Kuźma cały czas pokrzykuje na swoich zawodników, trener Lenczyk narazie spokojnie przygląda się grze swoich podopiecznych.

• Sprytne zagranie Kwieka nad obrońcami Sandecji i sytuacje sam na sam zmarnował Papadopoluos przegrywając pojedynek z Markiem Koziołem.

• Ciekawa sytuacja na stadione w Nowym Sączu. W drybling z Arkadiusz Piechem wdal się...Marek Kozioł osmieszajac napastnika Zagłębia. Potem szybka akcja gospodarzy jednak strzał Gómeza ląduje kilka pięter nad bramką gości.

• Szybka kontra graczy Sandecji, ostatecznie piłkę w polu karnym przyjmuje Szczepański i strzela...daleko od bramki.

• Rzut wolny w okolicach pola karnego Sandecji. Dosrodkowywuje Čotra, natomiast piłkę pewnie chwyta Kozioł.

• Kolejna akcja gospodarzy lewą stroną, teraz na dośrodkowanie zdecydował się Bębenek ale w polu karnym brakowało kogoś kto wykończyłby akcję.

• Indywidualna akcja Macieja Górskiego, strzał z okolic 20 metra najpierw piłka lekko zmienia kierunek lotu odbijając się od nóg obrońcy, a następnie z największym trudem na rzut różny odbija ją bramkarz gości.

• GOOOOOOOOOOL!!!!!! Piech strzelcem bramki! Zamieszanie w polu karnym Sandecji i piłka w niewyjaśnionych okolicach wpada do bramki gospodarzy. Mamy 1 bramkę w dzisiejszym meczu.

• 001@ Matej Nather pauzuje za nadmiar żółtych kartek, podobnie jak Adam Mójta i Łukasz Grzeszczyk,

• Urban wrzuca piłkę ze stałego fragmentu gry ale przechodzi ona wszystkich graczy zarówno Zagłębia jak i Sandecji.

• Ładna akcja Sandecji, Urban dosrodkowywuje z lewej strony, lecz tutaj piłkę pewnie łapie bramkarz gości.

• Początek spotkania nieco ospały, gra toczy się głównie w środku boiska.

• Zaczynają przyjezdni! Ruszamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie Tomasz Radkiewicz z Łodzi.

• Piłkarze wychodzą na murawę i za chwilę będą zaczynać dzisiejsze, miejmy nadzieję ciekawe widowisko.

• Przypomnijmy w pierwszym meczu gracze Zagłębia Lubin pokonali Sandecje 2:0.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Ptak, Bertilsson, Błąd, Curto, Famulski, Janoszka, Piątek

• Ławka rezerwowych Sandecji: Cabaj, Kacala, Kuźma, Fałowski, Kononowicz, Margol, Szeliga

• Zadaniem nr 1 dla pierwszoligowca w tym spotkaniu będzie z pewnością zatrzymanie szybkiego Davida Abwo. Zawodnik, który doskonale sobie radzi w rozgrywkach Ekstraklasy, w Nowym Sączu z pewnością także będzie groźny.

• Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski. Na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka miejscowa Sandecja zagra z Zagłębiem Lubin.