Śląsk Wrocław 0 - 1 Jagiellonia Białystok

0

Jagiellonia Białystok

1

• Z Wrocławia żegnają Maciek Jakubski i Kuba Seweryn.

• Zasłużona wygrana Jagi we Wrocławiu. W myśl przysłowiu co się odwlecze... sędzia Rynkiewicz nie uznał gościom prawidłowej bramki strzelonej na początku drugiej połowy, ale w doliczonym czasie gry Drażba zdobył bardzo ładną bramkę.

• Koniec meczu. Śląsk żegna się w słabym stylu z Pucharem Polski!

• Więzik za Pawelca, Śląsk gra o remis.

• DRAŻBA strzela głową bramkę! Po lewej stronie Socha dał się ograć jak junior, dośrodkowanie i piłka trafia do siatki.

• Sędzia przedłuża mecz o 7 minut.

• Pawłowski w karetce opuszcza Stadion Miejski. Dzalamidze zajmuje jego miejsce.

• Dzalamidze gotowy do gry za kontuzjowanego Pawłowskiego.

• Drażba urwał się Dudu i po ziemi dośrodkował w pole bramkowe, gdzie Gavish zderzył się z bodajże Pawłowskim. Obaj leżą na murawie.

• Ostry zmienia jednak Cetnarskiego.

• Ostrowski gotowy do gry. Pewnie wejdzie za Gavisha.

• Stevanović po akcji Plaku, Cetnarski, Socha wprost w ręce Barana.

• Balaj melduje się na murawie za Piątkowskiego.

• Balaj zaraz wjedzie na boisko.

• Piękna akcja Dudu, podanie do Plaku, który miękko wrzuca w pole karne, gdzie Paixao zderza się z Sochą. Gdyby Portugalczyk zostawił, mogło być 1:0.

• Stevanović po akcji Cetnarskiego i Sochy uderza bardzo mocno lewą nogą obok bramki Barana.

• Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

• Wreszcie zmiana w Śląsku. Socha za bezproduktywnego Patejuka.

• Piątkowski słabo strzela, ale piłka po rykoszecie sprawiła kłopoty Kelemenowi.

• Piłkarze Śląska domagają się karnego, ale ręki tam nie było po wrzutce w pole karne.

• Dudu do Kaźmierczaka i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Rzut wolny pośredni dla Śląska z 14 metrów! Jeden z obrońców zaatakował Cetnarskiego wysoko podniesioną nogą.

• Socha za chwilę zamelduje się na murawie.

• Quintana z daleka bardzo mocno, ale nad poprzeczką.

• Pawłowski strzela głową, ale za lekko by zaskoczyć Kelemena.

• Ukah w ostatniej chwili przecina podanie Cetnarskiego do Paixao.

• Pierwsza zmiana w ekipie Jagi: Drażba za Plizgę.

• Cetnarski z wolnego, z boku boiska ładnie podkręcił piłkę, ale nie dość, by trafiła do bramki gości.

• Bezładna kopanina w środku pola przerywana tylko złośliwymi faulami.

• Śliczna kontra Śląska skończona beznadziejnym zagraniem Plaku. Rozumiem, że jest to transfer Levego, ale nonszalancja Plaku doprowadza do szału.

• Spalonego przy bramce Pawłowskiego nie było. Olbrzymi błąd sędziego Rynkiewicza.

• Po chwili Barana próbuje lobować Paixao, ale bramkarz gości łapie piłkę.

• Pawłowski trafia do siatki po zagraniu Plizgi, ale wcześniej był spalony.

• Cetnarski wrzuca z 40 metrów piłkę w pole karne z wolnego. Nikt nie przecina dośrodkowania i Baran w ostatniej chwili wybija na róg.

• W pierwszej akcji Patejuk podcięty przez Pazdana. Piłka, po rzucie wolnym, trafia na głowę do Kaźmierczaka, który zgrywa ją w kierunku bramki. Tam niezdarnie, ale skutecznie piąstkuje Baran.

• Jaga rozpoczęła drugą część gry.

• Pierwsza połowa bezbramkowa, ale obie drużyny miały swoje okazje. Śląsk miał ich więcej, ale jak na dłoni widać brak Sebastiana Mili. Do pola karnego jest dobrze, ale brakuje ostatniego podania, a jeśli już wrocławianie strzelają, to broni Baran. Dla Jagi sytuacje zmarnowali Plizga i Piątkowski. Druga połowa zapowiada się emocjonująco.

• Koniec pierwszej połowy. 0:0.

• Pierwszą połowę kończy atomowym strzałem Kaźmierczak. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Kaźmierczak do spółki z Gavishem po rogu tuż obok bramki Barana.

• Paixao z Plaku rozklepali obronę gości, ale strzał Portugalczyka z kilku metrów obok bramki Barana.

• Pawelec w ostatniej chwili ubiegł Pawłowskiego wybijając na rzut rożny.

• Baran ratuje Jagę po kiksie Popkhadze. Bramkarz gości był szybszy od Plaku.

• Ostatnie minuty to akcja za akcję i wreszcie mecz może się podobać.

• W rewanżu Plizga podcina piłkę nad Kelemenem, ale Grodzicki wybija z linii bramkowej!

• Dudu wrzuca mocną piłkę z wolnego, Baran wybija ją przed siebie i Cetnarski kapitalnie uderza z powietrza zza pola karnego. Baran świetnie przenosi piłkę ad poprzeczką.

• Norambuena podciął Plaku przed polem karnym i otrzymał żółtą kartkę.

• Stevanović uderza z dystansu obok słupka bramki Barana.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawłowski zgrywa piłkę głową do Piątkowskiego, a ten również głową posyła ją nieznacznie obok wrocławskiej bramki!

• Po centrze Plizgi Kaźmierczak dobrze odbija piłkę głową na rzut rożny.

• Plizga faulowany przez Plaku w narożniku boiska i szansa dla Jagi.

• Słaby mecz we Wrocławiu. Bez sytuacji bramkowych i z wieloma niedokładnymi zagraniami z obu stron.

• Stevanović spóźniony fauluje Ukaha i ogląda żółtą kartkę.

• Moment efektownej gry piłką gości, ale efektów z tego żadnych.

• Dośrodkowanie Patejuka z rzutu wolnego i udane piąstkowanie Barana. Po chwili bardzo niecelnie z dystansu uderza Plaku.

• Oj, jak było groźnie!!! Gavish doskonale zagrał przed pole karne do Cetnarskiego, ten potężnie strzela, ale szczupakiem wybija piłkę w szesnastce Michał Pazdan!

• Jak na razie oba zespoły nie powalają nas swoja grą. Bardzo spokojne spotkanie, bez sytuacji bramkowych.

• Oded Gavish ukarany kartka za brzydki faul.

• Było groźnie po dośrodkowaniu w polu karnym Śląska, ale ostatecznie piłka odbiła się od zaskoczonego Ukaha i wyszła za boisko.

• Kartka dla Popkhadze za wycięcie Marco Paixao.

• Dziesięć minut gry za nami, Śląsk atakuje, podchodzi łatwo pod pole karne Jagi, ale z oddaniem strzału jest już gorzej.

• Stevanović ładnie rozklepał obronę gości z Plaku, ale w ostatniej chwili wmieszał się we wszystko obrońca.

• Kaźmierczak ładnie przerzucił piłkę do Plaku, ten wrzucił mocno w pole karne, ale tam udanym piąstkowaniem popisał się Baran. Po chwili do przodu ruszył Patejuk, ae strzelił w boczną siatkę zamiast dograć do środka.

• Patejuk zaczął w swoim stylu - od straty piłki i powrotu spacerkiem pod własne pole karne. Piłka w rękach Kelemena.

• Cetnarski do Paixao i zaczynamy.

• Dla przypomnienia: na dzisiejszy mecz zaproszone zostały dzieciaki ze szkół. Siedzą na trybunie D i na razie są głośniejsze niż sektor Oporowska.

• Tomek Hołota ma zbitą nogę. Nic poważnego, ale dziś go zabraknie.

• Mimo wszystko Śląsk chyba w bardziej eksperymentalnym składzie. Jak sobie poradzą wrocławianie bez Sebastiana Mili? Przeważnie nie wychodzi to na zdrowie drużynie, ale mina Mili po trzeciej bramce dla Górnika w piątkowy wieczór była wymowna - co się dzieje z tymi ludźmi? Tak czy siak opaskę kapitańską otrzymał Kaz.

• Trener Stokowiec także eksperymentuje. Na bramce Baran, a dalej Popkhadze czy Waszkiewicz. Na ławce Drażba i Giełażyn. Ciekawe co pokażą w takim meczu dublerzy?

• Jak widać obaj trenerzy ostro zareagowali na porażki w piątkowych spotkaniach. W Śląsku brakuje nade wszystko Mili, którego nie ma tym razem nawet na ławce. Funkcję rozgrywającego będzie pełnił Cetnarski. W bramce zobaczymy Kelemena, na środku obrony Gavisha i Grodzickiego. Na ławce natomiast znalazło się miejsce dla młodych Adamca i Dankowskiego.

• Ławka gospodarzy: Gikiewicz, Ostrowski, Socha, Kokoszka, Adamec, Więzik, Dankowski. Ławka gości: Słowik, Bandarowski, Balaj, Dzalamidze, Gajos, Drażba, Giełażyn.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za 40 minut początek spotkania w 1/8 Pucharu Polski pomiędzy Śląskiem i Jagiellonią. Na relację zaprasza Maciek Jakubski.