Fortuna Puchar Polski, 1/4 finału, pierwszy mecz

Legia Warszawa

1

• Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej dzisiejszej relacji i zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłego wieczoru! Dobranoc!

• Rewanżowe spotkanie przy Łazienkowskiej, na które oczywiście serdecznie zapraszamy zostanie rozegrane 5 marca!

• Po zakończeniu meczu jeszcze żółtą kartką ukarany Michał Kucharczyk za protesty o zbyt wczesne zakończenie spotkania.

• Koniec spotkania! Śląsk remisuje we Wrocławiu z Legią 1:1 po bramkach Michała Żyry i Marco Paixao! Mimo że wydawało się, że Legia w rewanżu jedynie dopełni formalności, jednak będziemy mieli emocje przy Łazienkowskiej!

• Po bramce w gospodarzy wstąpiły nowe siły, teraz to oni są w posiadaniu piłki, konstruują akcję, która mogłaby dać im prowadzenie w tym meczu.

• Łukasz Broź popełnia koszmarny błąd próbując podać piłkę do Dusana Kuciaka zagrał futbolówkę Marco Paixao, który bez problemów doprowadza do wyrównania! Śląsk wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! COŚ NIESAMOWITEGO! BRAMKĘ WYRÓWNUJĄCĄ ZDOBYWA MARCO PAIXAO!

• Druga zmiana w zespole gospdodarzy. Za Petera Grajciara na boisku pojawia się Krzysztof Ostrowski.

• Oj, Legia komplikuje sobie teraz nieco sytuację! Kapitan Legii, Ivica Vrdoljak otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko!

• Legia mogła już rozstrzygnąć ten dwumecz. Fantastyczne podanie do Kucharczyka, który stanął oko w oko z Mariuszem Pawełkiem, zawodnik Legii jednak "popisał się" fatalnym lobem i przeniósł piłkę nad bramką rywali.

• Pierwsza zmiana także w zespole z Warszawy. Marek Saganowski wchodzi w miejsce Miroslava Radovića.

• Za Toma Hateleya wchodzi Krzysztof Danielewicz.

• Miroslav Radović dogrywa do Masłowskiego,. Były piłkarz Zawiszy nieczysto trafił futbolówkę i bez problemów złapał ją Pawełek.

• Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem ukarany zostaje Ivica Vrdoljak.

• Kolejne uderzenie gracza gospodarzy. Flavio zagrał do Marco Paixao, ten zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale pomylił się nieznacznie.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu Lukas Droppa wchodzi na boisko w miejsce Roberta Picha.

• Śląsk będzie kończyć ten mecz w dziesiątkę! Taktyczny faul Tomasza Hołoty i druga żółta kartka dla zawodnika gospodarzy! Niesamowicie trudna sytuacja Śląska.

• Ponownie gospodarze stanęli przed szansą na wyrównanie! Tomasz Hołota otrzymał piłkę w polu karnym Legii i oddał strzał wprost w Dusana Kuciaka. Słowacki bramkarz na raty zdołał złapać piłkę.

• Teraz Peter Grajciar pokusił się o strzał z dystansu, ale czeski zawodnik Śląska przeniósł piłkę nad bramką gości.

• Ależ Śląsk rozpoczął tą drugą połowę! Teraz Marco Paixao doszedł do fantastycznie zagranej prostopadłej piłki, minął wychodzącego Dusana Kuciaka, ale nie zdołał już oddać strzału, bo kąt był zbyt ostry.

• Ależ był teraz blisko Śląsk, by doprowadzić do wyrównania! Po dośrodkowaniu Dudu do piłki doszedł Marco Paixao i minimalnie niecelnie uderzył głowa.

• Zaczynamy drugą część spotkania we Wrocławiu! Obie drużyny bez zmian, Śląsk walczy o korzystny rezultat!

• Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi ze Śląskiem 1:0 po bramce w samej końcówce Michała Żyry. Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Guilherme zostaje ukarany żółtą kartką na sam koniec pierwszej połowy spotkania za ostry faul przy linii bocznej boiska.

• Michał Kucharczyk znalazł się z lewej strony pola karnego, dograł piłkę do środka do Radović'a, którego strzał został zablokowany, piłka trafiła jeszcze do Michała Żyry, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki Śląska.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Michał Żyro otwiera wynik tego spotkania we Wrocławiu!

• Piłkę w polu karnym Legii otrzymał tyłem do bramki Marco Paixao, Portugalczyk zagrał piętą, ale jego intencje wyczuł Dusan Kuciak i wyjaśnił sytuację łapiąc futbolówkę.

• Michał Żyro wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a Michał Kucharczyk spróbował strzału przewrotką, jednak zawodnik Legii nie zdołał trafić w bramkę rywali.

• W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Śląsk jest częściej w posiadaniu piłki, ale nie potrafi stworzyć groźnej sytuacji.

• Mariusz Pawełek popisał się udaną interwencją daleko od własnej bramki. Golkiper Śląska uprzedził nadbiegającego do piłki Michała Kucharczyka.

• Ależ teraz fantastyczna interwencja Dusana Kuciaka! Robert Pich uderza z wysokości linii pola karnego i świetną paradą popisał się Kuciak, a chwilę później Flavio Paixao nie trafił w piłkę i mamy wiąż bez bramek we Wrocławiu.

• Jakub Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za bardzo ostre wejście w Petera Grajciara.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Tomasz Hołota ukarany za faul taktyczny.

• Chwila przestoju w atakach Legii, ale mistrzowie Polski uważnie grają w obronie i Śląsk nie potrafi dostać się w pole karne gości.

• Ofensywna próba Roberta Picha, który popędził prawym skrzydłem. Dośrodkowanie zawodnika Śląska było jednak niecelne.

• Kucharczyk dostał świetną piłkę na lewą stronę, ten popędził w pole karne i zagrał płasko pod bramkę Pawełka. Obrońcy wybili piłkę, ale futbolówka ponownie trafiła do Kucharczyka, który tym razem górą ponowił próbę dośrodkowania. Tym razem niewiele zabrakło jednemu z graczy Legii do umieszczenia piłki w bramce rywali.

• Znakomita, prawie perfekcyjna kontra zespołu z Wrocławia, ale na końcu Robert Pich "popisał się" niecelnym uderzeniem.

• Michał Kucharczyk ostro wrzuca piłkę w pole karne gospodarzy, ale świetnie interweniowała defensywa Śląska wybijając tę piłkę.

• Okazja dla Śląska na bramkę z rzutu wolnego, ale Dudu Paraiba trafił w mur, a chwilę później Tomasz Hołota nie zdołał opanować piłki.

• Flavio Paixao ładnie minął Guilherme w polu karnym Legii i wrzucił miękko pod bramkę Dusana Kuciaka, obrońcy gości zdołali wybić tę piłkę poza obręb własnego pola karnego.

• Legia podkręca tempo, teraz Michał Żyro przyjął piłkę w polu karnym rywali, złamał akcję na prawą nogę i oddał strzał, który jednak spokojnie złapał w ręce Mariusz Pawełek.

• Teraz Masłowski przedarł się w pole karne Śląska i nawet zdołał oddać strzał, ale zbyt lekki, by mógł pokonać Pawełka.

• Masłowski znalazł się z lewej strony pola karnego rywali, spróbował zagrać płasko w "szesnastkę" gospodarzy, ale obrońcy Śląska stali na posterunku i zdołali wybić piłkę.

• Pierwsza tak naprawdę ofensywna akcja Legii w tym meczu. Radović zagrał piłkę do boku do Kucharczyka, ten złamał akcję do środka, ale się pogubił i stracił futbolówkę.

• Kibice odpalili race na początku spotkania przez co teraz nad boiskiem unosi się mgła, która bardzo utrudnia oglądanie dzisiejszego spotkania.

• Początek tego spotkania zdecydowanie na korzyść Śląska, teraz Zieliński spróbował dośrodkowania w pole karne Legionistów, ale piłka wylądowała wprost w rękach Dusana Kuciaka.

• Pierwsza ofensywna akcja gości, Flavio Paixao dośrodkował z prawej strony boiska, jednak zbyt lekko i obrońcy gości mogli wybić tę piłkę.

• Zaczynamy spotkanie we Wrocławiu! Zaczyna Legia!

• Przed meczem minuta ciszy z powodu śmierci byłego zawodnika Śląska Wrocław - Henryka Kowalczyka

• Podobno na meczu jest dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. Patrząc obiektywnie, na takim meczu nie mogło go zabraknąć!

• Oba zespoły wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu! Śląsk zagra dzisiaj na zielono, natomiast Legia na biało-czarno!

• W pierwszych składach obu zespołów wyszło dzisiaj po jednym zawodniku pozyskanym w zimowym okienku transferowym. W ekipie gospodarzy będziemy mieli okazje oglądać Petera Grajciara, natomiast w drużynie z Warszawy zagra dzisiaj Michał Masłowski.

• Śląsk w Turcji rozegrał trzy sparingi. Najpierw pokonał austriacki Rheindorf Altach 3:0, potem zremisowali z ukraińską Zorią Ługańsk 2:2, by na końcu przegrać z CSKA Sofia 0:1. Ponadto we Wrocławiu pokonali Górnik Łęczna 1:0, oraz Miedź Legnica 3:0.

• Legioniści na początek przygotowań w Turcji wygrali z Viktorią Plzeń 2:1, potem ponieśli dwie porażki kolejno z Qarabagem Aagdan 0:2 i Zenitem Sankt Petersburg 2:3, następnie udało się wygrać z Dinamem Bukareszt 4:2, by na końcu przegrać z Dnipro Dniepropietrovsk 1:3.

• Oba zespoły do sezonu przygotowywały się w Turcji. Aktualni mistrzowie Polski osiągnęli tam nieco gorsze wyniki niż Śląsk Wrocław, jednak drużyna z Warszawy miała bardziej wymagających przeciwników.

• Oba zespoły są po bardzo ciężkim okresie przygotowawczym i dzisiaj będą mieli okazje zaprezentować nam się i pokazać, który z zespołów przepracował ten okres lepiej.

• Już za około pół godziny rozpocznie się pierwsze oficjalne piłkarskie spotkanie tej "wiosny" na polskich boiskach i to nie byle jakie!

• Ławka rezerwowych Śląska: Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Mateusz Machaj, Kamil dankowski, Krzystof Danielewicz, Lukas Droppa, Milos Lacny

• Ławka rezerwowych Legii: Arkadiusz Malarz, Bartosz Bereszyński, Dossa Junior, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Orlando Sa, Marek Saganowski

• Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu 1/4 finału Pucharu Polski, w którym we Wrocławiu miejscowy Śląsk zagra z Legią Warszawa. Zapowiadają się spore emocje!

• Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści SLALEG na numer 72355 (koszt 2,46 zł). W trakcie meczu dostaniesz informacje o składzie, o zmianach wyniku oraz podsumowanie spotkania.