Śląsk Wrocław

1

Zawisza Bydgoszcz

2

• We Wrocławiu Śląsk poległ 1:2 z Zawiszą i pożegnał się z Pucharem Polski. Bramki dla gości zdobyli Szymon Lewicki i Kamil Drygas, odpowiedział Kamil Biliński.

• Koniec meczu! Zawisza w półfinale Pucharu Polski!

• Powalczył jeszcze Konrad Kaczmarek na prawym skrzydle, ale faulował. Od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze Zawiszy.

• Arbiter do drugiej połowy doliczył trzy minuty.

• Zmiana też w drużynie Śląska. Mariusz Idzik zastąpił Pawła Zielińskiego.

• W miejsce Blażo Igumanovicia na murawie melduje się Damian Ciechanowski.

• Żółtą kartkę obejrzał Konrad Kaczmarek.

• Ładna akcja Michała Bartkowiaka na prawym skrzydle. Dośrodkowanie młodego zawodnika WKS-u zablokował Łukasz Nawotczyński.

• I druga zmiana w zespole Zawiszy. Macieja Konę zmienia Krzysztof Nykiel.

• GOOOOL! Kamil Drygas! Po centrze z lewej strony w polu karnym Śląska powstało spore zamieszanie. Najlepiej w tej sytuacji zachował się Kamil Drygas, który uderzył potężnie pod poprzeczkę i Wrąbel po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki!

• Konrad Kaczmarek zastępuje Krzysztofa Ostrowskiego.

• W miejsce Dankowskiego na murawie pojawia się Michał Bartkowiak.

• Fatalnie zachowali się w obronie piłkarze Zawiszy. Kamil Biliński miał w polu karnym mnóstwo swobody i mocnym strzałem nie dał szans Weglarzowi!

• GOOOOOOL! Kamil Biliński strzelił gola wyrównującego!

• GOOOOL!!! SZYMON LEWICKI DOBIJA PIŁKĘ DO BRAMKI PO ZAGRANIU SMEKTAŁY!

• Wrąbel wyłapuje kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego gości. Dobrze dysponowany jest dziś golkiper z Wrocławia.

• Ależ szansa zmarnowana przez Kamila Bilińskiego! Błyskotliwa kontra po rzucie wolnym Zawiszy, Zieliński bardzo ładnie odegrał do Bilińskiego, ten uderza nad bramką!

• Dobra akcja Zawiszy, Alaverdashvili przytomnie zgrywa na lewe skrzydło do Patejuka, dośrodkowanie byłego zawodnika Śląska zablokowane, rzut rożny.

• Żółtą kartką ukarany Piotr Stawarczyk za powstrzymanie przeciwnika przy kontrataku.

• Tomasz Hołota kolejny raz ostro fauluje jednego z przeciwników, to był faul na drugą żółtą kartkę. Tym razem obyło się bez kary.

• Dobra, prostopadła piłka od Kokoszki do Ostrowskiego pod samą linię końcową, doświadczony zawodnik Śląska nie potrafił jednak skutecznie wycofać piłkę przed pole karne.

• Kolejna dobra interwencja Igumanovicia w obronie. Zawodnik z Czarnogóry szybko wybił piłkę, po którą już zmierzał Hateley.

• Dobre dośrodkowanie Alaverdashvilego z rzutu rożnego, główkuje Drygas - ponad bramką.

• To powinien być gol! Kamil Biliński strzela z najbliższej odległości, strzał blokuje obrońca, próbował dobijać Ostrowski, ale bramkarza wspomógł jeszcze Igumanović! Świetna interwencja zawodnika Zawiszy!

• Gramy, przy piłce Śląsk Wrocław!

• Wracamy do Wrocławia, za chwilę wznawiamy mecz!

• Pierwsza połowa nie była porywająca, ale przeważał Śląsk. Gospodarze mieli więcej okazji do strzelenia gola, chociaż Zawisza także był bliski zdobycia bramki po sytuacji Lewickiego. Do przerwy bezbramkowo, czekamy na drugie 45 minut!

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Tomasz Hołota ogląda żółtą kartkę przed przerwą za faul przy wracaniu na własną połowę.

• Fatalna próba strzału Ostrowskiego sprzed pola karnego - uderzył tak, że piłka... zatrzymała się w miejscu.

• Końcówka pierwszej połowy dość spokojna, żadna z drużyn nie przeprowadza groźnych ataków, piłka często znajduje się pod nogami bramkarzy.

• Jakub Wrąbel piąstkuje daleko od bramki, chciał go zaskoczyć strzałem z pierwszej piłki Igumanović, trzeba przyznać, że wyszło całkiem nieźle - piłka mija poprzeczkę o pół metra. We Wrocławiu wciąż bezbramkowo.

• Uderzenie Bilińskiego sprzed pola karnego, niemal od razu blokowane przez Kamińskiego.

• Krzysztof Ostrowski chciał chyba zaskoczyć Węglarza lobem, bardzo nieudana próba, bramkarz złapał piłkę w bramkarski koszyczek.

• Szymon Lewicki sam na sam z Jakubem Wrąblem, pojedynek wygrywa bramkarz Śląska! Zbyt słabo uderzył napastnik Zawiszy, miał dość dużo czasu, powinien przymierzyć lepiej!

• Kamil Biliński! Dobry strzał z około 17 metrów po ziemi minął słupek w niewielkiej odległości! Dobre rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy.

• Dudu Paraiba dobrze dośrodkowuje na głowę Bilińskiego, piłka odbiła się jednak od obrońcy Zawiszy i wyleciała na rzut rożny, sędzia nakazał wznowienie gry od bramki. Słuszne pretensje napastnika Śląska.

• Tom Hateley dośrodkowuje w pole karne, duże zamieszanie w szesnastce Zawiszy, ale bardzo dobrze odnalazł się w nim Węglarz, przytomnie wybijając piłkę. Dobra interwencja bydgoskiego golkipera.

• Teraz Śląsk rozegrał to szybciej, szybkie podanie Flavio do Bilińskiego w pole karne po dobrej interwencji obrońcy, ten wywalczył jedynie rzut rożny, ale za samą akcję usłyszał brawa od kibiców.

• Śląsk miał dobrą okazję do wyjścia z kontrą, ale wykorzystał ten czas na podawanie wzdłuż pola karnego gości. Akcja kończy się złym przyjęciem Kamila Bilińskiego i stratą.

• Lekki strzał bez rozbiegu oddał Tomasz Hołota - to nie było dobre rozwiązanie, od bramki zaczyna Wrąbel.

• Dochodzi do skutku zapowiadana zmiana. George Alaverdashvili w miejsce Miki.

• Jakaś kontuzja przytrafiła się Mice. Portugalczyk prawdopodobnie zejdzie z boiska, do wejścia przygotowuje się Alaverdashvili.

• Odpowiada Śląsk - rajd lewym skrzydłem Tomasza Hołoty zakończony niezłym, ostrym dośrodkowaniem, które przeczytał jednak Damian Węglarz. Piłka w rękach golkipera Zawiszy.

• Krzysztof Ostrowski wybija piłkę po rzucie rożnym, piłka wracaj jeszcze w pole karne Śląska, ale skutecznie interweniował Jakub Wrąbel.

• Świetnie dośrodkował Sebastian Kamiński na głowę Szymona Lewickiego, ten oddaje niecelny strzał głową tuż nad bramką! Pierwsza dobra okazja Zawiszy.

• Ze złego podania do Ostrowskiego mogła wyjść dobra okazja na kontrę dla Zawiszy, tym razem jednak to Piotr Celeban umiejętnie zatrzymał Drygasa.

• Pod bramkę Śląska ruszyli goście, po akcji Kamila Drygasa pierwszy w tym meczu rzut rożny będą wykonywać bydgoszczanie, jako że dobrą interwencją popisał się Adam Kokoszka.

• Pierwszy strzał w tym spotkaniu z około 25 metrów oddaje Flavio Paixao, słabe uderzenie Portugalczyka dotoczyło się do linii końcowej.

• Spokojnie na własnej połowie rozgrywają piłkę gospodarze. Póki co nikt nie kwapi się do ataku od pierwszych minut.

• Zaczynamy ostatni ćwierćfinał Pucharu Polski, przy piłce Zawisza!

• Piłkarze wychodzą na murawę niemal pustego Stadionu Miejskiego.

• Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Zawiszy Bydgoszcz: Dominik Kowalski, George Alaverdashvili, Arkadiusz Gajewski, Daniel Włosiński, Jakub Łukowski, Krzysztof Nykiel i Damian Ciechanowski.

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Mateusz Abramowicz, Michał Bartkowiak, Krzysztof Danielewicz, Peter Grajciar, Mariusz Idzik, Konrad Kaczmarek i Maciej Pałaszewski.

• Mamy już składy obu zespołów, podajmy więc także ławki rezerwowych!

• Witam Państwa, już za niecałe 20 minut Śląsk podejmie u siebie bydgoskiego Zawiszę w meczu rozstrzygającym kwestię awansu do półfinału. Piotr Bernaciak, kłaniam się.