Piast Gliwice

2

2 2 połowa

0 karne

• KONIEC MECZU! DRUGOLIGOWA STAL STALOWA WOLA WYRZUCA PIASTA Z PUCHARU POLSKI! GOSPODARZE BYLI BEZBŁĘDNI W KONKURSIE JEDENASTEK!

• TOMASZ MOKWA strzela, ale broni WIETECHA!

• DAMIAN ŁANUCHA nie myli się i pokonuje Rusova!

• UROS KORUS PRZESTRZELA!

• TOMASZ PŁONKA pokonuje Rusova!

• ADRIAN KOPCZYŃSKI uderza, ale karnego broni Tomasz Wietecha!

• DAWID JABŁOŃSKI strzela karnego!

• Rozpoczynamy konkurs rzutów karnych!

• Koniec drugiej połowy dogrywki! O tym, kto awansuje do kolejnej fazy Pucharu Polski zadecyduje seria rzutów karnych!

• Cóż za szansa Stali! Tomasz Płonka uderzał na bramkę Piasta z bliskiej odległości, ale piłka powędrowała nad poprzeczkę!

• Wszystko wskazuje na to, że w Stalowej Woli dojdzie do konkursu rzutów karnych.

• Groźna kontra Stali, ale Dobrivoj Rusov zatrzymał gospodarzy.

• Mateusz Długołęcki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał na bramkę Stali głową. W tej sytuacji lepszy okazał się jednak Tomasz Wietecha, który zatrzymał piłkarza Piasta.

• Piast zamknął rywali na ich własnej połowie, ale nie potrafi strzelić gola. Gospodarze opadają z sił, ale mimo to wciąż dzielnie bronią dostępu do bramki Tomasza Wietechy.

• Prawdopodobnie jakiś skurcz złapał Michała Mistrzyka, który trzyma się za łydkę.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Paweł Moskwik nie podnosi się z murawy. Sztab medyczny Piasta musi interweniować.

• Częściej atakują piłkarze Piasta, ale gospodarze nie mają zamiaru się poddać i skutecznie się bronią.

• Cezary Demaniuk został ukarany żółtą kartką.

• Paweł Moskwik dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale Tomasz Wietecha wypiąstkował piłkę.

• Wielkie zamieszanie w polu karnym Stali, jeden z graczy wybił piłkę już z linii pola karnego. Goście przespali tę sytuację, wystarczyło bowiem, aby któryś z graczy Piasta skierował ją do siatki.

• Ależ okazja Piasta! Piotr Kwaśniewski mocno uderzał na bramkę Stali sprzed pola karnego, ale Tomasz Wietecha wyciągnął się między słupkami niczym struna i skierował piłkę nad poprzeczkę.

• Krystian Wrona został ukarany żółtą kartką.

• Rzut rożny dla gliwiczan, ale bez zagrożenia pod bramką gospodarzy. Dobrze w tej sytuacji spisali się defensorzy Stali.

• Rozpoczynamy pierwszą połowę dogrywki!

• Koniec regulaminowego czasu gry. O tym, która z drużyn awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski zadecyduje dogrywka, a być morze konkurs rzutów karnych.

• Gliwiczanie mieli już zwycięstwo na talerzu, ale w doliczonym czasie gry Tomasz Płonka główką pokonał Dobrivoja Rusova. W Stalowej Woli szykuje się dogrywka.

• GOOOL! TOMASZ PŁONKA! STAL DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!

• Sebastian Musiolik został ukarany żółtą kartką.

• Sędzia przedłużył spotkanie o pięć minut.

• Ostatniej zmiany dokonuje Radoslav Latal. Plac gry opuści strzelec dwóch bramek dla gliwiczan, Gerard Badia, a pojawi się Budzik.

• Rzut wolny dla Stali, do piłki najwyżej wyskoczył Krystian Wrona, ale skierował ją obok słupka.

• Zmiana także w ekipie Piasta. Demaniuk zastąpi Dytko.

• Ostatnia zmiana w Stali, boisko opuszcza Giel, zastąpi go Jagiełło.

• Jakub Kuzdra opuścił boisko na noszach, ale po chwili wstał z nich i wygląda na to, że będzie gotowy do gry.

• Mamy przerwę w grze, któryś z graczy Piasta nie podnosi się z murawy.

• Kwaśniewski dośrodkował piłkę w pole karne, ale...nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Zmiana w Stali, za Kowalskiego pojawi się Siudak.

• Długie podanie Kwaśniewskiego, futbolówka wyszła jednak za linię boczną.

• Piast zamknął rywali na ich własnej połowie i szuka okazji do powiększenia przewagi.

• Michał Kachniarz został ukarany żółtą kartką.

• Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

• Gerard Badia znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Stali i nie pomylił się, pewnie kierując piłkę do siatki. Tym razem Tomasz Wietecha był bez szans.

• GOOOOL! GERARD BADIA TRAFIA PO RAZ DRUGI!!

• Pierwsza zmiana w drużynie Piasta, za Angielskiego pojawił się Kwaśniewski.

• Tomasz Płonka dobrze przyjął piłkę i postanowił oddać strzał, który pewnie obronił Dobrivoj Rusov.

• Grzegorz Wawrzyński został ukarany żółtą kartką.

• Rzut rożny dla Stali, Grzegorz Wawrzyński przyjął piłkę i już składał się do oddania strzału. W ostatniej chwili został jednak zablokowany przez jednego z graczy Piasta.

• Tomasz Wietecha znów w akcji, tym razem zatrzymał strzał Patricka Dytki.

• Jakub Kuzdra zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Tomasz Wietecha.

• Drugą połowę lepiej rozpoczęli gliwiczanie. Teraz to oni dyktują na boisku swoje warunki.

• Groźna sytuacja Piasta! Adrian Klepczyński po zagraniu piłki z rzutu rożnego uderzał na bramkę Stali głową, ale minimalnie przestrzelił.

• Krótka przerwa w grze, jeden z graczy Piasta jest opatrywany.

• Rzut wolny dla Piasta, ale Gerard Badia trafia w mur.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Stal Stalowa Wola remisuje z Piastem Gliwice 1:1.

• Mateusz Kantor został ukarany żółtą kartką.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

• Radosław Mikołajczak musiał opuścić plac gry, ponieważ nabawił się jakiegoś urazu.

• Pierwsza zmiana w drużynie Stali boisko opuszcza Mikołajczak, w jego miejsce pojawi się Płonka.

• Groźny strzał gliwiczan po rzucie rożnym, ale między słupkami bramki Stali bardzo dobrze spisuje się dziś Tomasz Wietecha, który po raz kolejny już uchronił swój zespół przed stratą gola.

• Patrick Dytko został ukarany żółtą kartką.

• GOOOL! DAMIAN ŁANUCHA!

• RZUT KARNY DLA STALI!!

• Korner w wykonaniu piłkarzy Stali nie przyniósł zagrożenia pod gliwicką bramką.

• Radosław wywalczył rzut rożny dla Stali.

• O ile pierwszy kwadrans w wykonaniu Stali był bardzo dobry, o tyle po stracie gola goście nieco spuścili z tonu. Na boisku zarysowuje się przewaga gliwiczan.

• Gerard Badia został ukarany żółtą kartką.

• Poza stadionem doszło do incydentu z udziałem kibiców

• Piłkarze obu drużyn wracają do gry.

• Sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Groźna akcja Piasta, Adrian Klepczyński znalazł się w sytuacji, w której miał przed sobą tylko Tomasza Wietechę, ale górą w tym pojedynku znów był golkiper Stali.

• Patrick Dytko sprawnie minął defensorów Stali i znalazł się w dobrej sytuacji do oddania strzału, zatrzymał go jednak Wietecha.

• Rzut rożny dla Piasta, wrzutka w pole karne gospodarzy, ale pewnie interweniuje Tomasz Wietecha.

• Tomasz Mokwa został ukarany żółtą kartką.

• Chociaż to Stal stwarzała sobie w ostatnich kilku minutach więcej sytuacji, prowadzenie obejmują goście z Gliwic. Gerard Badia otrzymał piłkę na trzydziestym metrze, dostrzegł daleko wysuniętego golkipera Stali i przelobował go.

• GOOOOL! GERARD BADIA!!!

• Groźnie pod bramką Piasta. Po rzucie rożnym dla Stali i piłka powędrowała w kierunku Pawła Giela, który uderzał głową, ale minimalnie się pomylił, w efekcie futbolówka nie wpadła do siatki.

• Damian Łanucha zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, piłka znalazła się jednak w rękach Dobrivoaj Rusova.

• Tym razem do głosu doszli goście z Gliwic. Patrick Dytko znalazł się przed polem karnym gospodarzy i zdecydował się na oddanie strzału. Piłka koniec końców powędrowała obok słupka.

• Kolejna dobra akcja gospodarzy, Damian Łanucha biegł prawym skrzydłem i znalazł się w dobrej pozycji na oddanie strzału, lecz zamiast tego postanowił odegrać piłkę do swoich partnerów, co zakończyło się niecelnym podaniem.

• W pierwszych minutach spotkania lepiej prezentują się piłkarze Stali. To oni utrzymują się na połowie rywala i jak na razie stwarzają więcej groźnych sytuacji bramkowych.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Piłkę bez problemu wyłapał Tomasz Wietecha.

• Mocny początek w wykonaniu piłkarzy Stali. Niezłe dośrodkowanie w kierunku Krystiana Wrony, który uderzał futbolówkę głową, ale ta minęła prawy słupek bramki Piasta dosłownie o centymetry.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz 1/16 finału Pucharu Polski!

• Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment zaczynamy.

• Upały, które panują w całej Polsce nie ominęły Stalowej Woli. Dziś termometry wskazują tutaj nieco ponad trzydzieści cztery stopnie. Taka pogoda z pewnością nie ułatwi piłkarzom gry.

• Gospodarze zagrają dziś w swoich tradycyjnych, zielonych strojach, z kolei goście w niebieskich trykotach.

• Rezerwowi Stali: Zacharski, Stelmach, Ujda, Jagiełło, Siudak, Płonka, Bogacz.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Leszczyński, Budzik, Demianiuk, Kwaśniewski, Łabojko.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Stal Stalowa wola zmierzy się z Piastem Gliwice.

• Stal Stalowa Wola - Piast Gliwice LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Drugoligowiec podejmie rozpędzonego ekstraklasowicza

Już dziś o godz. 17:00 Stal Stalowa Wola podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Czy drugoligowa "Stalówka" jest w stanie powstrzymać rozpędzonego ekstraklasowicza?

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 3:2