1 dogrywka 1 połowap.

Śląsk Wrocław

3

1 2 połowa

• Sędzia zakończył spotkanie w Stalowej Woli. Śląsk z problemami, ale awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

• GOOOOOOOOL! 3:1 dla Śląska.Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jakub Więzik po dośrodkowaniu z najbliższej odległości pokonał Wietechę.

• Z narożnika pola karnego niecelnie uderzał Radosław Mikołajczak.

• Dudu miał okazję, aby Śląsk strzelił trzecią bramkę, ale Wietecha kapitalnie obronił sytuację oko w oko z golkiperem Stali. W dzisiejszy meczu bramkarz zespołu ze Stalowej Woli pokazał, że nie jest słabszy od wielu kolegów po fachu z Ekstraklasy.

• Stal próbuje jeszcze odwrócić losy meczu. Po krótko rozegranym rzucie rożnym z ponad 20 metrów strzelał Reiman, ale Gikiewicz był na posterunku.

• GOOOOOOOL! 1:2 dla Śląska. Mqteusz Cetnarski w polu karnym dograł płaską piłkę do Paixao, a ten jedynie dopełnił formalności i pokonał Wietechę.

• Jeszcze raz uderzał Wojciech Reiman, ale uderzenie pomocnika Stali pewnie złapał Rafał Gikiewicz.

• Uderzenie Reimana z około 30 metrów zostało zablokowane przez defensora Śląska.

• Stal Stalowa Wola zaczyna drugą część dogrywki.

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Cebula otrzymał żółtą kartkę.

• Tym razem gra przeniosła się pod bramkę Stali. Sylwester Patejuk strzalał z około 18 metrów, ale jego uderzenie było niecelne.

• Mateusz Argasiński centrował z rzutu rożnego. Piłka dosyć przypadkowo znalazła się pod nogami Reiman, który strzelał na bramkę Gikiewicza. Będzie kolejny korner dla gospodarzy.

• Dudu Paraiba uderzał z 20 metrów. piłka po jego strzale poleciała minimalnie obok bramki.

• Świetna okazja dla Śląska. Mateusz Cetnarski znalazł się sam przed bramką Stali, golkiper gospodarzy dobrze wyszedł i wygrał pojedynek z pomocnikiem WKS.

• Śląsk Wrocław dłużej utrzymuje się przy piłce od początku dogrywki, ale nie gra już w tak szybkim tempie jak przez większą część II połowy.

• Radosław Mikołajczak dynamicznie szarżował na prawej strony, zszedł w stronę pola karnego, ale został zatrzymany.

• Sylwester Patejuk wreszcie pokazał się z dobrej strony. Wszedł w pole karne z prawej flanki w pole karne i uderzył lewą nogą nieznacznie obok bramki.

• Śląsk rozpoczał pierwszą część dogrywki.

• Koniec regulaminowego czasu gry, będziemy mieli dogrywkę.

• Dudu strzela z dystanu, ale niecelnie.

• Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Majowicz wchodzi za Kantora.

• Śląsk mógł rozstrzygnąć losy meczu. Marco Paixao znalazł się w sytuacji sam na sam z Wietechą. Golkiper Stali interweniował jednak znakomicie i zapobiegł stracie gola.

• GOOOOOOOL Hołota bardzo ładnie uderzył z woleja z 10 metrów i Tomasz Wietecha musiał skapitulować.

• W niezłej okazji strzeleckiej znalazł się Juda. Jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki.

• W polu karnym gospodarzy ucierpiał Artur Cebula i potrzebuje pomocy medycznej.

• Za Krzysztofa Ostrowskiego wchodzi Mateusz Cetnarski.

• Śląsk atakuje, ale jego akcje są zbyt chaotyczne i od momentu straty bramki nie przeprowadził żadnej ciekawej akcji.

• Levy stawia na atak i trudno mu się dziwić. Za Stevanovicia wchodzi Jakub Więzik.

• W odpowiedzi Śląsk. Sebastian Mila uderzał z dystansu, ale nad bramką Wietechy.

• Z rzutu rożnego z prawej strony boiska wrzucił piłkę Mateusz Argasiński, a Michał Bogacz strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

• GOOOOOOL! 1:0 dla Stali. Bogacz

• Juda upadł na murawę w "szesnastce" podczas walki o piłkę z defensorem Śląska, ale gwizdek arbitera Wojciecha Krztonia miłczał.

• Sebino Plaku po raz kolejny w roli głównej. Albańczyk na prawej stronie narożnika pola karnego oddał płaski strzał, ale był on niecelny.

• Sebino Plaku ładnie pokazał się na prawej flance wrzucił piłkę w kierunku Marco Paixao, ale napastnik WKS nie zdążył zamknąć akcji.

• Za Sylwestra Sikorskiego wszedł Artur Cebula.

• Trzeba przyznać, że duet środkowych obrońców Stali Michał Czarny - Michał Bogacz spisuje się dzisiaj bardzo dobrze na tle piłkarzy trzeciej drużyny Ekstraklasy.

• Bogacz faulował Marco Paixao i otrzymał żółtą kartkę.

• Za słabo radzącego sobie dzisiaj Spahicia wchodzi Dudu.

• Po kilku minutach przewagi Śląska akcja Stali. Futbolówkę na 30 metrze otrzymał Radosław Mikołajczak. Pomocnik gospodarzy strzelił mocno, ale nie trafił w światło bramki.

• Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Marco Paixao, próbował przerzucić piłkę nad golkiperem Stali, ale Wietecha nie dał się zakoczyć.

• Sebastian Mila wypuścił na prawym skrzydle Tomasza Hołotę, ten zszedł w pole karne i uderzył w światło bramki, ale Wietecha bez problemu obronił.

• Od początku drugiej połowy Śląsk Wrocław gra z nieco większym animuszem. Piłkarze Levego podkręcili trochę tempo.

• W poprzedniej akcji minięty przez Hołotę Argasiński popełnił w zasadzie pierwszy błąd. Młody zawodnik Stali pokazuje się dzisiaj z naprawdę dobrej strony.

• Na prawej stronie Tomasz Hołota ograł Argasińskiego zacentrował w pole karne, ale nieco zbyt mocno i Patejuk miał problemy ze skontrolowaniem strzału.

• Dalibor Stevanović strzelał z rzutu wolnego, jego uderzenie było jednak niecelne.

• Za kontuzjowanego Płonkę, od początku drugiej połowy wystąpi Juda.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania w Stalowej Woli.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę. Miejscowi kibice gromkimi brawami nagrodzili piłkarzy Stali.

• To była najlepsza jak dotychczas sytuacja Sląska, Sebastian Mila uderzał z pola karnego z ostrego kąta. Po jego strzale futbolówka odbiła się od poprzeczki, dobitkę Sebino Plaku na rzut rożny świetnie sparował Wietecha.

• Kolejna okazja strzelecka Stali. Tym razem z około 18 metrów uderzał Damian Łanucha. Pomocnik gospodarzy nie strzelił w światło bramki.

• Akcja Kantora na lewej stronie, po której Stal miała rzut rożny. Argasiński z kornera zagrywał do Reimana, ten uderzył po długim rogu, ale minimalnie niecelnie.

• Jak na razie nie bardzo widać na boisku różnicę dwóch klas pomiędzy obiema zespołami. Stal wcale na tle Śląska nie wygląda źle. Piłkarze Stanislava Levego wciąż bez 100% sytuacji strzeleckiej.

• Tym razem Sebastian Mila zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, ale było one zbyt mocne i piłka wyszła na aut, z którego ropoczną piłkarze Stali.

• Pierwszy raz do akcji ofensywnej włączył się Amir Spahić. Dośrodkował z lewej flanki, ale niedokładnie.

• Tomasz Płonka kontuzjowany. Sztab medyczny udziela pomocy napastnikowi Stali.

• Pędzący na bramkę Śląska Wojciech Reiman otrzymał piłkę Bartkiewicza, uderzył na bramkę Śląska, ale nie trafił futbolówki zbyt czysto i ta wylądowała w rękawicach Rafała Gikiewicza.

• Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Paixao, wrzucił piłkę w pole karne, ale z dośrodkowaniem napastnika Śląska Wrocław bez problemu poradził sobie Tomasz Wietecha.

• Łanucha faulował Sebino Plaku około 25 metrów od bramki Wietechy. Z rzutu wolnego bezpośrednio uderzał Sebastian Mila. Jego strzał lewą nogą był jednak zbyt słaby, a do tego niecelny.

• Argasiński wrzucił z rzutu rożnego piłkę, ale poradzili sobie z tym defensorzy Śląska, do piłki na 25 metrze doskoczył Mikołajczak i uderzył bardzo mocno, ale nieznacznie nad poprzeczką.

• Aktywny dzisiaj Tomasz Płonka przedzierał się w polu karnym i zaatakowany przez piłkarza Śląska padł w szesnastce. Sędzia nie podyktował jedenastki i od rzutu rożnego rozpoczną gospodarze.

• To Stal Stalowa Wola stworzyła dotychczas lepsze sytuacje, szczególnie okazja Płonki z 8. minuty powinna skończyć się prowadzeniem miejscowej drużyny. Na szczęście dla Śląska w bramce Śląska bez zarzutów spisuje się Rafał Gikiewicz.

• Na razie bardzo słabo spisuje się Sylwester Patejuk przez 18 minut skrzydłowy Śląska nie zaliczył ani jednego dobrego zadania.

• Marco Paixao uderzał prawą z około 16 metrów, ale uderzenie portugalskiego napastnika Sląska poszybowało obok bramki.

• Tomasz Hołota przeprowadził rajd prawą stroną, już w polu karnym odegrał piłkę do Paixao, ale ten w ostatniej chwili zablokowany przez defensora Stali.

• Na stadionie w Stalowej Woli świetna atmosfera. "Kto wygra mecz? Stal!" - wykrzykują wszyscy sympatycy miejscowej drużyny.

• Po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Sebino Plaku, ale strzał był niecelny i Wietecha tylko odprowadził wzrokiem futbolówkę.

• Tomasz Płonka w polu karnym zwiódł Pawelca i uderzył, ale Rafał Gikiewicz znowu okazał się górą.

• Była dobra okazja dla gospodarzy. Po prostopadłym zagraniu Mateusza Argasińskiego Tomasz Płonka znalazł się przed Rafałem Gikiewiczem, ale jego strzał był skierowany prosto w golkipera Śląska.

• Tymczasem na trybunie K sympatycy Stalówki wznieśli do góry kolorowe kartony i w ten sposób utworzyli napis 1938, który nawiązuje do 75-lecia klubu zes Stalowej Woli.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Sylwester Patejuk. Futbolówka po uderzeniu skrzydłowego Śląska poszybowała nad poprzeczką.

• Na początku spotkania oba zespoły wzajemnie się badają. Śląsk rozgrywa piłkę, ale na razie nie przeprowadził żadnej akcji godnej odnotowania.

• Arbiter spotkania rozpoczął zawody. Zaczynamy mecz w Stalowej Woli.

• Dzisiejszy mecz sędziować będzie Wojciech Krztoń z Olsztyn. Gospodarze zagrają w zielono-czarnych strojach, a Śląsk Wrocław tradycyjnie w biało-zielonych.

• Rezerwowi Stali: Dawid Wołoszyn, Artur Cebula, Maciej Sołek, Damian Juda, Tomasz Majowicz, Patryk Tur, Dawid Komada

• Rezerwowi Śląska Wrocław: Marian Kelemen, Dudu, Mateusz Cetnarski, Kamil Dankowski, Robert Menzel, Tadeusz Socha, Jakub Więzik.

• -

W ubiegłym sezonie pokazaliśmy, że rozgrywki o Puchar Polski traktujemy bardzo poważnie. Nie inaczej jest teraz. Nasz pierwszy rywal gra w niższej lidze, ale to nie oznacza, że sobotni mecz potraktujemy ulgowo. Już wiele razy okazywało się bowiem, że niżej notowany przeciwnik sprawiał sensację. Dlatego do meczu ze Stalą musimy przystąpić z pełną koncentracją. Nie możemy mieć w głowach wyłącznie spotkania z Sevillą

- stwierdził przed meczem ze Stalą Stanislav Levy, trener Śląska.

• Bilety na to spotkanie bardzo szybko rozeszły się w przedsprzedaży. Zapowiada się, że mecz obejrzy około 3000 tysiące kibiców. Przynajmniej oficjalnie nie będzie sympatyków Śląska, gdyż sektor gości w Stalowej Woli jest cały czas zamknięty.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze Stalowej Woli z meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Na stadionie MOSiR-u Stal Stalowa Wola zmierzy się z 3. drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy - Śląskiem Wrocław.