Stal Stalowa Wola

0

Śląsk Wrocław

1

• Gospodarze dzielnie się bronili i sporadycznie starali się kontrować gości. Śląsk za to przez 30. minut grał w przewadze jednego zawodnika i nie wykorzystał rzutu karnego, który został podyktowany za przewinienie, którego nie było. Dopiero an 3. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście dopięli swego i strzelili zwycięską bramkę. Za wspólnie spędzony czas dziękuję Sebastian Chmielak, Miłego Popołudnia!

• Marcin Szczerbowicz kończy spotkanie, po ciężkim boju Śląsk pokonuje Stalówkę 1:0.

• Strzał Picha z około 20. metrów broni Wietecha.

• Goście teraz szanują futbolówkę.

• Kolejny faul gospodarzy na lewej stronie boiska, piłkę an krótko zagrał Mila.

• Śląsk stara się stworzyć kolejne sytuacje podbramkowe, ale gra podpieczonych Pawłowskiego się po prostu nie klei.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy: Samołyk za Żmudę.

• Arbiter doliczył aż 8 minut!

• Szkoda gospodarzy, bo zostawili na boisku dużo serca.

• Zawodnik , który był na spalonym odbił piłkę już w bramce, dlatego o przewinieniu nie może być mowy.

• Zawodnicy gospodarzy sygnalizowali spalonego, Wietecha za dyskusje ukarany żółta kartką.

• Calahorro strzela na 1:0 dla WKSu po rzucie rożnym piłka trafiła do zawodnika gości

• Rzut wolny z lewej strony boiska dla wrocławian. Dośrodkowanie Hateley`a doszło do Calahorro,a le zagranie głową zawodnika gości przeleciało and bramką gospodarzy.

• Z rzutu rożnego nic nie wyszło,z kontra wyszli goście, ale gwizdek arbitra przerwał ich kontrę przed polem karnym Stali, jeden z zawodników WKSu zagrywał nakładką.

• Piękny strzał Sekulskiego z prawej strony pola karnego z problemami na rzut rożny odbił Pawełek.

• Zmiana w Śląsku Wrocław, za Machaj pojawi się Krzysztof Ostrowski.

• Zieliński z prawej strony zagrał do Paixao,a le pierwszy do piłki dopadł Wietecha.

• Do końca niecałe dziesięć minut, czy goście zdołają objąć prowadzenie?

• Faulowany Michałek przez Milę, żółta kartka dla strzelca bramki z Niemcami.

• Machaj dostał piłkę na lewym skrzydle, ale przeciągnął dośrodkowanie i od autu z prawej strony rozpocznie Stalówka.

• Alez okazja, lewą strona popędził Sekulski, ale bardzo dobrze obronił strzał napastnika Gospodarzy Pawełek, zrobił nam się mecz!!

• Broni Wietecha!!!!!! Bohater Stali!!!!!

• Sztab szkoleniowy Stali nie może się pogodzić z decyzją arbitra, Mamy chwilkę przerwy.

• W polu karnym dużo było walki o piłkę, na murawie położył się Grodzicki i sędzia wskazał na 11 metr, kuriozalna sytuacja...

• Kolejny rzut wolny dla gości, piłkę z lewej strony boiska z rzutu wolnego rozpocznie Mila.

• Śląsk od 10. minut gra z przewagą jednego zawodnika, ale goście ni potrafią wykorzystać liczebnej przewagi.

• Ładny strzał zawodnika gości sprzed pola karnego broni Wietecha.

• Pierwsza zmiana w Śląsku, Calahorro za Droppę.

• Fatalne dośrodkowanie Mateusza Kantora ze stałego fragmentu gry, wyjaśniają defensorzy Śląska.

• Brzydki faul zawodnika Śląska, Grodzicki ukarany żółtym kartonikiem.

• Stal Stalowa Wola - Śląsk Wrocław

• Starcie Bartkiewicza z Pawelcem, defensor gości zwija się z bólu.

• Druga zmiana w Stali, za Giela zobaczymy Mateusza Kantora.

• "Panie redaktorze w 29 minucie napisal Pan Mila z malej litery"

Faktycznie pomyłka, ale gra zawodnika WKSu jest dziś naprawdę słaba i może z tego powodu to przeoczenie :) .

• Strzał Mili broni Wietecha, korner dla gości.

• Druga żółta kartka dla Kowalskiego,z a faul tuz przy linii pola karnego po prawej stronie boiska. stalówka od 62` w dziesiątkę.

• Robert Pich miał idealną sytuacje do oddania strzału, ale za długo zawodnik gości zwlekał i wybili defensorzy gospodarzy.

• Ale się zakotłowało pod bramką gospodarzy, zawodnicy Śląska oddali w przeciągu kilkunastu sekund kilka strzałów, ale wszystkie zostały zablokowane.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Tomasz Płonka za Mistrzyka.

• Dośrodkowanie Machaja broni Wietecha, przy okazji bramkarz gospodarzy był faulowany.

• Żółty kartonik dla Mistrzyka. Obrońca gospodarzy powalił Pawelca.

• Ależ prostopadła piłka do Sekulskiego, już druga w tej części spotkania, ale do piłki pierwszy dobiegł Pawełek.

• Śląsk nie potrafił stworzyć zagrożenia pod polem karnym gospodarzy.

• Piłkę zagraną przez zawodnika gości wybijają defensorzy Stali, ale piłka wychodzi na rzut rożny z drugiej strony boiska.

• Wracamy do gry, z narożnika piłkę kopnie Mila.

• Chwila przerwy na boisku wylądowało dużo serpentyn.

• Wrzutka gospodarzy zostaje wybita przez defensorów Śląska. Po chwili goście skonstruowali ciekawa akcję, ale do piłki nie doszedł machaj. Goście zaczną do rzutu rożnego.

• Mila w brzydki sposób fauluje zawodnika gospodarzy, Mila sfrustrowany poprzednią akcją, gdzie arbiter nie odgwizdał wolnego dla WKSu.

• Piłka zagrywana z rzutu rożnego wybijają defensorzy Śląska.

• Pawełek wybił futbolówkę na rzut rożny, piłka mogła zaskoczyć bramkarza gości.

• Rafał Grodzicki 20. metrów od własnej bramki fauluje zawodnika gospodarzy, będzie dobra okazja dla Łanucha.

• Kowalski odebrał piłkę na lewej stronie, popędził z piłką kilkadziesiąt metrów i wywalczył rzut z autu.

• Prostopadła piłka do Sekulskiego, niestety napastnik gospodarzy an spalonym, a wyszedłby sam an sam z Pawełkiem.

• Prawą stroną atakowali goście, ale stracili piłkę na rzecz Mistrzyka.

• Oba zespoły przystępują do drugiej części spotkania bez zmian. Pierwszy gwizdek Szczerbowicza, zaczynają gospodarze!

• Piłkarze Stalówki wracają na boisku, powitani brawami.

• Śląsk atakuje , przeważa, ale piłkarze WKSu nie potrafią pokonać dobrze dysponowanego Wietechy.

• Murawa na stadionie nie pozwala piłkarzom na techniczną grę, zespól gospodarzy nie straci bramkę, a na pewno o to ich prosił szkoleniowiec Stali. Na pochwałę ze strony drugoligowca zasługuje Michałek, który kilkukrotnie przedziera się lewą strona boiska, ale strzały młodego zawodnika były bardzo niecelne.

• Arbiter nie doliczył ani sekundy do pierwszej części, Stalówka bezbramkowo remisuje na własnym obiekcie ze Śląskiem Wrocław.

• Rzut rożny dla gospodarzy, pierwszy w dzisiejszym spotkaniu, piłkarze Stali nie potrafili w polu karnym skierować piłki do brami.

• Druga wrzutka Machaja lepsza i z kilku metrów do bramki nie trafił Hołota, powinna paść bramka!

• Pich faulowany w bocznej strefie boiska, do piłki zagrywanej z rzutu wolnego podszedł Machaj, ale zagrał słabo.

• Prostopadła piłka do Droppy, ale kapitalnym wślizgiem podanie przedarł jeden ze stoperów i bez problemów piłkę złapał Wietecha.

• Mistrzyk głupia strata na prawym skrzydle zawodnika gospodarzy, ale piłkarze Śląska również robią to samo. Dużo niedokładności.

• Trzeba pochwalić podopiecznych Jaromira Wieprzęcia, bo piłkarsko piłkarze Stali ustępują gościom i to w znacznym stopniu, ale za to walczą o każdy centymetr boiska.

• Długa piłka na lewe skrzydło do Michałka, ale zawodnik gospodarzy na spalonym.

• Paixao dostał piłkę na prawej stronie pola karnego dośrodkował, ale nikogo w polu karnym z Wrocławia nie było.

• Sekulski faulowany przez Picha, rozpoczną piłkarze Stali od środkowej strefy boiska.

• Michałek najaktywniejszy jak na razie po stronie gospodarzy.

• Michał Michałek po raz kolejny oddał strzał, przed polem karnym dwukrotnego mistrza Polski otrzymał Giel. Futbolówka trafiła na lewo do Michałka, ale zawodnik gospodarzy uderzył mocno niecelnie.

• Prawym skrzydłem atakowali gospodarze, z piłką popędził Damian Łanucha poda w polu karnym do Giela, ten odegrał piętką do Łanucha,a le zawodnik Stali nie doszedł do piłki.

• Gospodarze bo odbiorze piłki grają zbyt niecierpliwie, za szybko tracą futbolówkę.

• Michał Mistrzyk dopadł do piłki i z kilku metrów uderzył, ale w ostatniej chwili z zablokował go Pawelec, Pawełek miałby problem ze złapaniem piłki.

• Sekulski przedzierał się lewą stroną i wywalczył aut blisko końcowej linii boiska.

• mila dośrodkowywał z rzut rożnego, do piłki dopadł Paixao, strzał Portugalczyka obronił Wietecha, a dobitka przeleciała nad bramką!

• Żółta kartka dla Marcina Kowalskiego za faul na Paixao.

• Śląsk niemal całym zespołem na połowie gospodarzy.

• Głupia strata piłkarzy Śląska, od autu rozpoczną gospodarze na wysokości środka boiska.

• Piłkarze obydwu zespołów mocno ślizgają się na murawie, płyta boiska nie jest dziś zbyt dobrze przygotowana do zawodów.

• Na uderzenie z lewej strony boiska zdecydował się jeden z zawodników Stalówki, piłka przeleciała obok bramki gości.

• Dobra akcja Stalowej Woli, piłkę na lewym skrzydle otrzymał jeden z pomocników, ale czekający an futbolówkę Sekulski nie doczekał się futbolówki.

• Za wysoko uniesiona noga Droppy, ze środka boiska rozpoczną gospodarze.

• Na lewym skrzydle osamotniony był Pawelec, defensor gości podłączył się do akcji, ale dośrodkował fatalnie, od autu zaczną piłkarze Stalowej Woli.

• Gospodarze dobrze blokują zawodników Śląska Wrocław, piłkarze Stali odrobili pracę domową.

• Na lewym skrzydle piłkę otrzymał Robert Pich, ale pomocnik gości nie opanował piłki...

• Piłkę pod własnym polem karnym przejęli podopieczni Wieprzęcia ale szybko stracili piłkę.

• Zawodnik drugoligowca już się podniósł wracamy do gry.

• Na boisku leży Paweł Giel, zawodnik stali ucierpiał w starciu z Lukasem Droppą.

• Śląsk tym razem rozgrywa piłkę 40. metrów od bramki Wietechy, faulowany zawodnik Śląska, od rzutu wolnego krótko zagrał Pawelec.

• Dużo walki w środku boiska, teraz piłką graja gospodarze, zawodnicy Śląska od razu starali się atakować pressingiem zawodników Stali.

• Gospodarze zamknięci na własnej polu karnym, ale po chwili potrafili szybko wyjść z kontrą, jednak bardzo dobre podanie zawodnika gospodarzy przeciął Mariusz Pawelec.

• Z rzutu wolnego piłkarze Śląska nie zagrozili, piłka trafiła do Mili, który nie potrafił pokonać Wietechy.

• Po lewej stronie boiska, przy linii bocznej Sekulski faulował Milę, będzie rzut wolny dla gości.

• Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką Stali.

• Rzut wolny da gości z około 25 metrów od bramki, reprezentant Polski ładnie uderzył w górny róg bramki, ale Wietecha kapitalnie odbił piłkę na rzut rożny.

• Strzał jednego z pomocników Śląska bez problemu łapie Tomasz Wietecha.

• Można było się tego spodziewać, gospodarze czekają na kontrę,a przy piłce długo utrzymują się goście.

• Pierwsza akcja Michał Michałek ładnie się przedzierał, piłka po dwóch podaniach trafiła do jednego z pomocników Stali, który okiwał defensywę Śląska, ale za bardzo się wygonił pod linię końcową boiska i od bramki rozpocznie Mariusz Pawełek.

• Paweł Zieliński teraz prawym skrzydłem szarżował i świetnie dośrodkował, jednak piłki nie potrafił uderzyć Mateusz Machaj, od bramki rozpocznie Witan.

• Długo przy piłce utrzymują się goście, pierwsza okazja dla WKSu, na prawym skrzydle futbolówkę otrzymał Flavio Paixao starał się dograć piłkę w pole karne, ale futbolówkę wybili defensorzy Stalowej Woli.

• Pierwszy gwizdek arbitra, rozpoczęli goście.

• Stalówka zagra dziś an zielono, goście wystąpią w białych strojach.

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy!

• Na trybunach około 2 tysiące widzów, słonecznie, świetne warunki do gry.

• Za kilka minut Pan Marcin Szczerbowicz ze Szczecina rozpocznie święto w Stalowej Woli.

• Co ciekawe obydwie ekipy rok temu spotkały się ze sobą w 1/16 finału Pucharu Polski, a więc mamy dzisiaj powtórkę z rozrywki. Ubiegłoroczne spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławian po dogrywce 3:1. Śląsk w sezonie 2007/2008 rywalizował ze Stalówka w II lidze (drugi szczebel rozgrywkowy), dwukrotnie remisując 1:1.

• Śląsk Wrocław przygodę w Pucharze Polski rozpoczął dopiero od 1/16 finału. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego pokonali łódzki Widzew na wyjeździe 2:1. Wrocławianie w T-Mobile Ekstraklasie radzą sobie bardzo dobrze. Ekipa z Dolnego Śląska ma 26 punktów na koncie, czyli tyle samo co liderująca Legia Warszawa oraz Jagiellonia Białystok.

• Rezerwowi Stalówki: Wołoszyn, Wrona, Kantor, Samołyk, Kałat, Płonka, Kloc

• Na ławce rezerwowych Śląska zasiądą: Pawłowski, Angielski, Calahorro, Dankowski, Ostrowski, Celeban i Gancarczyk.

• Stal Stalowa Wola po słabym początku drugoligowych rozgrywek nabrała wiatru w żagle, choć ostatnio przegrała derbowe spotkanie na własnym obiekcie 0:2 ze Stalą Mielec. Była to pierwsza porażka podopiecznych Wieprzęcia na własnym obiekcie. Stalówka z 24. punktami plasuje się na 6. pozycji i ma aspirację, aby awansować do 1. ligi.

• Kibice WKSu

• Śląsk Wrocław przygodę w Pucharze Polski rozpoczął dopiero od 1/16 finału. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego pokonali łódzki Widzew na wyjeździe 2:1.

• W pierwszej rundzie PP na Stal czekał już rywal z wyższej półki. Na drodze do 1/16 finału stanęła bowiem pierwszoligowa Olimpia Grudziądz. Mecz rozgrywany w Stalowej Woli zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Podkarpacia. Czwartym zespołem, który musiał uznać wyższość Stalówki była ekstraklasową Lechię Gdańsk. Goście z Pomorza sensacyjnie ulegli gospodarzom 1:2.

• Kolejnym rywalem zielono-czarnych była IV-ligowa Sparta Jazgarzew. Stal dość łatwo rozprawiła się niżej notowanym przeciwnikiem, wygrywając 5:2.

• Tegoroczna edycja Pucharu Polski dla drużyny z Podkarpacia jest bardzo udana. Drugoligowiec zmagania w rozgrywkach rozpoczął już w rundzie przedwstępnej. Pierwszym rywalem Stalówki był KS Polkowice. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia pokonali drużynę z Dolnego Śląska po dogrywce 3:2.

• Witamy serdecznie we wtorkowe południe, Za niespełna 40. minut Stal Stalowa Wola podejmie na własnym obiekcie Śląsk Wrocław w ramach 1/8 finału Pucharu Polski!