Stal Stalowa Wola 1 - 2 Zawisza Bydgoszcz

Stal Stalowa Wola

1

Zawisza Bydgoszcz

2

• Gospodarz w drugiej odsłonie grali lepiej. Szkoda, że w pierwszej połowie podopieczni Wieprzęcia grali zbyt zachowawczo. Faworyt awansował dalej. Za uwagę dziękuje Sebastian Chmielak.

• Koniec spotkania! Zawisza pokonuje w Stalowej Woli miejscową Stal 2:1!

• Arbiter dolicza 4 minuty!

• Drygas uderzył potężnie na bramkę gospodarzy, ale obok.

• Mikołajczak otrzymuje drugą żółta kartkę i Stal będzie grała w dziesiątkę.

• Węglarz wybija piłkę z za pola karnego w aut, Zawisza w opałach!

• Patejuk fauluje jednego z rywali, ale były zawodnik Śląska Wrocław nie zgadza się z decyzją arbitra.

• Smektała ukarany kartonikiem za ostry faul.

• Świetny doping w Stalowej Woli!

• Jabłoński wygrał przebitkę i uderzył bardzo mocno na bramkę Węglarza. Futbolówka przekracza linię bramkową i będziemy mieli jeszcze emocje!

• 1:2! Jabłoński!

• Mikołajczak mocno uderzył z pierwszej piłki tuż nad bramką!

• Kamiński trafił w słupek, ale został złapany na pozycji spalonej!

• Smektała zagrał wzdłuż bramki, ale wybijają obrońcy.

• Drygas zaliczył teraz głupia stratę. przez kilka minut nic ciekawego na murawie się nie działo.

• Gospodarze próbują, starają się. Wszystkie próby "Stali" kończą się w okolicach pola karnego Węglarza.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Dawid Jabłoński zmienia Łanuchę.

• Tylko korner dla gości!

• Wietecha zmuszony łapać piłkę we własnym polu karnym, po trudnym zagraniu, rzut wolny pośredni!

• George Alaverdashvili zmienia Lewickiego.

• Ładne rozegranie Mikołajczaka, ale Oziębała nie trafia z pięciu metrów!

• Górna piłka do Giela, ale szybszy Węglarza

• Ostry faul Lewickiego, z aktory otrzymuje żółtą kartkę.

• Gramy dalej, jeszcze niespełna 30 minut gry.

• Na murawie leży Kamiński, potrzebna interwencja medyków.

• Sylwester Patejuk zmienia Micę.

• Kamiński fauluje jednego z rywali i otrzymuje żółta kartkę.

• Mica zdecydowanie najlepszy zawodnik goście. po stronie gospodarzy na słowa pochwały zasługuje Wietecha.

• Lewicki w sytuacji sam na sam nie trafia!

• Bydgoszczanie szybko zażegnują niebezpieczeństwo przed własna bramką.

• Gospodarze musza ruszyć do odrabiania strat. Jednak Zawisza podszedł bardzo poważnie do dzisiejszego spotkania.

• Płonka zabrał się z piłką, uderzył na długi słupek, ale bardzo dobrze interweniuje Węglarz!

• Drygas podaje do Mici, ten odgrywa piętka , a kapitan Zawiszy z pierwszej piłki wpakował futbolówkę do siatki!

• 0:2! Drygas!

• Gramy, gramy!

• ... a Paweł Giel zastępuje Mateusza Jagiełło.

• Dwie roszady w ekipie gospodarzy. Za Przezaka zobaczymy Tomasza Płonkę...

• Koniec! Do przerwy Zawisza prowadzi w Bydgoszczy 1:0. Gospdoarze muszą zagrać odważniej, aby odwrócić losy awansu!

• 2 minuty doliczone!

• Jak pokazują powtórki jeden z zawodników Zawiszy zagrał we własnym polu karnym piłkę ręką. Arbiter nie widział tego przewinienia.

• Michał Bogacz ukarany kartonikiem.

• Rzut wolny dla gości, jednak szybko tracą piłkę. Kontra gospodarzy, długa piłka do Przezaka, ale z bramki wychodzi Węglarz!

• Gospodarze podeszli wyżej i to przyniosło efekty. W drugiej odsłonie Stal musi zagrać odważniej.

• Kowalski zagrywał do Przezaka, ale ten nie trafił z kilku metrów! Jak to nie wpadło?!

• Maciej Kona opatrywany poza boiskiem.

• Zawodnik gospodarzy przerzucił piłkę tuż nad bramką Węglarza!

• Jedna, skuteczna akcja gospodarzy wystarczy, aby odmieniły się losy spotkania. W drugiej połowie gospodarze będą jednak grać pod wiatr.

• Tym razem na spalonym aktywny Lewicki.

• Wietecha odbija strąconą głową futbolówkę przez Nykiela, będzie kolejny korner!

• Nadal inicjatywa w dzisiejszym meczu należy do bydgoszczan.

• Kamil Drygas uderzył po ziemi, ale za lekko by zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• Korner dla podopiecznych Wieprzęcia, ale Zawisza skutecznie się broni.

• Łukowski zagrał fantastycznie do Mici, a ten z pierwszej piłki pokonuje Wietechę!

• 0:1! Mica!

• Zakotłowało się w polu karnym gości. Jeden z zawodników Stali uderzył bardzo mocno, ale i niecelnie!

• Prostopadła piłka do Oziębały, Węglarz wyłuskuje futbolówkę i będzie korner!

• Łanucha zagrywał na lewą stronę do Mikołajczaka, ale futbolówka przyspieszyła, jak Kubica na prostej... i zawodnik Stali nie zdążył.

• Wracamy do gry, przy piłce dalej dłużej utrzymują się bydgoszczanie.

• Chwilka przerwy, jedna z reklam oderwała się z trybun. Naprawdę mocno wieje.

• Prostopadła piłka Przemysława Oziębały, ale do piłki pierwszy dopadł Węglarz.

• Czekamy na groźniejszą akcję podopiecznych Wieprzęcia.

• Mica uderzył z rzutu wolnego oddalonego o 25 metrów od bramki druglowigowca. Pewnie broni Wietecha!

• Szymon Lewicki odegrał prostopadle do Mici. ten minął bramkarza rywali i uderzył na bramkę, ale defensorzy Stali wybijają piłkę!

• Przenieśliśmy się szybko pod drugą bramkę. Tym razem z narożnika zagrywali gospodarze. Do futbolówki dopadł jeden z zawodników Stali, jednak oddał niecelny strzał.

• Zawisza wywalczył pierwszy korner. Dośrodkowanie w pole karne, ale tam Kamil Drygas nie dopadł do piłki.

• Agresywnie zaatakowali podopieczni Jaromira Wieprzęcia. po chwili arbiter odgwizduje przewinienie.

• Ciekawa próba akcji przez "Stalówkę". Długa piłka trafiła na lewą stronę do Radosława Mikołajczaka, ale po chwili zawodnik drużyny z Podkarpacia stracił piłkę.

• Pierwsza interwencja Węglarza, który wyłapuje dośrodkowanie.

• Podanie do Mici, a ten z kilku metrów nie potrafi pokonać świetnie interweniującego Tomasza Wietechy.

• Jakub Łukowski zagrywał piłkę z lewej strony pola karnego, ale futbolówka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy.

• Jakub Smektała walczył o piłkę z rywalami, ale ostatecznie były zawodnik Piasta faulował.

• Sebastian Kamiński wpadł w pole karne, ale nie zdołał dograć do żadnego z kolegów, od bramki zacznie Damian Węglarz.

• Od pierwszych sekund wyższa kulturę gry wykazują zawodnicy pierwszoligowca, ale tego można było się spodziewać.

• Zawisza dziś na biało, a gospodarze występują w zielono-czarnych kompletach.

• Od środka zaczynają goście, gramy!

• Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę, za kilka minut zaczynamy!

• W Stalowej Woli dziś ciepło, ale dosyć mocno wieje.

• Faworytem spotkania są goście, jednak to puchar, jeden mecz. Wszystko zatem może się zdarzyć.

• Rezerwowi Zawiszy: Sapela, Alaverdashvili, Ciechanowski, Cywiński, Mazalon, Gajewski, Patejuk

• Rezerwowi Stali: Zacharski, Jabłoński, Stelmach, Siudak, Płonka, Giel, Kołodziej

• Obydwa zespoły intensywnie rozgrzewają się na murawie.

• wyjściowe zestawienie gospodarzy:

• Wczoraj odbył się pierwszy mecz 1/8 PP. Trzecioligowa Wda Świecie przegrała 1:4 z Zagłębiem Sosnowiec.

• Witamy serdecznie, za godzinę w Stalowej Woli rozpocznie się mecz 1/8 pucharu Polski, gdzie miejscowa Stal podejmie pierwszoligowego Zawiszę Bydgoszcz.